Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Tairaa i Efffcia dziekuje jeszcze raz ale wiecie jak to jest ktos tłumaczy a człowiek i tak swoje mysli dopiero jak mi powie orto to sie moze uspokoje albo całkiem załamię........ U Was tez bedzie ok głowy do góry babeczki :-) Ja spadam spac bo po wczorajszej imprezie pieczenia barana mam braki w snie wiec ide nadbrabiac... Pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa i Efffcia dziekuje jeszcze raz ale wiecie jak to jest ktos tłumaczy a człowiek i tak swoje mysli dopiero jak mi powie orto to sie moze uspokoje albo całkiem załamię........ U Was tez bedzie ok głowy do góry babeczki :-) Ja spadam spac bo po wczorajszej imprezie pieczenia barana mam braki w snie wiec ide nadbrabiac... Pa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się nie mogłam doczekać aparatu, to bylo moje największe marzenie, na które długo odkładałam kasę, aż w końcu się udało :). A daj spokój, najpierw narobiła mi nadziei, zrobiła odciski, zdjęcia, zapewniała że przy dzisiejszej technice wszystko można zrobić, potem zadzwoniła bym przyszła i powiedziała, że ta wada jest zbyt skomplikowana. Przeryczałam wiele nocy, bo myślałam, że już nikt się nie podejmie, ale stało się inaczej :). Pewnie, jak Tobie to nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, to nie ma się co decydować na operację, tym bardziej taką skomplikowaną. Ja też jak nie będę musiała to na stół sama się nie położę.. A ile masz latek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej ale narobiłam net sie zawiesza chyba jakis wirusek zaatakował kompa pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Effcia ale roznica.... poprostu super juz wygladaja te zabki :) no a najlepsze rezultaty widac z dolna szczeka ;) a ile nosisz juz aparacik ze takie efekty sa duze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness, dziękuję, weź poprawkę na rozmazanie zdjęć. Górę 4 miesiące, a dół 3,5 - z dołu przyznam że jestem dumna :D, ach moja skromność.. Anicca, przyznaj się, na jakie stronki się wchodziło?, żart oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effcia - mam 15 lat także tym bardziej nie chcę żadnej operacji i w przyszłości też jej nie planuję;) a ortodontka mi powiedziala ze jak wydlutuje na dole osemki a na gorze wyrwe zaraz po tym jak mi wyrosna to moze bedzie ok:) mam nadzieje. to dobrze, ze trafilas do tej ortodontki, ktora leczy Cie teraz. wiadomo, kazdy ma inne metody leczenia i kazdy, czy to ortodonta, czy to lekarz powie Ci co innego - obojetnie z czym pojdziesz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
tylko 3,5 miesiaca??? I taka roznica? wow, to Twoja orto musi byc rewelacyjna :) ja myslalam ze trzeba z rok nosic na takie wyniki... a bolalo Cie zakladanie aparatu? albo samo noszenie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Wiecie co, jeżeli mogę to chciałabym się troche wyżalić... a właściwie to może poprosić o radę... bo ja tak się cieszę, że będę miała ten aparat i doczekać się nie mogę. ale tak sobie myślę teraz... bo orto powiedziała mi, ze aparat zalozy mi tylko na gore, z dolem nie bedzie robic nic. tyle ze ja na dole mam troche stloczone zeby... ale mam je troche nie w ksztalcie luku tylko tak bardziej prosto, co jest efektem wczesniejszych dzialan moich ortodontow aparatami ruchomymi, ktorzy robili wszystko, zeby ta gorna szczęka zaszla jednak na dolne zęby. no i teraz sama nie wiem, czy na prawde nie da sie nic zrobic bez operacji, zeby ten dol jednak tez wyprostowac, czy jednak jest to do wykonania... bo wiem, ze gdyby teraz orto miala mi prostowac na dole, to musialaby im przyblizyc ksztalt luku, wiec wysunąc do przodu, ale wtedy jednoczesnie gorne zeby mialyby wieksza \"droge do pokonania\" zeby te dolne zeby przeskoczyc... wiec mysle raz tak raz tak i sama nie wiem :( troche namieszalam, wiem ze nielatwo jest Wam cokolwiek powiedziec niewidzac mojej wady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że jest dobra, nie mam żadnych zastrzeżeń do niej jak narazie :). Samo zakładanie właściwie nie boli, dół mie w ogóle nie bolał, przy górze natomiast trochę bolało, ale nie samo zakładanie, tylko ucisk tego, co orto wkłada by buźka była cały czas szeroko otwarta, to naciskało mi dość mocno na dziąsła i momentami bolało, ale tu wszystcy piszą, że nie boli i tak jest :). Jeśli chodzi o separatory to bolało mnie tylko przez jeden dzień, a właściwie noc i po wszystkim. Mnie noszenie bardzo bardzo długo nic nie bolało, aż się bałam, że nie działa, pierwszy raz tak poważnie zabolało - przez 3 dni, po zmianie łuku u góry na grubszy, a drugi raz w tym tygodnu po podciągnięciu dołu do łuku, ale w moim przypadku to 3-4 dni i po bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
ehh, no to tyle dobrze, bo wiesz ja ide za tydzien po moje cacko i juz troche sie niecierpliwie a zarazem boje... ale jak kazdy mowi ze nie bolalo to czuje sie lepeij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness, nie bój żaby ;), pomyśl o przyszłych efektach i o ewentualnym bólu zaraz zapomnisz.. A separatorki masz już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
Tairaa wszystko bedzie dobrze :) tylko mysl pozytywnie i wszystko sie dobrze ulozy (doslownie :)) nie radze Ci w Twojim wieku isc na stol... Ja bym w Twojej sytuacji tez nie szla... Przeciez jestes jeszcze mloda i napewno cos sie da wyczarowac z Twojimi zabkami, jak ludzie po 40 maja stale aparaty i daja efekty to w tak mlodym wieku napewno aparacik Ci pomoze :) a mniejsza z tym, widzialam gdzies na necie takie zdjecie jak przesuwa sie szczeke... szczerze? wygladalo to okropnie, a raczej okropne bylo to cos co miala nie tylko w budzi ale i poza nia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa, jeśli masz 15 lat to tym bardziej głowa do góry, ja mam o 8 latek więcej.. Ja dwóch 8 na dole też się musiałam pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
no wlasnie ja nie mam niczego w tym stylu.... nie wiem czy to dobrze, ale tutaj kolezanki mi mowia ze nie kazdy je potrzebuje ale ma je wiekszosc ludzi... no i troche sie martwie tym ze nie mam takich cudenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, nie wszyscy muszą mieć separatory, widocznie orto stwierdził (a) że poradzi sobie bez nich, że jest wystarczająco dużo miejsca na pierścienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness- dziękuję za miłe słowa:D ale własnie chodzi mi o to, czy mam zakladac aparat u tej ortodontki, czy moze ktos inny wyprostuje mi i gore i dol, czy tego nie da sie zrobic... tylko ze ja juz mam u niej wizyte umowiona i jak bede chciala isc do innego a potem jednak zpowrotem do niej to juz nie bede mogla.... a ona jest polecana mi przez kilka osob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli polecało ją Tobie kilka osób, to podejrzewam, że jest dobra.. A może przełóż tę wizytę (wymyśl jakiś powód) o tydzień, dwa, zależy ile się czeka na kolejną i w tym czasie idź po poradę do Kogoś innego. Stracisz trochę czasu, ale myślę, że będziesz o wiele spokojniejsza, a może też i bardzo wiele zyskasz. Nie wiem co Ci doradzić, ja sama miałam takie dylematy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effcia - no może i tak zrobię... zabaczę jeszcze co powie moj dentysta, bo jade do niego w srode wyleczyc reszte zebow. on sam mi polecal tą ortodontke. no i niezle sie na tym wszystkim zna wiec moze cos poradzi;) co prawda szkoda by mi bylo tego czasu ale to jest jednak decyzja na cale zycie. no i kupa kasy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
zgadzam sie, mi tez moja orto polecilo wielu znajomych :) mowie Ci mysl pozytywnie i bedzie git :D a co do separatorka... to wlasnie ja mam zeby dosyc mocno stloczone i nie wiem jak ona te pierscienie tam upchnie... :/ pozyjemy zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli polecał Ją stomatolog to tym bardziej na plus. No niestety, tu już musisz zdecydować sama, posłuchac co Ci mówi kobieca intuicja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie weekend i tyle czytania no EFFcia efekty są niesamowite, ja dopiero 10 dni jestem aparatką i juz się nie mogę doczekac widocznych zmian (ciekawe kiedy je ujrzę?), ja mam górę- 3 muszą wejsć w łuk i jestem jeszce starsza od Ciebie ech szkoda ze tak późno mnie było na to stać , ale cóż pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 - ja też mam ogrom zaległości w czytaniu. Zobaczysz, postępy przyjdą szybcie niż myślisz. U mnie pierwsze, takie malutkie były widoczne po miesiącu. Lepie późno niż wcale, też żałuję że nie miałam aparatu jak byłam młodsza, ale czasu się nie cofnie, najważniejsze że go mamy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zabaczy się jeszcze:D a zreszta pogadam na nastepnej wizycie jeszcze z ortodontka... hmm ale to już bedzie separacja.. dobra ja już Was nie zameczam:D bedzie co ma byc. i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa, nie zamęczasz :), choć ja już zmykam, bo wstaję o 5 i jak dłużej posiedzę, to czuję że rano zaśpię. Śpijcie dobrze i podejrzewam, że do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pocieszenie Efcia, niby się przyzwyczaiłam ale nadal kiepsko z jedzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to narka Effcia. a zreszta ja tez ide. jutro rozpoczecie roku to trzeba wczesniej wstac:/ papa wszystkim!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabiness
no to ja tez lece buzki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha wszystkie aparatki juz dawno poszly spac ale studentki nie spia tak wczesniej- gdzie sa aparatki co sa studentkami??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
ja jestem studentka ale jeszcze nie aparatka ;/// co mnie dosyc mocno denerwuje ;) ale jak juz sobie rozszerze szczene to tez bede :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×