Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

brrrrrr u mnie zimno takie i mgła:( a podobno mój region kraju ma być dziś pogodny i najcieplejszy...ciekawe skąd oni mają w radiu takie informacje, chyba im się kartki pomyliły z pogodą z wczoraj bo dziś jest paskudnie:( ale dzień może będzie dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaależ mi się dzisiaj chce spać, jesień idzie nie ma co :( Podobno bardzo nastrój poprawia czekolada, ale ja mam inny plan na dzisiaj. Chcę sobie sprawić nowy telefonik, bo ten co mam już się wyeksploatował. znaczy po dwóch latach się znudził bo w stanie jest idealnym. I własnie jak to baba wybieram kolor. Chociaż i tak pewnie okaże się że w salonie nie mają wyboru i tylko srebrne i czarne posiadają. A wiecie jaka mi się szpara na dole zrobiła - ani nie wiem kiedy. To będa miały ząbki miejsce się wsunąć w łuk :) Trzymajcie się, u mnie trochę słońca jest więc może nie będzie tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mialam rozszerzacz
zuzia!! tez mialam rozszerzacz przez prawie 3 miesiace,w tym czasie bylam na weselu,tak mnie szeczeka bolala ze lykalam KEtonal .NA poczatku wiadomo jest trudno ale za tydzien ,dwa przyzwyczaisz sie i bedzie ok,w szczece to cos nowego i dlatego tak sie czujesz.Nie zdejmuj go,pomysl o kosztach ,bo na pewno zaplacilas za rozszerzacz ,za wyrwanie tez zaplacisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wrocilam ze szkoly i jestem taka glodna:(:(:(nie wiem co mam zjesc zeby nie bolalo:(chyba zupke chinska i kaszke ale mam taka ochote na kanapki!!:Dchyba sobie zrobie i bede kroic na malutkie kawaleczki i wkladac do buzi:Dnie wiem czy sie uda ale sprobuje:) kupilam sobie dzisiaj ta specjalna szczoteczk w osmanie ale na razie i tak nie dam rady nia nic robic bo probowalam i bola strasznie zeby:/nawet jak myje zwykla to bola ale musze przeciez myc jak troszke przestana bo;lec to zaczne myc tez ta specjalna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia - ja jadłam kanapeczki zaraz po założeniu aparatu, tylko że bez skórki. no i poza tym zupki, ziemniaczki dukane i jakoś było;) ale po jakichś 6 dniach wsuwałam już chebek ze skórką i kotleciki ;) więc nie było źle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem tosty, tak sobie je zrobiłam zeby rozmokły troszke pod wpływem serka w mikrofali:) ale i tak jem je nożem i widelcem bo boje się gryźć i troche mnie boli gryzienie natalia - myj ząbki taką specjalną szczoteczką, mnie też bolały na poczatku ale to trzeba myć delikatnie, nie mocno ale dłużej:) dasz radę:) a ja za wyrywanie ząbków nie płaciłam, zrobił mi to mój dentysta na kasę chorych tylko za ostatnie wyrwanie musiałam zapłacić bo mi zależało na czasie bo wyjeżdżałam do rodziców na wakacje a dentysta nie miał już wolnego miejsca w ramach ubezpieczenia i to mnie kosztowało 50 zeta ale moze jednak się zuzia przyzwyczaisz skoro dziewczyny tak mówią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0001
dziewczyny!! nosiłam aparat przeszło 2 lata, ale było warto!!!! trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiecie co? ja sobie dziś pomyślałam jak to fajnie że mam aparat i ze za jakiś czas będę mieć proste ząbki:) nie wyobrażam sobie teraz świata bez mojego aparaciku i już się do niego tak przyzwyczaiłam ze nie pamietam jak to było bez niego;) tairra - ale uważaj bo moje koleżanka na pizzy złamała kiedyś zamek więc delikatnie jedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taira nie rob mi smaka:(:(ja nawet nie umiem ugryzc chleba bez skorki:(:(musze kroic i wkladac do buzi tam na tyl bo tam mnie nie boli prawie wcale... marta dobra jakos sobie poradze:)kupilam sobie paste cogate mam nadzieje ze bedzie dobra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Kochane :) Coraz bardziej zaczynam pawać sympatią do mojego aparaciku na górze :) Wręcz zaczynam go kochać xD Fajny jest.. :] Na szczęście ząbki przestają boleć, heh denerwuje mnie troszkę moja górna 2ka, która jak ją dotykam językiem od spodu delikatnie rusza się do góry :P Heh, ja z takim pytaniem :) Wiem, wiem jak was męczę no ale cóż, kto pyta nie błądzi :D. Ile tak mniej więcej się nosi expander?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta - nie strasz mnie! :P chociaż już kilka razy z aparatem pizze jadłam i nic się nie stało. w każdym razie dziękuje, będę uważać, nie chcę, żeby coś się stało mojemu cudeńku;) Natalia- oj przepraszam... ale nie martw kilka dni i będziesz jadła to, na co masz tylko ochotę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tairra nie chcę cię starszyć ani nie powiem ci żebyś nie jadła pizzy bo sama mam ochotę i chyba w weekend się skuszę;) tylko uważaj po prostu i raczej ją krój na kawałeczki a nie gryź:) no mnie tez już praktycznie nawet przy jedzeniu ząbki nie bolą ale boję się czasem gryźć dlatego jedząc tosty miałam całe rączki upaćkane bo jednak ciężko je było pokroić więc musiałam urywać;) mniam a dzięki temu że dłuzej schodzi z jedzeniem to mozna się nim delektować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta no moje tez sa trapezowte:P i bedzie mi je piłowac na nastepnej wizycie, powinna bo sa nie ładne i dosc duze i tez sie zastanawia czy je piłowc bo moga zosatc szparki wiec wstrzyma sie jak beda juz w miare proste i zobaczy jak bedzie miejsce zuza ja odrazu miałam usuwane zeby 2 czwórki na dole i 5 i 6 na gorze wiec rozszerzanej szczeki nie małam:P mnie jesszcze czeka dłutowanie górnej ósemki bo siedzi gdzies tam gleboko ale wsytrzymam sie z tym do momentu az zdejme aparat...........boze coraz czesciej słysze o osobach którym po zdjeciu aparatu 8 zaczeły sie wyrzynac i zeby zzaczeły sie wykrzywiac masakra!!!!!!!!!!! mam nadzieje ze mnie to nie sotka bo sie zabije:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarada no ja niby po to wyrywałam te czwórki zeby zrobic miejsce dla ewentualnych ósemek bo jakby nie te ósemki to jakoś by się raczej wcisnęło wszystkie ząbki na swoje miejsce, a teraz to mnie nastraszyłaś:( ale jak już zdejmę aparat to może też pomyślę o wydłubaniu tych ósemek jak się nie zdecydują sam czy chcą wyjść czy nie, bo na moim zdjęciu roengenowskim widać ze jakby siedzą pod dziąsłami ale jeszcze nie czuję żeby chciały wychodzić zaczęłąm sie właśnie uczyć obsługi pewnego programu do projektowania konstrukcji i koszmarnie wykipiało mi mleko a garnek to nie wiem kto domyje taki przypalony, a dziś już myłam kuchenke po przypalonym mleku:( ehhh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie dzis ciesze bo dostałam wczoraj w prezencie od chłopka szczoteczek elektryczna :D na razie mam zwykły wkład ale tez dało rade umyc te zabki gdzie jest aparacik, tylko troche trzeba było sie nawyginać z nia hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja juz nosze aparat od prawie 3 miesiecy 3 pazdziernika minie mi mam na dol narazie i hyrax na gorze a 29 pazdziernika juz mi gore zalozy...bylam w poniedzialek na wizycie juz nie musze hyraxa codziennie przekrecac tylko co 3 dni uff ale ja nie w tej sprawie hehe ... bo ona mi robila korekcje aparatu na dole i zmieniala gumeczki ( oczwiscieb yl problem z moim zdecydowaniem ) ale wybrnelismy oboje z sytacji i wlasnie aparat mnei boli koszmarnie od wtorkuu a wczenisej wymiana gumek nic nie bolala jedno co zmienila to mam cofnieta 3 i raz juz pierscien sie odkleil potem go drutem wzmocnila teraz mi ten drut na tym drucie laczacym caly aparat z gumkami okrecila i tak mnie aparat narywa od 2 dni ze ledwo widze na oczy z bolu jem dawki dla ptaszka bo nawet jak pomysle ze mam cos lykac gryzc to mi sie odechciewa moznap owiedziec jem oczami ciagne na przeciwbolowych czy top ma tak bolec?? czy cos nie tak?? czuje sie tak jakby mi aparat od poczatku zalozyla normalnie pierwsze dni tego cholerstwa ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
klamaja..?? tak z innej beczki :P:P mialas kiedys problemy z cerą albo coś?? zwykle pytanie nie na temat, zadnych aluzji nie zrozum zle :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqa Miał za czasów liceum tradzik nie tylko na twazy (głównie czoło ) nom i na plecach, dekolcie, raz byłam u dermatolaoga- dobrego bo na rok miałam z głowy pryszcze ale sie niezle nacierpiałam, bo miałam takie maści z siarka, przez co na mnie zapałka mowilai, i miałam złuszczana skóre, na plecach strasznie pekała a musiałam to dosatkowo przemywac takim czyms z alkocholem wiec mozna sie domyslec ze bolała, ale teraz juz nie jest zle, bo mam tylko krostki od czasu do czsu na twarzy nom i czasem w okolicach policzek na dole i szyi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traffic
Hej dziewczyny (no i chłopcy, ale ich pewnio mniej), własnie wrocilam od mojej ortodontki i juz mam aparacik !!! jupi jupi...czuje sie troche dziwnie raz, sie ciesze, a raz mi sie nie podoba...haha... ale ogolnie chyba raczej sie ciesze... Mam pytanie czy tymi nitkami do czyszzczenia zamkow to ja musze operowac po kazdym posilku czy wystarczy ze zrobie to raz a porzadnie wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
dzieki klamaja :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traffic nom ja nitkuje raczej tylko wieczorem, bo mi sie zbytnio nie chce za kazdym razem :) ale czasem jak mi nawłazi cos to tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dobrze, bo dzis robilam to pierwszy raz i zeszło mi sie dobre 15 min, wiec jak bym miala to robic po kazdym posilku to pol dnia by mi sie zeszlo... Kurcze 5 minut jedzenia a 15 czyszczenia...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
a bo czasami mam taki schiz :P:P:P hehe... zarcik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - teraz tak patrze na Twoją stopkę.. widzę, że mieszkasz 50 km od Poznania, a dokładnie? Bo ja mieszkam jakieś 100 km od Poznania, także jest możliwość, że mieszkamy 50 km od siebie :D hehe;) a swoją drogą masz bardzo ładne włosy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak długo jedynki będą bolały?????minał m-c a mnie nadal bola no i zapomnij tu o gryzieniu chlebka itp ech!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×