Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Nie bylo mnie długo, ale od czasu do czasu Was czytywałam. Ciąża poczyniła w moim organizmie przez te już prawie cztery miesiące takie zmiany, że jeszcze ciężko mi się z tym oswoić. Podobno ciąża to nie choroba, ale w moim przypadku to całkowita zmiana sposobu bycia i życia. Nigdy bym nie pomyślała, że to tak na mnie wpłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa1979
Aneczka jeszcze przemyślę zasadnosć robienia tego badania... aga_sunset te zmiany to chyba u każdej z nas zarówno psychiczne i fizyczne ( te mam nadzieję, że są odwracalne he he). Zwłaszcza przy pierwszej ciąży chyba to się tak odczuwa. Domyślam się co masz na myśli, ale każda z nas przeżywa to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli tak jakby zaczynam wracac do zywych, doslownie dziewczyny, chyba zadna z Was tu sie odzywajacych nie miala takich jak ja przypadlosci i dolegliwosci. Ja wymiotowalam wszedzie gdzie popadnie, w domu, w sklepie na zakupach, w autobusie, w pracy uciekalam wrecz z klasy do lazienki co pare minut, koszmar. Gdyby nie ferie, ktore teraz trwaja, chyba bym sie wykonczyla. Powoli jednak czuje, ze juz jest troche lepiej, podkreslam TROCHE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa1979
aga_sunset ja jestem na L4 więc było mi łatwiej, ale były dni kiedy mdłości i wymioty zdominowały wszystkie moje myśli, nie byłam w stanie nic robić. Wtedy trudno tak naprawdę przeżywać radość z ciąży... Właściwie od paru dni dopiero jest lepiej i zaczynam normalnie żyć. Nawet nie chciało mi się spotykać ze znajomymi, ani pisać na forum. Teraz mam nadzieję, że będzie już lepiej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! Czy ktoras z Was tez miala wstret do mycia, a konkretnie do zapachu mydla, badz ulubionego do tej pory zelu, albo szamponu do wlosow. Nie wspominajac juz o balsamie do ciala, czy dezodorancie?? Ja na te wszystkie zapachy reagowalam od razu jednym, nie musze chyba mowic czym, rozumiecie zapewne. To byl koszmar, teraz przerzucilam sie na wszyskie kosmetyki bez zapachu, doslownie nie moge nic czuc kolo siebie, nawet męzowi zmienilam na takie, bo zagrozilam, ze bedziemy spac oddzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga sunset - ja cie doskonale rozumiem bo ja jestem kilka tygodni dalej z ciaza a do tej pory mam to samo, w miedzy czasie zaliczylam rwe kulszowa i nerw wedrujacy lezenie w lzoku zastryzki i antybiotyki... czasami wymiotuje 1-2 razy dziennie a czasami po 10razach rzestaje lizcyc. tak samo jak ty z lekcji wypadalam do lazienki, do polowy sklepow to nawet wejsc nie moglam... a jesli idzie o zapachy - maz mi przytachal od znajomych rozne szampony i plyny do kapieli zebym probowala bo po kupnie kolejnego zestawienia szampon odzywka plyn do mycia i moich wymiotach wymieklismy i zaczelismy probowac to co u znajomych i jakos pomoglo. On tez musial sie przerzucic na te same kosmetyki co ja i nie stosuje nawet dezodorantow czy perfum bo mnie rzuca... teraz to przynajmniej moge sobie brzuch posmarowac oliwka bo w 1 ciazy to na wsyzstko mialam uczulenie, wiec glowa do gory - NIE JESTES SAMA z tymi dolegliwosciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa 1979 patrze w tabelke, ze mamy blisko siebie terminy:) byc moze i to sie w koncu u nas unormuje. Widze rowniez, ze Ty nic nie przytylas, a ja az piec kilo. Tylko, ze ja na te mdlosci to jadlam, jadlam, jadlam, zwracalam i znow jadlam. Jestem szczuplej budowy ciala, ale brzuszek juz naprawde widac, a co za tym idzie, nie mam spodni, ciagle niedopiete, juz mi z tylka sie zsuwaja, ale w moim stanie nie moglam isc wczesniej do sklepu, bo wybiegalam z niego lotem blyskawicy, Jeszcze mam kilka dni na zakupy, bo potem znow powrot do pracy i \"dziobanie\" , jak ja nazywam swoja prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki jesli w 9 tyg bylo serduszko ladnie widac to gin wcale nie musi ci robic USG tym bardziej ze to bedzie 16tydzien wiec lada moment bedzie polowa i byc moze gin zdecyduje sie robic wlasnie te 21-23tydz ciazy czyli olowkowe. W ciazach przebiegajacych ok wskazane sa 3 usg i wiekszosc lekarzy stara sie chyba jednak tego trzymac, zreszta nawet w kartch ciazy ejst miejsce na 3krotne usg... a co do przeziernosci - tutaj kilka dziewcyzn nie robilo na innym forum na ktorym bywam z 15ciezarowek zrobily ja 2... tak jak napisalam do Agaaa1979- zadaj sobie pytanie co to badanie u ciebie zmieni... jesli nic to nie masz powodu sie stresowac.... i ciesz sie kobieto ze dolegliwosci ustapily, mowi sie ze 2 trymestr w ktory wlasnie wkroczylas jest najpiekniejszym okresem ciazy - lepsze samopoczucie, poprawia sie wlosy paznokcie, piersi nabieraja fajnego ksztaltu a brzuszek nie ciazy... mi w pierwszej ciazy (ktora byla znacznie bardziej wymeczajaca niz ta) nie udalo mi sie cieszyc tym okresem i mam cicha nadzieje ze teraz bedzie lepiej, juz mam porownanie i widze ze teraz jest troche wiecej tych lepszych dni (chociaz w tym tyg dopiero dzisiaj taki pierwszy bez rzucawek) ale ciesze sie kazda godzina lepszego samopoczucia i wiem ze ja to jakos przetrwam aby szkrab byl ok nie martw sie o maluszka, za jakies 5-6tyg do ciebie zastuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - no ja jadlam i zwracalam stad byc moze nieprzytycie, zreszta nad tym nie placze bo zachodzilam w ciaze z nadwaga wiec maluch ma z czego czerpac. Brzuszek w ciagu tygodnia ladnie sie zaokraglil i juz mi nikt nie powie ze nic nie widac :D Najgorzej ze wg wynikow mam anemie a nie moge przyjmowac witamin bo wymiotuje... a terminy owszem niby obok siebie ale w tym okresie ciazy 3tyg to jeszcze jest bardzo duzo. w kazdym badz razie mi mimo 2 trymestru dolegliwosci nie ustapily a co do pracy - tez jestem nauczcyielka, mam 26godz tygodniowo na 4dni w tygodniu rozlozone do tego samorzad uczniowski na glowie, no i jeszcze studia magisterskie i w najblizszych tygodniach napsianie pracy magisterskiej...takze wiem co masz na mysli mowiac dziobanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979 zycze powodzenia na egzaminach, bo widze ze cos tam stukasz, bede 3mac kciuki :) 26 godz tyg w pracy? o kurcze, ja przy swoich 20 juz wymiekam, (oczywiscie tylko w ciazy) Podziwiam i szacuneczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :) Dviki, nie martw sie o usg. Ja też miałam robione w 8 tygodniu i nastepne mam dopiero za miesiac czyli gdzieś w okolicach 22 tygodnia. Jak już wyzej Aneczka napisała, jesli wszystko jest ok to nie ma potrzeby robic wiecej usg :) Chociaz fajnie byloby częsciej poogladac dzieciaka na monitorku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka a co studiujesz? ja robie mgr na anglistyce Un Gdanski, jutro 2 egzaminy ustne ale az mi sie morda smieje bo jak sie ucze i czytam to mam wrazenia ze wsyzstko pamietam :) cala moja czerwcowa wiedza po prostu do mnie wraca, czytam poczatek zdania i wiem jak je dokonczyc... myslalam ze zanosi sie na calodobowy maraton uczenia a tu... mila niespodzianka... a jesli idzie o alergi - ja jestem alergikiem wziewno skornym, od pylkow traw drzew kurzu po kosmetyki i wszelkie proszki Aga - no wiesz ja 20godzin to w 3 dni robie :P a jesli idzie o moja ciazowa dewize nawet jak jest zle to ja twierdze ze wszystko bedzie dobrzem grunt to sie nie rozczulac nad soba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki pozwolicie, że dołączy do was kolejna lipcóweczka:) Termin mam na 22 lipca, jestem w 14 tygodniu i tak jak wy jestem wniebowzięta!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaggaaG - witaj! fajnie, że nas coraz więcej! Masz termin tydzien przede mną. :) Dziewczyny, od wczoraj strasznie mnie swędzą dziąsła. Nigdy wcześniej nic takiego nie miałam. To moze byc od ciąży??? Normalnie zaczęłąm sie drapc po nich :/ Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej madzik, może to jakiś objaw alergiczny? Wiem że z ustami coś się dzieje jak ktoś jest uczulony na nikiel, a może tak poprostu swędzą i przejdzie jak przyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marylko mi ten termin to co wizyta zmieniają w karcie mam na 20 ale przy ostatniej wizycie było na 22, wcześniej na 23. A tak naprawdę nasze dzieciątka same zadecydują kiedy przyjdą na świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik nie mam pojecia ale moze zadzwon do swojej dentystki i zapytaj... na ukojenie swedzenia sprobuj poplukac szalwia, dobrze dziala na dziasla w stanach zapalnych a mysle ze taka chlodniejsza plukanka by ci dobrze zrobila Marylka - ja jutro 2 ustne z fonetyki czesc teoretyczna i praktyczna i z jezykoznawstwa, tego 2 sie totalnie nie boje bo czuje sie w tym dosc dobra za to mimo ze z afonetyki bylam na 5 to teraz mam male obawy bo ten wykladowca jest lekko szurniety a na dodatek zboczony i chamowaty wiec moze to byc ciekawe ogolnie :) w sesji letniej to ja bylam mocno ambitna i sie baaardzo duzo uczylam i ostatecznie wyszlam na srednia 5,0 ale teraz jakos ani mi sie nie chce ani nie mam naukowej weny, grunt zeby zdac i miec to do przodu ;) Aaaga - witaj u nas, jesli idzie o termin ciazy to najbardziej prawdopodobny jest ten z 1 usg, z @ tez jest prawdopodobny o ile miewalas regularne i w miare co 28-29dni bo przy dluzszych i krotszych cyklach to sie juz inaczej ciut przesuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Aneczko właśnie cylke miewałam różne, nawet do 36 dni więc ciężko wyliczyć. A ty się nam nie stresuj bo to źle na dzidzie wpływa. Niewolno się denerwować, napewno sobie poradzisz z egzaminami, a tylko niepotrzebnie się zamartwiasz.My juz tu będziemy kciuki trzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może któraś z was ma problemy z szyjką macicy. U mnie się pojawiły, nie zagraża to dziecku, ale mało wiem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa1979
witaj aaggaaG, u mnie na razie szyjka w porządku, a co dokładnie u Ciebie nie tak? aga_sunset rzeczywiście mamy zbliżony termin, ja na razie mam 1 kg do przodu muszę uaktualnić tabelkę, żeby nie zostać w tyle :) Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......18...... 29.06.07......+2 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....15.... ..04.07.07. Aneczka1974...Ania........27.......podlaskie....18.....0 5.07.07.......0 Istraa...........Aga.........25.........Kraków......17.. ...08.07.07....+2 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....17.....08 .07.07....+1 Anulka78.......Ania..........28........Szczecin.....17.. ..09.07.07.....+5 Blada..........Małgosia.....27........Małopolskie.16... ..10.07.07.....+1 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....14.. ..10.07.07.....+2 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..16... .11.07.07....+5 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....17.....11.07.07...+4 Edzia..........Edyta.......22.......Białystok.......16 .....11.07.07....+1 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....16 .....15.07.07...+1 Olcia81..........Ola..........25.......śląskie........ .14......18.07.07....0 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........13. .....2207.07....+2 agnes_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...15.. . ...22.07.07....+5 maryla2007...Monika.......23..........sląsk.......13 ......22.07.07....+1 Stonoga........Iga...........27....Warszawa......15. .....23.07.07....+? Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..14 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706......Ania...........22......Wadowice.......15 .....23.07.07..+5 Terka76.......Teresa.......30........Lubelskie......1 4......23.07.07..+2 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 15.....23.07.07...1 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.............usa.... ...14.....24.07.07. elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... ..11.....25.07.07...0 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26.........Wrocław.....13. ...30.07.07.+1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Aguś mam z niej krwawienia przy każdym badaniu gin., a o współżyciu to wogóle mowy nie ma:( I skąd mi się taka nadwrażliwość wzieła? Pojęcia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady o dziąsłach. Mam nadzieje, że faktycznie samo przyjdzie i samo pójdzie :P Ale jak jeszcze będą swęzdziały, to faktycznie kupię szałwię. :) do dentysty nie chce mi sie latac na razie. Nie przepadam za chodzeniem do lekarzy, a i tak u gina jestem dośc często, także wizyt w przychodniach mam już wystarczająca ilość ;) Ale jak nie przejdzie, to pewnie się wybiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa1979
aaggaG na pewno musisz więcej wypoczywać, nie dźwigać i w ogóle nie wysilać się, a resztę na pewno lekarz Ci doradzi nie martw się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga wypoczywam i oszczędzm się jak nigdy. Już mnie z tego powodu przygnębienie bierze, siedze na chorobowym i nawet nic zrobić nie mogę:( Jednak pocieszm się faktem że robie to dla mojego upragnionego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka mam krwawienia z szyjki, ale tylko w momencie gdy dochodzi do badania gin. Jak jest nie dotykana wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane Lipcóweczki, czytam od niedawna wasze forum i bardzo mi sie tu podoba. Tez mam termin na lipiec i postanowialm do was dołączyc. Po roku starań doczekalismy sie w koncu tych dwoch upragnionych kresek na tescie :-) fajnie jest miec wsparcie i porady dziewczyn które przechodza dokładnie to samo co ja. czytajac was znalazlam duzo ciekawych rzeczy ktore mnie martwily i interesowaly. nie wiem jak wy ale je jestem strasnie niecierpliwa i juz nie moge doczekac sie lipca :-) pozdrawiam wszystkie lipcóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka witaj u nas :) dziewczyny zauwazylyscie ze stuknelo nam juz 2100 postow?? powoli sie rozkrecamy ;) zawsze przed egzaminami mam mega stresa a tu dzisiaj luzik, maz chodzi w szoku i sie chyba jutrem bardziej przejmuje niz ja ale co tam, babie w ciazy (widocznej bo sie jeszcze wody opije hihihi) moze problemow nie beda robili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aneczka, powodzenia na jutrzejszym egzaminie :-) a z tą wodą to super pomysl hihihi zrobie jutro to samo bo zapowiada mi sie kontrola w pracy. Moj brzuszek jeszcze nie jest za bardzo widoczny, ale wypije duuuuuzo wody i ubiore sie w cos obcisłego ha ha ha trzymam kciuki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×