Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

tez bede mial aparacik o kurcze!!!! A cóz to za cudo że az tyle kosztuje??????????????????????? No ja raczej na cos takiego nie pozwoliłabym sobie, dla mnie ten koszt jest duuużo a co dopiero ...... na czym polega to leczenie tym..... lepszy efektywniejszy szybszy efekt nie trzeba przekrecać........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj pozbylam sie gornej prawej czworki, nawet nie bylo tak zle, tylko to odretwienie twarzy przez 2,5 godz :/ efffcia widze ze masz taka sama wade jak ja, z tym klem rosnacym powyzej luku, a mialas jakies zeby wyrywane zeby zrobic dla niego miejsce? mnie ten zab przeszkadza od zawsze, i jestem ciekawa kiedy beda pierwsze efekty ale narazie w srode czeka mnie zakladanie separatorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. i nie tylko w calowaniu :D ja tak powiem z punktu widzenia aparatki z porcelana ze calkiem ladnie to wyglada- fakt ze sa zameczki mleczne ale idealnie pasuja do mojego naturalnego koloru zebow i jedynie luk zdradza co nosze na zebach :D takze ja osobiscie uwazam ze nie ma sensu przeplacac za szafirki :D a faktycznie odleglosc z poznania do wrocka jest ogromna- w razie czego masz bardzo daleko do orto, a czasem bywa tak ze nagle trzeba isc, czy to luk spadnie z ostatniego zeba i \"szczypie\" policzek, czy to ligaturka spadnie- to sa pierdoly, ale wtedy masz dluga droge przed soba. zastanow sie nad porcelana bo porcelana rzadzi :D bez urazy aparatka z wiekszym.. :D ja nie mam juz 13 lat i zalezalo mi na tym by efekt wizualny byl dobry, a jest super- nie kazdy sie zorientowal ze go nosze :D pozdro Sathis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z poprzedniczkami w Poznaniu jest wielu bardzo dobruch ortodontow i pewnie wiele osob z tego forum mogloby Ci kogos polecic... tyle sie tu naczytalam o tych roslinkach co tak oopisujecie, ze az wam zazdroszcze ze macie jakies hobby, ja szukam czegos czym moglabym sie zainteresowac, ale roslinka u mnie by dlugo nie przezyla, pozostane jednak przy czytaniu ksiazek...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriiiii 24
Czy ktos tu nosi aparacik kosmetyczny? taki przezroczysty z białym łukiem. drogi jak cholera ale na sreberko sie nie odwaze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też uważam, ze porcelana jest lepsza - chocby ze względu na ten mleczny kolor - a szafirek jest przezroczysty i bałabym się przebarwień - mój plastik-fantastik też niby mleczny był a mimo to łapał kolorki.. :) i szczerze - jak już ma być tak na maxa niewidoczny aparat, to może lepiej dołożyć trochę do lingualnego.. bo drucik i tak widać, czasami też druciki są zamiast ligautr a one przezroczyste nie są - więc kolorek i tak się odcina.. może jak zajrzy tu MMj to się wypowie, bo ona zdaje się kryształ nosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta MMJ w krysztale lata. a co do bialego luku- to jest taki sam jak zwyklu tylko \"pomalowany\'. a ta farba odlazi gdzies po 10 dniach wiec to tylko na krotki moment. szczerze to uwazam ze porcelana najlepsza jesli chodzi o estetyke, pomiajam lingwalny. mi krysztal i plastik sie nie podobal z 1 powodu- na kazdym zdjeciu \"blyszcza\" a porcelana nie i to jedyna roznica- poza tym sa tak samo niewidoczne choc jak trafnie aparatka podsumowala- przebarwiaja sie chyba bardziej nic porcelanka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annica >> Inspire to jest aparacik estetyczny wykonany z syntetycznego szafiru. W sumie nie wiem czy dobrze zrozumialem bo Pani mi mowila o Damonku i podala jego koszt na moje pytanie o szafirek.Moze zwykly Inspire bedzie tanszy. Wszystkiego sie dowiem jak pojade:) Aparatko >> tak, pewnie... jezykowy bylby jeszcze fajniejszy ale to jest koszt rzedu 6000 za luk... a nie za obydwa :( Na takie szalenstwa to juz mnie nie stac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co doPoznania - szukalem,szukalem i nie znalazlem a jak juz na innym forum poczytalem o babeczce, ktora sporo osob polecalo to... czas czekania na aparat ok. 7 m-cy a we Wrocku mam w ciagu ok. 2 tygodni po zaakceptowaniu planu leczenia. No chyba, ze dojda jakies komplikacje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriiiii 24
a ile kosztuje porcelanka. ja potrzebuje tylko na górne zęby. Dzięki za rady, jestem zielona w temacie bo dopiero planuje załozyć aparat, ale myśle ze to w jakis sposób odmieni moje zycie. wreszcie kiedys bede sie swobodnie smiac bez kompleksów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o \"błyszczenie\" to na pewno nie plastik - nosiłam rok.. zamki są matowe na maxa, zero połysku (na zdjeciach zresztą też). i mi to w sumie rybka była jaki mi zrobią - byle zamki były białe (na tym mi zależało) - a że wiele osób mówiło, że im się porcelana kruszyła (kanty zamków itp) więc w sumie ten plastik mnie przekonywał (wtedy) :) co do przezroczystości i innych bajerów kryształu - to dla mnie nie bardzo.. przezroczysty to by był - pewnie pierwsze dwa miesiące ;) wolałabym mając taki wybór tę porcelankę :) a czemu będziesz dojeżdżać tak daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoja droga zastanawiam sie jak to bedzie, jak ludzie reaguja... no zwlaszcza plec piekna :) U ladnej kobiety aparacik na zabkach zupelnie nie przeszkadza, powiedzialbym, ze nawet dodaje uroku, szczegolnie jakies fajne kolorowe gumeczki :) ale u faceta to tak jakos dziwnie mi sie wydaje ;> No ale w koncu to \"tylko\" dwa lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko >> kwestia wyboru jeszcze otwarta, porozmawiam z Pania orto i zobacze, pomysle a dojazdy - szukalem w Poznaniu jakiejs dobrej kliniki, nie znalazlem i tyle. Orthosmile widzialem juz dawniej w necie i jak sobie czytam to naprawde mnie przekonuja, wzbudzaja zaufanie. Wrocek przeciez nie jest tak daleko, raz na poltora-dwa miesiace moge sobie zrobic wycieczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriiiii 24
jeszcze jedno mam pytanko. czy poszerzy mi sie troche usmiech? Widziałam u innych krzywe ząbki ale i tak mieli szeroki uśmiech, szkoda ze takiego nie mam. Nawet nie wiem czy zmienia sie kształt twarzt, ust, czy można palić itp. Ups właściwie kilka pytanek z tego wyszło. Naprawde bede wdzieczna za odpowiedzi, to spory wydatek i dość ważna decyzja. Wiem juz ze najlepsza jest porcelana i za to info dzięki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriiiii 24
Dzięki. No to zakładamy aparaciki. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valerii - najlepszy jest metal - najmocniej na zęby działa i można dowolnie zęby przy metalowym aparacie przesuwać. ja miałam kosmetyczny i nie do końca dało się \"wyprofilować\" jedynkę - nie widać tego, ale wg stomatologa oraz symetrycznych zębów minimalna róznica jest - a metlaem by się dało (i to koljeny powód, dla którego żałuje, że nie założyłam metalu.. :) ) też będę --> co dwa miesiące - to w najlepszym wypadku ;) są rózne usterki, nagłe wypadki.. nie wiem, moim zdaniem kierowanie się ładną reklamą i uprzejmoscią recepcjonistki (której za to płacą przecież) jest kiepskim argumentem.. dużo większym dla mnie są zdjecia postępów osób z poznania - są z róznych klinik, więc wybór jest spory :) co do damona - chyba nie robią kosmetycznych damonów.. robią? wie ktoś? ja tylko w matalu widziałam - przecież te zatrzski itd muszą się zapinać, pasować - nie wyobrażam sobie tego np w porcelanie czy tym bardziej krysztale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriiiii 24
Aparatko dzięki za rady, normalnie byłabym Ci browarka winna :-). Mam nadzieje że kształt zmienia sie na plus przynajmniej ust. W każdym razie decyzje juz podjełam w styczniu zakładam aparat, troche sie boje ale chyba bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pale wiec nie mam problemu:) Jesli chodzi o damonka - tak on ma metalowe zatrzaski i jest chyba najdrozszy jesli chodzi o aparaty \"standardowe\". Nad wyborem krysztal - porcelana jeszcze sie zastanowie w takim razie skoro tak radzicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po to jest forum aby sobie pomagać :) na pewno na plus się zmieni twarz - zwłaszcza, jeśli teraz coś ci nie pasuje, bo krzywe ząbki wpływają na wygląd to na pewno będziesz zadowolona z leczenia :) no, i nad poznaniem też się zastanów hehe :) mamy jednego Aparatka na forum z poznania i też ma porcelanę :)- mnie zęby baaardzo bolały po kontrolkach (od razu praktycznie po..) więc jakbym miała jeszcze godzinę czy dwie samochodem jechać to kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko - dziekuje:) Widzisz ja jestem juz taka uparta menda, ze jak sobie cos ubzduram to sie nie da mi przetlumaczyc:) No i tak sobie wybralem ten Wrocek...:P Chociaz latwiej by mi bylo na penwo w Poznaniu czy np. w Toruniu gdzie jestem tak czy inaczej raz na dwa-trzy tygodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh z jednej strony nie moge sie juz doczekac... moze nie samego aparacika ale efektow:) a z drugiej ciekaw jestem jak bedzie patrzec plec piekna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Valeriiiii 24
Trzy tysiaki chyba starczą nie? He, he jak coś to wezme kredyt na zęby, a co :-). Facjata jest ok tylko ten uśmiech do bani. Aha miałam kolege z aparatem i wyglądał słodko, jeszcze z tego żartował dlatego wiem ze aparat nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik ......... nareszcie jakiś kolo bo tu byłem samotny a teraz jest nas chyba dwóch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don Doggy - wywołałam cię dziś hehe :D Valerii - parę stron wcześniej robiłam jakieś wyliczenia - ile poszło na moje ząbki przez tylko rok noszenia aparatu na górę - poszukaj.. na start 3tys powinny wystarczyć.. zależy też skąd jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×