Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
Malutka.... orto powiedziała, ze ta pasta nie działa jakoś drastycznie i nie powinno byc śladów na zębach po zdjęciu, poza tym po zdjęciu mam zamiar w ogóle wybielić je u stomatologa na zupełnie bielutkie taaaaaaaaki hollywodzki uśmiech sobie zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Iloneczka fajne forum - szczególnie ten niebieski kolorek - taki.... hmmmm... sterylny :) jak u lekarza :) tak mi się skojarzyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to dobrze. Ja też myślałam o wybieleniu po zdjęciu aparatu. Podobno lepiej wybielać zęby nie od razu, tylko w trakcie kilku wizyt. Ale to \"podobno\". Może Romek nam coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
pewnie ze to forum bedzie odwiedzane!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba jednak zostane przy tym NASZYM forum. Nie jestem konserwatystka, ale przywiazalam sie do niego i do Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ileneczka - zarejestrowałam sie tam, ale do tej pory nie przyszło mi hasło na maila i nie mogę wejśc na to twoje forum :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________________________APARATKI______________________________ ******************************************************** ************************************ Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół ___rodzaj___ ******************************************************** ************************************ 1.__*Dora*__________27______________ X_____________________metalowy 2.__brown_eyed_girl_16_______________X_______________X__ ___________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X__________________ kosmetyczny 4.__minka__________22___________________________________ __________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X _____metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X__________________ ___________ 7.__Ileneczka_______16__________________________________ ___________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________ ___metalowy 9.__kamyk22________22___________________________________ __________ 10._markotka_______21___________________________________ __________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X _____metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_ ____________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X_ _porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X__ ___metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X __kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X__________________ ___metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X__ ___metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X____________________ce ramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X__________________ ___metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________ __________ 22._edro___________38____16.12.06_______________________ ___________ 23._hiruni___________________________X__________________ ___________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X ____metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X ____metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X ____________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X_ ___________ 28._kabansa_____________________________________________ __________ 29._najeli______________________________________________ ___________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06___X_ _kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_________________ ____metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________ X__kosmetyczny 33._beata_81____________________________________________ ___________ 34._ana73________________14.12.06_____X____14.12.06____X ____metalowy 35._an_ette_____________________________________________ ____________ 36._**KwIaTuSzEk**___17_________________________________ _____________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_ _kryszt.górski 38._olaszu2_____________________________________________ ____________ 39._cranberry________24_________________________________ ____________ 40._aneczka_20__________________________________________ ___________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X__________________ ___metalowy 42._ewelll___________22_________________________________ ____________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_ ____________ 44._amaalka_____________________________________________ ___________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X_________________ __kosmetyczny 46._gini*____________27_________________________________ ____________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X___________________ __________ 48._diam____________________12.06____X__________________ ___________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X_________________ _kosmetyczny 50._Ewdzia______________________________________________ ___________ 60._Cala____________20____06.02.07____X_____06.02.07___X ____metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06___ X____metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06__X_ _kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X________________X__ __metalowy 64._Chester_____________________________________________ ___________ c.d.n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. ________________________________APARATKI__________________________ ******************************************************** ************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół ___rodzaj____ ******************************************************** ************************************** 65._ona81__________________________________________________________ 66._malutka22_______________________________________________________ 67._ina24___________24______________________________________________ 68._magdalena______________________________________________________ 69._rogasiowa_______________________________________________________ 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X_______________________metalowy 71._Becia280_______13_______________________________________________ 72._di5_____________________________________________________________ 73._Vira____________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05___X_______metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X_______________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X____kosmetyczny 77._aparatka_z...____20____16.06.06___X____________________kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y_____________________ 79._venlaa__________23_______01.07___X_______01.07___X__ kosmet./metal. 80._spinaczowa______22____22.12.06___X_______________________metalowy 81._gryglus__________22______05.06____X_______05.06___X_______________ 82._meegi__________17____21.12.06____X______________________metalowy 83._andżolnka_______18______________________________________________ 84._mayica__________23______________________________________________ 85._X_MAN__________26____29.09.06___X_____________________ceramiczny 86._aparatka________23_______________________________X______________ 87._Kociulinda_______29_______________X_______________X______________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Chcę chodzić na siłownię i wyrobić trochę sylwetkę!!!! Czy kiedyś ktoś z Was chodził? Coś możecie powiedzieć? Ile mniej więcej kosztuje godz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMalaJa dzieki za opinie :) Dora - nie wybralam jeszcze aparatu, sledze forum i kompletnie nie wiem, ktory wybrac. Jestem w wieku \'poborowym\' i jesli go bede nosic 2 czy 3 lata (nie wiem jeszcze) i mi slub wyskoczy (moj wlasny !) to wolalabym nie byc mocno zadrutowana na gornym luku. Jest tez taka sprawa, ze na wiosne sie przeprowadzam i bede szukac nowej pracy, wobec tego nie chce sprawiac wrazenia malolaty w aparacie (choc na co dzien by sie przydalo, bo podobno na mniej wygladam ;) ). Boje sie,ze \'blaszany\' aparat ujmie mi powagi. Ogolnie, jako pacjentka jednak jestem karna i jak ortodontka mnie przekona, to nawet moge nosic superwielki metalowy kaganiec. Ale jesli jest mozliwosc, a leczenie i tak bedzie wolniejsze (bo za granica siedze),to moze lepiej kosmetyczny... Tylko nie wiem jak bardzo on jest narazony na pekanie zamkow, odklejanie i jakie sa jego koszta i serwisowania. Na kosmetyczny, taki do 3 tys raczej mnie stac. Na jeden luk :) Caly czas tu sie czaje, wiec mowcie o przygodach z aparatami. Szafirowy jakos mnie nie przekonal, bo gumki farbuja podobno i chyba bardziej kruchy od porcelanowego... A co z plastikowym - nie wiem. Wiem, ze tu sa \'kosmetyczne aparatki\', wiec czekam na opinie, pozdrawiam serdecznie! Naprawde, nie moge sie doczekac aparatu!!! Przez to,ze i tak mi zabki wedruja, tylko nie w te strony , co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kociulinda aparat kosmetyczny porcelanowy to max 2tys ja biore 1800,więcej niż 2000 to przesada i zmien orto to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
mie sie podoba na tym forum i póki co tu zostane, mam nadzieje ze bedzie tu ktos z kim mozna wymienic opinie:-)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
kamyk dzieki za zdjecia za jakiś czas bedziemy miłay śliczne zabki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Ja też zostane na tym forum - na takim jednowątkowym jest jakoś rodzinniej :) 🌼 Aparatka - mam nadzieje ze tak bedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Pewnie ze będzie ja nie mam tak do przodu zabków ja mam bardziej powyginane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wy dziewczyny ale ja sie rozejrzalam po nowym forum i poki co zostaje na tym NASZYM bo tu sie zadomowilam i chyba juz sie z Wami wszystkimi zaprzyjaźniłam:):):):)::):)):)::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam bo nieweim
hej Mam pytanie myślę o załozeniu aparatu na ząbki, Mam wystające górne jedynki, nie tak jakoś strasznie ale jednak czuję się z tym źle,,, mam w związkuz tym pytanie ile czasu musiałabym nosić taki aparat? ile kosztuje? i i jaki jest najlepszy? będe wdzięczna za każdą odpowoiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, chyba nie tylko mi nie przypadlo do gustu to reklamowane nowe forum :) (bez urazy dla zalozycielki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo nie wiem, cena jest kwestia ortodonty, czas leczenia wady. Najlepszy pod wzgledem trwalosci i efektow metalowy. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku, dzieki, ale ja tak na wyrost ta cene podalam, bo kosmetyczne podobno rozne sa, a nie znam dokladnie wyboru i zakresu cen :) Coz, dalej mam dylemat, ale z tego, co czytam, ceramiczne sa krytykowane tylko przez ortodontow i przez tych, co nosza metalowe aparaty... Nigdzie nie znalazlam niepochlebnej opinii od noszacych... Troche \'szafirowi\' psiocza,ze przebarwione gumki widac... Mam dylemat, bo nie wiem jak bardzo urazowy jest taki porcelanowy aparat. Bo skoro jestem za granica, to ewentualna naprawa takiego cuda moglaby mnie slono kosztowac... To ma byc na gore, ma troszke zaciesnic zabki i jedna szpara jest po czworce (ktora zlamalam jedzac chlebek z maslem - szok!). Czworka po drugiej stronie NIE ma byc usunieta (co mnie troszke dziwi, bo przyduza ta moja gorna szczeka w stosunku do dolnej), ale ortodontka pewnie wie, co robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, zapomnialam dodac: Dora - z fitnessu BARDZO polecam aerobik w wodzie - jesli masz taka mozliwosc. Czyni cuda! Nie trzeba umiec plywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa dni mnie nie bylo i tyle czasu musze czytac zeby nadrobic:( Szalejecie.. a ja niedlugo wyjezdzam na wakacje pierwsze od kilku lat i już w ogole nie dam rady nadrobic jak wroce... Moj aparat ma juz dwa tygidnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Kociulinda-nie wiem czy juz masz wyrwane korzenie tej złamanej 4 ale nie daj sobie wyrwać tej drugiej.dolną szczękę prawdopodobnie trzeba będzie poszerzyć i być może masz tyłozgryz. Pamiętaj era leczenia ortodontycznego połączonego z wyrywaniem zębów już minęła-skonsultuj sie z innymi ortodontami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Sunshine23 i widzisz juz jakies efekty po tych 2 tygodniach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Romek ja juz wolalam miec wyrwane te 2 zeby bo jakbym miala miec jakas operacje z poszerzeniem szczeki to dzieki bardzo chyba bym zrezygnowala a tak to zabkow do leczenia mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka-
Ktos pytał o cene aparatów, u mnie metalowy kosztuje 1400 za jeden luk, kosmetyczny góra 1600, a dół 1500, czase leczenia trudno chyba przewidzieć wszystko zalezy od tego jak bedzie przebiegało leczenie i jaka to wada, tak mi sie wydaje, ja mam powiedziane ze ponad 2 latka to raczej pewne:-), a i co do kosztów każda wizyta u mnie to 100zł, wizyta z wymiana łuku i gumeczek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×