Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Tairaa jakis czas temu zadalam to samo pytanie, bo mnie orto pwiedziala ze nie wolno, ale Don Doggy sie wypowiadlal ze on pije i nic sie nie dzieje. Ja wlasciwie nie lubie niegazowanych, ale jesli trzeba to pije, od czsu do czasu pje tez gazowane, ale nie wiem jak to jest. Ostatnio czytalam ze wszystkie gazowane sa niezdrowe.... kurcze znowu mam pytanko do tych wyciorkow : czy one powinny wchodzic normalnie miedzy zeby jak sie nimi czysci, czy nie? bo ja juz nie wiem czy ja mam za gruby czy mi tak zeby przylegaja? m_arta ja tez normalnie jem, ale za kazdym razem jak cos mam ugryzc to sie boje o aparat zeby czegos nie uszkodzic, ale z czasem coraz bardziej o nim zapominam podczas jedzenia i tem niepokoj nie jest taki jak na poczatq :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_19
ja zalożylam sobie aparat dwa dni temu. Masakra!! placze z bólu!! na szczescie rodzice dolozyli mi troche pieniedzy do aparatu ceramicznego ktory zlewa sie z zebami:) chwala im za to bo naprawde nikt nie zauwaza ze mam aparat:) !!! pozdrawiam i polecam aparat ceramiczny:P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi - dzieki;) to może ogranicze lekko narazie gazowane i poczekam do wizyty u orto to dowiem sie czegoś konkretnego;) ale może rzeczywiście to nie przeszkadza;) a mi też wyciorki między zęby za Chiny nie wejdą;/ nie wiem co jest grane:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ---> a mi się mój aparacik podoba:) natalia - zapomniałam ze ty mialaś same zamki na poczatku. sorki;) gabi:) myślałam ze tylko ja mam takie shizy z tym jedzeniem, dobrze ze sie myliłam, heheh wiecie co mnie jeszcze wkurza?????? to wam powiem...bo jak się zje coś pysznego to w buzi zostaje taki fajny smak, i jasne że jak wychodzę z domu albo coś no to myłam ząbki i zanim miałam aparat ale teraz mnie wkurza włąśnie zaraz po takim pysznym jedzonku muszę iśc umyć zęby, nawet moze nie ze wzgledu już na tę higienę, ale przez to ze źle się czuję bo mi nawłazi jedzonko wszędzie i no musze umyć i już beznadzieja.......buuuu och i jak mi teraz koszmarnie wysychają usta. to jest jednak od tego cczęstego i dłuzszego niż wcześniej mycia ząbków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,dzeki Tairaa, bo myslalam ze jestem jakas dziwna z tym wyciorkiem, dlatego chyba sobie kupie nic, ona powinna mi wejsc miedzy zeby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje \"1\" nadal bardzo wrażliwe buuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!! mam wrażenie ze mi zaraz wypadną? a jak myjecie elektryczna szczotką nie krwawią Wam dziąsła bo mi dosyćczęsto się to przytrafia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabi nawet nie kupuj nici dentystycznej bo nie bedziesz jej itak uzywac... ja mam i nie uzywam, bo bardzio ciezko jest dotrzec pod aparat i jeszcze w dodatku miedzy zabki, a zreszta przez nic wyciaglam odrobinke kleju ktora mialam miedzy 1 i 2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Ja poczatkowo tez sie zastanawiałam jak ich uzywac te nici :) ale doszłam do wprawy hehe wystarczy jeden koniec przełozyc przez drucik i sie czyści tylko troche trzeba sie pomeczyc- bo kazdy trzeba osobno, a samym wyciorkiem nie doczyscisz przestrzeni bo ci miedzy zeby nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
Uwaga! Uwaga! Mam ważne pytanie! Czy ktoś z WAS nosi lub nosił tylko jeden GÓRNY łuk, bez konieczności zakładania aparatu na dolne ząbki??? Odpowiedzi proszę zamieszczać (jak najliczniejsze oczywiście!) na forum lub w mediach. Byle dużo i szybko. Bo mam wrażenie, że akurat zakładanie dolnego łuku tylko dla górnego to naciąganie na kase. Rozumiem założyć górny łuk gdy zakładany jest dolny, ale dolny dla górnego to w wielu przypadkach może być po prostu naciągactwo. Tak myślę. Dlatego gdybyście się zdecydowali mi odpowiedzieć to będę baaardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja codziennie nicią czyszcze, bo mycie zębów tylko na zewnątrz to dla mnie nie mycie. właśnie najwięcej resztek jedzenia zbiera się między zębami, a zwłaszcza jeśli ma się aparat. a nawet jeżeli wydaje się, ze tam nic nie ma to i tak nie czyszcząc utworzy się płytka nazębna, więc po co sobie komplikować i hodować bakterie:D ja już doszłam do wprawy z nitką. używam normalnej ale wiem, że są też takie specjalne do aparatów ze sztywną końcówką, także sabiness może takimi lepiej sobie poradzisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amancik - ja mam tylko górny łuk i nie wiem jeszcze, czy będę miała dół, ale raczej nie. jest to oczywiście możliwe, wiele ludzi tak ma. jednak zawsze lepiej mieć proste zęby w obu łukach, głównie dlatego, by razem ze sobą \"współgrały\". Chodzi mi o to, żeby zwyczajnie do siebie pasowały;) bo wiadomo, że jeśli przykładowo wyprostujemy górne zęby to nie da się ukryć, że się przesuną i zmienią położenie względem dolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taira nom tez uwazam ze dobrze nicia czyscic, bo sporo tam sie zbiera miedzy zabaskami :) ja uzywam jordana takie które tak pecznieja- sa super, i innych nie chce bo mi jakos słabo te paprochy wyciagaja :)) amancik nom tze tak sobie pomyslałam jak mi orto kazała zakładac, bo cvzemu by te zeby do góry miały by sie od tych na dole skrzywic hmmmm :) ale wole nie ryzykowac i zakładam dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taira nom tez uwazam ze dobrze nicia czyscic, bo sporo tam sie zbiera miedzy zabaskami :) ja uzywam jordana takie które tak pecznieja- sa super, i innych nie chce bo mi jakos słabo te paprochy wyciagaja :)) amancik nom tze tak sobie pomyslałam jak mi orto kazała zakładac, bo cvzemu by te zeby do góry miały by sie od tych na dole skrzywic hmmmm :) ale wole nie ryzykowac i zakładam dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sainess - ale to chyba dobrze, że wyciągnęłaś sobie klej z pomiędzy jedynki, a dwójki, co? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co....dzisiaj ogladajac jeden serial zauwazylam ze jeden koles ktory nosi aparat metalowy strasznie sie go wstydzi, i jak go pokazuja jak sie usmiecha czy cos to zawsze byly ujecia jak te zeby zaslanial.Dziwi mnie dlaczego nie wzial sonie kosmetycznego skoro sie go wstydzi. I to mnie troche natchnelo do przeyslen jak ja sie zachowuje z aparatem w buzi. I owszem nadal mam opory zeby sie normalnie usmiechnac, ale to z powodu wady a nie aparatu metalowego. I tak sobie mysle ze nie zamienilabym go na kosmetyczny, tym bardziej ze teraz te aparaty sa o wiele mniejsze i ladniejsze niz byly jeszcze pare lat temu, ze szpecily (zreszta w kilku filmach czy serialach zakladja aparaty zeby oszpecic, ale one chyba wygladaja gorzej niz te dzisiaj). Bo to nawet fajnie jak ludzie go dostrzegaja.... no to koniec mioch refleksji na dzisiaj acha....czyli jednak trzeba kupic ta nitke dentystyczna jejq, gdyby nie wy to nie wiem czy sama bym sie z tym wszystkim o apratach uporala dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amancik - --> no ja nie mam probemu z tym ze ktoś chce odemnie wydrezć kasę póki co bo na dole też mam ząbki krzywe i musze nosić tam aparat a ja się uśmiecham normalnie z aparatem, myślę ze nawet wolę się uśmiechać z aparatem bo wześniej się wstydziła wady a teraz skoro to leczę to mogę się chwalić moim aparacikiem:D poza tym chociaż czasem na niego narzekam to uwielbiam to moje cudeńko i nie widzę powodu bym miała się go wstydzić, chociaż na początku może troskze się jednak pilnowałam z tym uśmiechaniem to jednak teraz już wcale nie staram się ukrywać aparatu jak mówię a wczoraj na ulicy zaczepiła mnie jedna pani i pytała gdzie lecze ząbki bo chciała żeby jej ktoś polecił dobrego orto, a jeszcze była ze mną koleżanka która kilka lat temu leczyła się u tej samej orto i ją bardzo chwali:) dzien dobry wszytskim🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta - no wiec w sumie 2300zł to nie wiem czy to mało czy duzo, moze dlatego tyle, ze ja obie szczeki hurtowo zakladałam :) a ile placisz za wizyte, bo ja 250zł i moze dlatego aparat wydaje sie tani, bo potem zedrze mi na wizytach reszte kasiorki..hahah Ogólnie ja zakladalam aparacik w srode, zeby bola mnie przednie gorne najbardziej, ale dolne rowniez nie pozostaja w tyle z tym bolem, no i wszytskie siekacze...hehe wiec od 2 dni jem jogurty i zupki i pije soki i niestety nic wiecej :( a tak mi sie marzy jakies dobre jedzonko :D czasami kiedy chce cos zjesc to sie porzadnie zastanawiam czy mi sie oplaca, bo potem tyleee tego czyszczenia ... wiec stwierdzilam ze posiadanie aparatu to sprzyja odchudzaniu...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a ja dzis dostałam swoje ligaturki- fajnie, nie dośc ze za darmo przesyłke miałam, bo kupiłma conajmniej 5 to jeszcze ekspresem je dostałam :)) fajne sa-sliwkowy kolor jest z takim jakby brokacikiem, a neonowy pomarancz sie swieci w ciemnosci :) pozatym florescencyjnych zamówiłam 2 paseczki- żebym w nocy ludzie widzieli ze sie usmiecham hehe :) i mam jeszcze rózyk nom i złoty-żółty, ale wyglada jak jasny żółty :)) nie moge sie doczekac wizyty u orto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga Poznań
mam aparat porcelanowy -góra od tygodnia i powoli zaczynam wracać do życia :) tzn. przestaja mnie bolec zęby. Jeszcze nabieram wprawy w mówieniu ,bo na początku to sie strasznie sepleni. Ale z jedzeniem faktycznie kiepsko, ale nawet sie cieszę, bo troche może schudnę:) pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga Poznań
aha ! czy ktos słyszał, o tym ,że czasem trzeba wycinac trochę dziasła . Moja koleżanka tak miała ponoć przy aparacie, bo tworzyło jej sie tak jakby tzw. "dzikie mięso". Ciekawa jestem czy to prawda bo na forum nie widzę,takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdgdgd
Dora, popatrz ma foto. czy aparat moze dac taki efekt kazdemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdgdgd
to pytanie jest do kazdego...please odpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dgfgdg -> wiesz, każdy ma inne zęby i inną wadę i nie jest tak, ze po zdje ciu aparatu zęby bedą wyglądały zawsze tak jak na zdjęciu. Poszukaj sobie na stronach gabinetów - przewaznie mają różne galerie gdzie pokazują zdjecia przed i po leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdgdgd
a, jezeli ja mam takie same zaby tylko stloczone bardziej bo mam za maly zgryz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfdgdgd twoje zęby niekoniecznie muszą wyglądać tak samo zwróć uwage że te na zdjęciu są zdowisieńkie, bez przebarwień i śnieżnobiałe i do tego piękne dziąsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfdgdgd uwazam tak jak reszta ze nie koniecznie beda tak wygaladac, wazne jest jak sie o nie dba, w jakim były stanie przed załozeniem i nie tylko zabki ale i dziasła :) kazdy ma inne zeby innej wielkości, wiec efekt końcowy moze byc rózny, ale kazdy ma nadzieje ze bedzie taki jak na fotce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×