Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dora to mnie troche pocieszyłaś z tym jedzeniem ja dokładnie za tydzień zakładam aparat i się boję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
hej.Dora orientujesz sie czy w kazdym gabinecie zakładają aparat kosmetyczny??wiem ze w moim zakładają metalowy i porcelanowy a ja chciałabym zalozyc taki czesciowo ceramiczny i metalowy bo sam tylko ceramiczny jest troche za drogi ,zapomnialam spytac i czy cena takiego aparatu jest troche nizsza??mam pytanie tez do Romka.Chcę najpierw zalożyc aparat(przed swietami) bo zalezy mi na czasie ale musze tez podciac to wiazadelko(zabieg dopiero w lutym) i nie wiem czy moge zrobic to w tej kolejnosci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to o jedzonku bylo moje:) zjadlam wlasnie kolejny posilek bardzo obfity:) przed chwila dowiedzialam sie ze na poczatku to jest tak ze sie myje zeby po kazdym posilku a pozniej juz 3 razy dziennie i ze jedza ludzie normalnie twarde rzeczy tez!co wy na to? tez tak robicie dziewczyny? romek a co z zuciem gumy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiruni mysle ze kazdy inaczej to przechodzi, ja nastawilam sie na ogromny bol..zwlaszcza ze separacja mnie bolala ale to trwalo tylko jeden dzien a z samym aparatem nie bylo zle!nie boj sie tylko ciesz ze ten dzien nadchodzi:):):)ja sie bardzo ciesze ze juz go mam!:)i polecam blekitne gumki na poczatek!wszystkim wokol sie podobaja:) goska 24 ja myslalam ze porcelanowy i kosmetyczny to to samo! u mnie w gabinecie porcelanowy 2000 a metalowy zalezy 1600 z malymi a 1400 z duzymi zameczkami! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Parę słów celem wyjaśnienia: Gosia - odnśnie wędzidałka to już napisałem i tylko wklejamGośka-teoretycznie można tyle że w zasadzie powinien być zdjęty drut-przypuszczam że mogą powiedzieć Ci coś innego bo wędzidełko w zasadzie jest nad aparatem no ale ja uwazam tak bo robię to ciut inaczej(tzn zabieg robię ibnaczej niż jest to opisane w podręcznikach)-zatem albo bez aparatu albo bez drutu w aparacie a to oznacza ze możesz założyc aparat i zdjąc jedynie drut na czas zabiegu. Zamki: -kosmetyczne:ceramiczne(porcelanowe),kompozytowe,szafirowe,z kryształu górskiego -metalowe:stopy stalowe,tytanowe,pozłacane Ciekawostka -spotkałem sie z zamkami kosmetycznymi w kolorowymi tzn np czerwonymi i niebieskimi(całe zamki w tym kolorze) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ranyy ale mnie dawno nie było :) ale to brak czasu.. mam full nauki w szkole :( a dzisiaj bylam u ortodonty na pierwszej wizycie. Musze jednak nosić na 2 łuki- gora i dol- najpierw na dol,bo u gory przez 4 meisiace bede miala szyne rozszerzającą :( ortodontka nie chce mi wyrywac ani jednego zęba. Koszt jednego aparatu to 1400 zł, szyna to 400-600 zł. A więc razem 3200 lub 3400.. duzo. Ale rodzicie sie zgodzili :) Teraz musze zrobic zdjęcia i niestety nie uda mi sie zalozyc aparatu przed swietami, bo jeszcze jakies czyszczenie z osadu itd... wiec troche zejdzie ;) POzdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka 24 Pewnie trzeba pytać w których gabinetach jakie mają aparaty. Ja nie wiem jakie mają u mnie. Jak pójdę do orto to się zapytam czy można łączyć u nich kosmetykę z metalem. Choć nie mam za bardzo kasy :-( Przykladowy cennik: aparat metalowy: 1500 zł aparat metalowy w tym 6 przednich zamków kosmetycznych: 1800-1900 zł aparat kosmetyczny 2200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc tak: Ide na pierwszą wizytę do orto ze zdjęciami! Ona oglada moja szczękę i zdjęcia i jak nie ma juz nic do leczenia to robi wycisk czy dopiero robi go na drugiej wizycie? I ile ten wicisk kosztuje? Ok. 100 zł? + wizyta = 150 zł Może tak być. Jakby mi zrobiła wycisk to na nastepnej wizycie może mi już zakładać aparat? Czy między wyciskiem a aparatem jest jeszcze wizyta na omówienie planu leczenia? Samo zakładanie aparatu jest wliczone w wizyte czy się za to tez płaci? I ile? Jestem jeszzce ciekawa czy nie będę musiała nosić czegos na rozszerzenie szczęki. I czy powie mi, że na dół też muszę..... I tak na dół od razu nie założę bo ledwo nazbieram kase na górę :-) W piatek jadę na zdjęcia. Do tych zdjęć nie otwiera się buzi? Trza mieć świeżo - umyte zęby ;D czy nikt nie zagląda do paszczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Hej aparatki Byłam dzisiaj na pierwszej wizycie. Ortodonta powiedział mi ze niestety juz sie nie da skorygowac tylozgryzu aparatem i jak chce wyzuna zuchwe do przodu to tylko w gre wchodzi operacja :( Mozna jedynie skorygowac moj usmiech cofajac zeby do tyłu co sie wiaze z wyrwaniem co najmniej 2 zebów ( najprawdopodobniej 6) , aparat muszialabym nosic cocnajmniej 2 lata jak nie dłuzej Dlatego mam pytanie do Romka: do jakiego iweku mozna leczyc tylozgryz aparatem zeby byly trwale efekty ???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk 22 A aparatem ruchomyym tez nie da się wyleczyc tyłozgryzu? :-( :-( To straszne co piszesz bo ja tez mam tyłozgryz. Od dzieciństwa :-( Szkoda, że nie da sie tego wyleczyć! A juz miałam taką nadzieję... Ale jak patrzę na zdj. przed i po leczeniu to widzę, że u pacjentów z tyłozgryzem wszystko się naprostowało! Hmmm, kto to rozwikła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Cześć dziewczyny! Dora źle mi wpisałaś w tabelce. Zakładam aparat 14 grudnia, jak dobrze pójdzie. Jutro idę ostatniego zęba wyrywać-dolną szóstkę, bardzo się boję. Czy któraś miała jakieś większe problemy z wyrywaniem szóstek? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana73 w tabelce wpisałam dobrze :-) bo tylko miesiąc i rok, nie wiedzialam którego dnia :-) Zaraz dopiszę. Co do szóstek to miałam wyrywane 2 na górze i bez problemu. Mam jeszcze do wyrwania siódemke na dole. Czy jest jakas różnica miedzy wyrywaniem zębów na górze a na dole? Słyszałam, że na dole biegna jakieś żyły czy cos takiego i że można ją naruszyc co grozi wykrwawieniem. Słyszeliście o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana73 - zakładasz aparacik na górze tylko? Ile masz lat? ________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 42._ewelll___________22_____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 44._amaalka________________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06____X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27_____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY______________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06_____X____________________________________________ 49._Gośka_24_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora u mnie to bylo tak....na pierwszej wizycie zrobili mi 2 zdjecia razem 90 zl + wizyta 50 i wycisk za darmo! na drugiej powiedziala mi co i jak i wymienila jedna duza plombe...koszt 120... na 3 wyrwala mi 4 koszt 80zl...na 4 separacja darmowa....na 5 zalozenie aparatu 1600+szczoteczki gratis:) a teraz mam wizyte za miesiac i ma kosztowac 70 zl! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06____X______________________2_lata___________metalowy 42._ewelll___________22_____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 44._amaalka________________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06____X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27_____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY______________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06_____X____________________________________________ 49._Gośka_24_______________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu jak sie nosi aparat szybciej może sie czepić próchnica itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora na zdjęciach nikt ci do buzi nie będzie zaglądał. Ja na pierwszą wizytę pojechałąm ze zedjęciami, miałam zrobiony wycisk, koszt 50 zł, na drugiej będę miała zakładany aparat i ma się obejść bez gumek separacyjnych - zobaczymy ja to będzie. Za tydzień będę już zadrutowana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziiewczynki, ponawiam pytanie: czy jecie wszystko w aparatkach??? czy czegos sie wystrzegacie? ja zaczelam juz pic Cole, i wczoraj zjadłam Snickersa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Ok,Dora nie zajarzyłam! Jeśli chodzi o wyrywanie to górne zęby lepiej się wyrywa,a dolne trochę gorzej.Jednak nie mogę narzekać,bo trzy zęby poszły bez problemów. Przed chwilą wróciłam z wyrywania dolnej szóstki, najbardziej bolało,ale poszło dosyć szybko.Jednak stomatolog mówiła,że może boleć,jak znieczelenie odpuści.\ Zastanawiam się dziewczyny, czy nie będę miała szczelin jak zęby wyprostują się, bo po usunięciu tych zębów (dwie 4,piątka i szóstka) mam dziury jak cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
teraz modlę się,żeby po tym dzisiejszym wyrywaniu szybko mi się zagoiło, bo w przyszły czwartek idę aparat zakładać Pozdrowienia dla wszystkich aparatek!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana73 Jak wyrywałas zeba to Cie bolało????? Może słabe znieczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 ja wystrzegam sie wielu rzeczy m.in coli i snickersa...ale mam czasem wrazenie ze przesadzam!moze zapytajmy romka???:) a wiec DROGI ROMKU :)nasz specjalisto:)powiedz nam co mozemy jesc a czego nie mozemy:)co powoduje przebarwienia, jest za twarde, powoduje \"szybka\" prochnice??? pozdrwiam serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kamyk 22 w zasadzie nie ma ograniczeń leczenia tyłozgryzu-najstarszy pacjent jakiego widziałem to 50latek(nie był to mój pacjent) tez chciano mu robic operacje!!! i obyło sie bez tego.Do tyłozgryzu Twin Block - tak jak pisałem ok20h dziennie przez 6m-cy,wiem że to męczarnia ale chyba to lepsze od operacji(a komplikacjach operacji lepiej nie wspominać),pewnie łatwiej wyrwać zęby tylko kto przy Twoim nie wyleczonym tyłozgryzie odpowie za bóle głowy które wcześniej czy póżniej się pojawią właśnie w związku z tyłozgryzem.Krótko uważam tak - IDŹ do INNEGO ORTODONTY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Dora, bolało bardziej niż inne zęby, być może znieczulenie w jednym miejscu nie do końca zadziałało,ale przeżyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Do ROMKA. Czy tydzień po wyrwaniu zęba można już zakładać aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Jeżeli nie ma jakiejś wyjątkowej opuchliny i np zapalenia zębodołu(to coś takkiego że boli tak jak ząb mimo że go nie ma)to można zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Dzięki za odpow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Chodzi oczywiście o opuchliznę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×