Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Gość malwinistka
hej dziewczynki..dopiero wczoraj w nocy wrócilismy ,jazda trwała 8 godzin,powiem szczerze że miałam dość,ale dobrze się czułam ,nawet nie musiałam brać nospy...ostatnio moja dzidzia jeszcze ardziej aktywna,szczególnie jesli chodzi o kopniaki..ostatnie dwie noce miałam ciężkie,bo synuś tak wysoko chyba lezał że mnie dusilo,i żołądek czulam w gardle...teraz wracam do czytania ,zobaczę co się u was działo...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko jednak jedo bartatina wygrało tez u nas :) a moze faktycznie ostatnio jestem bardziej aktywna niz zwykle, chociaz brakuje mi tego fikania małego w brzuchu. zawsze sie troche mi pod reką porusza, wiec nie jest tak, ze nic nie czuje, ale jak opisujecie, ze dzidzie potrafia was nawet w nocy obudzic kopaniem, to zaczynam myslec, ze to u mnie cos jest nie tak. w piatek ide do lekarza, wiec mam nadzieje, ze mnie uspokoi :) terka widze ze rodzimy w tym samym czasie :) ale skoro piszesz, ze masz podobnie, to zaczynam wierzyc, ze tak ma byc :) a co do fryzurki, to wyglądasz na pewno niezwykle szykownie i ślicznie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszowalam po allegro i wypatrzylam torche fajnych bluzek co to i na ciaze i na okres karmienia by sie zdaly, planuje nabyc jakas z krotkim rekawem bo wszystkie jakie mam to albo dlugi albo 3/4 u tego sprzedawcy, http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5927936 brala moze cos ktoras u niego? Basiu tyle ze u mnie ta aktywnosc maluszka zaczela sie od momentu jak zaczelam grzecznie lezakowac w okresie wielkonocnym, wczesniej byly jedynie delikatne musniecia a teraz szalenstwa. Mysle ze tu tez ma wplyw moje czeste jedzenie, stosujac sie do zalecen lekarskich wcianm co 1,5-2godz i w ten sposob okruszek dostaje wiecej energii i moze w nocy po prostu mnie tak maltretuje z glodu, wcale sie bym nie dziwila bo rano jak sie budze to ja sama mega glodna jestem :D a co do bartatiny to tak czytam i slucham wsrod znajomych i sporo osob jednak planuje ten zakup. jesli chcesz brac online to www.bobowozki.pl maja najlepsza oferte ;) Terka - uwazaj teraz bardzo na slonce, mojej bratowej wyszly takie przebarwienia na policzkach i czole i niestety nie zniknely (a juz 7lat po porodzie), lekarz mowi ze to dlatego ze zalapaly slonce i pigment tak pozostal. najlepiej smaruj buziaka jakims kremem z bardzo wysokim filtrem. CO do wlosow to z pewnoscia wygladasz swietnie, zmiany zawsze przynosza niespodzianki i odrobine niepokoju ale mysle ze bedzie ci znacznie wygodniej. ja w 1 ciazy wlody z takich do ramion ochlastałam na zapaleczke prawie, bylo mi mega wygodnie i na porodowce i pozniej jak sie zajmowalam mala. teraz mam krociutkie ale jeszcze mysle czy nie sciac przed samym koncem zeby mi migusiem schly a malec pozniej nie mial szans lapac w lapki moich kudelkow :) Malwinistka pod koniec 2 trymestru brzuszek idzie do gory wiec to normalny objaw ze pojawiaja sie problemy z oddychaniem, ja w 1 ciazy tak mialam ale za to teraz jest mega nisko i na szczescie nie mam takich klopotkow. moja kolezanka (tez z terminem lipcowym) narzeka ze ma wrazenie jakby zoladek miala pod gardlem i min cierpie na megasna zgage, lekarz zalecil jej spanie na duzej ilosci poduszek to ma ulatwic oddychanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie Ale pogoda :( Nic tylko spac. Ciemno, zimno i deszcze pada, brrr.... Basia nie ma jak zakupy z mama ;) 3 godz w sklepie to faktycznie sporo czasu, ale ja tez tak potrafie - zwlaszcza w tych wielkich jak Smyk, czy H&M :D Aneczko ja nigdy u tego sprzedawcy nic nie kupowalam, ale opini ma sporo tych pozywtywnych, wiec chyba wszystko ok. Tylko nie wiadomo co z rozmiarami, czy sa zawyzone, czy zanizone, a moze po prostu sa ok. Mam do was pytanie. Co sadzicie o takich kompletach ??? http://www.allegro.pl/item189401467_zestaw_na_dobry_poczatek_avent_super_zestaw_cena.html A moze lepiej laktator elektryczny??? Nie mam pojecia na co zdecydowac sie, a podejrzewam, ze sie przyda, a jak nie to zawsze mozna sprzedac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia no wlasnie o rozmiarowke chodzi. mam troche cyca i niby te blzueczki co mi sie podobaja to sie rozciagaja i na plasko maja 100cm ale jak bedzie w praktyce to nie wiem... zobacze czy mezulowi sie spodoba to moze go namowie :D zestaw AVENT bardzo fajny ale jesli idzie o laktator to mysle poczekaj i zobacz jak bedzie z pokarmiem, jesli bedziesz miala i maly bedzie potrafil ssac to wydaje mi sie ze zakup nie jest konieczny do momentu kiedy do pracy bedziesz wracala bo wtedy jesli bedziesz chciala kropke dalej swoim mlekiem karmic to juz niestety odciagacz niezbedny. u nas w szpitalu w razie braku pokarmu czy zastoju w piersiach jest laktator panstwowy i mama moze sobie wypozyczyc sprzet dokupujac tylko nowe nakladki (maja medele jesli dobrze pamietam). na szczescie avent isis jest do kupienia w kazdym sklepie wiec w razie czego mezul wyskoczy i ci nabedzie. ja sama na razie bym nie kupowala - przy malej nabylam go dopiero wracajac do pracy. wiadomo mozna sprzedac ale zwroc uwage ile tego na allegro jest i czesto sprzedaje sie za pol ceny. zaczekaj zobacz czy sie przyda i zdecydujesz. a jesli idzie o elektryczny to moja kuzynka poleca medele, droga ale ponoc warto!!! u nas w polsce z tego co wiem od reki dostepna jest swing (ok 500zl) a tutaj mozesz obejrzec tez i inne modele http://www.medela.ch/ISBD/en/breastfeeding/products/electric.php w moim szpitalu posiadaja ten taki w niebieskiej walizeczce brzuchal dzisiaj odmawia posluszenstwa i mimo lekow jest twardy i bolesny. mama nas zaprosila na obiadek wiec trzeba z zaproszenia skorzystac i smigamy wlasnie na spacerek blok obok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli idzie o pogode to tutaj na pn-wsch mega sucho, deszczu kropli od dawna nie bylo, cieplo jest bo 19stopni no i w miare slonecznie, chociaz cisnienie chyba spada bo sie jakos \'zamulascie\' czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka dzieki za odpowiedz. Boje sie, ze bardzo aktywnie zyjemy i taki laktator przyda mi sie, ale masz racje na poczatku na pewno troche zwolnie tempa, wiec ewentualnie bedzie czas na zakup sprzetu. Moze jedynie kupie butelke i sterylizator. Mozesz w tym temacie cos mi podpowiedziec? Jakie sa najlepsze? Cholercia nie mam o niczym pojecia:( U nas pogoda do bani. Pada i temp 13 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja też jestem cała głupia jesli chodzi o te sprzety. Zatanawiam sie, czy warto kupowac strerylizoator, czy nie lepiej, butelki wyparzac po prostu wrzątkim. Laktatro planuje kupic, ale chyba tylko zestaw najprostrzy, tj. laktator ręczny + jakies buteleczki do przechowywania pokarmu. Moja mama twierdzi, ze jest to zakup absolutnie niezbędny, bo jej radzono, aby odcviagała resztki pokarmu po każdym karmieniu, co też robiła i wtedy nie moa mowy o żadny mzastoju mleka. Nigdny nie miałą z tym problemów, a widziała, jak inne kobiety męczyły sie potem w szpitalu. Tak wiec, mysle, ze jak tylko bede miałą pokarm, to laktator od razu zakupie, ale moze skorzystam z rady aneczki, i poczekam, czy bede miała pokarm :) aneczko bardzo fajne te ciuszki, sama zaczełam sie zastanawiac nad kupnem czegos :) myslałąm ostatnio o zakupie stanika na allegro do karmienia, są duzo tańsze, tylko nie mam pojecia jaki kupuje sie rozmiar. Przed ciażą nosiła 75 C, teraz 80 C, czasami D i kompletnie nie wiem, jak to wygląda po ciaży :) wiec znowu w temacie jestem zielona :) tak to juz jest z rozmiarami na allegro, ze nigdy nie wie sieczy sie trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim wam w ten niedzielny dzionek moj byl dzis pracowity bo sobie pokoj wysprztalama na cacy ,umylam wloski ,ulozylam , wyspalam sie:D tylko ze gardlo mnie boli od wczoraj:( biore wit.C ,hallsy i nic nie pomaga znacie jakies domowe sposoby na bolace gardelko?,a tak pozatym powrocila moja uteskniona opryszczka na ustach co wraca co miesiac ..dokladnie 6 kazdego miesiaca nwet juz nam dokladny termin jak orkesu:D hehe ..od jutra biore sie za nauku tak juz porzadnie!!!!!!!!! ,pozdrawiam was kochane i zycze udanej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teresko uważaj z lodami. mi lekarz powiedział, ze kobiety w ciaży powinny jesc ten smakołyk z umiarem, aby sie salmonelli, czy jakiegos innego paskudztwa nie nabawic. a mleka słyszałam, ze tez nie powinno sie pic w ciaży, aby dziecko kolki później nie miało :) odpowiednia porcja nabiału dziennie powinna w zupełnosci wystarczyc :) a co do obwodu brzuszka, to ja mam znowu malutki. tylko 92 cm, wiec znowu jakos tak odstaje od normy. wszyscy \"życzliwi\" pytaja, czy aby na pewno dziecko rośnie odpowiednio i zdrowo, ale nauczyłam sie juz ignorować takie sympatyczne pytania i uwagi :) nowa, a bolące gardełko najlepsza jast po prstu gorąca herbatka z miodem i cytryną, albo sokiem malinowym :) no i niezastąpiony jest czosnek :) najlepiej zrób sobie pyszna grzanke z masłem i pokrój na nią ząbek czosnku :) moze troszke zapah odstrasza, no ale nie ma lepszej naturalnej osłony antybiotykowej :) ja w pierwszej ciaży nabawiłąm sie anginy, wiec jestem za tym aby dmuchac na zimne. no i absolutnie odstaw zimne i gazowane napoje, to podstawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
TERKA ja tez jestem w 29 tygodniu i mam podobny brzuszek do ciebie,chociaż troszkę mniejszy...jak mówię że jestem w 7m-cu to niektórzy mówią że mam niedurzy brzuszek..ale tym się nie martwie..i ty też niepowinnaś sie martwić poprostu taka nasza uroda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez wykonalam numer... poszlam zjadlam obiadek i polozylam sie chwilke odpoczac bo sie nawcinalam i jakos mi ciezko bylo, chwilka przemienila sie w prawie 3godz sen :) oczywiscie cala rodzinka smigala na paluszkach i byli mocno przerazeni czy aby wszystko ok bo ja to z tych co jak spia w dzien to juz choroba :) na szczescie wszystko ok tylko jakos mnie zmoglo, pewnie zmiana pogody bo wlasnie zaczelo delikatnie padac.... Olcia ja bym sie na razie wstrzymala z tym sterylizatorem, butelke kup avent bo te sa najbardziej zblizone do piersi i nawet dokarmiajac z butli jest szansa ze maluch sie od cyca nie odzwyczai. poza tym maja system antykolkowy. jesli sie okaze ze butle beda czesciej potrzebne to wtedy dokupisz ew. laktator i sterylizator. przy sporadycznym dokarmieniu butelka zamiast sterylizowania wystarczy porzadne wyparzenie :) Nowa na przeziebienie mleko z miodkiem lub miod z kiwi i przeczekanie. z herbatka malinowa bym uwazala bo maliny poteguja skurcze tylko nigdy nie pamietam czy owoce czy napar z lisci ale ja po prostu je wyeliminowalam. z czosnkiem za to sie zgodze, grzanka z maselkiem i czosnkiem to samo zdrowie nie tylko przy przeziebieniu :) zdrowka zycze Basiu jesli laktator reczny to avent, ja przerobilam na poczatku nuka baby ono i lakte (2 pierwsze kupilam ostatnio od kuzynki) no i nie dosc ze cycki niemozebnie bolaly to jeszcze odciaganie bylo koszmarnie pracochlonne. aventem myk i juz odciagniete. a co do stanikow - ja kupilam na targu za cale 12zl - mamy taka hale targowa z przymierzalniami i poszlam zobaczylam co na mnie sie nadaje. bralam za luzny w porownaniu z chwila obecna bo wiadomo cyc jeszcze sie powiekszy. jesli bedziesz kupowala to zwroc uwage zeby mial miekkie szwy w srodku, na allegro tego niestety nie sprawdzisz. a no i jeszcze cos - mierzylam np 90C i byl za scisly podczas gdy 85C jest jeszcze za luzny, wiadomo wszystko zalezy od rodzaju chinki wszywajacej metke ;) ja wychodze z zalozenia ze lepiej kilka tanszych niz 1 firmowy. widzialam w realu i carrefure jak bylismy tez w cenach 9.99 - 15zl wiec moze sprawdz i cos upolujesz Terka lodomaniaczko :) ja na poczatku ciazy tez bylam megalodozerca, teraz sie juz to troche uspokoilo i mam \'koltuna\' raz na jakis czas, wydaje mi sie ze lepiej wcinac lody niz zupelnie zero produktow mlecznych, poza tym lody tucza mniej niz czekoladki czy wafelki i to jest tez pocieszajace. a co do brzusiow to Twoj to piekna pileczka jest - tutaj jest moj dla porownania - http://img82.imageshack.us/img82/6621/05040001pa7.jpg i przodem widok jeszcze http://img101.imageshack.us/img101/5752/brzuch32tcza2.jpg tyle ze robione w 32tyg ciazy, majac dokaldnie tego dnia na wadze 8kg wiecej niz przed startem (tylko ze ja okraglaczek przed ciaza bylam), w obwodzie brzuszka mam 107 na stale juz bez roznicy czy rano czy wieczor, przed ciaza mialam 75-77cm, maluch ma ulozenie poprzeczne. ja ciagle slysze ze mam maly Marylko nie wiem jak jest z canpolem i smoczkami ale u nas neonatolodzy polecaja avent jesli mama planuje butle raz na jakis czas a pozniej powrot do cycania. te smoczki sa najbardzie \'cycopodobne\' i maluszki sie do nich nie przyzwyczajaja a np. mi bardzo na tym zalezy zeby jak najdluzej karmic i to piersia bo na przykladzie kuzynek i kolezanek ktore kamrily nawet swoim pokarmem ale z butli to widzialam ile z tym zachodu i dziekuje postoje :) lenistwo przeze mnie przemawia hehehe. Fajnie ze siostra oddaje ci tyle rzeczy, wydatki nie uszczupla tak bardzo portfela, my niby mnostwo rzeczy po malej mamy a jednak i tak sporo zakupow nam doszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terka no to moze teraz pojdzie - jak nie to sprobuj skopiowac link w przegladarke http://img525.imageshack.us/my.php?image=brzuch32tcqt4.jpg ja np przejmowalam sie tym ze mam brzuszek nisko, wszyscy mi to mowia ze bardzo opuszczony no i fakt w porownaniu z 1 ciaza jest znacznie nizej ale dopoki ginek mowi ze jeszcze jest ok to wszelkie dziwne mysli odpuszczam... wydaje mi sie ze przed ciaza bylas bardzo szczupla babeczka i moze dlatego to teraz tak wyglada. moja serdeczna kolezanka przed ciaza wazyla zawsze ok 50kg przy 170wzrostu i mimo ze w ciazy nie wazyla duzo (bo przez calosc 12kg wiecej przybrala) to wygladala jak z bliznietami (nawet wg lekarza) - brzuch miala tak jakby dzidzius lezal glowka przy kregoslupie a nozkami ja wypychal a po prsotu taka miala budowe. gin twierdzi ze wszystko zalezy od budowy mamy, wysokie maja inny ksztalt brzucha nizsze inny, tak samo jest z rozna waga - u szczuplaczkow brzuszek bedzie sie uwidacznial inaczej a u okraglaczkow jeszcze inaczej. w sumie ja przy swojej wadze startowej w ciazy powinnam przytyc ok 10kg, max 12 no i zeby nie to ze rozwiazanie bedzie wczesneijsze to nie wiem jakby to bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie napisałam cały elaborat na forum z radości, ze skonczyłam pisac prace i wszystko skasowałam!!!! grrrr.... aneczko ja tez dzisiaj zaliczyłam 3 godziny snu i to 3 godziny po przebudzeniu :) widocznie nasze maluchy potrzebująwiecej energii dzisiaj i radośnie podkradająją nam ;) mój mały za to z wdziecznosci troszke mnie potem pokopał, no i przy okazji uspokoił panikującą mame ;) terka na naszych przykładach widac, ze dla osób postronnych zadna wielkosc brzucha nie jest odpowiednia. połowa kobiet ma za mały, a druga połowa za duzy, wiec tak naprawde każda ma pewnioe brzuszek odpowiedni ;) w koncu nikt nigdzie nie napisał, jaki obwód powinien miec brzuszek w 7 m-cu ciaży :):):) tak sobie mysle, ze głupieję po mału od ilości rzeczy które trzeba kupic, no i która firma ma najlepsze produkty :) moze my mamy po prostu za dużo rzeczy do wyboru :):) bardzo podobał mi sie wczoraj reakcja babeczki w ciąży,tez lipcóweczki, która spotkałam w sklepie dla dzieci :) wpadło jej sie z mężem w wieku 42 lat, mając dwie dorosłe córki (zreszta teraz tez bedzie na 100% córeczka, potwierdzone badaniami genetycznymi). Z absolutnym zachwytem patrzyła na te wszystkie udogodnienia, jakie teraz są dostępne przy wychowywaniu dzieci. mając porównanie z okresem sprzed 20 lat, kiedy rzeczy wpisywało sie do ksiażeczki zdrowia, cieszyła sie z tego, ze moze kupic cokolwiek wiecej, bez względu na to, jakiej jest firmy. ważne jest to, ze w ogóle jest :) moze tez powinnam spojrzec na kupno wyprawki z tak zdrowej perspektywy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu gratuluje zakonczenia pracy!! ja od jutra siadam dopiero bo caly tydzien mezyk byl w domku i do kompa siadalam zeby sprawdzic fora i porobic przelewy :) jutro nanosze poprawki od promotora a pozniej juz tylko czesc praktyczna co do kupowania wyprawki to patrzac z perspektywy 5lat to opwiem ze teraz to mozna w sklepie faktycznie zglupiec. kiedys nawet wybor poscieli byl znacznie mniejszy a o ubrankach nie wspomne. ciezko bylo kupic takie slicznosci jak teraz zwlaszcza w takiej pipidowie jak nasza. poza tym ceny tez sa znacznie korzystniejsze - jak sie urodzila mala zarabialam niecale 600zl (nauczyciel stazysta) a za laktator aventu zaplacilam 236zl czyli tyle co teraz za caly komplet i oczywiscie przy innym progu zarobkowym. poza tym wtedy laktatory to byly na zamowienie bo to towar ciagle nowy byl i sklepy sie baly ze nie bedzie zbytu a teraz??? idziesz i wybierasz ktora firma i jaki laktator.podobnie dostep do wkaldek laktacyjnych czy nawet biustonoszy do karmienia. pomijam ze kiedys mala paczka pampersow byla w cenie obecnej jumbo paczki!!! moja mama jak wspomina jakie byly problemy z mlekiem dla mnie i ze sprowadzali znajomi z niemiec to mi ciarki przechodza... a ona mowi ze w sklepie dziecinnym mozna teraz oczoplasu dostac i mlode matki nie wiedza na czym im tylek jezdzi bo wszystko maja pod nosem i same wygodki :D no ale ja nie mam nic przeciwko temu mysle ze wy tez nie :D lece poogladac jak sobie ladnie tancuja w tvn\'ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez ten poniedzialek sie szary zapowiada... pochmurnie i wilgotno jest no i ciepelko zniklo... ja juz po sniadanku bo dzisiaj pobudeczka byla 6,30 bo mezul do pracy a mala do przedszkola. Slubny sie smial ze jemu taki weekend to nie tylko relaxacyjnie sluzy ale i wagowo - w tydzien pod okiem zony przytyl 4kg co na niego jest super wynikiem (przy 185wzrostu waga mu sie waha ok 64kg!!) na wszelki wypadek dostal zapas kanapek do pracy w obawie ze sam znowu zapomni cos kupic hehehe. Terka no no niezle polowy!!!, uwielbiam pstraga z grilla a jeszcze taki samodzielnie zlapany to dopiero musi smakowac ;) pogratuluj mezowi polowow i zapisz sie juz na nastepna porcje :D co do fotelika to z jakiej firmy bralas? teraz z tego co widzialam wiekszosc fotelikow ma te nakladki wyplycajace i bardzo dobrze!!! ja przechodzilam podobne kombinacje przy malej jak ty wiec tez mnie to cieszy. a te stelaze to np w stanach sa w standardzie praktycznie jesli firma dobra, moze u nas za jakis czas tez na to wpadna. Marylka - a op prace musisz jechac osobiscie? nie mozesz kogos poprosic albo po prostu zadzwonic do promota i poprosic o przeslanie? jak sie tak kiepsko czujesz i ten kregoslup ci tak daje popalic to lepiej uwazaj na siebie. tak sobie mysle ze moze warto zebys sprobowala zmienic pozycje spania, moze malenstwo cie jakos uciska i stad te bole, przy okazji powiedz o tym ginkowi - moze ci pomacha brzuchem i maluch zmieni polozenie, mi tak robila polozna w 1 ciazy i pomoglo!!!! A co do roznosci opinii - wg moich znajomych najlepsze pieluchy to huggies bo tylko te ich synka nie uczulaly a u nas bylo odwrotnie, podobnie jest z kosmetykami, mysle ze po prosut warto wszystko samemu sprawdzac. a tak w ogole to polecam majowy numer MAM DZIECKO (cena 2.99) znalazlam tam kilka bardzo ciekawych artykulow, m.in. zestawienie o cenach i skaldzie chsuteczek nawilzanych do pupy, nawet nie wiedzialam ze niektore mozna stosowac nie wczesniej niz od 2 miesiaca zycia (te z mleczkiem, lotionem lub kremem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za porady aneczka :) gardelko pomaluwraca do normy:) i oprycha tez juz schodzi:) ja dzisiaj to sie zamierzam uczyc z 3-4 godzinki a co bedzie dalej to zobaczymy:)wieczorkiem facet przychodzi wczoraj tak sie rozgadalam znim o nowym mieszkaniu o mleblach ze czas zlecial diametralnie do 24 :):) chcemy kupic takie nowoczesne meble wiadomo teraz te meble sa malo pojemne wiec na przepdpokoj do wszystkich ciuchowch chielismy dac szafe stanelya czy ktos z was mi moze powiedziec czy taszafa jest naprawde bardzopojemna i przydatna czy lepiej kupic wiekszy segment oczywiscie miej atrakcyjniejszy.. :( bo juz sama nie wiem to inwestycja na lata...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lipcóweczki :) u mnie dzisiaj nawet słonko przyswieca, ale pytanie jak długo :) na wszelki wypadek ubrałam sie ciepło do pracy, bo wróce pewnie dość późno. po pracy ide na pierwszze zajecia ze szkoły rodzenia. szkoda ze mój mąż nie moze chodzic ze mna bo ma w tym czasie zajecia, noa le idziemy razem z koleżanka z pracy, która ma termin w tym samym czasie co ja, wiec mysle ze bedzie ok :) nowa, ja polecam do przedpokoju meble na wymiar. moi rodzice mieli malutka wneke, a jak wmontowali tam szafe z lustrem ,co tez optycznie powiekszyło pokój, to okazało sie, ze ten kąt stał sie tak pojemny jak nigdy. nie sadziłam, ze szafy na wymiar sa tak pojemne i jak bede wyposażac mieszkanie, to tez zdecyduje sie na taką:) a mam pytanie, kupujecie laktatr elektryczny, czy ręczny? bo sama nie wiem, jakie sa plusy i minusy jednego i drugiego. kupie z aventu, ale aki to nie mam pojecia. ja juz kupiłam jakies dwie butelki, ale za bardoz nie zwracałam uwagi na firme, a widze ,ze to błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw aktualizacja :) Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....31.... ..04.07.07..........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......31.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....30.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......32.. ..09.07.07...+15...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....29.. ..10.07.07...+9..C? termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...29.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......29. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....27.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......28.... ..30.07.07.+9 córeczka ? Witam wszystkie mamuśki!! Wczoraj wieczorem wróciłam od rodziców po 6 dniach lenistwa :) Ależ było super!!!!!!!!! Pogoda superaśna i słoneczna :). Najważniejsze że mężulek wypoczął, bo ja i tak do pracy nie chodzę :) Troszkę się opaliłam, oczywiście zasłaniałam brzunio przed slońcem. Mama nie pozwolila mi nic robić, naszczęście chociaż naczynia myłam. W środe idę na USG i zobaczę moja kruszynke ;). Próbowałam na dzisiaj sie umówić ale niestety wyjątkowo nie da rady bo lekarz ma dzisiaj strasznie dużo pacjentek i nie chce mnie trzymac na korytarzu. A tak w ogóle to byłam umówiona na jutro tyle że mąż nie może jutro wyrwać się z pracy :(, więc pozostaje środa! W weekend mężulek jedzie do Włocławka na komunię bo jest chrzestnym a ja w tym czasie skończę prać i prasować ciuszki dla niuni :). No i może uda mi sie wypatrzyc coś ciekawego na allegro. Mam do kupienia wyprawkę początkową (ubraniową) sztuk 2-3 i pościel do łóżeczka :) Teraz zmykam na śniadanko bo jakaś głodna jestem :) Nie wiem czy zauważyłyście troszke kilogramów mi przybyło!! Ale nadal źle nie wyglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka, śliczna z ciebie mama!!! anulka zazdroszcze ci wyjazdu :) tez chetnie odpoczełabym poza miastem, a tu nie dosc ze w pracy zostałam, to jeszze przeziebienie leczyłam :) a kochanych kilogramów nigdy dosc, szczególnie jak służą maluszkowie :) jestem przekonana ze kazdy kolejny dodaje ci tylko ciążowego uroku :):) dviki podsunełas mi dobrą mysl:) przeciez nie musze dokupowc lepszych butelek z avent, wystarczy jak smoczki zapasaowe kupie :):) człowiek od tego wszystkiego już glupieje :) a moja chrześniaczka też tylko cyca by ciagneła :) moja kuzynka kupowała juz chyab wszystkie mozliwe kombinacje smoczków i butelek a mała i tak pluje na boki i za nic nie chce ciągnąć smoka :) wiexc mam nadzieje, ze mój maluch bedzie tak kochany, ze jednym i drugim nie pogardzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw aktualizacja Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....31.... ..04.07.07..........+12 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....32........05.07 .07 ???......+9 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......31.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....30.....08 .07.07..+12synuś Anulka78.......Ania..........29......Szczecin......32.. ..09.07.07...+15...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....29.. ..10.07.07...+9..C? termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....29.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .30....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...29.... 18.07.07....+12 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......29. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....28....23.0 7.07...+16.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....28.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....29.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......28.... ..30.07.07.+9 córeczka ? To i ja postaram sie pozniej wkleis Wam moj brzusio blizniaczy ;) ;) ;) Ale najpierw na sniadanko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sie udalo :D To wczorajsze zdjecia- czyli poczatek 29 tc. Pewnie moj brzuch jest wiekszy od waszego no ale w koncu sa w nim 2 dzidzie :) :) Mi on wyglada na 8 m-c, czyli jest o okolo miesiac wiekszy niz w pojedynczej ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postanowilam odlaczyc na rano net i poczynic wsyzstkie poprawki w czesci teoretycznej pracy, wpadl mi do glwoy SWIETNY pomysl zeby zrobic diagram no i .... spedzilam nad nim poltorej godizny bo musialam rozgryzc open office (darmowa wersja MS Office) gdzie i co sie robi... a teraz to juz jestem zmeczona i nic wiecej mi sie nie chce :) obiadek nastawiony wiec wpadlam poczytac :D sloneczko swieci, za oknem 18stopni ale na spacer sie nie zdecyduje bo brzuchol dzisiaj od rana dokucza, no i te wstretne ciagniecie w pachwinach :( Nowa - jesli idzie o szafy to ja nie wiem jakie to szafy stanley, mamy szafe rozsuwana duza wnekowa indeco a pozostale meble to segmenty. stwierdzilam ze na male mieszkanko nie nadaja sie nowoczesne meble. mamy 3 pokoje na metrazu 44m2 wiec w sumie jest tego niewiele jesli idzie o przestrzen. ja osobiscie polecam meble BRW sa pojemne i w bardzo dobrych cenach. nie chcialam mebli na lata wiec wybieralam takie ktore mi sie podobaja ale w cenach do 1500zl po prostu za jakis czas bedziemy je mogli sobie wymienic a nie pozniej myslec ze szkoda zmian bo kredyty splacac trzeba. zreszta przy dzieciach malych to roznie z meblami bywa - np nasza corcia upodobala sobie jeden dolny pawlacz i trzyma tam przeroznosci i to wrecz cud ze drzwiczki z zawiasow jeszcze nie odlecialy jak ona sie na nie kladzie :D wsyzstko zalezy od funduszy jakimi dyponujecie no i od metrazu :) dviki tylko sie nie przeciazaj tam za bardzo tym tachaniem manatkow. mam nadzieje ze masz jakiegos pomocnika do co ciezzszych rzeczy. my mielismy awarie z mala po wyjsciu ze szpitala, moje mleko sprawialo ze zoltaczka jej nie schodzila i trzeba bylo moje mleczko podgrzewac a co ktores karmienie podawac nutramigen, podawalam jej lyzeczka bo smoczka (canpol) nie potrafila ciagac. Laktator kupilismy jak wracalam do pracy i wtedy sobie ze smoczkiem poradzila na to 1 karmienie ale jak ja bylam w domu to wracalismy do cyca. poza tym avent ma jeszcze jeden olbrzymi + z buteleczek idzie pozniej zrobic kubeczki z ustnikami, bez problemow mozna dokupic tez uchwyty do trzymania dla maluszka no i co wazne - wszystko do siebie idealnie pasuje :) Marylka po prostu jestes pewnie innej budowy, no i pewnie przed caiza bylas szczupaczkiem. mi sie brzuszek zaczyna na wysokosci wloskow lonowych i konczy tak ok szerokosci reki pod biustem, zauwazylam tez ze co nie co idzie mi powolutku w boczki a wczesniej to tylko szlo w przod :) i wlasnie obejrzalam fotke - super laska z ciebie, no i niby gdzie masz wiekszy brzuszek eee gadanie, brzuchalek akuratny Basiu ja mam po corce avent reczny, jak dla mnie spisywal sie extra. Sis mi kupila w stanach i wyslala elektryczna medele - ona chwalila ja sie nie wypowiem bo nie probowalam. mysle ze avent reczny jesli nie planujesz calkowitego kamrienia butla tylko cycanie w zupelnosci wystarczy. Anulka78 - najwazniejsze ze odpoczeliscie i swiezego powietrza sie nawdychaliscie, mi to dzisiaj strasznie smutnawo i pustawo tak bez meze i malej po calym rodzinnym tygodniu... no ale jeszcze tylko 4 godziny :D Anulka26 - przepiekne blizniacze brzunio!!! wcale nie wyglada jakby 2 lokatorow tam sie krylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej ANULKA ale masz fajną piłeczkę ,ja tez wysłałam swoje zdjęcie ale nie wiem czy dobrze....ak cos to będę prbować do skutku...szkoda tylko że cała nie jestes na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×