Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

to pewnie przez mecz LECHA nikogo na forum nie ma hihi, miłego wieczorka ; w poniedziałek kontrola ciekawe ccego nowego się dowiem booooooooooooooli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi, czy pasta sensodyne nadaje się do mycia zębów z aparatem? bo pisałyscie kiedys ze elmex jest dobra, a ja teraz kupiłam sensodyne. był do tego taki malutki przeuroczy płyn do płukania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego miałaby sie nie nadawać, praktycznie kazda sie nadaje, ważne że sie dba o te nasze ząbki w aparatach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm no bo słyszałam, ze nie każdą pastę powinno się z aparatem stosować, bodajże ze względu na częstotliwość mycia zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Ja też mam pytanie =] Przed zalozeniem aparatu musialam powymieniac i poleczyc dokladnie zabki i tak sie stało :) i problem polega na tum ze prawą górną 2 miałam leczoną kanałowo ząb został dokładnie zrobiony i oserwowany przez jakis czas (robilam zdjecia chodziłam do dentysty) i wszystko było dobrze wiec kazała Mi juz przesatac przychodzic ;) i po ostatniej wizycie jakies 2 czy ponad 2 tygodie temu mialam doklejene dodatkowe druty po prawaj stronie aby dziura po 6 szybciej sie schodzila i dodam ze na tej prawej 2 nie mam jeszcze zamka ani przyczepionego drutu tak jak i na jedynkach jednek zrobila sie bardzo duza szpara pomiedzy 3 a ta 2 i 1 .. i Co najgorsze ząb zaczoł Mnie bardzo boleć pare dni temu i nie ustaje .. przyznam ze bol jest chwilowy a zab zdrowy ;( i nie wiem co to czy kanał czy cos innego ? jak myślicie :| chyba bede musiala zadzwonic w poniedziałek do dentysty ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaira na forum wymieniane jest kilka past, colgate, sensodyne, blend-a-med, biała perła więc spory wybór mamy:) ja myję colgate i nie narzekam a płuczę denivitem-jest dosyc łagodny i nie podrażnia dziąseł no i oczywiscie jeszce nić dentystyczna -matko jedyna w życiu tak nie dbałam o zęby jak teraz gdy mam aparat :) miłej nocki WSZYTSKiM!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaca
Siemka wszystkim !!! Ja 23.10 jade na wizyte, już po wyrwaniu wszystkich czwórek xD Nie było tak źle jak inni mi mówili, przeżyłam to bardzo dobrze ... Pewnie mi założy te separatory czy co to tam jest...i mam pytanko związku z tym.... czy jak sie nosi te separatory to to coś boli? Jak długo trzeba je nosić, bo jeszcze następną wizyte mam na 30, czyli tydzień później. Ja nic niewiem narazie o aparacie, bo jeszcze go nie mam... Agata, 13 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Wrocilem do Was po kilkudniowej przerwie, tym razem byliscie grzeczni i nie mialem 10 stron do czytania :D Ktos tu pytal o Damonka - ja placilem 3 tys. ale moja orto nie nalezy do najtanszych. Ja i tak jestem zadowolony bo poziom uslug, podejscie do pacjenta itp. sa naprawde na najwyzszym poziomie a ja za exclusive moge zaplacic ;) Pozatym dostaje gratis wosk i inne pierdoly, wszelkie uszkodzenia sa naprawiane gratis, wizyty rzadziej niz przy zwyklym. Mozna jednak znalezc gabinety gdzie Damon\'a zaloza juz za ok. 2300 Aparatko z wiekszym stazem >> pytanko do Ciebie bo Ty juz masz za soba cala zabawe :) Powiedz mi jak wyglada kwestia ustawienia szostek-iodemek po zdjeciu aparatu. Przeciez miedzy nimi bedzie szczelina po pierscieniach (ja mam ich w sumie az cztery na gorze) Czy ta szczelina sie jakos pozniej schodzi, jest wypelniana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaca! co do separatorów to sprawa indywidualna jedni cierpią bardziej inni mniej, ja np miałam je 4 dni i kompletnie nic nie czułam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat-1982
Tak jak napisano wyżej, ból od separatorków jest sprawą indywidualną. Ja mam już 3 dzień i dziś czuję tylko jakbym coś miała między zębami i tylko ten dyskomfort. Niestety dwa dni leciałam na środkach przeciwbólowych i dzielnie się spisały, szło wytrzymać. Naczytałam się, że to właśnie one są najgorsze więc główka do góry!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez tu cisza....... to moze ja cos napisze:p w srode ide na swoja pierwsza kontrole, ciekawe co mi powie orto? ale ja juz sama widze roznice i to nawet spore (tak mi sie wydaje), chociaz jeden zab o ktory mi najbardziek chodzi albo sie narazie nie posuwa albo ja tego nie widze:( i oczywiscie mam problem z wyborem gumek, teraz mam w kolorze maliny i sie zastanawiam nad fioletowym albo niebieskim, ale chyba wezme niebieski, bo fajnie wyglada jak ktos tu pokazywal... don napisal wynik meczu lecha z legia (byles?), ja bylam na meczu w sobote ale kosza :p, POZNAN GORA!!! co do separatorow, zgadzam sie ze to sprawa indywidualna z bolem, mnie np nie bolalo caly czas tylko przy gryzieniu mialam problem i musialam je nosic caly tydzien pozdrawia i zycze milego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też będę miał aparacik - zęby mają ogólną tendencję do przesuwania się do przodu - i dzięki temu te mini-luki po pierścieniach same się domkną :) nie ma obaw, ja miałam jeszcze na kilka mm luki po piątkach przy zdejmowaniu i się same domknęły :) btw co to TPA i OBC? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, od piątku założony mam aparat na dole, powiem że boli i to nawet bardzo, bez środków przeciwbólowych nie dam rady wytrzymać. Dziś jakby lepiej, ale i tak boli. Gumki mam teraz turkusowe i powiem Wam, że są super! Jak zrobię fotki moich ząbków to zamieszczę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat-1982
czekamy z niecierpliwością Reniferko ;) już niedługo powinno cię przestać boleć , jeszcze tylko troszkę , a powiedz przyzwyczaiłaś się już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabula82
Hej, kochani:) potrzebuję info. Otóż jestem na etapie poszukiwania dobrego (i fajnie by było gdyby też nie za drogiego) ortodonty w Poznaniu. Byłam już na 1 konsultacji w Gnieźnie, ale ortodonta nie przypadł mi do gustu. Był wyjątkowo niemiły i mało komunikatywny:/ Więc szukam kogoś sprawdzonego i niedrogiego w Poznaniu. Muszę mieć założone 2 łuki jednocześnie:(, chciałam aby były to aparaty kosmetyczne. Więc jeśli, ktoś z Was mógłby mi tu polecić odpowiedniego ortodontę i podać przybliżoną cenę, byłabym wdzięczna:))) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RENIFERKA zdjatka to juz obiecałas jakis czas temu jak załozyłas czerwone gumasy oj nieładnie nieładnie ;) a chciałam widziec czy sa twarzowe :D żabula jak ktos jest z poznania to ma na dole prawdopodobnie napisane ile zapłacił, niestety ja ci nie pomoge ale cierpliwie czekaj napewno ktos ci poleci jakiegos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka witam wszystkich po dugiej nieobecności już wróciłam z USA jak na razie zostaję więc z powrotem się wciągam do dyskusj:) okazało sę , jak dla mnie bardzo szczęśiwie że będę miała zdjęty aparat już w grudniu ewentualnie na początku stycznia czyli wyrobie się do 100-dniówki :) na tym mi zależało:) wychodzi na to że będę nosić tylko 10 miesięcy mowię o górze bo z dołem to trochę roboty jeszczę jest pewnie w marcu mi zdejmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom chodziłam tam:) mam normalny aparat i gdybym chodziła na wizyty w polsce to szybciej bym miała zdjęty bo tam łuki są słabsze dziwne troche ale nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj:) w następnym tygodniu lub w czwartek zrobię fotkę bo teraz za bardzo nie mam czasu a i jeszcze aparat muszę naładować ale na pewno zamieszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:)mnie zabki juz wcale nie bola:)nic a nic,moge jesc wszystko na co mam ochote:Dehh za miesiac 10 listopada ide z moim miskiem na impreze z jego firmy a tu to zelastwo na zabkach,ale nawet mi to nie przeszkadza:)nikt krzywo na mnie nie patrzy ani nic jak sie usmiecham pelna geba wiec mysle ze tam tez nie zwroca uwagi.a poza tym bedzie mniej widoczny bo 23 pazdz ide do orto i ma mi juz zalozyc zwykle druty z przodu ale nie wiem czy zalozy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie byłam w dużym mieście może to dla tego też się orto pytałam to mówiła ze te nasze są z kanady i z usa więc dziwne troche ale nie wnikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z wiekszym stazem-->ja mam od 3 do 3 taka jakby sprezynke a na dalszych zabkach mam zwykly drut.orto mi powiedziala ze ta sprezynka mi jedynki do przodu troche wypchnela i potem bedzie drucik zwykly i mi kazala przyjsc 23 ale nie wiem czy juz mi zwykly zalozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam sprężynkę jak mi się robiło miejsce na cofniętą dwójkę :) ona u mnie miała rozpychać 1 i 3 od siebie i miałam ją ze 3 miesiące (chyba nawet na zdjęciu w stopce mam sprężynkę), potem mi podpieli 2 do łuku i sprężynki już nie było, za to były inne udziwnienia :) przeplatanki były fajne - czasami miałam na jednym zębie fragmenty 3 przeplatanek ;) przy kosmetycznym to się nawet jakoś bardzo w oczy nie rzucało, więc przy metalowym pewnie jeszcze mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po kontroli wymiana gumek i drutu, teraz to potwornie boli buuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!! wszystko jest ok-dobre i to :), oj ale się nacierpię by byćpiękną hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farfadette
witam wszystkich :) w czwartek miną trzy tygodnie jak noszę aparat..narazie tylko na górnej szczęce, ale dolna też będzie zadrutowana :) Narazie wszystko jest w porządku. Na początku były problemy z gryzieniem, ale już jest dobrze. Trochę obawiam się wizyty kontrolnej, bo pewnie będzie potem trochę bolało..ale czego się nie robi.. :) Pozdrawiam aparatki i aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×