Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

czasem się tak linki nie chcą wklejać, tamten wystrczy cały skopiowac i po wklejeniu w pasek adresu usunąć spację w okolicy przecinka:) patrzcie jaki mają wybór kolorków w gabinecie tego orto od tego forum co było polecane wyżej: http://pbhs.com/ortho/braces/braces.html 😭 tez chcę mieć taki wybór😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta Ci powiem ze to ijest prawie tyle gumek co mi moja orto dala do wyboru... to wcale nie jest dobrze jak masz az taaaaka mase do wybou jak w tym linku bo potem nie masz nawet czasu w gabinecie zeby sie namyslic... no przynajmniej jak tak mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta ja na szczęscie mam u orto taki wybór nawet jeszcze wiecej ;) a może zamów sobie jakieś ligaturki na allegro skoro Twoja orto nie ma zbytniego wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a macie u waszych orto do wyboru tez zameczki rozne? wyobrazcie sobie ze moja mi wyskoczyla na wizycie z zamkami w ksztalcie kwiatuszkow, serduszek, sloneczek itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik - jej no dziękuję bardzo, ale niestety nie są takie śliczne:/ na tym drugim zdjęciu widać, że mam trójke odwróconą i cofniętą. No i najbardziej chodzi o jedynki, bo trzeba je wypchnąć do przodu, bo nie nachodzą na dolne zęby.. U mnie jest większy problem ze zgryzem a niżeli z krzywymi zębami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi orto nie dała do wyboru różnych zamków... ale pewnie i tak wzięłabym te co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez, ale jaka lache mialam jak ona mi zaczla pokazywac kolorowe kwiatuszki.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniulka_chwp.pl
znacie jakiegos dobrego ortodonte w Poznaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie znalazlem i dlatego jezdze do Wrocka :P Dochodzi troche kosztow zwiazanych z wyjazdami, sama orto tez do najtanszych nie nalezy ale jestem zadowolony na razie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszytskim:)moje zabki juz powoli przestaja bolec i nawet rano nie bola:)tylko jak np scisne jedynki bo one sa nabardziej wrazliwe...a reszta to juz nic nie boli a przednimi nawet juz umiem tak delikatnie gryzc..wczoraj jadlam pizze i jestem taka happy:Dale jadlam bardzo ostrozneio zeby nic tam nie uszkodzic bo sie o moje cudenko troche boje teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez zabki juz przestaja bolec, przyzwyczajam sie powoli nawet do tego drutu na podniebieniu na ktorym zostaje mi jedzenie i musze je przeciskac jezykiem zeby polknac:P Chociaz jedynki caly czas bola przy gryzieniu ale mysle, ze to przez te Open Bitty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaca
Siema wszystkim !!! Ja mam 13 lat i niedługo założe aparacik. Miałam wyrywane wszystkie moje czwórki, te na dole i te na górze. 23.10 jade na wizyte u orto i ma mi sprawdzić jak tam po wyrwaniu.... ;p Nie moge sie doczekać aparatu, chociaż wszyscy gadają że będę miała go dość. Lecz ja bardzo chce mieć proste ząbki... Mam juz ósemki. I chciałabym sie od was dowiedzieć, jak wygląda zakładanie aparatu, bo nic o tym komnpletnie niewiem...bo słyszałam, ze najpierw zakłada sie jakie gumki między zębami dopiero potem aparat... jak to jest??????? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca - masz 13 lat i już masz ósemki?! to chyba niemożliwe... tak, przed założeniem aparatu wkłąda się separatorki, czyli gumki pomiędzy piątki, a szóstki i między szóstki i siódemki, żeby zrobiły miejsce dla pieścieni, które potem są nakładane na szóstki. Z separatorami chodzi się kilka dni. zakładanie aparatu nic nie boli. najpierw przyleja się do każdego zęba zamek, potem przypasowuje się pierścienie i nakłada się je mocując w tzw cemencie;) następnie przekłada się przez pierścienie drucik no i ligaturkami mozuje się go do zamków:D ta gaodzinka zakładania aparatu mija naprawde bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a aparatu nie będziesz miała dość. wręcz przeciwnie. tak się do niego przyzwyczaisz, że nie będziesz go chciała zdejmować;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede miał...- jej ale masz białe zęby!! :D a te zamki w damonie wcale nie różnia się tak bardzo od tych naszych. myślalam ze roznica jest większa;) i chyba nawet są nieco mniejsze od naszych. a ty też masz tak jak my pierścienie, czy jak? i co to są te open bitty? a tak wogóle to teraz chyba powinieneś zmienić nick na \"też mam aparacik\" :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca - nie chce tu podwazac kompetencji orto ale lepiej ja zmien jesli ona kazala Ci wyrwac wszystkie czworki w Twoim wieku. a co do samego zakladania - nic strasznego, tydzien wczesniej masz zalozone separatorki (takie gumki, ktore robia troche miejsca) miedzy piatki, szostki i siodemki. Pozniej na szostki zakladaja Ci metalowe pierscienie, cementuja je do zebow, przyklejaja zamki, zakladaja drucik i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa - dziekuje:) Orto mi w sumie to samo powiedziala:) Pytala nawet czy to naturalny kolor czy wybielane:) Zameczki roznia sie tylko tym, ze nie ma ligaturek, drucik przechodzi w malutkiej szczelinie i jest zamykany nataki jakby zatrzask. Tez mi sie wydaje, ze sa troszke mniejsze. Tak ogolnie to dopiero w domu zobaczylem, ze przykleili mi nie tego Damona, ktorego mieli :D Mial byc taki z ceramiczna podstawa i pol zamka mialo byc ceramiczne a tylko ten zatrzask na drucik mialbyc metalowy ale w sumie to ten mi nie przeszkadza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial..- a to naturalny? :P czyli żadnych pierścieni nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa --->> Naturalny:D Pierscienie mam tak samo jak przy zwyklym, Damon rozni sie tylko zamkami. Do tego mam jeszcze pierscienie na siodemkach i do nich jest mocowany przerzut podniebienny a te Open Bitty o ktore pytalas to takie wygiete blaszki zamocowane na gornych jedynkach od wewnatrz. Sa po to abym nie mogl zamknac szczek calkowicie aby gorna dwojka mogla przejsc na dobra strone. Inaczej dolne zabki by ja trzymaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial...- ach zazdroszcze Ci takiego kolorku zębów;) a no to masz nieco gorzej z tymi pierścieniami, skoro jest ich aż 4... a przerzut podniebny to coś takiego jak łuk podniebny? i ściągną Ci to za jakiś czas? przepraszam za tyle pytań, poprostu nie orientuje się zbyt w tych nazwach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa --->> przerzut to taki drucik wygiety tak aby rozszerzal szczeke. Nic nie boli, nie rozrywa szwu podniebiennego jak Hyrax tylko ma spowodowac aby szczeka sie rozrosla jakby. Jedyna niedogodnosc to cholernie przeszkadza przy jedzeniu bo on jest tak z pol centymetra od podniebienia a nie przylega do niego i jedzenie na nim sie zatrzymuje przy polykaniu :) Najgorsze jest mieso albo owoce ze skorkami bo wszystko sie na nim zawija :/ No i draznie sobie jezyk ocierajac ciagle:/ Mam nadzieje, ze w grudniu juz mi go zdejma razem z tymi Open Bittami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim !! mam pytanko jak długo szorujecie Wasze ząbki ? mi cosik ostatnio dziąsła krwawia niezależnie czy myję zwykłą czy elektryczną szczotką, nie wiem co źle robię :( juz mnie to zaczyna denerwować, miłego wieczorka!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 teraz beda Ci itak krwawiac nawet jak bedziesz delikatnie masowac bo dziasla sa teraz podraznione i musza sie zregenerowac. Ja zabki myje szybciutko bo nie ma sensu zdzierac szkliwa i podrazniac dziasel. Okolo 2 minut w sumie + chwilka z wyciorkiem. a teraz uwazaj zebys nie szorowala za mocno zabkow i nie szoroj za wysoko, mam na mysli zebys nie szorowala intensywnie przy szyjce zeba, plukaj szalwia, uzywaj zelu - sachol, myj zabki krotko i delikatnie pasat ziolowa ale zato uzywaj dobrego plynu do plukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski:) no mnie właśnie zaczęły sotatnio boleć dziąsła jak myję ząbki wiec starm się robić to jeszcze delikatniej orto mnie przestrzegała żebym nie dociskała za mocno szczoteczki żeby ich nie podrażniać bo może sie zrobić jakieś zapalenie dlatego ja staram się dłużej myć ale delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness wielkie dzięki za rady, jak przeczytałam kiedys, że któraś szoruje 8 minut to się przeraziłam, a płyn ten kupie w aptece czy w sklepie? jeszce raz dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurka teraz chyba moj jezyk przezywa apogeum obtarcia...strasznie boli i szczypie od tych ranek :( no i wargi mam tez od wewnatrz poobcierane i napuchniete...hehe moje usta zwiekszyly rozmiar chwilowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa nie obeznana
czesc wszystkim! mam pytanko mam 20 lat i chce zalozyc aparat chcialabym nawet w tym miesiacu niewiem czy jest taka mozliwosc leczylam zeby na poczatku roku juz teraz bede musiala tylko wyrywac czego sie boje pozatym za rok chcialabym we wrzesniu wyjechac do francji ale boje sie ze skoro wizyta u ortodonty jest co miesiac to mi sie to nie uda co mnie doluje okropnie. jest mozliwosc nosic rok przy dosc pokrzywionych zebach?? od czego zalezy ile sie nosi?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traffic - współczuję:) nowa ------> miło mi, ile bezdie trwało leczenie to zalezy od tego jak bardzo masz pokrzywione ząbki i jak pręko sie będą prostować hehe ja tez wybieram sie do francji na wakacjach bo mam tam rodziców, i chciałabym jechać na dłuzej zeby też isc do pracy ale włąsnie mój długość mojego pobytu tam i termin wyjazdu będę uzależniać przedewszytskim od tego w jakich terminach będę mieć ustawione wizyty, a one wcale nie są co miesiąc, raczej co 6,7 lub nawet 8 tygodni:) więc moze się uda pojechać na dwa miechy w jaki regon fr jedziesz? do samego paryża?? na wakacje tylko chcesz jechać czy na dłużej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromba13
czy po 30-stce jeszcze warto zakładac aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×