Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Rineczko, mój aparat kosztował 3 600 zł (za jeden łuk 1 800 zł). Za wizyty płacę od 30 zł - 100 zł. Powodzenia w szukaniu orto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jim001
tej...ja naprawde mam mleczaka...u mnie to rodzinne moja mama nawet jeszcze ma jakiegos! i pytanie jak dlugo beda mi sie przesuwaly zeby???niby 1.5 roku?o jedno miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jim, na twoim miejscy wyrwała bym tego mlecxzaka, bo potem jak ci sam wypadnie bedziesz wyglądał jak sczerbaty dzieciak. Lepiej go teraz wyrwać, i zalozyc aparacik, zeby dziury nie było:) Ja napewno bym tak robila, z resztą i tak, tak robię. Bo wyrywam dwie piątki dolne, poniewaz nie mam zalążków stałych zębów. I nigdy bym nie miała stałych piatek. Wiec je wyrywam i aparacik na dół zeby to sie wszytsko ładnie przesuneło. Ale muszę cie zaniepokoic, moze 1.5 ropku to nie bvedzie trwało ale rok myślę ze tak:O Ale nie martw się, jeśli Ci to przeszkadza, załóż kosmetyczny. Pozdrawiam, i zycze powodzenia w modięciu WŁAŚCIWEGO wyboru:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
Hej :) Po jakim czasie przestają byc widoczne te przebarwienia bo kleju którym sie przymocowywuje aparacik?Bo tak patrze na zdjęcie niektórych z was i na tych początkowych zęby są wręcz żółte od tego kleju... PS. Ja tak wam zazdroszcze tych aparacików że chyba oszaleje :) Ja mam jeszcze ten ruchomy.ALe mam już 19 lat i marze o tych stałym. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha609 - mam tak samo :((( Ile daliscie za swoje aparaty?;> mi by zalezało na kryształowym..bo wolałabym,zeby jednak nie rzucał sie tak w oczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula 444
swieczka i misha- pozdrawiam i sciskam bardzo bardzo mocno. jestem w takiej samej sytuacji jak wy :( no i wiem ze fajnie nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, byłam już u 2 ortodontów, pierwszy powiedział, że założy ruchomy, ale nie wie jak zęby będą na niego reagowały (oczywiście musiałam jechać sama) i byłam u drugiego i u niego chciałabym założyć aparat. Powiedział, że wada jest na tyle posunięta, że nie minie mnie stały aparat (mama też była na tej wizycie). No i tak mijają kolejne dni, tygodnie (prawie miesiąc) no a tu ani widu ani słychu. No ale co. Zmusiłam mamę, żebym narazie tylko na te zdjęcia RTG pojechała i wyrwała te 4 - czwórki jak mówił orto. A później się zobaczy... Jestem tego bardzo ciekawa... No a Wy laseczki: swieczka i kasiula 444 trzymajcie się mocno (i nie łykajcie za dużo tabletek bo będzie źle) wiecie jak ja za Was trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze poszło:* Mi jak narazie pozostaje czekanie... Pozdrowienia dla wszystkich!!! :* PS. Pomalutku wraca chęć do życia:) Dziękuję Wam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieczka, u mojego otro aparat BĘDZIE (o ile będę miała) kosztował 1400 zł jeden łuk metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha - jeśli nie wiesz za ile dokłądnie założysz aparat i czy w ogóle w najbliższym czasie to absolutnie nie wyrywaj 4!! w ogóle ja bym poszukała lepszego orto, który wyleczy wadę bez usuwania (teraz mają taaakie metody ze się wszystko da.) usuniesz 4, poczekasz być moze kilka miesięcy i przez ten czas wada ci się bardzo pogłebi.. wyrywa się jak się jest pewnym że aparat będzie NA PEWNO. ty masz skończone 16 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam skończone 17 lat już, tzn w marcu będę miała. Ale ja muszę jakieś zęby usunąc... Teraz nie wiem po co i do czego wyrosły mi wszystkie zęby mądrości, czyli te na samym końcu oczywiście (równocześnie, przez tydzień nie mogłam tam nawet dotknąć, co dopiero mówić o jedzeniu) i one też nie mają tam miejsca, bo się już szczęka kończy i z przodu mam tak stłoczone już, a jeszcze bardziej wędrują... i nie ma rady nie wyrywać, ja mam ich po prostu za dużo lub zbyt małą szczękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyrwę to zęby będą miały miejsce i sie minimalne samoistnie rozsuną (tak myślę oczywiście). Ale rodzice mówią, że niedługo będę może miała. Ah... Buuuu... za co mnie tak Bóg tymi zębami pokarał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytałam o wiek, bo pamiętam że jak miałam przejściowe problemy z kasą w lo a oczywiście duma nie pozwalała mi ciągnąć od rodziców (jak teraz hahah :D) to pracowałam jako hostessa i niezła kasę wyciągałam miesiecznie (tylko weekendowo, taka normalna hostessa rzecz jasna :P promocje w hipermarketach i te sprawy) - nie chcę nic sugerować tobie, ale może warto wziąć sprawy w swoje ręce. koszt samego aparatu to pikuś, przynajmniej u mnie tak było.. wizyty kontrolne to drugie tyle.. ja myślę że skoro u ciebie jest takie stłoczenie, to jak zęby poczują luz to sie rozjadą na wszystkie strony - tzn pogorszy się jeszcze skrzywienie. zęby usuwa się tuż przed aparatem, na tyle żeby się wygoiło (ok 2-3 tyg) pomyśl co będzie jeśli jednak to się trochę przesunie w czasie - to twoje zakładanie aparatu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w sumie nie myślałam o tym tak... No, zastanowię się jeszcze poważnie nad tym wyrywaniem. We wakacje miałam trochę uzbieranej kasy, ale mama powiedziała że oni go kupią, więc... wiecie jak jest z kasą nie?? Szybko się rozchodzi. No mama obiecała, że przed świętami będę miała, później że zaraz po nowym roku i tak mnie zbywa. ... ale się nad sobą użalam pomyślicie... ale kiedyś musiałam to wszystko z siebie wyrzucić. inni mają i moga mieć gorzej nie?? ... (ulubione powiedzonko mojej mamy...) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał_TS
Witam! Podobno w aparacie nie mozna pic wody gazowanej.Tak powiedziały mi panie w gabinecie kiedy zakładałem aparat a było to w środe(starszna mam ochote na piwko hehe. Może to ktos potwierdzic?? POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loperaz
misha, swieczka, kasiula - fajne dziewczyny jestescie, ze o kase na aparat Wam chodzi a nie na jakies bzdury. wydaje mi sie jednak, ze to moze byc kwestia kasy, bo to jednak nie jest maly wydatek taki aparat. rozumiem, ze dla niektorych to ciezka sprawa moze byc. ja tez pracowalam w LO cale weekendy i troche pieniedzy z tego jest, nie da sie ukryc. wiec moze faktycznie czesc aparatu wzielybyscie na siebie.... a tak poza tym, to baaardzo sensownie piszesz, MMJ. milo sie czyta taka dawke rozsadku i milych slow. pzdr dla wszystkich. zęby: prostowac sie natychmiast! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenunia25
Jim. Ja też mam mleczka i go dopiero wyrwę po 5 miesiącach nosenia aparatu... A co do wyboru aparatu, zauważyłam, że się obawiasz, że aparat będzie za bardzo widoczny... Oczywiście jeśli masz na to fundusze i chęć załóż kosmetyczny, bo ja też miałam taki okres czasu, że się wstydziłam, bałam się, że będą się śmiali na ulicach, ale uświadomiłam sobie, że nie tylko ja go noszę i teraz to jest na topie i nikt na to nie reaguje... możesz do metalu założyć białe lub przezroczyste gumeczki i go tak wcale widać też nie bedzie (no chyba, że szeroko mówisz jak się usmiechasz). Ale możesz do tego również podejśc z zabawą założyc kolorowe gumeczkii nikt się nie czepnie bo pomyśli, że podchodzisz do tego z humorkiem, albo założysz gumeczki świecące w ciemności :D i jak wyskoczysz na impezkę tez będzie nie zła jazda :) Nie przejmuj sie do pracy tez Cię przyjmią, bo aparat nie ma tu nic do rzeczy czy znajdziesz pracę czy nie, liczy się to co ma w główce a nie na zębach :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha609 , dentysta nie powinien usunąć zdrowych zębów bez skierowania od orto. Nie usuwaj, poczekaj aż będziesz pewna, że u konkretnego orto założysz aparat, wtedy ewentualnie powie, że należy usunąć zęby. Teraz odchodzi sie od usuwania zębów. Jeśli koniecznie trzeba usunąć, to np. ósemkę. Ja tak miałam. Leczenie trwa dłużej, ale mnie to nie przeszkadza. Ale Ty Misha, chyba nie masz jeszcze ósemek? Kajka88, ja nie mam przebarwień po kleju, nie widziałam też tego u innych. Rafał_TS, raczej można pić napoje gazowane. Ja nie piję, bo nie lubię. Ale wiem, że wiele osób pije i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam długą wiadomość i coś mi padło:( Kajka88, nie miałam przebarwień po kleju i nie widziałam tego u nikogo. Swieczka, cenę swojego aparatu podałam, zobacz (właśnie kryształowego). Misha609, zębów nie usuwaj, dopóki nie powie Ci tego na 100% orto. Ale szukaj takiego, który powie, że nie trzeba usuwać. Poza tym dentysta nie usunie Ci zdrowych zębów bez skierowania od orto. Przynajmniej nie powinien tego zrobić. Rafał_TS, ja nie piję napojów gazowanych, boe nie lubię, ale osoby, które znam i mają aparat piją i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
Rafał_TS Moja ortodontka też powiedział, że z gazowanymi napojami koniec, ale czy piwo też mieści się w tej kategorii nie wspomniała;) A napój nie powinien być gazowany, bo te produkowane są na bazie kwasu fosforanowego, który rozpuszcza klej, dlatego są niewskazane:) A czy piwko też ma ten kwas... hmmm tego jeszcze nie wiem... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra... będę rozsądnie postępować. Ale czy to prawda, że nie można pić gazowanych napojów jak się ma aparat?? Masakra. A co z gumą do żucia?? Macie z tym problemy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misha609 Ja piję wszystko. Poczynająć od wody gazowanej kończą na capucino itp. :D Co do gumy to też żuję :) Jednym słowem wszystko jem w aparacie ;) W kwietniu zakładam aparat na dół ;) Teraz po tej ostatniej wizycieu orto strasznie mnie bolą zęby ale sie ciesze bo widze że jest poprawa ;) W marcu na kolejną wizyte i bede miała zmieniany drucik na grubszy :) Niczym sie nie martwcie dziołchy, wszystko będzie ok :) Pozdrowionka ;* 👄 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ja wlasnie wczoraj pogrzebałam w necie za ortodontami i paczcie co znalazłam !! w czechach sa o polowe tansze aparaty niz w polsce! tanie aparaty i tanie wizyty !! Najbardziej korzystne jest to dla osob z Górnego Ślaska :D moja mama tam dzwoni w poniedziałek i umawiam sie na wizyte :D:D czytajcie !! http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35063,3740524.html i tu jest stronka tego gabinetu http://www.big-smile.eu/pl/ a tu taka jeszcze jedna ciekawostka http://www.gazetawyborcza.pl/1,82709,4615622.html ahh.. teraz to juz sie całkiem napaliłam :D ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
Misha609 ja mam ten sam problem co ty...mam za dużo zębów już teraz a ósemki mi jeszcze oczywiście nie urosły.Nie wiem co to będzie i czy wogule mi urosną bo mam już 19 lat.I powiem Ci że moja orto nie jest zwolenniczką wyrywania zębów dlatego od lipca męczę sie z ruchomym aparatem (to już mój 2) I na ostatniej wizycie powiedziała że pomimo tego że zrobiło sie AŻ tyle miejsca to ciągle jest za mało i wyrwanie zębów będzie konieczne. Które zęby lepiej wyrwac czwórki czy piątki?Osobiście wolałabym piątki bo są mniejsze a tych czwórek trochę boje sie ruszac bo wydaje mi sie że później zostaną mi jakiś szpary miedzy zębami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś na forum była dyskusja o tańszych aparatch na poludniu :) Ktoś chyba tam zakładał, nie pamiętam już. Co do jedzenia, nie dajmy się zwariować ;). Jeśli chodzi o gumę, moja orto powiedziała, że nie było żadnych badań dotyczących szkodliwości żucia gumy w aparacie. Jedyne co może się przydarzyć, to przyklejenie. Tak samo jak w przypadku innych klejących się słodkosci. Ale wystarczy trochę wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmmka
Cześć! 3 dni temu założyłam sobie aparat stały, metalowy, jeden łuk - górny. Zęby mnie w ogóle nie bolą (czy powinno mnie to niepokoić?), za to ostre części aparatu CHOLERNIE mnie obtarły. Oczywiście mam wosk, ale nie chcę go używać, bo nie chcę, żeby go było widać. Czy ma ktoś jakiś sposób na takie 'obtarcia' wyłączając wosk? Dzięki, pozdrawiam wszystkich z aparacikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _akasha_
emmmka Dentosept A - poleciła mi go ortodontka:) Mi pomógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie o co chodzi z tym woskiem. Ma się po nim jakiś przykry posmak w ustach?? Czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynkka1516
Hej! Mam pytanie, jakieś dwa miesiące temu byłam na wizycie u ortodonty, i powiedziano mi, że mam zdrowe zęby i nie muszę nic wyrywać, od razu mogę zakładać aparat..Właśnie teraz zdecydowałam się na założenie go, i mam wizytę w piątek.. Czy przed założeniem go będę mieć robiony jakiś odcisk czy coś i zakładany dopiero na następnej wizycie czy od razu? Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×