Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Hej dziewczynki, widzę że dziś tu pustawo co oznacza że odpoczywacie :) bo odpoczywacie prawda, mam nadzieję że żadna nie wpada na pomysł intensywnego sprzątania bo nie wolno męczyć siebie i dzidzi, powiedzmy tak że jak wam minie magiczny 12 tydzień to coś już możecie robić, ale jak narazie to najlepszym dla was zajęciem niech będzie obijanie się :). Przypomniało mi się również z dolegliwości ciążowych: 1) pierwsze wypływy mleka czy siary były czasami zabarwione krwią i też nie wpadajcie w panikę :) u mnie było to w 8 miesiącu. 2) w 9 miesiącu ciąży i tuż po porodzie wyrósł mi guz pod pachą wielkości orzecha włoskiego, jak się później okazało to gruczoł mlekowy który się zapchał :) a mały wszystko wyssał i wszystko wróciło do normy. Mnie dziś wkurzył nieźle topik \"wcześniak na życzenie\" normalnie mam humor do bani przez te głupie dziewcze. Buziaki dla was i fasolek. Ally -23 ja też brałam feminatal N + kwas foliowy + magnez i tak do końca ciąży , kwas foliowy jest bardzo potrzebny więc nie bójcie się że przedawkujecie, raczej unikałabym witaminy A w dużych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki!!! Dzisiaj prwie cały dzień przeleżałam (zresztą 3 tydzień już tak leci) :) Czuję się dobrze, ale przesadziłam dzisiaj chyba z kapuśniaczkiem bo jelitka dały znac o sobie. Naszczęście już minęło. Nie wiem jak Wy ale ja chodzę wcześnie spac i śpię po 10-11 godzin :) Małymi kroczkami zbliża się \"moja pora\". Ale co tam... Brzuszek dzielnie rośnie :) Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście ! Nie było mnie przez kilka dni i do czytania jest maaasa. Mój skarb ma 1,5 cm, serduszko bije jak u małego ptaszka :) Co do mdłości to mam potworne plus wymioty. Dostałam od gina diphergan. Jest mi po nim naprawdę dobrze, nie wymiotuję i nie mam mdłości ani ślinotoku. Co prawda miewam po tym napady senności ale przynajmniej nie zwala mnie z nóg. Mam nadzeję że zdrówko i humory wam dopisują, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................10......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -3kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków..................10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław........7..........30.07.2007....+0,5 termal........Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28.......Szczecin.............10....09.07.2007..+około 2 Terka 76......Teresa....30......Lubelskie............7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....7t3d...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wczoraj wzięłam trochę za gotowanie, bo już mi się taaaak nudziło :P no i mężulo ma dziś urodzinki, więc zrobiłam pyszniutkie leczo na wieczorną kolacyjkę przy świecach i ciastunio :D idę śniadaniować, a potem idziemy do teściów na obiad i kawkę :) mam nadzieję że czujecie się równie dobrz jak ja, i miło Wam minie dzisiejszy dzień 🌻 🌻 🌻 aha, ktoś pytał czy już ogłosiliśmy wszystkim, jeszcze nie wiedzą teściowie, dowiedzą się w święta w Wigilię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madizk80
Natalia, my też powiemy rodzicom i teściom w Wigilie :) Taki prezent bożonarodzeniowy . A co do spania, to ja również padam ok 20-21, przewaznie przed TV, usilujad obejrzec jakis film, ale rzadko kiedy moge wytrwac do koca ;) No i jak tylko moge, to spie po 11-12 goidz. I calkiem mi z tym dobrze ;) W ten weeknd nawet jakos mi mdlosci sie mocno zmniejszyly. Ale fajnie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kwas foliowy jest kluczową substancją odżywczą zapobiegającą uszkodzeniom rdzenia kręgowego u płodu.\" \"Czy będąc w ciąży, pomimo prawidłowego odżywiania powinnam przyjmować preparaty witaminowe? Nie ulega wątpliwości, że sposób odżywiania ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka, ale nawet najlepiej dobrana dieta nie jest w stanie dostarczyć odpowiednio zbilansowanych ilości witamin i minerałów. Dotyczy to zwłaszcza okresów zwiększonego obciążenia organizmu. Takim szczególnym momentem dla kobiety jest okres ciąży - czas olbrzymich zmian jakościowych i ilościowych w zapotrzebowaniu na wszystkie składniki diety. Dlatego warto zwrócić się w kierunku zestawów witamin i minerałów specjalnie opracowanych pod kątem wyjątkowych potrzeb kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią.\" \"Dlaczego kobiety w ciąży powinny przyjmować preparaty ze zwiększoną ilością kwasu foliowego? Kwas foliowy to podstawowa witamina warunkująca prawidłowe procesy metaboliczne i wzrost komórek. W związku z olbrzymim nasileniem tych procesów w trakcie ciąży, znacznie zwiększa się dobowe zapotrzebowanie na tę witaminę, którego nie da się zapewnić bez uzupełniania syntetyczną formą kwasu foliowego. Przyjmowana przed planowaną ciążą oraz w pierwszych tygodniach ciąży znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia wad rozwojowych np. wad cewy nerwowej u płodu. Razem z żelazem oraz witaminą B12 bierze udział w tworzeniu erytrocytów (czerwonych krwinek).\" A co do żelaza: (...)\"Anemia spowodowana brakiem lub niedoborami pewnych substancji ważnych dla organizmu – żelaza czy pewnych witamin. Aż u 30-40% ciężarnych dochodzi do niedoborów żelaza. Spowodowane to jest wykorzystaniem jego zapasów przez rozwijający się płód oraz łożysko. Niedobór tego pierwiastka potęguje niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania w przewodzie pokarmowym, ogniska zakażenia czy uporczywe wymioty w ciąży.\" \"W przypadku niedokrwistości spowodowanej niedoborem żelaza czy witamin należy wdrożyć odpowiednią dietę. Jej kluczowym elementem powinny być pokarmy bogate w żelazo, np. mięso wołowe, wątroba drobiowa, drób, ryby, kapusta biała i włoska, soja, suszone owoce.\" http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,8 Specjalista radzi - Anemia w ciąży http://www.poradnia.pl/podstrony/czytelnia/ciaza.html czytelnia - poradnia.pl - ciąża dobże zaplanowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - ale ich zaskoczymy hi hih :) super, ja nie mogę się już doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
... a ja dzis caly dzien placze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balladynka
kobietki macie jeszcze bóle podbrzusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Balladynka --> ja cale szczescie generalnie nie mam. Czasem sie pojawiaja jak sie zapomne i cos podniose ciezkiego, albo przebiegne sie... ale po krotkim odpoczynku przechodzi, ew. no-spa :) I juz wiem, ze czasem zdarzalo mi sie nieswiadomie pomylic wzdecia z bolami :) Pozdrawiam! Nasze lipcoweczki chyba dzis wypoczywaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) odpoczywam dzis caly dzien z malymi przerwami na krotkie spacerki ktore sa dla nas podobno zbawienne jesli chodzi o kwas foliowy, to lykalam juz 2 msc przed ciaza i przez pierwszy msc, pozniej gin przepisal mi zestaw witamin prenatal, dodatkowo staram sie urozmaicac jak najbardziej diete warzywami i owocami i mysle ze jest to wystarczajace. objawy ciazy mam juz malo widoczne, zgagi nie mialam juz caly tydzien:) zostaly czasme tylko niedogodnosci zoladkowe ale na szczescie sa niewielkie (zwlaszcza jak jestem glodna), no i piersi bola juz o niebo mniej:) chyba ze to juz kwestia przyzwyczajenia hehe pozdrawiam wszystkie i leniuchujcie ile sie da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu dzisiaj mały ruch na naszym cafe, my już wróciliśmy, ale było fajnie, siedzieliśmy sobie przy kawce i teściówka zrobiła torcik - pyszniutki :D a obiad cud- miód, ależ mnie dzis korcilo żeby powiedziec, ale bylam twarda :D oczywiście najwygodniejszy i największy fotel był mój :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja coprawda jestem z lipca 2005 ale bardzo Was wszystkie pozdrawiam bo tak jak wasze dzieciątka w przyszłym roku tak moje tylkoże w 2005 urodziło sie w lipcu!! Życze Wam żeby te miesiące przepłynęły wam w błogim spokoju, bo to piekny czas jest ... a potem ... a potem życie obraca sie do góry nogami ale dalej jest fajnie. POWODZENIA !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołaczam do Waszego grona, wg mojego giekologa nasze maleństwo ma przyjść na świat 31 czerwiec/ 1 lipiec, chociaż jak wiadomo tylko 5 % dzieci przychodzi w dokładnbie ustalonym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo oboje z mężem się cieszymy, włąśnie jutro wybieram się do lekarza na badania. Ja do tej pory nie miałam jeszcze usg, mój lekarz jest z tych, co w pierwszych tyg ciąży woli unikać usg. Zbadał mjnie tylko i miałam badania krwi i moczu, stwierdził,że wszystko w normie i ok, łykam witaminki z kwasem foliowym (ale nie tak dużo jak niektóre forumowiczki pisały). Nie wiadomo jeszcze jakiej będzie płci, choć mój mąż twierdzi,że chłopiec, a ja też przyzwyczaiłam sie do tej myśli i też tak myśleę. Ale najważniejsze,żeby maluszek był zdrowy i wszystko przebieglo ok. Także wymyślam imię i dla chłopca i dla dziewczynki. pozdrawiam wszystkie kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde nie wiem czy iść do tej starej ginki (państw.), w sumie dobrze się już czuję, a u mojej pani mam wizytkę dopiero za 3 tyg. no i usg za 2......te kłucia w brzuchu tak jak mówiła Stokrotka minęły.....mam tyle watpliwosci ze sama nie wiem co zrobic.... Stokrotko jesteś gdzieś tam? ;) poradź coś...🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Dziewczyny! Jak tam samopoczucie w poniedziałkowy poranek? Ja na razie w pracy jestem, ale zaraz po pracy pędzę do mojej gin i mam miec dziś USG. Alez nie moge się doczekać! Ciekawa ejstem jak tam maluszek. Mam nadzieje, że wszytsko w porządku. Mam lekkiego stresa, ale jestem dobrej myśli. Trzymajcie kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g.o.o.s.i.a.
Witajcie dziewczyny !!! Alez Was jest juz duzo,nawet sie nie spodziewalam.Wlasnie sie zastanawialam czy moze zalorzyc topik lipiec 2007....ha ha ha. W takim razie ja dolaczam do Was. Termin wyliczylam sobie sama gdyz jeszcze nie dotarlam do lekarza i sie zbytnio nie spiesze.Wizyte mam wyznaczona dopiero na koniec grudnia. g.o.o.s.i.a ...Gosia ...30(wiek) ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin) Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Czesc Dziewczyny :) Ja wlasnie po badaniach sniadanie palaszuje... myslalam ze nie dotrwam do tych badan... tak mi bylo mi dobrze :) Madzik --> trzymamy kciukasy :) pochwal sie jak wrocisz :) Choc mnie pani dr po usg nic nie powiedziala oprocz tego, ze jest, ze jest wszystko ok i ze zyczy mi duzo cierpliwosc, bo niecierpliwa jestem i wszytsko bym chciala juz zobaczyc :D a to dopiero poczatek przeciez :) i umowilysmy sie tuz przed sylwestrem :) g.o.o.s.i.a. --> no to Cie ubieglysmy :) Ale witamy serdecznie wsrod nas :) Ladny termin :) (Hmm, ja tez wtedy obchodze urodzinki :) ) Ja zgodnie z mioimi obliczeniami mam termin na 28 lipca :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally ja bym sie zdecydowala na 1 lekarza prowadzacego, jesli nie masz teraz zadnych niepokojacych objawow to po co masz latac i sie na stresy narazac? mysle ze spokojnie mozesz zaczekac z wizyta o ile nic cie nie niepokoi. a w razie czego zawsze mozesz zadzwonic do gina i zapytac. Ja w poprzedniej ciazy jak mialam jakies watpliwosci to po prostu bralam ze tel i dzwonilam, w tej jak na razie tylko raz z tego korzystalam (za co opierdzielil mnie lekarz hehehe) no ale jak wiem co mnie czeka to co mam sie naprzykrzac :) Gosia, Lyzeczko - witajcie :) Lyzeczko ja no mialam usg robione juz pod koniec 6tygodnia min z tego wzgledu zeby potwierdzic czy ciaza sie umiejscowila w macicy, mialam kiedys podejrzenie ciazy pozamacicznej i moj gin mial kilka takich przypadkow w swojej karierze wiec zawsze nim potwierdzi kobiecie ciaze to najpierw bada. W zelszy czwartrtek (koniec 10tyg ciazy) mialam usg zeby sprawdzic czy bije serducho :) Madzik - czekamy na ginowe wiesci!!!! dodaje Gosie do tabelki... i tak sobie mysle czy te tygodnie to do konca dobry pomysl bo widze ze coniektore juz pozapominaly o aktualizacji bo maja juz 12 tydzien nawet ;) NICK.......IMIĘ......WIEK....MIEJSCOWOŚĆ......TC......TERMIN....KG.. Ally_23....Natalia...23.......Śląsk...................10......30.06.07...0... Aneczka1979.... Ania.......27.......podlaskie...11....06.07.07... -2kg Ali-cja...Alicja.......36......Kraków..................10.....07.07.07...+3kg madzik80......Magda.....26.....Wrocław........7..........30.07.2007....+0,5 termal........Teresa....28......podkarpackie........9.....11.07.2007...+3kg Anulka78.....Ania.......28.......Szczecin.............10....09.07.2007..+około 2 Terka76......Teresa....30......Lubelskie............7.....28.07.2007...-2kg Blada.........Małgosia....27......Małopolskie........10....09.07.2007...0 Kimmusia.....Tośka....25.........Olkusz...........10...30.06.2007....+3 Dviki...........Gośka......26........podkarpackie....7t3d...23.07.2007 sitraa..........Aga.........25........Kraków.........9t3d...08.07.2007.+1 Kokopelasa....Asia.......27........Brzeg Dolny....9t6d...11.07.07.+1 g.o.o.s.i.a ...Gosia .....30 ... usa... 8 TC ... 24.07.2007 (termin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia , zatroskana - zarezerwujcie sobie nicki w preferencjach, tu chodza niestety takie paszkwile po tematach co to moga sie zaczac po was podszywac. Gosiu gdzie w USA mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek:) wszystkim z ranka mam pytanie do was, co myslicie o podrozowaniu pociagiem? chcialabym wyskoczyc na sylwestra nad morze ode mnie troche daleko bo z malopolski..ale ekspresem ok 7-8godz. moj maz jest przeciwny temu, ale ja mysle ze to luzik jednak. co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blada, jak się dobrze czujesz, to czemu nie? w tamtej ciąży jeździłam trochę (jak dobrze się czułam) w pociągu nawet mniej trzęsie niż w autobusie. sama chętnie bym gdzieś wyskoczyła, ale muszę cierpliwie czekać na wzmocnienie się ciąży. pytałam was kiedyś( nic nie napisałyście:( , czy miewacie wahania nastrojów. ja czasem beczę z byle powodu. czyżby tak hormony szalały?? no i jeszcze jeden problem. drugi dzień boli mnie głowa, ale tak, że mam światłowstręt. wczoraj zażyłam panadol, ale nie przestała, tylko trochę złagodziło. może jest jakiś domowy sposób na ten ból? nie chcę zażywać codziennie leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicjo ja tez mam wachania nastrojow, co czasem prowadzi do bezsensownych klotni z mezem...podobno sie czepiam ;) wkurza mnie tez szef hehe wahania nastrojow mam ale to zwykle zwiazane jest z jedzeniem, nie plakalam jeszcze bez powodow wiec chyba te wachania sa mniejsze od ciebie ja bolow glowy nie miewam raczej i nic nie zazywalam ale slyszalam ze amol jest dobry w ciazy sie czuje dobrze...jak to moja mama mowi ze az za dobrze;) w porownianiu z nia hehe wiec bede meza namawiac na ten wyjazd, ciezko bedzie bo on twardy chlop :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, słyszałam kiedyś o amolu.. dzięki. kupię sobie. z nastrojami moimi to jest rzeczywiście dziwnie, kiedyś nie wzruszały mnie różne rzeczy , a teraz wszystko. film, książka, złośliwości ludzkie. wszystko wyolbrzymia się. jak to dobrze usłyszeć,że nie jestem w tym sama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja - nic się nie martw, ja też tak mam, wzrusza mnie wszystko, muzyka, slowa pisenek (Kimmusia tak jak ty :) ) czepiam się wszystkiego :P niestety, a czasami zaraz po tym smutku dostaję napadu wesołości :) no i ogolnie jakoś bardziej podatna jestem na smutek, szybko mnie coś w niego wpedza. aneczka1979 🌻 🌻 🌻 miałaś wlasnie może podobna sytuacje do mojej, ze chodzilas najpierw do panstw. a potem przepisalas sie do pryw.?, bo ja sie troche boje ze oni do mnie zadzwonia i zapytaja czemu nie przyszlam :P nie wiem co wtedy powiedziec :P prawdę? ile ja mam nauki, oj nie bede sie nudzila dzisiaj :( na razie uciekam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×