Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Oho, widzę święto mnie ominęło :) W takim razie spóźnione ale szczere - najlepsze życzenia :) Powiem wam, że coraz bardziej podobaja mi się kolorowe gumeczki, i jak prawdziwa baba nie mogę się doczekać żeby przy każdej wizycie wybierać inny kolor. Na pierwszy ogień (27 kwietnia) już wybrałam zgniłą zieleń metallic :) Będzie mi pasować do ciuchów :) Zęby zaczęły mi się już ruszać i trochę to wkurzające, bo ciężko jest odgryzać coś przodem, ale jakoś sobie radzę. Przy nagryzaniu troszkę boli, ale to normalne skoro ząbki są luźne. I wkurza mnie mycie zębów tyle razy dziennie :) Co do świąt to ja upiekę sernik (niestety zawsze lekko siada) i mazurek, do tego pewnie coś jeszcze ale nie wiem na razie co. Mazurek będzie z ciasta z kleiku ryżowego, w zeszłym roku był pyszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omineło mnie male swieto:) wszytskiego najlepszego SUNSHINE23+1:) troszke spoznione:) ale nam sie sliczna wiosenka zrobila:D a Twoje gumeczki na zebach kati24 idealnie pasuja do takiego nastroju:) Juz sie nie moge doczekac kiedy bede miala zalozony aparat i bede mogla dolaczyc do waszego grona o ile mnie przyjmiecie: Dbo u was tak milusko jest i wogole mozna sie sporo dowiedziec:) Poki co rozszerz mi sie gorna szczeka i widze jakas szparke miedzy jedynkami na gorze:) mam nadzieje,ze wszystko pojdzie dobrze...:P pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Miałam dziś okropny sen - piłam herbatkę i walnęłam kubkiem w zęby. Nagle wszystkie zamki zaczęły mi odpadać i zęby też zaczęły się kruszyć!! Wypluwałam ze łzami w oczach te zamki i zęby do ręki, pobiegłam do łazienki i okazało się, że wszystkie zęby są ułamane przy samym dziąśle. Zadzwoniłam szybko do orto (nie mojej orto) a ona do mnie z wrzaskiem - \"po pierwsze to prosze do mnie nie dzwonić w niedzielę,a po drugie przyjść do mnie w poniedziałek to umówię Panią na wizytę\". I w tym momencie wszedł do pokoju mój tata, a ja pierwsze co zrobiłam to paluchy do buzi i sprawdzam czy zęby i aparat jest na swoim miejscu. Uff odetchnęłam, wszystko było w porządku :) Głupi sen i na dodatek nie wyspałam się przez niego :( Teraz głowa mnie boli i nawet kawa nie pomaga. A co tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereferekukuuuuuuu
Hej:)) A mi wczoraj zdjeto aparat i teraz szczerze sie jak glupi do sera :P Mam piekne, prosciutkie zabki, blyszczace i wypolerowane. Pozbylam sie mojego najwiekszego kompleksu:). Za chwile ide odebrac aparat retencyjny na noc. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati - sama mam często takie sny, że zęby mi wypadają, zaczynają się ruszac albo coś. Okropność :) A tobie laska zazdroszczę baaardzo wyprostowanych ząbków :) Sama na razie wypatruję pierwszych efektów :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sprzatałam cały dzień wlaśnie skończyłam, wariuja w domu z tymi wiosennymi porzadkami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo :) Widzę Aparatko, że nie jestem jedyna. Wczoraj też cały dzień porządki robiłam :P A tak mi się chciało, że nie powiem :P:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugi dzień noszenia aparatu i żadnego bólu - na śniadanie jadłam chleb (ze skórką, a jakże , gryzę ostrożnie, bo jeszcze muszę oszczędzać \"krater\" po ekstrakcji, a poza tym orto zaleca, żeby przez ok. 3 miesiące uważać na zamki - mogą się odkleić przy twardych rzeczach. Ale najważniejsze jest, że nic nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh szukam i szukam i nie moge wypatrzec żadnych zmian na lepsze w moim uzębieniu :( pewnie jestem niecierpliwa noszę aparat niecały miesiąc albo po prostu moje zęby są za mocne i nie działa na nie coś takiego jak aparat ostatnio miałam koszmar śniło mi się że jestem na fizyce a fize mam jutro :( załamie się dziś zawaliłam matmę jutro pewnie coś mnie czeka z fizy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) jeszcze mnie tu nie było ale w związku ze zbliżającym się nieubłaganie terminem założenia aparatu postanowiłam przejrzeć Wasze forum. i cieszę się że to zrobiłam bo czytam tu o samych zadowolonych aparatkach :). mam wrażenie że uwielbiacie swoje aparaty :) bardzo się cieszę że można cieszyć się aparatem. pozdrawiam Li Lu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! :) :) :) dora co to za salatka?? no i jaki torcik?? dziubdziub zdradz szczegoly jaki to sernik no i koniecznie co z ty mazurkiem? ja nigdy go nie pieke. chcialam w ty roku ale moja mama mowi ze to twarde ciasto!? prawda?? jak Wam mija dzien? bo ja wrocilam z uczelni!i zjadalam ogggrrrrooomny obiad, jak zwylke...na zapas!:/ dzis sroda ale nei ide na skalki! SUNSHEINE super ze mialas takei urodzinki!:) a kto swoetuje nastpeny??/ podawac swoje daty urodzin!:) ja mam 03.05:) ale z tego co wiem to majowiczek wiecej tu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoe 24
Można pokochać nie tylko aparat, ale nawet swój uśmiech w aparacie - drugi dzień jestem zadrutowana, zęby jeszcze krzywe ( a w zasadzie zgryz), a ja nie wstydzę się już szeroko uśmiachać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytanko mam
Dzieeczyny - czy zawsze przed założeniem aparatu stałego zakłada się separatory?? i co to właściwie takiego jest i ile się to nosi?? Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
separatory sie zaklada kiedy miedzy zebami nie ma miejsca na pierscienie, ale chyba wszyscy je nosza! sa to takie gumki ktore sie wciska miedzy zeby. ja nosilam je tylko jeden dzien. ich zakladanie trwa chwileczke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytanko mam
Dzięki kewcia, rozjaśniłaś mi sprawę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie miałam tych separatorów:-) Kewcia ja jestem z 10.05 to w maju chyba codziennie jakieś swięto bedzie na forum:-):-) Niom ja tez wole sie uśmiechac w aparacie niż bez niego , w sumie bez niego ciagle sie smiałam, teraz jeszcze więcej i jeszcze szerzej:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka ja w sumie tez:) ale najgorzej jest na zdjeciach... jak widac szpare po brakujacej czworce!:/ jak to widze to sie juz tak nie smieje:/ ale kto by sie tym przejmowal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka masz czasem takie chwile ze masz aparatu dosc...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kewciu tak sie właśnie zastanawiam, ale nie, nie było jeszcze takiej sytuacji, nie przypominam sobie:-) Moze czasami jak mi sie bardzo bardzo nie chce ząbków myć:-), ale tak zeby mnie aparat wkurzył na poważnie to nie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez:) wkurzam sie tylko na niego przez to ze sie tak objadam... i potem sie zle czuje! a tak to ciesze sie ze sie zdecydowalam:) ale jak mi orto powiedziala ze bede nosic 1,5 roku a nie 2 to sie ucieszylam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się zapytam nastepnym razem jak bede ile jeszcze dół ponosze, bo góra to sie dopiero zaczyna:-), juz mała szpareczka jest:-), to jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam, założenie aparatu:-) Kewciu kiedy zdjęcia będą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjecia beda po weekendzie!ja mam dzis rocznice mala.... 4 mce i tez mam szparke miedzy 1:) smiesznie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie aparatki. Mam założony aparat od 3 tygodni. Po dwóch dniach ryczałam z bołu i byłam na siebie zła że zdecydowałam sie na jego założenie (chociaż decyzja rodziła sie poand 3 lata). Niestety mam założenego hassa (chyba tak to się pisze) na górne podniebienie i to z tego powodu był mój płacz. Na dole mam założony standardowy , metalowy aparat. Czytam Wasze posty od dłużego czasu i dzięki nim stwierdzam , że dobrze zrobiłam (mam nadzieje). Wiem że muszę wytrzymć i dlatego tu sie zapisałam żeby z Wami dzielić moje rozterki. Niestety czeka mnie około 3 lata męczarni. Ale coż zobaczymy.....Trzymajcie się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) kurcze nie wiedziałam że na kafe jest taki temacik:) Ja też noszę aparat od listopada. Narazie jest to tylko góra ale będę też miała zakładany dół tylko jeszcze nie wiem dokładnie kiedy! Mam do Was pytanie nie wiecie może co to jest quad helliks---> nie wiem czy to się tak pisze (pewnie nie :P) ale mam mieć to zakładane i jestem ciekawa co to takiego:) Co do bólu to mnie prawie nic nie boli nawet zaraz po założeniu mnie nie bolało tak bardzo:) pozdrawiam wszystkich którzy noszą aparacik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×