Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dziekuje wszystkim za rady!:) pierwszy dzien na uczelni minął spokojnie i nawet sympatycznie!nie spodziewalam sie tak milego przywitania mojego nowego nabytku!wszyscy sie do mnie usmiechali i chcieli zebym ja tez to robila:) takze wszystkim ktorzy sie obawiaja reakcji otoczenia musze powiedziec ze nie jest zle a nawet fajnie:) a vzy ktos jest moze z koszalina? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, obawiam się, że to może być jednak przesunięcie całej szczęki, bo zablokowała mi się ona po lewej stronie i nie mogę całkiem otwierać ust :( ale z drugiej strony, jedna ortodontka coś mi mówiła, że może uda się przesunąć zęby po prawej stronie i zrobić miejsce dla tych z lewej... więc może same zęby?? w sumie nie wiem, jutro postaram się dopytać. właściwie to mnie w ogóle zmusiło do wizyty u lekarza, ta blokada żuchwy. bo nawet nie podejrzewałam, że mogę mieć problemy ortodontyczne, wszyscy chwalą moje równe zęby, tak długo je leczyłam... teraz dochodzą jakieś problemy z ciśnieniem w lewym uchu (czyli po tej samej stronie), o ile to ma jakiś związek. Romek, a podałbyś mi jakiś namiar na siebie czy mam przeglądać cały wątek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Załtw to w Curodentalu,poza tym jest jescze w Trójmieście taka osoba http://www.godent.pl/.Jeżeli nie w Curodentalu to tam,poza tym weźmie pod uwagę staw to że się blokuje jest bardzo ważne bo co prawda przedłuży leczenie ale od stawu w zasadzie trzeba zacząć,inaczej dołaczą się bóle głowy i mnóstwo innych rzeczy. Niestety namiary na mnie odpadają,tak jak mówiłem trochę zagalopowałem się w moich wypowiedziach i stąd odmowa za co przepraszam. Nie znam osoby z Godent'u jednak patrząc na jej kwalifikacje myślę że powinnaś zajrzeć przynajmniej na konsultację. Jak już nikogo nie znajdziesz to dam Ci namiary na siebie.Proszę Cię jednak nie daj sobie wyrywać zębów i ten kto planuje leczenie musi uwzględnić staw jeśli tego nie zrobi to nie lecz się u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za fachową odpowiedź. raczej nie będę miała usuwanych zębów w celu założenia aparatu, bo wszystkie mi się mieszczą i nie ma tak, że jakiś \"wystaje z rzędu\" czy zachodzą na siebie. usuwaną będę miała tylko 8-kę, ale po przeciwnej stronie i tylko dlatego, że nie przebiła się, tylko rośnie gdzieś w dziąśle. i chyba usuwana będzie dopiero po noszeniu jakiejś płytki na zębach, bo trudno usunąć ząb przy takiej blokadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
to jeszcze mam jedno pyt ile taki aparat Twin Block kosztuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam pytanie do Gini -kiedy bedziesz miała usuwaną ósemkę , jak już Ci wyrośnie czy wcześniej. Chciałabym też zapytać Romka jako specjalistę- czy usuwaninie ósemek którech jeszcze nie widać to poważna sprawa. Z góry dziękuję .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenkaaa
Romek, czy mógłbys odpowiedziec na moje pytanie: jestes ortodontą? Masz specjalizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minalina, ta ósemka chyba już mi nie wyrośnie na zewnątrz, bo nie może się przebić. a to podobno groźne, bo może ona podkopywać korzeń od siódemki. tak więc ósemkę będę miała usuwaną jak najszybciej, jak tylko puści mi blokada i będę mogła otworzyć szerzej usta ;) podobno taki zabieg trwa ok. 2 godz. i domyślam się, że jest bardzo nieprzyjemny - trzymać otwarte usta przez 2 godziny! :O stomatolog chirurg wydłubuje wtedy kość czy coś takiego. po zabiegu dostaje się środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale podobno można spuchnąć na 2-3 dni, więc najlepiej zrobić to przed weekendem albo wziąć sobie wolne z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gini. dzięki U mojej córki na dole ósemki nie rosną w górę tylko w bok , blokują siódemki i muszą być usunięte .Lekarz w krakowie powiedział że do tego zabiegu musi być znieczulenie ogólne i trzeba to zrobić u dobrego specjalisty bo to nie jest zwykłe usunięcie zęba.Drugi lekarz mówi usuwać piątki - i kto ma rację ? Jestem z pod Krakowa ,kogo polecacie z ortodontów I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dzisiaj się przekonałam, jak odmienne diagnozy i metody leczenia mogą zaproponować lekarze... normalnie szok. i bądź tu mądry, człowieku, i zdecyduj, kto ma rację... byłam dzisiaj w Curodentalu u p. Żak i najpierw jej nie powiedziałam, z czym mam problem, chciałam zobaczyć, co powie. i wcale nic nie mówiła o konieczności aparatu stałego ani nawet o przesunięciu szczęki w lewo (a ta poprzednia w Madisonie tak). jak powiedziałam, że mój problem to ta blokada szczęki, to jako metodę leczenia zaproponowała nie aparat, a szynę. na szynę czeka się ze 2 tyg., dlatego dzisiaj zrobiła mi na ostatnich zębach za duże plomby, podobno to ma spowodować odblokowanie szczęki. za tydzień będzie mierzyć, na ile się odblokowało. dalszym etapem leczenia ma być właśnie ta szyna, a nie aparat. chyba ta dzisiejsza pani doktor bardziej mnie przekonała, bo wzięła się właśnie za odblokowanie stawu, a nie za leczenie wady zgryzu. chociaż nie powiem, tamta też wydawała się kompetentna, tylko pokazałam zęby i od razu znała przyczynę blokady. ale noszenie stałego aparatu mi się nie uśmiecha. mam nadzieję, że da radę jednak za pomocą tej szyny usunąć przyczynę, a nie tylko skutki blokady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenkaaa
Dziewczyny z tego co mi się wydaje to Wasz Romek nie jest jakims tam specjalistą, unika odpowiedzi na moje pytania. Może i ma wiedzę na temat ortodoncji ale za bardzo nie radzę brać jego rad do serca, chyba, ze potwierdzi swoją specjalizację z dziedziny ortodoncji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marlenkaaa ale dlaczego od razu zakladasz ze Romek nie jest ortodontą. To że nie odpowiada ci teraz na pytanie, nie znaczy ze nim nie jest, moze po prostu nie moze akurat skorzystac z internetu. Poza tym gdyby chcial to by mogl sklamac. Widzisz internet to jest miejsce w ktorym kazdy lubi byc anonimowy. Tez mam związek ze służbą zdrowia, będe tam pracować, chętnie udzielam rad, ale z imienia i nazwiska nie chce się tu afiszować,ani nawet ze swojej przyszlej specjalizacji. Świat jest bardzo mały, naprawdę. Choć pochodze z malego miasta, to wielu ludzi ktorych znam, tutaj się udziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA NAVY
ROMEK! DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ.Mnie dentystka nie rozszerza podniebienia , poniewaz powiedziala , ze mam dosyc szerokie. Mam zalozony łuk podniebienny, ktory ma za zadanie kotwiczyc szostki - tak twierdzi pani stomatolog. I nadal sciera mnie te zęby , az się boję , ze zostaną z nich sopelki. Co Ty na to? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jade do domku na weekend pokazac wszystkim moj nowy nabytek:) zycze wszstkim milego weekendu!pozadrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!!!! Ja tam Wasze aparaciki? Bolą ząbki? :-) Fajowych Andrzejek!!!! Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dwie ósemki też się nie przebiły. Jedną wyrywaną miałam przez godzinę. Ta druga rośnie właśnie w bok w stronę siódemki, nie wiedziałam, że ją mam. Boję się, bo z tamtą ósemką jak już pisałam miałam przejścia:). Chirurg za każdym razem jak u Niego jestem (usuwał mi już dwie ósemki) ogląda zdjęcia z każdej strony i nieszczęsne miejsce gdzie powinna być ósemka, a jej nie wida i kręci głową. Na początku nie chciał się podjąć usuwania jej, dał mi namiary na chirurga szczękowego, wyprosiłam go w końcu żeby to on jednak zrobił. On też jest chirurgiem, ale nie szczękowym. Wizytę mam na 15 grudnia, potem jeszcze idę na usunięcie kamienia i w styczniu mam nadzieję, że w końcu założę aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gini-no to ktos zaczął porzadnie od stawu,nie wiem czy popatrzył lub poprosił o zdjęcia ale zaczął z dobrej strony,niestety czeka Cię zapewne długie leczenie jeżeli będziesz coś jszcze chciała zrobić z zębami to jedynie postawi kropkę nad i jednak staw najważniejszy a zęby to dodatek(wybacz za określenia ale samo przesuwanie zębów w ortodoncji to żadna filozofia a wyleczyć staw to już coś czym się można chwalić) Maarlenka-powiem tak daty specjalizacji Ci nie podam bo mężczyzn w tym fachu mało tym bardziej w Trójmieście.Dziś na to patrzę tak szkoda czasu na specjalizację-marnotrastwo czasu,w którym można pojechać na mnóstwo kursów i czegoś więcej się nauczyć.Po drugie wolę juz członkostwo w IAO(międzunarodowa organizacja dla lekarzy praktykujących ortodoncję)-zauważ że nie dla ortodontów.Samo członkowstwo jest uznawane przez amerykańskie a co ważniejsze kanadyjskie sądy(pewnie nie wiecie ale najwięcej prawników jest nie w USA tylko w Kanadzie),natomiast polską specjalizacją można sobie ...Tak jak mówiłem świat rządzi sie ortodoncją z ekstrakcjami i ortodoncją bez wyrywania-mnie interesuje ta druga i spojrzenie na całego pacjenta a nie tylko na jego zęby.Obie metody są uznane a pacjent ma prawo wyboru w Polsce gorzej z dostępnością tej drugiej metody. Podam Wam pewien przykład,który ma miejsce w tym kraju.Przychodzi 7letni pacjent do lekarza ortodonty z cholerną wadą zgryzu ten popatrzy i mówi poczekajmy aż wyjdzie więcej zębów stałych.Wiecie jak to się nazywa "kontrolowane ZANIEDBANIE" i kwalifikuje się do sądu tylko że nie w naszym kraju bo tutaj mamy za niską świadomość społeczną.Uważam że mówię Wam zbyt wiele dlatego nie dostaniecie na mnie namiarów.Przepraszam kolegów po fachu,moje słowa mają charakter ogólny i mają na celu dobro pacjentów a nie krytykę kolegów po fachu. Maarlenka chce coś udowodnić-może to że nie mam odpowiednich kwalifikacji.Jeżeli ona ma to niech odpowiada.Nie chcę być złośliwy ale wiedza którą Wam przekazuję kosztowała ok 20tyś zł,bo to cena kursów za ostatnie 2 lata.Wy macie mój czas i porady za darmo i ja jestem Wam wdzięczny za to że nie wyrywacie sobie zębów stałych. Maarlenka.Tak jak mówiłem wcześniej jeżeli chcesz testować swojego orto to spytaj go o periodyczny bezdech nocny no i czy np potrafi jakoś leczyć chrapanie(to też działka stomatologów).Nazwa stomatolog pochodzi od stoma czyli tak ogólnie jama ustna i jej okolice,po wejściu do unii przemianowali nas na dentystów(tutaj nie tłumaczę)-no i mamy zając się tylko zębami a na resztę mieć klapki na oczach.Nasz świat zaczyna się rządzić specjalizacjammi a coraz mniej jest osób które potrafią w całości patrzeć na pacjentów bo ilość wiedzy jest zbyt ogromna Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, mam te plomby od 15-tej, a szczęka już mi się trochę poluzowała :) tylko gryźć nic nie mogę, bo poza plombami to mi się inne zęby w ogóle nie stykają (górne z dolnymi). przede mną tydzień na zupkach, kaszkach i jogurtach. ciekawa jestem, czym różni się tzw. szyna od płytki i od aparatu ruchomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Szyn jest parę rodzajów,być moze zaproponowano Ci nawet dwie jedna na noc drugą na dzień.Niestety nie wytłumazę Ci działania stawu bo to skomplikowane tym nardziej bez rycn powiem jedynie że ma on jakby dwa pietra które dzieli ruchomy chrzęstny krążek i to on poprzez niewłaściwe ułożenie może powodoważ blokady.Do tego krażka są dołączone pewne więzadła i są zbyt wyciądnięte,przez to że podniesiono zgry(to te plomby) wszystko dobrze się ustawiło, a dodatkowo po dłuższym czasie więzadła powiedzmy na ileś wrócą do stanu pierwotnego.Niestety potrwa to z 6m-cy.Dobrze byłoby zastosować u ciebie jeszcze tzw tens to takie urządzenie relaksujące mięsnie i jeszcze pomaga w Twoim schorzeniu.Przepraszam za wymadrzanie się ale uwierz z każdą chwilą powinno być lepiej,jednak nie ździw się jeżeli pani doktor zaproponuje CI w przyszłości aparat bo to on może utrwalić efekty leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, Romek, dokładnie tak mówiła pani doktor - o szynie na dzień i innej na noc. jeszcze inną nazwę też wspomniała, ale nie kojarzę, czy to był tens, zapytam o to. i działanie stawu też mi tłumaczyła :) aparat niech mi proponuje, byle ruchomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenkaaa
Romek --> OK. Nic do Ciebie nie mam, tylko sie pytałam o specjalizację. Przecież przyznałam, ze masz dużą wiedzę.... Co to jest ten bezdech? To jak sie nosi aparat to występuje? Czy to występuje u ludzi chrapiących? Kto chrapie tzn., że ma wadę zgryzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Maarlenka,przepraszam bo też sie uniosłem,Periodyczny bezdech nocny to coś co stosunkowo niedawno zaczęto diagnozować -występuje zwykle u osób starszych(ale nie tylko)u których jest np tyłozgryz,przyczyn może być więcej np bardzo duzy jezyk czy przerośnięte podniebienie,jednak nie martw sie bo aparaty szczególnie te leczące tyłozgryz polepszają sytuacje a nie pogarszaja!!!.Chrapanie bardzo często wiąże sie także z tym bezdechem ale nie chce wchodzić w szczegóły,żeby nie wprowadzać jeszcze wiekszego zamieszania w Waszych głowach.Dodam jedynie że jeżeli Wasi rodzice chrapią to warto to zdiagnozować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek Wszystkim tak doradzasz, więc może i ja sie dopytam :-) Podobno nie chrapię, a wadę zgryzu nie wiem czy mam. Nikt mi nigdy nie mówił nic, że mam jakąś wadę. Ale ja czuję, że przednie górne zęby za bardzo mi zachodzą za dolne. Że mam podbródek cofnięty do tyłu. da się to naprawić aparatem? I jakim? Stałym? Mam 27 lat. Droga sprawa to, jak kiedyś wspomniałam, że moje 4 i 5 na górze rosną równolegle. szóstki wyrwałam, bo były to same korzenie. Aparacik nasunie mi zęby do łuku? Nie byłam jeszcze u orto. Najszybsze wizyty dopiero w styczniu. Chcę sobie zrobic najpierw fotki: pantomogram i tele-boczne głowy i dopiero pójść na wizytę. Napisz coś, co Ci się nasuwa na myśl :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha..., jak będe mieć na górze aparat to konieczne jest też później założyć na dół? W sumie to by też sie przydał, bo tam też jest jeden ząb do środka wsunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest ktoś kto robił aparat w bydgoszczy? szukam jakiegos ortodonty i chyba tez sie zdecyduje na aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiedzieliście, że są różne sposoby przełykania śliny? :D ja się dowiedziałam, że przy przełykaniu wypycham zęby językiem i to niedobrze. ciekawa jestem, jaka jest inna metoda i czy można się jej nauczyć. jejku, nigdy w życiu nie zastanawiałam się nad tym, jak przełykam ślinę i że można inaczej :D a dziś rano załamałam się przy śniadaniu, zrobiłam sobie musli z mlekiem, myślałam, że to wystarczająco płynne danie. niestety, nie :( nie potrafię przełykać jedzenia w całości, a pogryźć nie mogę... siedziałam nad tym z godzinę i ryczałam ze złości... już nie wiem, co ja mam jeść, kupiłam sobie jakieś serki, jogurty i gorący kubek... i tak przez tydzień? mam nadzieję, że nie dostanę anemii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gini to straszne z tym jedzeniem aż się boję co będzie u mnie zakładam aparat 12 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA NAVY
JAK MOGŁO KOMUS PRZYJSC DO GŁOWY , ZE ROMEK NIE JEST ORTODONTĄ ?! TAKICH FACHOWYCH INFORMACJI Z TEJ DZIEDZINY NIE UDZIELI NAWET STOMATOLOG OGOLNY A CO DOPIERO PRZECIETNY CZŁOWIEK. WIEM JAK CIEZKO DOSTAC SPECJALIZACJĘ Z ORTODONCJI I JAK DUZO KOSZTUJĄ SZKOLENIA.PODOBA MNIE SIE TO , ZE ROMEK NASTAWIONY JEST NA LECZENIE BEZ WYRYWANIA ZEBOW. JEST TO TRUDNIEJSZA DROGA I WYMAGA DUZEJ WIEDZY. POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTA NAVY
Ja zakladam aparat w grudniu. Pewnie przez całe swieta nic nie przełknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni, podejrzewam, ale w przypadku aparatu nie jest aż tak źle z jedzeniem, bo zęby się stykają jednak. ja mam plomby, nie aparat. ale zawsze to ciało obce w jamie ustnej i doprowadza mnie do szału :) a na fotelu dentystycznym to ja jestem baardzo trudną pacjentką, chyba powinnam wszelkie wizyty odbywać w obecności laryngologa i psychologa :D po prostu jak mam otwarte usta, to nie potrafię oddychać przez nos. a nawet minimalne odchylenie głowy do tyłu powoduje, że zaczynam się dusić śliną i mieć odruchy wymiotne, i rurka do odprowadzania śliny nic nie pomaga. leczenie na leżąco to już w ogóle odpada. wczoraj asystentka pani doktor musiała mi cały czas trzymać język i chwilami to obie miały ręce w mojej buzi :D dlatego nie bardzo sobie wyobrażam dwugodzinną ekstrakcję ósemki??? chyba, że są jakieś środki uspokajające i rozluźniające do jamy ustnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×