Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

aparatka z .. - jej współczuje Ci strasznie. tymbardziej, ze ja też mam zęba cofniętego, tyle ze trójke.. jeżeli bedzie tak, ze po 1,5 roku mi zdejmnie i zeby bede miala cacy a potem moja wada wroci to nie wiem co zrobie... :( a tak na marginesie, to przypomnialo mi sie, ze ja tu kiedys pisalam, ze mojej kolezance sie wada cofa, mimo tego drucika podklejonego to nikt mi tu wierzyc nie chcial :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem .........a czy ty czasem nie miałaś przyszpieszonego leczenia bo może za szybko ci zdjeli ten aparat:O chyba że się mylę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taira - kurde.. mi przy płytce powoli mają chęć się wracać ząbki, twojej znajomej przy drucie.. ehh.. Don Doggy - dokładnie. tzn ja nie myślę że za wcześnie zdjęli (zresztą ich sprawa - jak źle mnie doleczyli to będę się domagać poprawek bezpłatnych) bo aparat się zdejmuje kiedy zęby są proste, to leczenie retencyjne ma ten efekt utrzymać. ja zęby miałam proste, a leczenie retencyjne coś szwankuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem ......... ja nie będę skracał sobie czasu leczenia bo po co a już gadałem z orto na temat tego druta co ma byc przylkejony od wewnątrz jak ząbki będą proste:) i raczej będę miał przylkejone na górę i dół :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TruskaweczkaGoya
YYY ludzie jak to sie robi tą stopke?....:) sory ale jestem mało doswiadczona. Ale sie denerwuje, jutro ortodąta, od tej wizyty zależą dwa nastepne lata mojego życia :/ nic jeszcze dokładnie nie wiem..i to mnie najbardziej denerwuje. ale juz jutro sie wszystkiego dowiem mam nadzieje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko, ja słyszałam, ze ząbki mimo tego ze są proste powinny sie ustabilizować, czyli jeśli w aparacie jest wszystko ok, to po jego zdjęciu zbyt wczesnym, mogą sie cofac, ze niezbędny jest tez etap stabilizacji:-), nie chce się mądrzyć bo tak tylko słyszałam Pozostało mi trzymać kciuki za to zeby twoja orto zaradziłą coś, moze zmodyfikuje ten aarat wymowany?? nie wiem, ale strasznie atrasznie tobie współczuje, bo nie wyobrazam sobei takie sytuacji, druty, męka, wyzeczenia, kasa, kilka miesięcy radości a potem znów koszmar, trzymaj sie wszystko bedzie dobrze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie oglądałemdzisiaj program szymon majewski show i była w nim monika brodka i chyba miała aparat orto ale nie jestem pewien co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, jak mnie tu dawno nie było... Aż wstyd... Widzę, że przybyło nowych osób, fajnie :) Na ulicach też sami aparaci :) Obiecuję nadrobić wszelkie zaległości, a tymczasem życzę miłego dnia, korzystajcie ze słoneczka póki świeci :) PS - Co z drugim zlotem poznańskich zadrutowanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka aparatko to co piszesz jest przerażające serio tyle męki a tu takie rzeczy zaczynam się beć bo też będę miała dość szybko zdjęty po 10 miesięcach a zęby miałam proste po 4 miesiącach noszenie mam kolezankę która kiedyś też nosiła aparat i wadę ma dalej więc naprawdę zaczynam się bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TruskaweczkaGoya
Dzieki wszystkim za odpisanie to było bosskie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martella
Witajcie! Ja też poważnie zastanawiam się nad założeniem stałego aparatu ale boję się bólu i dyskomfortu towarzyszącego noszeniu takiego aparatu. Słyszałam, ze druty bardzo kaleczą policzki. Ja mam cofniętą trójkę i poprostu nie mieści mi się w łuku. Ortodontka zaproponowała mi usunięcie piątki ale wtedy zostanie szczelina między zębami (5 a 6) lub spiłowanie zębów tak zeby powiększyć przestrzeń między nimi i dzięki temu po przesunięciu kolejnych zębów, zmieściła mi się ta nieszczęsna trójka. Nie wiem czy ktoś miał robione coś takiego i czy to jest dobra metoda. Biję się z myślami i nie wiem co robić. Pod namową mojej dentystki w sobotę usunęłam jedną górną ósemkę i życzyłabym sobie żeby zawsze tak "bolało". Może ktoś ma podobne doświadczenia. Pomóżcie "wewnętrznie rozdrtej" koleżance;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
TruskaweczkaGoya Chyba po prostu wpisujesz na końcu:P Nie wiem;p Martella Chyba większość obawia się aparatu i co za tym idzie- dyskomfortu i bólu. Ja w górnym łuku mam strasznie wysunięte jedynki:D i nie ma miejsca, żeby ja gdzieś cofnąć, więc albo wyrywac 4., albo ten głupi rotator, którego się naprawdę obawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TruskaweczkaGoya ......... klikasz na preferencje potem klikasz na punkt A I TAM LKIKASZ OSTATNIE 2 WYRAZY A POTEM JUŻ POWINNAŚ SE PORADZIC POZDRAWIAM i zaraz mnie zobaczysz bo się śmiesznie wpiszę:) A CO DO spotkania to ja w to wchodzę w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Lenka - ja miałam proste zęby w zasadzie w połowie tego roku kiedy nosiłam, potem już tylko ściągali mi zęby do przodu po usuniętych 5 - zresztą pisałam, że tylko łańcuszki mi zakładają w różnych kombinacjach i nic więcej :) więc przód miał czas na \"przystosowanie\" się do sytuacji hehe :) no nic, na razie zaczekam do wizyty, wyleczę to się już zdążyło zepsuć i wymyślę jakąś dobrą gadkę w razie jakby mnie chciała spławic zwalając na mnie, że nie nosiłam płytki :P pozdrawiam wszystkich zadrutowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zieloa555
czesc.przymierzam sie do zalozenia aparatu.ja mam miedzy innymi wysuniętą do przudu gorna trojke i tak jakby uniesiona do gory.czy bede musiala nosic najpierw ten aparat co rozszerza szczeke czy odrazu zwykły??/prosze,odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno jest jakis sposób aby wada nie wróciła nie po to tylu nas nosi aparaty żeby potem jakiś koszmar przezywać aparatko bedzie oki pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona555 wszystko zależy czy masz mocno ścisnięte zęby zresztą orto ci wszystko wyjasni ja miałam obydwie \"3\" wyżej i nic takiego nie musiałam nosić , od razu aparat (ale miałam usunięte \"4ki\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór paniom, czy ktos jeszcze pamieta o małej ski? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wczoraj byłam na pierwszej wizycie u ortodonty i moje marzenia o aparacie i prostych zębach prysnął jak bańka mydlana ortodontka powiedziała mi ze nie podejmie sie zakładania aparatu jeśli nie założę góry i dołu no i muszę wyrwać 4 zdrowe zęby wiec chyba do was nie dołączę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darietta Nom to moze idz na konsultacje do innego orto, moze powie ci co innego JESTEM ZA SPOTKANIEM POZNANIAKóW!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera dziewczyna
co ty gadasz??.twoja orto pewnie miała racje.ja jak zakładałam aparat to tez myslałam ze tylko nagóre ale pozniej jak poszłam do 1,2,3 orto to kazdy mówił ze musze miec i góre i dół.mimo ze dół był naprawde w dobym stanie teraz juz rozumiem czemu.poprostu zeby górne i dolne musza ze soba współgrac..... niezniechecaj sie a 4 zeby tez miałam usuwane i jakos przezyłam poza tym jesli masz stłomeczenia to niestety tak trezba a skad jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do krakowianek-do kogo chodzicie z aparatem?znacie moze dr Kapere?co mozecie o nim powiedziec? czekama na opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z poznania i jakoś nie śpieszy mi sie z wyrywaniem zdrowych zębów bo kiedyś może mi ich zabraknąć hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×