Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

agarra..bo teraz dopiero to przeczytalam...aj tez mam gorna bardziej wysunieta(no albo dolną bardziej wsunietą jak kto woli:) i napisz czy rwali Ci zeby czy jak..? tez mam wąski łuk, ale chyba jesli chcialabym poszerzyc to w gre wchodzi tylko ten wycia? na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka górny łuk poszerzaja aparatami typu has, expander, hyrax i pewnie jakies inne tez są a wyciagi to takie gumki ktore zaczepie sie miedzy gronym a dolnymn lukiem i te gumki ciagna zuchwe do przodu ( ale u innego ortodonty slyszłam ze my juz za stare na to jestesmy i zuchwe mozna wyciaganac poprzez operacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrrara i aparatka dziękuję za fotki:) Bardzo ładne aparaciki dziewczynki :) miłej nocki Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka22, ja wariatka? Eeeeee... jestem skromną i spokojną, nieraz wstydliwą dziewczynką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski... Jeszcze tylko 4 dni... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala mam nadzieje, ze jak bedziesz juz zadrutowana to jakas sesja zdjęciowa bedzie co:-) no i chyba pochwalisz sie swoimi blaszkami:-)odliczaj i najadaj sie na zapas:-):-) Dora juz dzis nie czuje ze miałam ten zabieg;-), antybiotków nie musiałam jeść nic:-), przeciwbolowych tez juz nie trzeba:-)jestem pełna podziwu sla chirurga:-)sprytny chłopak z niego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka-, no oczywiście :) Już się nie mogę doczekać. Uwielbiam sesje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak nigdy tak wcześnie... Przed 8mą obudził mnie ból gardła :( właśnie popijam ciepły fervex i czekam na cholinex. Mam nadzieję, że to nie angina :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala nie choruj:-), ale nie bój sie aparat mozesz zakładac jakbyś była przeziebiona:-), ja tak miałam:-), płucz gardło szałwia tez pomaga;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym jeszcze miala szałwię :O Ale najważniejsze, że ewentualna choroba nie będzie przeszkodą dla blaszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze jeden sposób na gardło, woda z sola, o jeszcze jeden woda z woda utleniona, ale na szklanke zwykłej wody tylko mała łyzeczka wody utlenionej, zeby Ci gardła nie wypaliło:-), to lepiej rób wode z sola:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feeeeee! Wodą z solą okropieństwo. Ale nic innego mi nie pozostaje bo wody utlenionej tez nie mam :) W takim razie idę zrobić eliksir i sru do łóżeczka. W nim moja nadzieja ;) Dziękuję Ci ślicznie aparatko- za porady 👄 i miłego dnia Ci życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jestem ledwo żywa :-( Słabo mi i kręci mi sie w głowie... W nocy sie budziłam i serce walilo mi jak... To chyba po wczorajszej siłce, bo trochę przypakowałam :) Mam nadzieję, że jak się wyrobię to nie będę mieć takich skutków ubocznych :O W biedronce są fajne komplety bielizny. Najfajniesze to te z koszulkami i gatkami (koronkowe i z tiulu) :P Kupiłam aż 3 komplety, hehe. 19,99 za komplet. Przyda się na randki do bialego rana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest wszystkie z jakimis dolegliwościami, Cala sie kuruje, Ty Dora nie przesadzaj z ta siłownia:-)bo sie wymeczysz:-), ale nie ma jak dazyc do celu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- a jak z dziurą po ósemce? Boli? Opuchlizny jak nie było tak ni ma? To dobrze! Krwawi jeszcze? Zagladałaś tam do buzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora nie zagladam do buzi:-), nie mam odwagi lepiej nie widziec;-)zęba mam w woreczku tez nie przygladam sie mu za bardzo:-), troche krew leciała, bo wczoraj za daleko szczoteczka szorowałam:-), opuchnieta nie jestem,tylko tak jezykiem dotykam i sprawdzam to czuje szwy:-), ale dziury nie ma bo przeciez zaszyta jest:-)troche sie czuje taka jakby rozbita ale to dlatego ze jestem histeryczka i panikara:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i moze sie troche za bardzo rozczulam nad sobą:-):-), ale co trzeba sie rozpieszczac czasami;-) Cal nie ma za co dziekować, to takie domowe sposoby babi jak to sie mówi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- a kiedy ściagasz szwy? Na to też trzeba wybrać się do tego samego chirurga? Bo ja musiałabym znowu jechać do Lublina :-( tylko po to, żeby ściągnąć szwy :) Już niedługo poniedziałek i moja długooczekiwana wizyta :) Ciekawe czy będzie wszystko ok i umówie sie na zakładanie aparatu. Jak mi bedzie kazała wyrwac moje górne piatki co rosną równolegle z czwórkami to nie zgodzę się i pójdę szukać innej orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szwy ściagam w środe czyli tydzień z nimi mam chodzić, dzis dzwonłam do ortodontki umówic się na wizyte i zdac relacje jak sie czuje:-):-) mówiła ze mi zdejmie szwy:-):-), no i dobrze bo tego chirurga sie troche boje;-)sam fakt ze to chirurg szczekowy jest przerazajacy:-), kiedys dentystce mówiłam o tych 8 nie mojej ale miałam okazje rozmawiać i mowiła ze to nic strasznego, ale dodała ze unika chirurgów szczekowych:-):-) chociaz po tym zabiegu mam do niego zaufanie:-) i z nastepna tez tam pójde, troszke duzo wzia uwaga 350zł, troche przerazajace ze w sumie za dwie ósemeczki zapłace 700zł:-) to juz połowa aparatu:-(, Dora ty juz chyba wyrywałaś jakies ząbki na górze to ci nie wyrwą ile mozna wyrywać, bede trzymała kciuki zeby wszystko było dobrze i zebys na nastepnej wizycie już zakładała aparat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie drogo :O A zdjęcie szwów nic nie kosztuje? Ja wyrywałam szóstki na górze i pasowałoby, żeby piątki weszły na miejsce tych luk po szóstkach :) a czwórki wsuneły sie do łuku, bo wystają mi z buzi :) Ja jak na razie to na leczenie zębów + wyrywanie + usuwanie kamienia + wymienianie przy okazji plomb + zdjęcia RTG wydałam 900 zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiem czy sie płaci za zdejmowanie szwow, chyba nie,moze jakies 30 zł, ale nie mam pojecia:-), to chyba nic nie beda rwać już, nie zanm sie ale wydaje mi sie ze juz za duzo zabków byś straciła:-), fakt Dora drogo ale sprawnie i bez jakis dodatkowych atrakcji:-), strasznie duzo kasy na zeby sie wydaje szok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh a Wy o tych osemkach.. az mi sie przypomina, ze orto zalecala mi wyrwanie jednej, na dole, a na dol i tak nie mam aparatu i moj dentysta mowi ze lepiej jej nie ruszac... to prawda ze osemki na dole sa nieporownywalnie gorsze do wyrywania niz te na gorze? ze sa wieksze dziury po nich i ze bardziej bola i w ogole...??? z ta kasa to prawda- cholery mozna dostac... ja ostatnio przed wyjazdem do anglii bylam u innej dentystki, bo moj dentysta byl na wakacjach i pytala mnie - kto pani robi takie ladne plomby? podalam nazwisko, a ona tylko stwierdzila- no tak, jeden z najdrozszych dentystow w naszym miescie o ile nie najdrozszy, duzo o nim slyszalam.. i zapytala ile mu place... heh, mam totalnego fuksa bo jestem jego \"specjalną\" pacjentką i nie płacę nic.. wiec nie wiedzialam co jej nasciemniac:) a nawet sobie nie zdawałam sprawy ile on bierze kasy za to co mi robi gratis:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydałam tyle, bo byłam dawno u dentysty, ponad 10 lat temu. Nie mialam żadnego leczenia kanałowego nigdy!. Tak wyszło by drożej. jakbym chodziła co rok to tez pewnie by sie dziurki znajdywały tylko, że mniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie masz z tym dentystą SUNSHINE :) To może jakis wujek albo kolega? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieee.. zadna rodzina:) kolega to raczej taty.. chociaz wlasciwie raczej stosunki sluzbowe miedzy nimi istnieja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine ty cwaniaczku;-)darmowe śliczne plomby:-), ja słyszałam cos ze na dole gorzej sie wyrywa w ogóle ale to pewnie jakies gadanie:-), dużo sie słyszy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed zakładaniem aparatu miałam w buzi tylko jedną mała dziure:-), na szczeście nie wykosztowałam sie za bardzo 70 zł taka plombka u mnie ale teraz nadrobie za ósemeczki płacac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka-22
A mial ktos szpary zabudowywane kompozytem lub licowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory wyrywałam na górze. Mam nadole do wycięcia 1 ósemke i do wyrwania korzeń po siódemce z drugiej strony. Ósemki drugiej nie będę juz wycinać, bo jak wyrwę siódemke to pozioma ósemka nie bedzie nikomu przeszkadzać :) Przed chwila zauważyłam (tzn. wyczułam jezykiem) cos ostrego na zębie (na siódemce tej co robiłam w poniedziałek). Jest tak jakby na górze uszczerbnięta :-( Wygląda na to, że uszczerbiło mi sie kawałeczek zęba :O Przy plombie. Mi się wydaje, że może to wina borowania i się naruszył ząb i przy pierwszym lepszym pozywieniu pokruszył się. Twardych rzeczy nie jem, cukierków nie rozkruszam zębami. Zadzwonie dzis do dentystki i zobacze co powie... da się uszczerbek zalepić plombą czy trzeba jakieś koronki wstawiać? To jest maluteńki uszczerbek. Ciekawa jestem czy będe płacić czy to w ramach reklamacji byłoby zrobione, hmmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki my juz tu na tym forum gadamy trzeci miesiąc :) Ciekawe jak bedzie za trzy lata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×