Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość malwinistka
hej dziewczynki..ale dziś pieknie na dworze...niestety nie wiem czy niespędzę całegodnia w domu....nie dość że nogi mnie bolą to i jeszcze teraz kręgosłup.. w nocy pomimo że jestem zmęczona to nie mogę zasnąć ,a raczej nie mogę się odpowiednio ułożyc....dobrze że dzis mam wolne,ale jak jutro będę tak źle się czula to chyba nie pójdę do pracy tylko wezmę sobie wolne na żądanie bo inaczej mój kierownik nie da mi wolnego bo ma juro urodziny,ale co mnie to obchodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki - wszystiego NAJ NAJ NAJ lepszego z okazji 5rocznicy slubu... kolejnych 50takich rocznic no i milego wieczorku nie tylko kolacjowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki - ja tez przez 22lata mieszkalam pod 13 :) meza mam rodzonego 13:) i w ogole 13 poczulam ze to wlasnie ten jeden jedyny facet!!!. mielismy brac slub 13 ale nie bylo juz wolnej daty wiec slubowalismy sobie 20tego ale nasze zycie kreci sie kolo trzynastki :D a co do koszulki to jak najbardziej pamietam!!! mam juz 2 sprzedawcow upatrzonych i tylko nie moge sie na druk zdecydowac :D no ale po weekendzie juz zamowie zeby czekala bo kto wie kiedy mnie pokroic zechca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Piękna pogoda :) Dzisiaj po 16.00 jade po moje wyniki (w tym tez po wynik przeciwciał-czy konflikt serologiczny się nie ujawnił), mam nadzieję że wszystki będą dobre. W końcu 13 piątek dzisiaj ;) Dviki wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja piątą rocznicę ślubu mam 8 czerwca ;) Jutro mam gości-przychodzi koleżanka ze swoim ukochanym (on ma robić nam łazienkę, mam nadzieję że dużo nie zaśpiewa). W każdym razie weekend zapowiada się fajowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja wam zazdroszcze tego wyjscia na swieze powietrze... ba nawet tego ogarniania w domu... przyobiecalam mezowi ze jeszcze dzisiaj grzecznie plackiem poleze bo wczoraj 2h posiedzialam jak kolezanka byla i znowu bole wrocily... jutro mam dostac dyspense bo robimy urodziny corci i jak goscie beda to pozwolil mi polazic a ponoc jak jutro nic mnie nie dorwie z bolesci to w niedziele mnie nawet na spacer zabierze... takze grzecznie lezakuje buszujac online tutaj masz linki do tych osob ktore wynalazlam (a zajelo mi to spooooro czasu zeby znalezc kogos kto robi rozmiary dzieciece we wzglednych cenach) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=181172351 (30zl rozne kolory) http://www.dejna.pl/ (29zl z przesylka ale tylko bialy material) Anulka78 - trzymam kciuki za wyniki... a no i sprawdz najpierw jakie ceny lataja w miescie, nam znajomy powiedzial ze policzy taniej a podal cene standardowa wiec mielismy jak sie targowac :) ale fakt remont mieszkania zrobilismy prawie sami z pomoca 1 kumpla \'tymi recami\'... fachura tylko glazure w lazience i kuchni ukladal, terazkote panele szlifowanie scian czy podwieszanie sufitow robil moj mezul, nie umial i nigdy wczesniej nie mial z tym kontaktu ale wyszlo mu na tyle dobrze ze wszyscy byli w szoku ze jednak samemu mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem trochę przestraszona. Obudziłam się z bólem krzyża i takim ciągnięciem/bólem/skurczem w podbrzuszu, zupełnie jak miewałam przed okresem... Nie miałam wcześniej w ciąż takiej dolegliwości. :( Którąś z Was może też coś takiego złapało? Nie wiem czy to tak może być, czy to coś niepokojącego. Doradźcie coś, proszę... Wizyte u gina mam w poniedziałek, takze wtedy się dopytam jeszcze, ale na dziś bym była spokojniejsza, gdybym wiedziała, czy to nirmalne czy nie... Dizeki z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik lyknij nospe forte a jak nie masz to 2 zwykle, mozesz jeszcze i magnez wziac... mi sie takie bole zdarzaly juz wczesniej i w 1 i w tej ciazy. dopoki nie jest on ciagly i klujacy to nie ma co panikowac natomiast jesil by po nospie nie przeszedl i doszly jakies tfu tfu plamienia lub zmiana w kolorze sluzu to natychmiast na izbe przyjec jedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam właśnie że Dviki miała wczoraj też taki ból jak przed okresem i wzięła NO-SPa, to też łyknęłam. Mam nadzieję , ze pomoże. Jak szybko to dzia,ła, bo jezscze nie bralam tego w ciąży? Zrobilam kilka cwiczen na kregoslup, ale nie pomoglo :( Czemu ten krzyż tak boli w ciąży? Jeszcze brzucha duzego nie mam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - dzięki wielkie za radę :D Lyknelam NoSPa i czekam na efekty. Na szczęscie zadnego plamienia na razie (tfu, tfu, odpukac) nie mam. ALe jakby co, to faktycznie nie bede czekac do poniedzialku tyko uderze od razu do lekarza. Niemniej mam nadzieje, ze zaraz przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik wzielas zwykla ta mala okragla nospe czy ta wieksza? te male spokojnie 2 zeby bol odszedl. na mnie dziala po ok 20-30min. najlepeij by bylo zebys sie na lewym boku polozyla i przeczekala, powinno pomoc. takie bole sie zdarzaja i na poczatku ciazy i pozniej pod koniec... uroki 3 tryumestru kiedy maluch zmienia polozenie i naciska na nerwy. ja na bol jestem wytrzymala a teraz mnie na kilka dni do lozka wygnal dlatego lepiej uwazac niz szarzowac, w koncu tu chodzi o nasze kruszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuchatki 🌼 Ania1706 jakbys tak trafila w 13-tego piatek w lipcu to bylaby niezla heca. Ja w kazdym razie terzymam kciuki i przyznaje szczerze, ze ja sama jestem z 22.07 i marzy mi sie zeby nasza smerfeta zrobila mi prezent na urodzinki i poczekala te 4 dni ;) Dviki gratuluje w tak pieknym i uroczystym dniu. To dla was 🌼 🌼 🌼 Aneczka a Ty lez jak najwiecej i wypoczywaj. Piekna pogoda zdazysz jeszcze sie nacieszyc przez cale lato i to ze zdrowym, slicznym dzieciatkiem, wiec teraz spasuj sobie ;) Marylka o ta tabelke plci to wypytywala Aneczka czy nam sie sparwdza, bo ponoc pomylki raczej nie zdarzaja sie, a tu masz ci .... na naszym forum na odwrot - tzn malo komu plec z usg zgada sie z ta tabelka. Ja tez w prognozach mam wpisanego syna, a lekarz uparcie twierdzi, ze coreczka bedzie :D. A swoja droga to gorace gratulacje 🌼 Madzik ja takie bole przed okrsem to mialam w I tym ciazy, lekarz twierdzil, ze to macica przygotowuje sie, a teraz czasami tez odczuwam takie dolegliwosci menstruacyjne, ale nie sa silne i nie sa czeste, wiec 2 tab nospy i po sprawie. Nie panikuj - zaobserwuj co sie dzieje. Bylam wczoraj u gina i z mala wszystko jest ok. Szyjka wporzadku. Nawet mialam robione KTG i wyniki byly super - kamien z serca. A te moje wyniki lekko zawyzone z glukozy to nic powaznego - musze tylko ograniczyc slodycze - no tak kiedys ich wogole nie jadlam, a teraz dziennie czyms sie poczestuje ;) No i wkoncu wiem gdzie bede rodzic, wiec moge zapisac sie na szkole rodzenia przy szpitalu na ktory zdecydowalismy sie wspolnie z mezem przy pomocy i sugestiach lekarza. Milego 13-tego ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Dobrze, ze ta noc juz sie skonczyla bo byla koszmarna :o :o Za nic nie moglam zasnac i teraz jestem taka \"zamulona\" :( Basia81- zerknij na moja stopke.Tam jest nasz aktualny tydzien :) :) W poniedzialek zaczynamy 26 tc. Tez ostatnia miesiaczke mialam 22.10. takze wszystko razem odliczamy :) :) Tylko porod u mnie pewnie bedzie wczesniej no bo blizniaki.Ja sie tak nastawiam raczej na 1 polowe lipca- ale kto wie... ;) ;) Dviki- nie martw sie tym testem na glukoze.Ja mam na niego termin 23.04. wiec bede juz w 27 tc. Test ten robi sie tak 24-28 tc. Milego rocznicowego wieczoru 🌼 Madzik80- ja mysle, ze tych boli to juz bedzie coraz wiecej:( :( :( Mi pomaga no-spa.Biore ta zwykla ale 2 tabl.jednorazowo. Tak do godzinki powinno sie wszystko uspokoic. A ja mam problemy z jama ustna:( :( Zaczela krwawic przy myciu zebow. Macie na to jakies sposoby? Jesli chodzi o \"13\" to moj maz i siostra urodzili sie wlasnie 13-go i zadnych konsekwencji tego nie maja ;) Dla mnie to data jak kazda inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia - no spasowalam i to bardzo bo normalnie mnie utrzymac w lozku poza noca i czasami mezem to cieeeezko :) grzecznie sobie leze, buszuje po necie, drzemie, czytam... ogolnie nudy wielkie ANulka - nie wiem co mozna kupic u was ale z rodzimych produktow polecam plukanie szalwia lub dentoseptem i smarowanie zelem o nazwie MUCOSIT. poza tym zmien szczoteczke na miekka a nawet na dziecinna delikatna. jak mi sie zrobily ranki na dziaslach a akurat nie mailam mucositu to wcieralam wit A+E - kupowalam kapsulki i wyciskalam sobie olejek na paelc i w dziasla wcieralam... pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Aneczka🌼 Ze znalezieniem tych preparatow nie powinnam miec problemu :) To lece do sklepu... Milego dnia babki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - wzięłam 1 małą, nie forte, ale przeszło :D Ufff...odetchnelam z ulgą :D Dzieki za wsparcie. Ale kręgosłup dalej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka z ta malenka pomylka nie ma sprawy - przeciez nic sie nie stalo ;) Termin masz super ;) Bede rodzic w Bytomiu na Batorego, ale nie w miejskim szpitalu tylko w klinice. Myslalam o Katowicach i tej prywatnej praktyce, ale lekarz wybil mi to z glowy. Wkoncu on chyba wie lepiej co i jak wyglada w tej branzy, bo w niej siedzi, wiec go slucham. A Ty nadal zostajesz przy Starych Tarnowicach ? Aneczka ja siedzialam w domu listopad, grudzien i polowe stycznia i myslalam, ze zwariuje. Do tego bez matki, rodzenstwa, bo wszyscy daleko. Kolezanek nie chcialam, bo ciagle w kibelku siedzialam. Mozna bylo kota dostac. Sama - maz w pracy, a po pracy mial moje obowiazki - zakupy, gotowanie (bo mnie wszystko smierdzialo) itd. Serdecznie ci wspolczuje, bo wiem jak to jest. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia i Anulka - też dzięki za pomoc :D Pomoc \"medyczna\" to jedna, a wsparcie psychiczne to drugie. Zwlaszcza ze w ciąży nie powinno sie denerwowac :) Także dzięki że jesteście :D i pomagacie. Trudno byłoby z kazdą rzeczą, wątpliwoscia leciec do lekarza. I tak mam wrazenie ze jestem w przychodni niemal \"bez przerwy\" - a to rutynowa wizyta, to USG, albo laboratorium i tak w kółko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja w domu siedzialam caly listopad i troche grudnia a pozniej styczen i od lutego tez caly czas L4. tyle ze wtedy moglam wylazic i lozko nie bylo non stop.. dzisiaj postanowilam przygoowac pranie do nastaiwenia i kilka razy sie do kosza z bielizna schylilam i niesteyt bol brzucha powrocil.. jak leze jest w miare. jak posiedze za dlugo (np wczoraj jak kolezanka mnie odwiedzila) albo sie zbytnio poruszam to wraca... ale jak trzeba to trzeba. malenstwo jest najwazniejsze a ja swojego pierdzielca jakos zwalcze... od poniedzialku planuje ostro pisac prace magisterska :D Madzik - ciesze sie ze ci przeszlo, na mnie ta mala nospa to nawet przy okresie nie dzialala wiec od 1 to nie probowalam, czasami nawet 2 forte bralam zeby pomoglo... no a na krzyz... coz jedynie cwiczonka (pisalam o nich 2str dalej moze 3) no i masazyk meza... Anulka - nie ma za co, mam nadzieje ze pomoze!! dziewcyzny powiedzcie mi czy krew jak robilyscie glukoze pobierali wma z palca czy z zyly normalnie?? ja mam glukometr w domu i postanowilam sama z siebie zrobic sobie to badanie glukozowe (maz sie smieje ze jestem masochistka chyba) jutro rano, toc ta glukoza to zaden wydatek a dla wlasnego przekonania co mi szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik nie ma za co :) A co do kregoslupa to mnie tez boli, ale raczej te wyzsze partie i pytalam lekarza czy moge smarowac plecy jakimis masciami, zelami i mowil, ze tak bez problemu. Tylko nikle, bardzo male ilosci moga ewnetualnie przedostac sie do organizmu, ktore dziecku i tak nie zaszkodza. Mnie pomaga fastum + masaz meza. Co prawda tylko na pare godz, ale to zawsze cos. Aneczka nie bedziemy sie licytowac ;) bo faktycznie jak ciebie nawet siedzenie boli to juz jest lekko przesr...ne. Tym bardziej trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się zmachałam :(. Poodkurzałam i pomyłam podłogi i ledwo zipię... Aneczka-mi pobierali z żyły ;) Oststnio czuję nie tylko kopniaki ale to jak niunia sie przesuwa i wypina :). Jakie to słodkie ;). Muszę przyznać że nieraz mnie zaboli. Ale co tam! Idę trochę odpoczać na tv :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wlasnie wrocilam od lekarza i mam zle wiadomosci:( Aneczka1979 witaj w klubie tez mam bardzo krotka szyjke macicy i grozi porodem przedwczesnym:( musze sie mocno oszczedzac mam brac 3 razy dziennie magnez i nalepiej lezec i nic nie robic a jutro zjazd jak ja wytrzymam na tych twardych krzeslach tyle godzin??:( a nie chce zawalic studiow :( jestem w kropce strasznie sie czuje chodz wiem ze nie moge sie denerwowac bo szkodzi dzidzi za tydzien usg serca i beda mi robic dopochwowo dodtakowo aby zmierzyc dlugosc szyjki:( mam brac nospe jak twardnieje brzuszek...kochane powiedzcie mi czy dziecko jest w stanie przezyc w 27-28 tygodniu?:( pod inkubatorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mnie pobierali krew z zyly jak robilam glukoz.... wczoraj bylam u gina badal mnie ginekologicznie czy mi sie szyjka macicy nie skraca ze mam te twardnienia brzucha od chodzenia, ala na szczescie nie...kazal odpoczywac i sie nie przemeczac...jak nie chce wczesniej urodzic... tak sie zdenerwowalam bo moja babcia zle sie czula i musialam w nocy wzywac pogotowie ale juz jest ok...usg mi nie robil pwoiedzial ze nastepnym razem czyli 10 maja, pytalam sie go czy moge pic kieliszek wina czerwonego wieczorem przed snem, lepiej mi sie spi i dziecko mnie tak nie kopie powiedzial ze spoko, nie zaszkodzi wiec wczoraj wypilam i spalam 12 godzin i moja niunia tez... jutro jade po lozeczko!!! strasznie sie ciesze z tego powodu...ale mam zgage acha i przytylam 4 kg w ciagu minionego miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, dzieki za utwierdzienie mnie w przekonaniu, ze za prosta arytmetyka nie jest jeszce u mnie najgorzej ;) a co do krwawiących dziąseł to spiesze z informacją :) miałam ten sam problem od początku ciązy i byłam z tym u mojego dentysty. powiedziała, ze to takie typowe ciążowe zapalenie przyzebia. Poradziła mi paste Lacalut (wszystk ojedno która, bo najwazniejszy jest podstawowy skłądnik) i do tego płykanie dwa razy dziennie płynem Eludril rozcięnczonego z wodą 1:1. Tak na jednego dobrego łyka. Płykac tak aby płyna opłukał ci całe dziasła (zaleca 2 min, ale płyn jest ostry, wiec cieżko wytzymac az tyle). Krwawienia odeszły jak ręką odjąl.Ostatnio odstawiłam kuracje i wróciło, wiec zaczełam od razu płukac usta i znowu jest ok :) dviki - gratulecja w tak uroczystym dniu!!! abyście świetowali z mężem jeszce co najmniej kilkadziesiąt takich rocznic :):) co do badan na tolerancje glukozy tez juz musze go zrobic, ale moja lekarka pwoiedziała, ze bez cytryny mam nawet nie próbowac :) c onajmniej pół mam sobie wcisnąc do szklaneczki. nie wpłynie to na wynik , a bedzie zdatne do wypicia :) madzik, ja tez w wielką sobote miałam potworny ból w podbrzuszu i o mały włos nie skonczyło sie na pogotowiu. Pytałam przedwczoraj mojej lekarki, co robic w takich sytuacjach, to jezeli nie ma plamienia, wziac nospe i sie położyc w miare dogodnej pozycji (najlepiej własnie na boku). Mówi, ze macica sie rozciaga. zazwyczaj w miejscu bólu, kopie mnie mocniej maluszek, to tez moze od tego. Trzymam kciuki, zeby bóle mineły :) też musze zrobic badanie czy konflikt z meżem sie nie ujawnił. podobno lubi sie ujawnic pod sam koniec, wtedy najczęściej na stół od razu, aby nie doszło do powikłań :( mam nadzieje, ze nic takiego mnie nie spotka :( aneczko, uważaj z tym podnoszeniem prania! absolutnie sie nie schulaj, jak już to kucaj i w tej pozycji podnos, a najlepiej, to unikaj takiego wysiłku :) no i magisterke pisz rozsadnie, a nie ostro, bo od siedzenia przy biurku, wcale bóle krzyza ie mijają, a wręcz przeciwnie :) nowa - koniecznie odpuśc sobie zjazd!!! na pewno nic sie nie stanie, wykłądowcy zrozumieją, a takie siedzenie na krześle na pewno ci nie pomoże! moja kolezanka miała taką sytuacje jak ty i skonczyło sie zszyciem szyjki macicy i juz na zadne zjazdy nie mogła jedzic. moja znajoma urodziła w 25 tygodniu ciąży, a było to 20 lat temu! i chłopak rosnie zdrowy i przystojny ;) ale nie martw sie, jestem pewna ze u ciebie nic takiego sie nie zdarzy, tylko odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj! trzymam kciuki za ciebie i maleńxtwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nova- To ze masz skrocona szyjke nie znaczy, ze zaraz urodzisz! Nie denerwuj sie tak kobieto bo tymi nerwami bardziej sobie zaszkodzisz. Gdyby bylo ryzyko, ze urodzisz w 27-28tc. to lekarz napewno nie wypuscilby Cie do domu. Duzo kobiet z Twoim problemem rodzi dzieci w terminie. Jesli chodzi o dzidziusia to ma juz szanse przezycia, ale one bardziej rosna po ukonczonym 28tc. A juz duzo wieksze szanse sa po 32 tc. Ale zjazd to bym sobie odpuscila.W koncu dzidzia najwazniejsza a szkole zawsze mozna nadrobic. Powodzenia :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie co dziewczynki? Dzwoniłam dzisiaj do ordynatora Oławy aby popytac o poród w wodzie i w szczególnosci o znieczulenie do porodu. Normalnie powinnam rodzic u siebie we Wrocławiu, ale u nas we wszystkich szpitalach, jest okropny brud, warunki sanitanre niedopuszczalne, a pacjentki traktowane sa ja zło konieczne. Ordynator był przemiły i cierpliwie odpowiadał na wszystki moje pytania i wątpliwosci, ale pwoiedział, ze niestety znieczulenia nie dają, chocby chcieli. Mają tylko dwóch anestezjologów i problem aby zatrudnic kolejnych. Wszyscy powyjeżdzali. We wrocławiu tez nigdzie nie dają znieczulenia. Powiedział, ze w Poslce raczej sie od tego odchodzi, bo nie ma anestezjologów. Dziewczyny, w jakim my kraju żyjemy!!!! Poziom europejski ze ani słowa. Moja kuzynka rodziła w niemczech, to bez zadnych dodatkowych opłąt miała prywatna sale, nowoczesne znieczulenie i prywatną położna. oczywiscie za poród w wodzie tez nie musiała płacic. ie ma to jak polityka wspierająca i zachecająca kobiety d orodzenia :( no ale nic, damy rade, prawda? najwazniejsze sa nasze dzieci :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia ja tez uzywalam tego plynu - Eludril i przyznaje masz racje pomaga. Natomiast paste uzywam Blanx, wiec nic na temat Lacalut nie powiem ,ale pewnie tez dobra skoro tobie pomogla. Marylka a ja wczoraj jak rozmawialam o tych szpitalach to pytalam gina co sadzi o TG, bo my mieszkamy miedzy TG a Bytomiem i mowil, ze szpital ma dobra opinie, wiec juz sama nie wiem. A tak na marginesie to ja sie urodzilam w Starych Tarnowicach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nie jesteście same z tym krwawieniem dziąseł. Będę musiała wypróbować ten płyn do płukania a póki co to do swojego płynu dolewam wodę utleniona i pięknie dezynfekuje te krwawiące miejsca. Robię sobie mieszankę z połowy płynu, buteleczki wody utlenionej i resztę dolewam wody żeby nie było za ostre. Przekonała mnie do tego moja siostra bo przy okazji nie tworzy się jakoś mi tak czyściej po tym. Ale to takie moje prywatne schizo. Dviki, gratuluję:) Aha, słyszałam dziś w radio, że jeśli ciąża jest zagrożona (a kto to udowodni?) to lekarz może wystawić zwolnienie także ponad ustawowe 180 dni bo ani takiej kobiety wysłać do pracy ani na rentę hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia81, ja też jestem z Wrocławia i się cały czas zastanawiam nad szpitalem... Powiedz, ile sie jedzie do Oławy z Wrocka? To jest jakiś prywatny szpital? No niestety, nie ma lekko z tymi szpitalami i do kazdego jest jakies ALE... Do tego jeszcze ostatnio zamknęli szpital na Dyrekcyjnej, bo pozarażali dzieciaczki jakimis bakterami, a wogole to mam wrazenie ze mnostwo babek ma termin na lipiec i szpitale beda przepelnione. Ostatnio mojej znajomej nie przyjesli na Kamienskiego jak rodzla, bo nie bylo miejsca. Rodzlaw koncu na Brochowie... Ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka78 - czyzby to juz syndrom wicia gniazda??? kobieto oszczedzaj sie teraz i odpoczywaj ile sie da bo pozniej nie bedzie juz jak ;) Nowa - ja nie mam krotkiej szyjki!! pytalam tylko czy sa jakeis objawy bo po prostu marnie sie czulam ot co, na porzpedniej wizycie bylo z szyjka ok a swoja naturalna mam ponco dlugasna :D jesli idzie o maluszki to od 25tc jest szansa na przezycie,ale w sumie nie wiem czemu sie martwisz przedwczesnym porodem - szyjka widocznie nie jest na tyle krotka skoro gin nie zalozyl ci ani krazka ani zadnych szwow na szyjke wiec spokojnie, bez paniki. poza tym na pewno nie kazal ci caly czas lezec??? we wszystkich znanych mi przypadkach dziewcyzny leza praktycznie plackiem i dostaja nospe forte 3x1, magnez i inne przeroznosci...Anulka ma racje - nie zamartwiaj sie bo to maluszkowi szkodzi no i przede wszystkim - gin by cie do domu nie wypuscil jesli by uwazal ze krotka szyjka spowoduje porod przedwczesny, znam osoby ktore maja taka 1cm i donaszaly ciaze do konca wiec glowa do gory... aha no i ja rozumiem ze studia studiami ale jesli nie masz zaliczen czy egzaminow to po co masz byc caly dzien tam? wez zwolnienie lekarskie - L4 na uczelni honorują i po sprawie!!! na egzaminy czy zaliczenia jedz ale nie na caly dzien.. maluch przeciez jest najwazniejszy. sendi - ciesze sie ze wiesci dobre, widze ze podobnie jak ja jestes amatorka czerwonego wina :) ja ostatnio co jakis czas maly kieliszeczek likierowy baileysa sobie serwuje dziala lepiej niz winko ale wiadomo winko lepsze bo na trawienie super dziala basia - ja magisterke bede pisala w lozku :) mam klawiature i myszek bezprzewodowa w kolo ksiazeczki notatki i slowniki i heyah :) a co do porodu w wodzie - kolezanka z innego forum bedzie sie na taka opcje decydowala i robi wlasnie dodatkowe badania, czystosc pochwy i wszelkie wymazy musza byc super idealne bo inaczej na to sie nie zgodza. poza tym z tym znieczuleniem to w tv ostatnio bylo - nie robia go w szpitalach bo anestezjologow wlasnie nie maja bo na zachod wybyli bo tam lepiej polaca... niestety jak cos sie nie zmieni to u nas niedlugo wrocimy do akuszerek!!!! Olcia - ja bym po prsotu posluchala sie gina co on bedzie polecal, jesli mu ufasz to mysle ze warto zdac sie na jego decyzje. stonka - plukanie jamy ustnej woda utleniona ma nie tylko wplyw na dziasla ale i na gardziolko. przy przeziebieniu w ciazy plukalam i utleniona i jodyna, pomagalo. Z ta zagrozona ciaza to sa specjalne oznaczniki - ja np mam wpisywany kod powiklania, oni maja te takie swoje specjalne tabelki i wszytko tam jest... takze moze to i dobrze bo przynajmniej mniejsza biurokracja Madzik - jesli trafiasz na izbe przyjec i masz rozwarcie i akcje w toku to nie wydajke mi sie ze moga cie odeslac!! rozumiem ze jesli to tylko rzadkie skurcze i brak akcji ale jesli odejda wody i pojedziesz to ich obowiazkiem jest cie przyjac na oddzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×