Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Romek_________________________________________________________________________ 42._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 43._ewelll___________22_____________________________________________________________ 44._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 45._amaalka_________________________________________________________________________ 46._Triss14__________19____21.09.06____X___________________________________kosmetyczny 47._gini*____________27_____________________________________________________________ 48._EDYTA_NAVY___________12.06____X_____________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDYTA NAVY ja też ma ten problem ale mam nadzieję że przez 12 dni opanuję sztukę jedzenia z aparatem i przy stole wigilijnym nie będzie obciachu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
gini*- a ja też tak mam z tym przełykaniem śliny:) Od razu na pierwszej wizycie mi orto powiedział że mam tzw."dysfunkcję języka"..Czyli że jak przełykam ślinę to pcham język zamiast na podneibienie to na zęby.. Nio i kazał mi nauczyć się poprawnie przełykać i ćwiczyć, opierając język na podniebieniu- mówił, że to można jakos zmienic, tylko trzeba dużo ćwiczyc. Nio ale najważniejsze- czym mnie wystraszył- to jesli się tego nie naucze, to może się zdarzyć, że w przyszłości wypchnę sobie te zęby do przodu ( narazie w sumie mam je ok- normalnie prosto w dół idą) nio i skorygowanie teraz aparatem mojej wady ( zgryz otwarty) nic nie da, bo potem sobie to zepsuję:( gini a tobie mówił coś orto na ten temat? Romek- a Ty co na ten temat sądzisz? miałeś takie przypadki, że komuś przez niewłaściwe przełykanie śliny wróciła wada albo pogorszył się zgryz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Do Hiruni! Też zakładam aparat w grudniu,dwa dni po Tobie.Myślę,że do świąt jakoś będzie.Dziś usunęłam trzeciego zęba, jeszcze został mi jeden. W tej chwili już mam problemy z jedzeniem,bo jedna strona nie jest jeszcze na 100% zaleczona,a dziś wyrywałam z drugiej strony Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
EDYTA NAVY- w 12 dni opanujesz jedzonko:) ja mam aparat dokladnie od 14 dni i juz jest ok:) nie seplenie- nio moze jeszcze czasem;) zęby już od kilku dni mnie w sumie wcale nie bolą (najgorszy był pierwszy tydzień) nio i mogę jeśc w miarę normalnie- nawet kanapkę spoko już gryzę- choć czasem mlaskam jeszcze jak jem bo nei umiem tak do konca zawsze buzi zamknąć:) Ale spoko dziewczyny można to opanować!! I nie przerażajcie się pierwszymi dniami- ból zębów, obtarcia policzków od wew od aparatu- wszystko mija:) Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro bede miec juz aparat i sie troszke boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kofanaaaaa
Wczoraj mialam wyrywany zab ... w sumie nic nie czulam jak wyrwala ale mnie boli ... i mam pytanie ile mnie bedzie bolec bo mam juz dosyc bolu ? wyrwali mi czworke gorna po lewej stronie hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Aga24-w zasadzie nie moge planować leczenia z założeniem że wada powróci.Dlatego najpierw usuwamy przyczunę wady zgryzu.Czyli u Ciebie sposób przełykania(jeżeli komuś przeszkadza język to może usunąć nawet język ;-) ).Przy wypychaniu języka do przodu to jest płytka z zaporą dla języka ąeby go przetrenować. Dora-trudne pytanie a wad zgryzu z objawami jak u Ciebie może być wiele.NIe widze Cie wiec przypuszczam ze masz prawdopodobnie tyłozgryz połaczony ze zgryzem głebokim.Leczenie to usunięcie pzyczyny czyli pewnie masz jeszcze zwężoną górną szczęke.Zatem rozszerzamy górną szczęke i wysuwamy dolną.Ja zaczynam od aparatu typu Twin Block(czyli ruchomego)pewnie Ci sie to nie spodoba ale tak w zasadzie to powinno wyglądać-jest możliwość aparatu Twin Forces czyli to takie teleskopy dołączone do górnego i dolnego aparatu stałego(to wtedy gdybyś chciała stały -jednak wspominałaś o finansach zatem zacząłbym od ruchomego i dopiero po ok roku dałbym stały)Jedna uwaga!!!! nie widzę CIę,dane na temat Twojej wady są skąpe i bardziej się domyślam niż diagnozuję-zatem leczenie to wnioski na podstawie przypuszczeń. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73___________________12.06_____X___________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Romek_________________________________________________________________________ 42._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 43._ewelll___________22_____________________________________________________________ 44._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________ 45._amaalka________________________________________________________________________ 46._Triss14__________19____21.09.06____X__________________________________kosmetyczny 47._gini*____________27_____________________________________________________________ 48._EDYTA_NAVY______________12.06____X____________________________________________ 49._diam____________________12.06_____X____________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek A jaki sens jest rozszerzać górną szczękę? Dla poprawy zgryzu? Bo dla zębów nie potrzeba. Wszystko się pomieści :-) Muszę sobie zrobić zdjęcie zebów przed założeniem aparatu :-) I potem w trakcie co pół roku będe robić :) Jak ściągne aparat to chciałabym wybielic zeby. Czy je wybielić, żeby nie zniszczyc szkliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dora-po pierwsze rozszerzany choćby po to żeby uśmiech był szeroki i ładny,po drugie każdy ząb powinien się kontaktować z odpowiednikiem w drugiej szczęce o ile to możliwe,po trzecie rozszerzamy podniebienie aby przy okazji udroznić nos(to bardziej skutkuje w okresie wzrostu ale w u osób dorosłych też nie jest bez znaczenia)po czwarte aby zlikwidować tyłozgry-o co chodzi?Otóż górna i dolna szczeka poinny mieć podobną wielkość,gdy rośniemy a gorna szczęka nie rośnie (natomiast dolna zwykle tak)to wówczasdolna żeby dopasować się do górnej po prostu się cofa i zajmuje niewłaściwą pozycję-aby wprowadzić ją do właściwej pozycji czyli przesunąć do przodu i uzyskać dzięki temu harmonijny zgryz należy równocześnie rozszerzyć górną szczękę a zęby których brakuje w przyszłości uzupełnić. NIe patrzcie na ortodoncję jak na metodę ściągania do siębie zębów po wyrwaniu bo czasem można to zrobić ale generalnie natura obnażyła nas taką ilością i zwykle nir jest ich za dużo Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Wybielanie polcam raczej metodą domową niż jednoseansowe w gabinecie a broń Boże nie daj się namówić na te z "lampami laserowymi".I zrób to po leczeniu pamiętaj jednak zęby sie wybielaja a pomby nie więc te z przodu być może będzie trzeba wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku . mam pytanie do Ciebie - czy lepiej usuwać ósemki czy piątki czy może jest to sprawa indywidualna. Czy zdarzają się komplikacje przy usuwaniu ósemek ? Jesli możesz to proszę odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerwa miedzy zebami
Czy komus z Was podcinali wiazadelko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się zapisac do dentysty na kolejne wizyty, bo jeszcze zostały zeby na górze do zrobienia :-) i cały dół :-( Ale chcę górę szybko zrobić, żeby w nowym roku założyc aparat! Co do mojej wady zgryzu, jak pójde do orto to zobaczę co mi powie... A sam aparat nie wyleczy wady zgryzu? Gdzies widziałam w necie zdjęcia przed i po leczeniu aparatem stałym i to były zdjęcia z boku głowy, i widać było poprawę zgryzu, bo dolna szczęka była cofnięta do tyłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opisze moze od pocztaku: Przez 1,5 roku nosilam aparat zdejmowany zeby wyprostowac moja diasteme( przerwe miedzy jedynkami) niestety nic nie dal oprocz ogromnej przerwy miedzy 2 a 3 :(. Od prawie 4 miesiecy nosze staly aparat. miedzy tymi zebami ktore sa juz scisniete czuje takie jakby waleczki z dziasel,pocztalam troche w necie i dowiedzialam sie ze najczesciej po zdjeciu aparatu wada powraca,nie pomagaja nawet aparaty retencyjne:(. Przeczyatalam tez o podcinaniu wiazadelka. Nie mam pojecia juz o niczym chyba strasznie sie mecze z ta przerwa,teraz z tym prostowaniem moze nie warto. Doradzcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Romek- nio języka nei bede ucinac:):) A co to jest ta płytka z zaporą dla języka? to się tak jednorazowo jakos wkłada na trochę czy na jakiś okres czasu się nosi, żeby się nauczyć? Można to gdzieś kupić.. i czy jest sens? Pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
hej!zakładam aparat ortodontyczny w Poznaniu.Myślałam że nie będzie z tym takiego problemu bo mam tylko spore przerwy między zębami,ortodonta jednak stwierdził ze muszę miec usunięte wiązadełko górnego dziąsła oraz bede nosić aparat retencyjny do końca życia.Mam kilka pytań ;czy ktoś wie jak wygląda taki aparat i jak trzeba często go wymieniać?Zaczynam sie wahać bo on sam stwierdził że mogę nie miec idealnie zsunietych zębów bo mam je bardzo drobne i po leczeniu może założyć mi licówki ale nie wiem po co ???one kosztują majątek i nie po to chcę założyć aparat aby płacić extra za licówki które myśle może mi załozyć nawet teraz.Czy komuś zdarzyło sie po leczeniu że efekt był niezadowalający??podreślam ze nie mam wady zgryzu.Prosze wypowiedzcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto uzuwa mojego nicka??? prawdziwa diam to ja :P i dzis własnie miałam załozony aparacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*uzywa :D....... a tak po za tym to mnie troche ząbki bolą i jeszcze te wyciągi :/, ale trzeba sie pomęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
zapomniałam dodać ze wyjeżdzam za rok do UK i raczej w Polsce będę co 3 miesiące.Mój ortodonta powiedział ze nie ma problemu bo aparat będę nosic 1,5 roku a właściwie tylko pierwszy rok noszenia jest ważny i trzeba chodzic na wizyty co miesiąc. Póżniej on mnie nauczy jak mam sobie druciki dokręcać a wizyty mogę mieć co 3 miesiące ale sama nie wiem bo w UK to kosztuje majatek i gdy sie cos stanie to nie wiem co zrobię??prosze odpowiedzcie mi co z tym aparatem retencyjnym,jakie są jego koszty i co ile trzeba go wymienic??czy musze chodzic czesto na wizyty do ortodonty bo w koncu mam go nosic do konca życia. Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dora- są przepadki w których aparat stały może wyleczyć tyłozgryz jak?Jeżeli razem z aparatem górnym rozszerzamy górną szęke to dolna potrafi wrócic(w bardz młodym wieku ) do właściwej pozycji,pamiętaj jednak że żeby stwierdzić jaki to zgryz trzeba mięć pomiary.W Twoim wieku można pomyśleć o leczeniu tyłozgryzu - tak jak pisałem i aparatem ruchomym i stałym.Ze stałych opróćz Twin forces są jeszcze wyciągi(to przy niewielkiej wadzie) oraz aparat Mara-u nas prawie nieosiągalny bo znam tylko jednego technika który mi go robi,jednaksą to dodatkowe koszty. Agaa24 ta płytka to coś takiego na podniebienie i od tego odchodzi pionowa ścianka tuż za przednimi górnymi zębami,która hamuje wysówanie języka do przodu podczas połykania Minalina sprawa indywidualna u góry to w zasadzie tylko ósemki na dole podobnie.Jednak ósemki usuwamy albo żeby nie powróciła wada albo żeby móc cofnąc zęby do tyłu i żeby tego nie blokowały.Jednym słowem to usuwaj 8 . Przerwa-nie wiem czy masz komplet zębów bo jeżeli brakuje jakis od5do 5 lu nawet 6 lub masz np dolne siekacze wychylone do przodu to może to troche utrudniać sprawe.Zasadniczo sprawa jednak wygląda tak że trzeba umiejętnie podcinać wędzidełko oraz dziąsło !!!czego prawie nikt nie robi!!!Podcinają wędzidełko i tyle.Mam takiego brzdąca u którego podciąłem wędzidełko (diastema ok3mm) a po tygodniu zęby zeszły się same o połowę bez żadnego aparatu-sam byłem zaskoczony,nie nosił aparatu i po ok 6miesiącach nie ma diastemy a zęby są lekko do siebie przechylone ale jak mówiłem nie nosił żadnego aparatu(dopiero teraz bedziemy zakładać bo mama nie miała pieniędzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gośka aparat retencyjny to płytka na podniebienie,zmienia sie ja jak się zniszczy co ok 3-5 lat koszt ok 300 zl.Odnośnie Twojej wady możesz być w grupie pacjentów u których szczęki rozwinęły się prawidłowo lu nawet nadmiernie natomiast zęby są drobne.Niestety zęby możemy ustawić jeżeli sa np zrotowane natomiast co do przerw to przykro mi ale mogą ale nie muszą pozostać lub powrócicć po zdjęciu aparatu(mówie o wielu przerwach bo przy pojedynczej diastemie sprawa jest inna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka24
Romek mam jeszcze pytanie do Ciebie.ja mam właśnie taką przerwe na ok 5 mm między górnymi jedynkami i mniejsze przerwy miedzy dolnymi 4 i 5.Ortodonta zalecił podciecie wiazadełka a aparat retencyjny mam mieć załozony na dole ponieważ mam problem z wypychaniem językiem zębow przy polykaniu śliny.nie mam obróconych zębow ani innych wad.Nie wiem tylko co z tym moim wyjazdem??czy rzeczywiscie po roku czasu mogę sobie wyjechac i chodzic na wizyty co ok.3miesiace???mysle tez ze możę zaczne chodzic na wizyty w UK ale ie wiem czy mogę iśc do kogos innego w trakcie leczenia.Ortodonta kazał zrobic mi rentgen tylko 6 bo jest martwa,nie wiem czy to dobrze czy żle???dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośka24 Ile masz lat i dlaczego musisz nosic aparat retencyjny do końca życia: a) bo masz 24 lat b) bo masz taką wadę - szpary miedzy zebami Odpowiedz, bo się boję, że tez będę musiała nosić do końca życia :-( Co prawda szpar nie mam, może tylko jedną, ale za to równolegle rosnące zeby :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie na ten pierwszy link w mojej stopce. Tam niżej są zdjęcia aparatów i jest taki mieszany - metalowo-kosmetyczny. Też taki bym chciała. Bo jak by było wesele za 2 lata to jakoś lepiej by to wyglądało. Nie stać mnie na cały kosmetyczny, metalowy kosztuje 1400 a mieszany ok. 1600-1700 zł. Jakby co to można by było jeszcze ściągnąc drucik i nic nie byłoby widać :-) Romek co o tym sądzisz? Można mieszać? Czy lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka 24
Dora wydaje mi sie ze to nie ma nic wspólnego z wiekiem,musze nosic na dolnym łuku ponieważ mam ten problem z językiem.Wydawało mi sie ze na dole zeby mam całkiem ladne poza tymi 4 gdzie mam przerwy(1 czworka odstajw troche w luku) a tu sie okazuje ze moja wielka diastema to nic powaznego w sumie,nie wiem tylko czy pakowac sie w moim wieku w aparat skoro zeby moga powrocic do stanu pierwotnego i ten wyjazd troche mi krzyzuje plany bo nie wiem jak ja sobie sama mam ustawiac ten aparat a nie stac mnie na pzyjazdy co miesiac tylko do ortodonty.Boje sie ze on mnie uspokaja zeby miec klientke a pozniej stwierdzi ze musze przylatywac bo inaczej leczenie nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn., że jak ma się wadę na dole, bo mi tez jeden ząb odstaje z łuku to też moge nosić na stałe? :O Mam 27 lat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×