Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

nie boj sie-ja mama 22 lata,nosze juz rok i strasznie cie podniecam jak widze w lusterku jak proste sa jzu moje zabki-jak masz ajkeis pytanai jeszcze-chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pół godzinki wybieram sie do orto- zrob mi wycisk i załozy gumki separacyjne, a za tydzień bedzie aparacik na duł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak w rzeczywisctosi wygladaja takei kolorowe gumki?b\\ja ma dorze mam ten porcelanowy wiec nosze tlyko przezroczyste ale dolny mam stalowy...moze dzis sie skusze na kolorowe gumki?zawsze wybieram biale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cute - no jasne, że bierz kolorowe:) są o wiele przyjemniejsze dla oka niż bezbarwne. pooglądaj sobie fotki z naszych stopek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na gory nie zdecyduje sie chyab na kolorwe-mam porcelanowy aparat a po za tym praca wymaga ode mnei dress codu wiec nie bardzo bo klienci/kontrahenci padli by chyba z wrazenia jak bym mial np czerowne gumki,, ale na dolny-ten metalowy-chyab dzis zaryzykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na metalowym kolorowe fajnie wyglądają choć sama nie mogłam się do nich długo przekonać za to na porcelanowym to tylko bezbarwne dobrze wyglądają założenie kolorowych na taki aparat to trochę mijanie się z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że się niezłe poruszenie na forum zrobiło, przez te twoje zęby aparatka zwiekszm stazem, chociać ja wam powiem, że ja się też oawiam, że oje zębole sie ;poprzesuwaja jak im wygodnie, a nie jak jest ladnie...takze w sumie, wszystko sie moze zdarzyc;/....i to jest złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi cosik wylazło na dziąśle i cholernie boli buuuuuuuuuuuuu co by tu na to poradzić?, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom i to jest największy problem ja wiedziałam że zęby mają tendencje do wracania na stare miejsce ale myślałam że jak będę dużo dłużej nosić aparat retencyjny to nic złego się nie stanie bo najważniejsze jest nie zaniedbywać tego końcowego etapu leczenia może jak się będzie go nosiło prawie cały czas to nic się nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia222
no i stalo sie od dzisiaj tez jestem aparatka,tyle sie tu naczytalam a teraz sama wiem jak to jest,zakladanie nic nie bolalo moja ortodontka caly czas mowila mi o tym co w danym momencie robi myslalam ze usne dzisiaj normalnie zjadlam buleczke z szynka i bolu nie odczuwalam tylko mialam wrazenie ze mi wszystko odpadnie ,ten mooj drucik to taki pokrzywiony nie tak jak u was az wstyd fotke robic zobaczymy co bedzie pozniej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość La Famme Nikita
Założyłam 11 października (w siedemnaste urodziny ^^ narazie sama góra, nie mam czym zrobić zdjęcia). Metal, ciemnoniebieskie gumki, ale coraz bardziej przekonuję się do różowych, chyba następnym razem wezmę różowe. Jeśli chodzi o nacisk na zęby, to nie wydaje mi się gorszy od tego odczuwanego przy ruchomym aparacie. Bardziej dokucza mi obcieranie się policzka od jednego pierścienia i haczyk na trójce (nie mam zawiązka jednej dwójki, więc trójka z tym haczykowatym zamkiem ląduje dużo bardziej z przodu niż normalnie, a wosk w tym miejscu wygląda naprawdę ohydnie). Sam nacisk na zęby nie jest taki straszny (albo po separatorach wszystko wydaje się znośne ;) ...) Co do zakładania aparatu na górę i na dół... Krzywy nie jest jeden łuk. Krzywy jest ZGRYZ. Ortodoncja poprawniej nazywa się ortopedią szczękową, czyli ma więcej wspólnego z \"lekarską\" medycyną niż inne dziedziny stomatologii, bo dotyczy budowy narządu żucia), a nie tylko przesuwania zębów tak, żeby było ładnie. Górne zeby muszą pasować do dolnych, i musi dawać się tym gryźć. Dlatego ja będę mieć aparat na dół za jakiś czas, chociaż dolne zęby mam prawie idealne. Żaden normalny ortodonta nie powie, że wystarczy aprat na jeden łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłąm u orto. no i 6 zakładają mi gumki separacyjne..o co kaman? Jak oni zakjładają te gumki, to boli? Prosze odpiszcie. No a 8 listopada zakladają aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia222
truskaweczka samo zakladanie gumek nie boli zakladaja je miedzy zabki miedzy piatka a szostka ,w moim przypadku gdy te gumeczki troche ponosilam bolalo przez ok 3 dni bylam na tabletkach przeciwbolowych wiec mnie troche bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskaweczka goja to nie boli, polega to na tym ze orto wciska ci takie gumowe małe okregi miedzy zabki, postaram sie szybko zrobic fotke (bo wczoraj miałam zakładane je) i dołaczyc do albumiku, zeby ci pokazac jak to wyglada w moich zabkach (bedzie to ostatnia fotka) :) troche jest to nieprzyjemne, bo ma sie wrazenie jakby ci nawchodzio cos w zeby, a jak masz bardzo mało miejsca miedzy nimi i ciasno, to niestety ale oczuwa sie ból przy ich noszeniu, ale da sie przezyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
A ja wczoraj miałąm założony aparat na dół i na górę mam takie coś żeby mi szczękę rozszerzyło. Gumki wybrałam jasno zielone =) jestem zadowolona z aparatu, bo już nie mogłam patrzeć na swoje ząbki takkie krzywe :/ Narazie mnie nic nie boli i oby nie zaczęło :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela no to gratulacje, jak zwykle prosimy o foteczki nom i witaj w gronie zadrutowanych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
Niestety aparatu fotograficznego nie mam :( ale cieszę się że mam aparat na zęby. Kiedy zaczęło boleć ciebie zęby po ilu dniach czy może od razu ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom zaczełe bolec nastepnego dnia po załozeniu aparatu, tak przez 2 dni potem to tylko był dyskomfort w jedzeniu, bo nic pozadnego nie dało rady sie przemielic przez tydzien, ale u kazdej bywało to róznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Ewela_
To jest mój drugi dzień i nic mnie nie boli jedynie denerwuję się gdy jedzienie mi zalega na górnej szczęce gdzie mam to do rozszerzania, muszę do wyjmować wykałaczką :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat-1982
O jak dobrze jest mieć kogoś kto już to przeszedł ;) Klamaja odpowiadasz na najdrobniejsze pytania - Dzięki Ci Wielkie. Trzymajcie za mnie kciuki , jutro idę założyć swoje cudeńko i dzięki Wam naprawdę niczego się nie obawiam, najwyżej jak wrócę to będę marudzić ;p Zakładam jutro na górę, ale dół też będzie tylko troszkę później .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata przed załozeniem zjedz jakis pozadny posiłek :) ja za tydz w srode tez sobie cos pozadnego zamkam, bo potem to gdzies tydzien bez mieska i twardszych rzeczy, pozostaja tylko jogury , duszone warzywka, przecierki i inne papki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.To moj pierwszy post wiec pozdrawiam cieplo wszystkich.moje pytanie to gdzie w waraszawie znajde dobrego ortodonte ktory zalozy mi aparacik na gore i na dol ,zdecydowalam sie po przeczytaniu waszych postow na aparat choc dlugo sie decydowalam bardzo was prosze byscie mi napisaly i doradzily.pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyna*
Ja będe miała zakładany aparacik na górę i na dół w poniedziałek!!! Bardzo się boje;( nie wytrzymam 3 h siedziec otwarą buzią:(:( a potem przez 2 lata męczyć sie z tym!!! Ale musze coś zrobić z moimi krzywimy ząbkami;(;P Bedzie dobrze to mnie podtrzymuje;P W razie jak chcecie mnie bardziej zdołowac to klikajcie na moj nr gg 2536318

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawaii własnie nie wiem czy ktos jest tu jest z warszawy, bo jezeli nie to nikt ci nie pomoze, znalazłam cos przed chwila na necie zobacz http://ortobajt.nethit.pl/forum/topic3935213.html o tu cosik jeszcze znalazłam http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23692&w=69687457&a=69725121 o jeszcze taki wontek tu znalazłam duzo jest wypowiedzi http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23692&w=32370429&a=55166265 mam nadzieje ze ci troche pomogłam pozdrawaim ciepło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze 2 ostanie linki sie nie wyswietlaja :( poszukaj na gazeta.pl forum ortodoncji a tam watek \" Którego orto w Warszawie polecacie \" to jest ten link co pisałm ze jest duzo wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci za odpowiedz :)zobacze co dalej napewno w warszawie bedzie drozej:/ale coz chce miec wreszcie piekne zeby narazie jeszcze niewiem pojade z mezem porozmawiac z ortodonta i sie odezwe dzieki jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat-1982
hehe, dzięki za radę właściwie to opycham się już dzisiaj cały dzień, ale idąc za tobą jutro też sobie coś porządnego zakąszę ;) do juterka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
Mnie aparacik czeka w poniedziałek:D I też od dzisiaj zaczynam akcję obżerania się. Właśnie zjadłam paczkę twardych, kruchych ciasteczek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko Wam pozazdrościć, ja nadal marzę o gryzieniu czegokolwiek,jedyne co moge to przezuwać hehe, no cóż dla pięknego usmiech zrobię wszystko :], ważne że widac efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agat-1982
peppa a od kiedy nosisz swój ? hehe jutro do Ciebie dołączę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×