Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

czarna inez21, wybielic juz chyba raczej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
kilka stronek wcześniej już ktoś o to pytał :) nie da się wybielić gumek, też noszę kosmetyczny z perłowymi gumkami i wiem z autopsji, że się nie da musisz poczekać na kontrolkę u orto i na nowe gumki.. a do fotek na sylwestrze uśmiech bez pokazywania ząbków pozostaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka_ ja tez biore pod uwage slub z aparatem jezeli sie zdecyduje ale sadze ze 2 lata to nie wiecznosc i w moim wypadku moge te dwa latka odczekac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma23 -- :) Ty możesz odczekać 2 latka, a ja mam 27 i bede nosic min. 3 lata to 30 mi stuknie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 lutego ide do orto na pierwsza wizytę, dajmy na to, że na drugiej będzie mi zakładała aparat to: czeka się prawie 2 miesiące w kolejce to na zakładanie poszłabym pod koniec marca albo na początku kwietnia. Mam nadzieję, że nie później, bo w maju stuknie mi 28 lat :-( Jakim jesteście znakiem zodiaku? Bo ja BLIŹNIAK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
baranek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, mam pytanie do aparatek juz z aparatami. Jakie plyny i pasty stosujecie? Jak to wyglada cenowo mniej wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzę na NFZ, moja orto przyjeżdża z Lublina co tydzień w poniedziałki i stąd te kolejki :-( Ale jak juz będe miała aparat to sie zapiszę z góry na 3 miesiące albo na 2, żeby chodzis systematycznie, równo co miesiąc, bo jak będe chodzić rzadziej to sie wszystko rozwlecze w czasie i nie bedzie efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Cala ja używam pasty wybielającej Denivit - odkąd jej uzywam, e=wydaje mi sie, zę aparat jest zdecydownie bardziej bialy (wcześniej przy Blenamedach etc brudzily sie zamki i trzeba bylo kilku dni szorowania zeby znikło) - koszt ok 10zł za tubkę 50ml i czasami płynu Eludril - jak podrażnię sobie zamkami buźkę w środku ;) - nie pamiętam ceny, ale w granicach 10zł za buteleczkę 200ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki aparatka z wiekszym stazem :) A dobry jest elmex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to bardzo lipnie :-( Ale małe miasto i co zrobić? Dojeżdżać? Jest jeszcze jedna orto z mojego miasta, ale ona chyba taka sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romku, korzenie tej zlamanej na amen czworki mam juz wyrwane, a pani ortodontka nie kaze wyrwac drugiej. Wlasnie to mnie zaskoczylo,bo sie boje,ze niesymetryczny usmiech bede miec po leczeniu :) Mam troszke tylozgryz, bo dolne jedynki i dwojki sa wychylone. Wlasnie najbardziej mi zalezy na poszerzeniu dolnej szczeki, wlasciwie na odchyleniu trzonowych, ktore troszke sa do srodka. Mam ciasno i jezyk opieram na przednich dolnych jedynkach i dwojkach (czasem pewnie i gornych) i je wypycham. Jako dziecko mialam aparat ruchomy, ktory mi w nocy prostowal jedynki,a ja w dzien znow je jezykiem wypychalam. Dopiero kolejna ortodontka zauwazyla przyczyne - za ciasna szczeka na dole. Kolejny aparat ruchomy do byl strzal w dziesiatke - dol sie poszerzyl, jezyk moglam juz polozyc swobodnie, a przednie zeby, nie majac nacisku od jezyka, wlasciwie same wracaly na swoje miejsce! Ale to byl ruchomy aparat, wiec efekty nie byly trwale... Pare lat temu mialam pieniazki na staly aparat,ale znow ortodontka stwierdzila,ze mam wyrwac wszystkie czworki, a aparaty mi \'schowaja\' jedynki (one wcale tak brzydko nie wygladaja, bo dwojki tez sa wypchniete), troche na \'bocznym\' zdjeciu jestem \'gryzon\' :) Wtedy probowalam wytlumaczyc,ze ona chce skutki leczyc, nie przyczyne i ze nie chodzi mi o estetyke. No i wtedy dol sciesniony aparatem, bez czworek bylby jeszcze ciasniejszy (bo trzonowe nadal ciasno) - chyba bym sie udlawila po miesiacu noszenia aparatu... Ale pani doktor nie rozumiala, mimo zdjec, wyciskow i obliczen. Moja obecna orto od razu widziala,ze mam dolny luk zbyt ciasny i ze to jest przyczyna. A wada postepuje, dolne jedynki mam tak wychylone,ze gdyby nie mozliwosc noszenia aparatu,to chyba bym je poszla wyrwac... Ot i moja historia w pigulce... Aparat musze miec, bo wygladam OK, ale wada postepuje, ostatnio nawet podobno chrapnac potrafie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala Moja orto powiedziala, ze jak przychodzi do niej `wymalowana lalka w obcasikach`, dla ktorej korygowanie zgryzu to kara i dla niej wchodzi w gre tylko aparat `niewidzialny` nie probuje jej przekonywac, ze lepszy jest metal. Natomiast Ci, ktorzy stawiaja nad estetyka trwalosc i efekty poleca metal. Ja naleze do tej drugiej grupy. ----------> Cala - nie jestem wymalowana lalka na obcasikach; do aparatu kosmetycznego mam powazne przeslania, a finanse w tej chwili nie sprawiaja mi problemu. Zastanawia mnie \'trwalosc i efekty\' - co masz na mysli? Ze osoba, ktora nosi np porcelanowy 2,5 roku ma wieksze szanse nawrotu wady, niz osoba, ktora przez 2 lata nosila metalowy? Moglabys to sprecyzowac? Ja caly czas nie jestem zdecydowana - chcialabym kosmetyczny z wielu roznych wzgledow - zawodowych tez. Moze ortodontka stwierdzi,ze zdecydowanie lepiej metal - wtedy nie bede z nia dyskutowac. Dobrze by bylo, gdyby o porcelanowym aparacie wypowiedziala sie osoba, ktora takowy nosi lub nosila, ewentualnie ortodonta. Dla ortodontow, z tego, co wiem, taki aparat jest bardziej klopotliwy w obsludze i \'serwisowaniu\'. Jesli dziala wolniej (slabszy nacsk) to dla mnie tez nie problem, bo i tak bede rzadziej miec kontrole,niz powinnam, wiec tempo leczenia pewnie bedzie lekko zwolnione (tak ma, niestety, moj kolega z pracy). Jesli sa jakies problemy z \'trwaloscia i efektami\', to teraz jestem ciekawa i w miare mozliwosci to sprawdze. No i czekam na dalsze wypowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ze tyle dzis pisze o sobie , ale mam klopoty z netem, wiec korzystam, poki jest. -------> Dora: dzieki za wciagniecie mnie na liste :) ; do Twoich statystyk - gore bede miec zalozona 8 stycznia, dol jakos w lutym, a rodzaj aparatu NIE MAM POJECIA :D Naprawde, jest fifty-fifty, czy gora porcelanowa,czy metalowa. Dol bedzie metalowy, bo ja z Poznania jestem :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda , juz precyzuje. A wiec piszac trwalosc mialam na mysli trwaloc aparatu. Wiadome jest, ze zamki porcelanowe czesciej sie odklejaja niz metal. Efekty... Aparat metalowy jest silniejszy i ponoc efekty sa wieksze efekty wyleczonej wady. Wczesniej juz aparatka- o tym wspominala. Wiesz, jesli chodzi o aparat kosmetyczny ortodonta nastawiony bardziej na kase niz na efekt leczenia (niestety tacy tez sa) nie powie Ci, ze metalowy jest lepszy, gdyz wiadomo ze cena kosmetycznego jest wyzsza (ewentualna naprawa tez), co za tym idzie ortodonta zarobi wiecej na kosmetcznym niz metalowym. To sa Twoje zeby i Twoj zgryz. Zrobisz jak bedziesz uwazala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam z zakupów, na kino czasu nie wystarczyło:). Kupiłam sobie sweterek i bluzeczkę. Hmm. oba zakupy raczej nieplanowane, ale takie dla mnie zawsze są najlepsze. Tylko potem narzekam, że konto jakoś dziwnie puste. Zastanawiam się jak to będzie jak będę mieszkać z chłopakiem i będziemy musieli za wszystko zapłacić:). Oj, ciężko to widzę. Ale póki co odkładam tylko na to co muszę: aparat. Już prawie mam całą kwotę. Ślub w aparacie? Nie macie z tym problemu i bardzo dobrze. W końcu można popatrzeć na aparat jako dodatkową biżuterię;) bez względu na rodzaj aparatu. Życzę Wam szampańskiej zabawy sylwestrowej. A Nowy Rok niech będzie taki jaki sobie wymarzycie. Dora, ja byłam pierwszy raz u ortodonty pod koniec sierpnia, a dopiero w styczniu będę miała zakładany aparat (tak myślę). Ale do tego dochodziło wyrywanie zębów. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie to szybciej trwało. Aha, i dziękuję za złożenie teho tematu:). Fajne dziewczyny z Was, wszystkie bez wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, no niczym tego nie smarowalam tylko wlasnie teraz nakladam duza warstwe kremu bambino i nivea, pije wapno (od dzisiaj:) no i nie wiem czy to coś da...?jestem wkurwiona zdeczka.... no ale cóż zawsze tak jest,przed tym ważnym dniem robimy wszystko aby być pieknym a tu masz.... moze jakoś przeżyje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Megii jak wyrwiesz górne 4 i cofna Ci wszystkie przednie zęby do tyłu to pogorszy Ci się profil na tzw starczy profil,poa tym uśmiech będzie znacznie węższy,nie wspomnę o paru rzeczach z asymetrią czaszki włącznie ale to Twoja decyzja Kociulinda-załóż kosmetyczny i tyle będziesz się lepiej czuć a wynik leczenia ten sam, a jedynie leczenie ok 6m-cy dłuższe,co przeżyjesz Cała-aparat kosmetyczny wcale nie daje kokosów ortodoncie jeden zamek kosztuje ok 40-50zł razy 10 zębów daje 400-500zl,to w gruncie rzeczy żaden interes a tak naprawdę później więcej kłopotów i pewnie dlatego ortodonci też go odradzają,jednak nie jest regółą że zamki porcelanowe się odklejają więc Was wcale nie musi to spotkać Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam dziewczynę, której odkleił się zamek metalowy. Myślę, że dyskusja nad wyższością rodzaju apartu nie zostanie rozwiązana. Są plusy i minusy jednego i drugiego. Tak jak ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala - to norma, rozni ludzie, rozne opinie. Dlatego szukam jak najwiecej opinii. Musze przyznac, ze Romek powiedzial dokladnie to, co do tej pory wybadalam na forach - dluzsze leczenie porcelanowym i bardziej kruchy aparat. No i dla ortodonty troszke wiecej zachodu... Mam znajomych, ktorym w metalowych aparatach sie odklejaly zamki, wiec to odklejanie zamka to tez mnie specjalnie nie zrazi. A dlugosc leczenia, jak mowilam i tak bede miala slabiej srube dokrecana... To aparatki kosmetyczne mowcie jeszcze jak tam u Was, poki u mnie jest 51:49 dla porcelany :) Poza tym licze sie z tym,ze zazycze sobie porcelane, a pani doktor na miejscu powie, ze jak mam zlikwidowac szpare po 4-rce,to zaleca metal :D Ja chce podjac swiadoma decyzje, ale ona moze zostac zweryfikowna przy wizycie :) Naprawde, dopiero po zalozeniu Wam powiem, co mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no oczywisce, ze metalowe zamki rowniez sie odklejaja. Nikt nie napisal, ze nie :) Ach tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMalaJa - smiac mi sie chce, bo juz drugi raz mnie wyprzedzilas i powiedzialas to samo, co ja :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×