Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

magdozet, ja sie zgadzam z klamaja :) no a tak wogole to aparacik nie wyglada wcale zle, fakt faktem jest smutny ale ladny :) i zabki tezx bardzo ladne :D chociaz nie zawsze orto pozwoli Ci postawic na swojim, bo jak ja bylam na wizycie to tez chcialam gumaski a mi dala druciki bo powiedziala ze one beda lepsze dla mnie :( a ja juz chce spowrotem moje kolorki... tak smutno wyglada aparacik bez nich ... mam nadzieje za za tydzien na wizycie juz dostane kolorki.... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet a tak wogole to jaka Ty masz wade? bo jakos nie widze zadnych krzywulcow ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja... Ja chyba nie jestem taka odważna, żeby powiedzieć, nie proszę pani, ja chce kolor...ona jest taka troche straszna ta moja orto...:P ale mi nawet nie przeszkadzałoby, że jest nierówno, tylko żeby było wesoło, a ta mnie tu unieszczęśliwia;) sabiness ja miałam dwie przednie dwójki okropnie wysunięte, takie odstające, i teraz te one za ładnie nie wyglądają...a było już tak ładnie...kiesys się skuszę i dodam zdjęcia z pierwszego miecha...będzie śmiechowo. papapatki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemano :) nie czytałam pozostałych stron, więc nie karccie mnie za to jak spytam o coś co już tu było poruszane... A więc mam 18 lat i zastanawiam się nad założeniem aparatu stałego.. Mialam już chyba z 2 razy aparaty ruchome, ale to nic nie dało, bo nosiłam je przez pierwsze tygodnie, miesiące, a potem \'rzucałam je w kąt\'... Tzn nie wiem czy u mnie się opłaca zakładać aparat stały, bo w sumie zgryz mam w porząsiu, ale dwojki mi troche zachodzą na jedynki w górnej szczęce... hmm jak myślicie? Nie wyśmieje mnie ortodontka? I ile ona może za taki aparat zainkasowac?;> Acha i jak wygląda sprawa z wybielaniem? tzn nie chodzi mi o sam zabieg wybielania, tylko czy zęby stają się bielsze po zdjęciu aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiesc zdjecie to bedziemy mialy obraz tego co mowisz bo dla niektorych twoje zeby moga byc krzywe a dla niektorych nie jesli twoja wada jest minimalna i ledwo ja widac to nie zakladaj aparatu chyba ze ci to przeszkadza to wtedy inna sprawa i dla swojego komfortu mozesz sie skusic choc po zobaczeniu zdjecia lepiej bym doradzila i nikt nie ma prawa cie wysmiac to twoja decyzja i nic nikomu do tego ortodontka moze ci tylko delikatnie odradzic ale nie wysmiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia14
hej:)jutro jadę zakładac aparat.Bardzo sie boję bo w czwartek mam dyskę i nie wiem jak będe wygładać. aha mam zapytanie:czybęe mogłażuc gumę i jesć czekoladę bo to uwielbiam piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja żułam gumę i jadłam słodycze tak jak przed aparatem (tylko gumy owocowe, miętowe mi się przyklejały do zamków i byłą lipa) po zdjęciu aparatu zęby nie są bielsze (czemu miałyby być?) minimum pół roku przed zakładaniem i pół roku po zdjęciu nie wolno wybielać zębów ja prawdopodobnie za tydzień zaczynam :D przysłali mi preparat, takie malusie strzykaweczki z żelem :) Lenka - ale zdejmą Ci aparat przed tą studniówką twoją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO I PO WIZYCIE, ZAŁOZYŁA WYCIĄGI OD \"3\" DO \"6\" NA RAZIE OKI W STYCZNIU BEDZIE ZMIANA DRUCIKA WSZYSTKO JEST OK, DZISIAJ U ORTO BYŁ PRZYSTOJNY PRAKTYKANT/STUDENT I TAK SIE BIEDAKOWI ŁAPKI TRZĘSŁY ŻE SZOK :D ALE BYŁ DELIKATNY(W PRZECIWIEŃSTWIE DO ORTO ) POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie otwieraja sie pomylilas linki;) to ten drugi trzeba wstawiac:) tak zdejma mi do stodniowki:):):) idealnie jedyne czego sie boje to ze mi sie odbarwily choc nie widze roznicy ale kto wie co jest pod zamkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka a kiedy masz studniowke? ja mam 5 stycznia :) wlasnie wrocilam z usuwania osadu, robila mi to jakimis ultradzwiekami.. ale kurde bylam cala mokra po tym zabiegu :P dolacze zdjecie do albumu bo osobiscie nie widze zadnej roznicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka a kiedy masz studniowke? ja mam 5 stycznia :) wlasnie wrocilam z usuwania osadu, robila mi to jakimis ultradzwiekami.. ale kurde bylam cala mokra po tym zabiegu :P dolacze zdjecie do albumu bo osobiscie nie widze zadnej roznicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka a kiedy masz ta studniowke? ja mam 5 stycznia :) a bylam dzisiaj na usuwaniu osadu metoda ultradzwiekow czy jakos tak :) no ale mokra po tym bylam, normalnie pol bluzki mam zachlapane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 10 stycznia:) kurcze wolalabym miec w lutym to wlosy przynajmniej urosly by mi do pasa:) bo teraz mam jeszcze przed a to zawsze jakis cm do przodu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i radość trwała zbyt krótko, jak mnie dzisiaj wszystkie ząbki znowu bolą buuuuuuuuuuuuuu :(, pieruńskie wyciągi znowu na samych papkach zwariowac mozna ciekawe jak długo tym razem poboli ech! pozdrawiam!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppa daj linka do twoich fotek. Oglądasz świnke peppe?? NA mini mini leci. Ja ososbiście najbardziej lubie odcinek o truskawkach jak peppa i george posadzili truskawki:D::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczko nie mam zdjątek bo nie mam cyfrówki :( , kucze pieczone jak mnie boli, załuję troche ze nie mma zdjątek bo efekty juz są superek ale sa okupione takim cierpieniem ze szok pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie moje dzieciaczki ją oglądają stąd tez moja ksywka :D, synuś tak świetnie nasladuje głosy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie:) Ja już chcę kontrolkę. Znudził mi się niebieski:O A do kontroli daleko (18.12) Ale w wałbrzychu zimno. I gwizda strasznie (wiatr) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Juz tak dawno mnie tu nie bylo.... Czasem nie mam czasu zajrzec, czasem czytam ale nie chce mi sie napisac, ostatnoi nawet nie wiem co sie dzieje i o czym mowicie. A ja bylam w zeszlym tygodniu na wizycie kontrolnej, i juz nawet sobie gumki upatrzylam, a tu orto zaglada do buzi i mowi, ze musze kolejna czworke wyrwac bo zeby za bardzo mi sie pchaja na prawa strone i totalnie nie ma symetrii miedzy gornymi i dolnymi. Zdjela mi drut i gumki i kazala przyjsc za tydzien, czyli jutro na ich zalozenie. No to poszlam w sobote i pozbylam sie jednego z nielicznych nie zaplabowanych zebow;p. I tak sobie teraz chodze z samymi zamkami. Glupio to wyglada i na poczatq nie moglam sie przyzwyczaic bo warga mi zawsze zostawalam na tych zamkach, i czesto zahaczala sie o nie. A i przez jakies dwa dnie mnie lekko obolewaly nawet zeby , glownie jedynki, dziwne uczucie bo nie mialay od czego. Ale naszczescie jutro juz ide do orto, i znowu nie bede miala problemow ze smianiem sie, bo same zamki glupio wygladaja... alez sie rozpisalam. pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie moge sie doczekać wizyty.. ciekawe co mi powie... mnie nic nie boli ale widze różnice ząbki się przesuwają ale strasznie wolno... Czy to nie może trwać szybciej? :P A wizyta całkiem niedługo, bo 5.12 moja pierwsza po założeniu :D Pozdrawiam wszystkich i wyrazy współczucia, dla tych którzy cierpią przez aparacik (mówie akurat o peppie;)) Ja dzisiaj zjadłam takie bakerollsy, to są takie małe bardzo twarde chlebki, fajnie nie? Ja moge wszystko jeść i bardzo sie ciesze z tego ;] Buziaki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje kochaniutkie ze jesteście ze mną:), no cóż ja może cierpię za pare innych aparatek hehe, cieszcie się mam tylko nadzieję ze do Bożego Narodzenia ból minie (ostatnio były to prawie 2 m-ce) i najem sie do syta , chlebek-moje marzenie grr!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć wszyskim! Mam pytanko czy zakladanie aparaciku boli ,bo wszyscy mnie straszą że tak!?:( I ile dni po zalożeniu aparaciku blą zęby?? pozdrawiam Asia!!! :):) czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć wszyskim! Mam pytanko czy zakladanie aparaciku boli ,bo wszyscy mnie straszą że tak!?:( I ile dni po zalożeniu aparaciku blą zęby?? pozdrawiam Asia!!! :):) czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć wszyskim! Mam pytanko czy zakladanie aparaciku boli ,bo wszyscy mnie straszą że tak!?:( I ile dni po zalożeniu aparaciku blą zęby?? pozdrawiam Asia!!! :):) czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Moje zęby wszystkie się stykają wreszcie, chyba je rozgryzłam:P, i tak...gumy o dziwo sie nie pofarbowały na kolor niemytych od pół roku zębów, jak to zazwyczaj robią...:P peppa07, nie przejmuj się, ja też mam wyciągi teraz tak jak Ty identyko, ale już się przyzwyczaiłam:P...będzie dobrze:D Znów żrę wszystko...yeeeeeeeeeej;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
waszym zdaniem jaki aparat jest najlepszy???:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatka - zakładanie aparatu to zero bólu!!! jedyne co moze byc lekko nieprzyjemne to godzinka siedzeniu na fotelu, ale nie wiem jak innym ale mi to baaardzo szybko zleciało. a jeżeli chodzi o to, czy metal czy kosmetyczny to zależy tylko i wylącznie od ciebie i od tego, czy dla Twojej wady nadawałby się kosmetyczny, bo o ile się orientuję to jest to aparat nie dla kazdych ząbków niestety. moje zdanie: bierz metal!! aparaty są teraz modne, warto je pokazywać:D poza tym zawsze troche kaski zaoszczędzonej na fajne ciuszki (pod kolor gumek:P), bo kosmetyczny droższy. chociaż kosmetyczne też pięknie wyglądają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×