Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość aparatka z większym stażem
sprężykna ma rozsunąć zęby od siebie - aby szpara była większa. mi założyli ją na drugiej wizycie po miesiącu noszenia.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karollka
przyszła aparatka - podaje namiary ; Kompleks Stomatologiczny IMPLADENT ul Szafera 192 Dr. Izabella Doniec- Zawidzka Super ortodontka ,polecam.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karollka
Podam ci jeszcze telefon w razie cos ; 4393481 Powodzenia .! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smiech na sali
a wyciagi to przez jaki czas sie nosi? Nosze 3 dzien z przerwami na posilki i mycie zebow.Ale zeby u gory mnie bola od tego:( APARATKA Z WIEKSZYM STAZEM jak dlugo nosisz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nosze od czerwca '06 do czerwca '07:D:D mam nadzieję:) nie miałam wyciągów.. nie wiem jak to z nimi jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smiech na sali
to tylko rok? ja 2 lata mam nosic? A jaka wade mialas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
mnie pewnie czekają wyciągi, bo na górnych trójkach mam zamki z takimi haczykami, więc pewnie jak założę dół, to też uraczą mnie haczykami:P Spodziewałam się tego, bo mam zgryz otwarty częściowy, więc jakoś muszą mi górną szczękę "obniżyć", ale przeraża mnie trochę fakt, że wyciągi nosi się przez cały czas jedynie z przerwami na jedzenie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
miałam krzywe zęby górne - schowana praktycznie za 1 i 3 dwójkę, prawie nie było jej widac, i skrzywioną tą 1 - tak jakby lekko w bok rosła.. wyrwali mi obie 5, rozciagneli i sie wyprostowalo:) teraz tylko ostateczne zacieśnianie i ma być konic mialam zaplanowane leczenie na,5roku, w trakcie stwierdziła ze mozna szybciej bo sie ladnie przemieszczaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
Aparatko z Większym stażem, po jakim czasie dwójki Ci "wypchnęło" do łuku? Bo ja też mam dwójki schowane dość znacznie za jedynkami (teraz nawet nie są podpięte do łuku) i ejstem ciekawa, po jakim czasie oczekiwać można efektów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kahna
11kwietnia bede miala aparat...troszke sie boje...bo...wiem ze bedzie mnie cos tam napewno bolalo...ale mysle ze to nie bedzie taki bol jak czasem bolaly mnie jakies zeby... i podobno da sie wytzrymac prawda??odpiszcie prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
po miesiącu noszenia sprężyny czyli po dwóch od założenia mi podpięli do łuku, po ja wiem.. dwóch miesiącach były już w miarę proste - nie wyróżniały się już, a tak to jeszcze cały czas się kształtowały kilka miesięcy - teraz są prościutkie idealnie, tylko dziąsło nad 2 jest obniżone, ale po zdjęciu aparatu ma być plastyka jakaś i nie będzie widac różnicy w wyglądzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
Dzieki kamyk 22 za link, az nie do wiary jak szybko te zeby zblizyly sie do siebie!!! Ogladalam z zafascynowaniem! Tak jak sie przygladam moim zabkom, to nie zauwazam jakiejs wielkiej roznicy miedzy wygladem jedynki i dwojki, sa to zeby na dole. Juz sie tego nie obawiam... Dochodzi jeszcze jedna sprawa, ktora przemawia za wyrwaniem tej jedynki. Otoz w dziecinstwie nalogowo obgryzalam paznokcie_alez to glupota, i mam teraz te dwie lewe jedynki (gorna i dolna) -wyjedzone, nie sa one proste, tylko takie ksiezycowate, przez co wygladaja na ktotsze...) Przestalam sie o to martwic! Dzieki!!!! Za wszystkie informacje, ktorych potrzebuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
Aparatka Z W S to super, że po tak krótkim czasie miałaś już w miarę proste zębiska:) ależ mnie to pociesza:) wiem, że u każdego jest inaczej, ale chciałabym bardzo na wakacje mieć widoczne zmiany na górze:) Co do wyrwania jedynki na dole, to moja kolezanka miala wyrwaną kiedyś dwójkę (i to górną) i tak jej się zęby same zeszły (bo nie nosiła nigdy aparatu), że w ogóle bym się nie domysliła, że nie ma jednej dwójki:) A więc co dopiero będzie, jak aparat będzie pomagał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
Aparatka - dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusienka
Tak sobie czytam te wasze rozmowki... w tym miesiacu ja zakladam aparat,ale jak czytam o tym bolu, i o tym problemach z dziasłami- wszystko to mnie przeraza...do tego boje sie ze schude, juz i tak mam 10kg niedowagi- pomocy dziewczyny! powiedzcie ze nie bedzie tak zle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tu co tak pusto??? Nusienka, nic się na zapas nie bój, dobrze bedzie, ból jest ale tylko na początku, powiedzmy jakis tydzien i nie tak cały czas tylko jak chcesz coś pogryzc:-), ale jak chcesz miec piekne ząbeczki to dasz rade:-), przed załozenem aparatu też sie nasłuchałam ze taki ból, ze tabletki trzeba brac,ale okazało sie ze w moim przypadku to nie prawda jeszcze nigdy nie brałam nic przeciwbolowego z pomodu aparatu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusienka
A ile sie czeka na taki aparat? Ja narazie doprowadzam moje ząbki do ladu-bo mam troche dziurek.. ale chce w tygodniu isc do ortodonty..chodzi mi o to czy taki aparat gabinet zamawia czy jest on juz na miejscu..bo zalezy mi na czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusinka, orto zrobi ci wycisk,odlew szczęki, zdjęcia musisz miec 2 panoramiczne- przód, i takie boczne nie pamietam jak sie nazywa:-), orto pewnie po jakims tygodniu umówi sie z toba, jak juz przeanalizuje zdjecia i ustali plan leczenia, jak nie bedziesz wyrywała ząbków to umówisz sie na zakładanie, a jeśli bedziesz musiała wyrwac to dopiero po wyrwaniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusienka
To dobbrze:) mam nadzieje ze obedzie sie bez wyrywania. Rok temu usuwalam 8 wiec myse ze miescje jest.. o zobaczymy dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollka, dzięki za namiary. Ten gabinet, o którym piszesz znalazłam na pewnym forum, polecał go ortodonta i również biorę go pod uwagę. Jeśli możesz, to proszę napisz jak wygląda kwestia finansowa, ile za łuk?? Ja jutro idę do dr Hanny Bielawskiej, również polecanej przez tego ortodontę i zobaczymy czy mnie pocieszy, czy zdołuje już na maxa. Dam znaka jak już będę po. 3majcie kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja na aparat wcale nie czekałam po prostu poszłam zrobić zdjęcie tylko z przodu jak wyszło to poszłam do orto zaraz miałam zrobiony wycisk i za 20 min miałam już aparat nawet nie musiałam leczyć zębów bo myślałam że ona dopiero mi powie co trzeba leczyć a ja przyjdę sobie za miesiąc na założenie aparatu a okazało się że mam zdrowe zęby (co uważam za cód bo ostatnio u dentysty byłam ok 7 lat temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusienka
Lenko.. ale wiesz, to tez zalezy tak jak mowisz- kazdy ma inne zeby i inne potrzeby, z drugiej stony w kazdym gabinecie jest inaczej-jedni maja wszystko inni nie.. no nie wiem..ja najpierw musze sie wybrac- to sama sie przekonam..ale chcialabym tak jak ty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem ale przecież nie wiem jaką ty masz wadę ja mówię na podstawie swojej niektórym potrzebne jest nie tylko jedno zdjęcie i muszą leczyć zby usówać itp miejmy nadzieję że będziesz miała tak jak ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nusienka
dawno temu zakladalas aparat? masz metalowy czy kosmetyczny- ja chce wlasnie taki mniej widoczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała lenka, troche podejrzane to co mówisz, bo mi orto pokazała po tygodniu jakies wyliczenia, jakies rysunki,przedstawiła plan leczenia co i jak, chyba tak \'\'na oko\'\' nie powinni zakładać aparatu, no ale moze ja sie nie znam:-) Jakby Cala się pojawiła to by wiedziała:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założenie aparatu po 20 minutach od pierwszego przekroczenia drzwi gabinetu? Rzeczywiście, trudno w to uwierzyć...Jak orto przedstawiła mi szczegółowy plan leczenie na drugiej wizycie i zobaczyłam w komputerze te wszystkie wykresy, tabele, wzory, wyliczenia, współczynniki itp. to nabrałam jeszcze większego szacunku do niełatwej sztuki ortodoncji...Wyglądało to wszystko jak, nie przymierzając, plany lotu załogowego na Marsa:-) a nie skromny schemat wyprostowania moich ząbków:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dziewczyny zapomnialam zrobic zdjecie:/ wiec fotki beda po siwietach dopiero! a ja juz w akademiku i niedlugo lece na uczelnie!:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj szkoda Kewciu :( ale poczekamy :):) Miłego dnia dla wszystkich czytających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×