Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Valeriiiii 24
Ze świętego miasta czestochowy, musze sie dowiedzic gdzie tu jest dobry ortodonta, popytam tu i ówdzie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik ........ w deche będzie a ja z kosmetycznego jestem zadowolony :) i dlaczego zakładasz druty we wrocku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem ........ w pazdzierniku będę aparatkiem pełną gębą :) ale czekają mnie seperatory:o ale przeżyję to. widzę tu dużo nowych osóbek a dora wymiękła ale trudno pozdrowienia dla wszystkich poznanianek ;) i dla ciebie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
qurcze... widze ze tu wszyscy zakładają jakieś porcelanowe, kosmetyczne i inne wydziwnione aparatki... a ja myślałam o górze i dole w metalu... zresztą ciągle się wacham czy to założyć...no i nikt dokładnie nie chce napisac z jakimi kosztami trzeba się liczyć przez te 2 lata noseznia ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle o założeniu... oj koszty sa pierońskie to nie tylko te wywalone 1500 na łuk agdzie reszta dojazdy (w miom przyp) te szczoteczki płyny pasty i wizyty które niby kosztuja 30 zł ale oczywiscie jak mi tylko przekreca a jak juz robi coś wiecej to wtedy przykładowo 80 zł przy czyszczeniu osadu. a być moze bede musaiła kupic irygator bo mam okropny osad i co z tego ze szoruje 8 min jak on i tak powolutku sie osadza. Takze koszty sa ale i efekty......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle o założeniu... a co do metalu to mi osobiscie orto nie poleciła i w ostatnim momencie zmieniłam zdanie. A dlatego odradziła bo tweirdziła ze są słabsze i słabiej działaja na zabki a co najgorsze przy ukruszeniu ja płące za wszystko wiec to juz przesada i od razu wziełam metal i jest ok bo tak czy inaczej to widac wiec........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle o założeniu...
annica... troszke pokręciąłś ostatnią wypowiedz i nie zrozumiałam :( orto odradził Ci metal bo słąby- ale i tak metal wziełaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle o zalozeniu - ja też zakładam metal, takze nie wszyscy zakladaja kosmetyczne:D z tego co się orientuje, to duzo osob z tego forum zaklada wlasnie taki;) mi tez sie bardzo kosmetyczne podobaja, ale i tak zakladam metal! no i zapewne kolorowe gumeczki;) po co kryć aparacik? trzeba być z niego dumnym i pokazywać wszystkim, ze chce się prostować ząbki!!!! (bez urazy dla tych, co maja kosmetyczne-wiem, ze dla niektorych taki jest lepszy:D) pzdr! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
myśle o założeniu ja tez zakladam metalka :) i to juz w poniedzialek za tydzien :P koszty sa baaardzo duze. 2 tys za aparat, ok 600 zl za wizyty, 30 zl za zdjecie ortopamtografu no i liczac wymiany lukow itp to w sumie dwu letnie leczenie wyjdzie tak okolo 3500 zl. a co do aparatow to ja jestem lekko uprzedzona do kosmetycznych i tych lepszych aparatow, no i oczysiwscie jest jeszcze bariera finansowa... ja bym za kosmetyczny placila 3500 :/ ale zato orto jes zajebista i ta cena jest jej warta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja noszę kosmetyczny i dobrze mi w nim nie narzekam, każdy bierze to co chce :), gumeczki tez mi się podobają ale to juz nie na mój wiek hihi, mam kosmetyczny ze względu na komfort psychiczny, na razie nic sie nie barwi papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede- moj drogi powiem tak- zanim poznalam mojego obecnego mezczyzne, ktory to juz zostanie mi na cale zycie, spotykalam sie z dwoma ktorzy w tym czasie mieli aparaciki- i hmm u faceta kolorowe gumeczki tez potrafia byc sexy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sprawy kosmetyczne czy metal - to mnie nikt nie obrazi bo ja mam i taki i taki :D gore wzielam mniej widoczna w porcelanie- bo mniej widoczny a planuje slub (w aparacie- czad!:) moj facet mowi ze bierze mnie ze wszystkim- a ja aparat kocham to on tez :D ), a dol mam w metalu bo- taniej i na dole mam wieksza wade wiec potrzebuje dzialac wieksza troszke sila (mimo ze moj orto twierdzi ze to w sumie na jedno wychodzi :D ) pozdro dla aparatek i aparatow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam metal i jestem happy bylam juz na wymianie gumeczek i z niebieskich zrobily sie zielone a najlepsze poszlam wczoraj do pizzeri z kumpela i jakos mi sie o kolesia zahaczylo jak kurteczke ubieralam odwracam sie a tam dziewczyna siedzi z nim i usmiecha sie do mniei i ma aparat metalowy gora i dol ja do niej usmiech i ona zobaczylam moj aparat na dole hehe bylo fajnie :) duzo osob u meni nosi aparat i to wlasnie metalowe wybieraja ja tam sie nie wstydze i w pracy a na uczelni jeszcze nie bylam to nie wiem jak tam zareaguja najgorsze jest to ze ja sie boje mowic np dzien dobry czy cos o rozmowie przez telefon juz nie mowie chodz mnie wszyscy rozumieja to ja pewnie jestem przewrazliwiona jak zawsze :) pozdrawiam wszystkie aparatki i byle aparatki o iczywiscie nasze 2 rodzynki aparatowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzynów? :D ja na poczatku bylam mega-zartem dla uczniow bo zawsze dbalam o wymowe a sama nagle zaczelam pluc przy mowieniu i jezyk gubic- ale to mija :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myśle o założeniu... sorki anmieszałam masz racje.... chodziło mi zę orto odr5adziła mi kosmetyczny i wzięłam metalowy sorki sorki za zamieszanie......... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, szczególnie z Poznania, gdzie kupujecie wosk lub nakładki na aparat żeby nie obcierał wargi czy dziąseł? Byłam już w kilku aptekach i patrzyli na mnie jak na jakąś rąbniętą, a co to jest ten wosk? maskara ! nie moge tego nigdzie kupić, czekam na rady bo mam już bolące wargi, bo tak mnie obtrało, a wosk się skończył :-( do ortodonty idę w sobotę na wymianę druta, ciekawe czy będzie bolało ? Pierwsza wizyta od momentu założenia aparatu. Dziś byłam u dentysty zdjąć sobie kamień z zębów dolnych i moja dentystka mnie pocieszyła, że wcale nie musi mnie boleć :-) Jak często chodzicie na kontrole do stomatologa? Mi powiedziała, że co 3 miesiące mam przychodzić. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniferka ......... Dlaczego wy musicie używać wosk a ja nie :(:o ps czy ten wosk jest dobry tzn jak smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniferka co do wosku miałam ten sam problem latałam po całym mieście i tez patrzyli jak na ufo........ Dobrze ze mój kolega ma sklep ze sprzetem stomatologiccznym to mi to sciągnał z jakiejś hurtowni ale oczyiście juz było po czasie bo przestało mnie boleć :-) A mam pytanie odnosnie odsau?? robi Ci sie czesto?? Ile zapłaciłąs za czyszczenie?? No i chyba nie można tego za czesto powttarzac prawda?? Ja mam wizyty u orto co 5-6 tyg i ona mi szysciła osad. A Ty to była u stomatologa orto sie nie podejmuje takich rzeczy????? Mi robi sie okropny osad przeraza mnie to.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don Doggy ciesz się ze nie miałes pokaleczonej buźki !!! Ja to szok co miałąm przez pierwsze 3 dni zero mowienia i jedzenia po prostu nie mogłam ruszac buzią.... Zreszta od czasu do czasu tez czuje jakies drobne okaleczenie to samruje zelem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam od orto jeden ale to za mało było więc mam jeszcze 2 pudełeczka w zapasie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałam jeden wosk od orto, drugi kupiłam w zestawie ze szczoteczkami - i w sumie prawie całe opakowanie mi zostało - jak jest w tych małych pudełeczkach 6 paseczków wosku to mi 5,5 zostało :) na szczęście nie miałam zbyt dużo otarć, chyba dla równowagi - zęby mnie bolały jak szalone, to chociaż ranki się nie robiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam lukę z rynku ortodontycznym: brakuje na nim GUMEK DO ZAMKOW Z BROKATEM. kurcze. przeciez jakby sie zalozylo takie gumeczki z zatopionym w nich brokatem, to aparacik błyszczałby jak biżuteria! I to bez względu na kolor gumeczki! Dobra. Luka wykryta. Ale gdzie to zgłosić i żadać zmian??? :) P.S. aktualne zdjęcia dołączę na stówę w tym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×