Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość SlackerB
A u mnie jakos smutno, w sobote dokrecilam srubki w ap.ruchomym i ciezko jest, bola mnie zeby,dziasla czuje sie jakbym nosila sztuczna szczeke a tu jeszcze pol roku:( no ale sumiennie nosze po 10-12h. na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim :) Wczoraj byłam u orto. Miałam wymieniane obydwa łuki (poszły 2 stówki :/). Dalej noszę gumki od górnych 4-ek do dolnych 3-ek, tylko, że mocniejsze. Ząbki bolą jak nie wiem :( (nie mogę gryźć ;( ). Poza tym orto założyła mi znowu expander na podniebienie (pociesza mnie fakt, że jeszcze tylko 2 m-ce i pozbędę się tego dziadostwa na zawsze :)) ). W zastępstwie miałam inny metal na podniebieniu więc teraz nie mam większych problemów z mówieniem (ściągnęła mi go wtedy dlatego, że dostałam uczulenia od antybiotyku, spuchł mi język i expander wżynał się w niego .. jednym słowem zrobiło się nieciekawie). No i oczywiście mam nowe gumki :)) Różowo-niebieskie :) pzdr :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja pamietam swoje początki to ząbki sie tak bujały na początku=ból potworny, a efekty zaczęły być widoczne ok 3m-ca, ale ja tylko klient jestem więc nie wiem jak to jest, kazdy widać inaczej przechodzi teraz to mi \"3\" jedna szaleje bo wchodzi na swoje miejsce ech zawsze coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia75
Mam prosbę możecie mi polecić dobrego ortodontę w Toruniu,też chcę założyć sobie aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej:D dawno nie zawitałam tutaj...jeszcze nie mam zdjęć, ale to n9ic, napewno zrobię je do piątku...bo w sobotę wizytacja już...szybko zleciało... Mam taka szparę wielką między 1 a 2, że szok..mogę sobie wykałaczkę przekładać tą szparą;) ale jeszcze nie jest dociągnęty ten ząb do końca, tak węc kiedy wywnioskowałam, że będe musiała pewnie drugi miesiąc ten ściagacz na tych dwóch zębach nosić to zaczęłam go palcem tam przwepychać w wolmych chwilach, ale wiadomo nie jakoś na siłę, tylko tak mniej więcej jak mnie ta guma zawsze cxiągnie:P i działa...już mi niedalekop zostało, żeby 2 się do trójki przyłączyłą..ciekawa jestem jak będe wyglądała ze szparą między jedynkami, a to nieuniknione to wiem, bo mam przesuniętą górną szczene w prawo, i trzeba poprzesuwać każdy jeden ząb spowrotem, tak, bo przedziałki między górnymi i dolnymi jedynkami były w jednej linii:)...kończę . Wiem że trochę przesadziłam z pisniem ale co pan zrobisz panie piotrze...Pa:*👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam u orto mam czarno-czerwone gumaski i spręzyne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA to wygląda oleśnie, miał ktos z was spręzyne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenkaaaaaa
hej! mam ogromna prosbe: czy ktos moglby mi polecic solidnego ortodonte, ktory zalozy mi staly aparat w POZNANIU (okolice Winogrady, Piątkowo)? Z gory dziekuje baaardzo:)) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ksiazek telefonicznych nie macie?? znajomych nie macie?? zadko kto odpowiada na takie posty wystarczy prezeczytac jedna dwie strony!! Wystarcxzy popytac znajomnych albo zajzec do ksiazki tekefonicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianekkk
co sie bulwersujesz... nie jestes moderatorka wiec nie marudz. chca pytac to pytaja moze akurat bedzie ktos z tego miasta i odpowie... to tylko forum a zachowujesz sie jakby Ci blog usuneli haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuoFruo
Hey! Ja co prawda mam 14 lat niecale, ale aparat nosze juz rok i 10 m-cy a 19 marca sciagam, i zakladam plytke retencyjna. Troszke "was" poczytalam, ale o plytce nic nie zauwazylam. Czy ktos z szanownych aparatek ma juz plytke ? I jak to wlasciwie wyglada? Ja wszystko przezylam, wiec Wy dacie rade napewno. 3mam za was kciuki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O juz mam staly nick. I bede do was witac co jakis czas. Dora - przeczytalam Twoja kazda wypowiedz ;) Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dopiero 2 miesiece aparat ale zostalem poinformowany ze po zdjeciu bede mial zakladane jakies plytki retencyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniosowa
Witam Mam pytanie troche z innej beczki, a mianowicie chodzi mi oto że gram w siatkówke i czytałem że są specjalistyczne ochraniacze na zęby. Czy ktoś z was takie coś posiada albo wie gdze można to kupić??? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja slyszalam ze ta plytka jest straszna. Wiec chce zaglebic sie w lekturach, ale widze ze kazdy ma tu mlody aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusiaczek
heej;) no więc (choć w sumienie powinno sie tak zaczynac zdania;p) mam aparat od hmm października... wczoraj byłam u orto, która powiedziała mi, że \"przeskoczylam\" zmiany 4 łuków bo tak mi się ładnie ząbki poschodziły i dała mi ten jakis grubszy czy coś i taki dodatkowy drucik na przodzie( zęby mi zaraz odpadną;/)...nie powiem, ze wygląda to troche smiesznie, ale no cóż...dodatkowa ozdoba xD mam do Was pytanie czy przeźroczyste gumki się odbarwiają (lub raczej zabarwiają) bo ja wciąż się boje wziąć inny kolor niż różowy;) Pozdrowienia dla wszystkich aparateeeek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
Witam wszystkich. Chciałabym się dowiedzieć ile czasu trzeba czekać na aparat stały. Ile Wy czekaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim mam nadzieje ze ktoś jeszcze mnie tu pamięta kiedyś pisałam ze chciałabym założyć aparat ale nie zgodziłam sie na wyrywanie zębów i być może dobrze zrobiłam bo poszłam do innego orto w poznaniu i kobieta opowiedziała mi ze rzadko wyrywa zęby powiedziała mi tylko że dol i góra jest nieunikniona a przed założeniem aparatu będę musiała nosić tak z 3 miechy takie coś co zakłada sie od środka szczeki żeby rozepchać zęby ( zapomniałam jak to sie nazywa.) za aparat będę musiała zapłacić 3000 a za to coś heh ok 300 zł tylko jeszcze sie waham a to dlatego ze kobieta powiedziała ze troszkę opiłuje mi ząbki zmniejszy mi szkliwo miedzy zębami i tu właśnie sie zastanawiam czy to nie spowoduje że zaczną mi sie psuć czy ktoś miał coś takiego robione jak to wygląda czy to boli i jak zęby zachowują sie po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Ja robilam odlew, i czekac musialam tylko na wizyte. Po ok. 5-6 dnich bylam juz w aparacie. Gumki przezroczyste sie zabarwiaja - wiem bo mialam przez pierwsze pol roku caly czas przezroczyste. Teraz nosze kolorki rozne przerozne. Wiec jak kto woli. POza tym kazda gumka sie odbarwia (robi sie bladsza i ogolem ) wiec to obojetnie jakie gumki sie ma. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyzsza wypowiedz o gumeczkach, byla do Anusia :) Co do pilowania szkliwa : Ja mam spilowane, a zabki zdrowiutkie. Wiec naprawde nie ma sie czym przejmowac :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianekkk- z tego co wiem ty jestes tu jeszcze kr ócej, a ja jestem od pól roku. Jasne że może pytać, ale po co zadawać takie bezsensowne pytania, i wcinac sie w jakis temat. Ja tylko mówie na przyszłosc, bo gdybys przeczytał (a) dwie d\\strone np. to juz by wiedziala ze nikt nie odpisuje na takie wiadomosci. I się nie bulwersuje dziewczynko (chłopczyku) tylko wkurza mnie w kołko zadawanie tych samych poytań. Bo wchodze tu i znowy jest to samo co wczoraj tylko zadane tylko przez inną osobę. Wiecej to nie zaglądam bo jak juz mówiłam totalnie tu nudą wieje. A o aparatach jest wszystko w necie FUCK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelia :) Jaka ty drapiezna. Kazdy ma prawo pytac... Dlaczego by nie ? Ja chetnie odpowiem na to co bede mogla. A tak poza tym, Sandra jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i dodalam foto :) Pozdrawiam i zycze milego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Założyłam sobie aparacik wczoraj ;) ciesze sie ale ząbki troszke mnie bolą :( mam nadzieje ze to wkońcu mija? naraie mam tylko na górze.... dół nie wiadomo czy bedzie mi potrzebny czy się obędzie bez ;) nooo... aparacik metalowy.a ja mam 22 lata ;) pisze bo wszyscy tu widze wiek podają ;) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalety Damona odrazu widac :)) ja w sumie nie nienarzekam na swoj dziala w miare szybko. tak czy inaczej jestem zly na siebie bo moglem zalozyc juz kilka lat temu :) ale co zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
tez mam aparacik: mam identyczne gorne polozenie zebow jak ty w dniu zalozenia aparatu, nawet tego samego zeba mam wypchnietego do tylu:-), pieknie Ci sie wyprostowaly!zazdroszcze bo ja dopiero za pol roku skoncze nosic ap ruchomy i przerzuce sie na staly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam zabki takie jakie mam jedynie co zgryz lekko gora do przodu i kiel schowany. Dlatego nalozylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pitole... Wczoraj byłam na drugiej wizycie u orto. Robiła mi odlewy (dół musiała 2 razy bo nie objęło ósemek - maja wina - wypchnęłam językiem;) Zapytałam się wstępnie co będę miała robione tak wiecie ogólnie. A ona mi na to, że musi dobrze opracować zdjęcia i odlewy bo mam skomplikowaną wadę. Że będzie potrzebny "hyrax?" do rozszerzenia szczęki, bo nie warto i nie można wyrywać wszystkich zdrowych czwórek (hyrax - 900zł a wy ile płaciliście?). I mogę go mieć równocześnie założonego z aparatem stałym. Znowu ? znak zapytania. Przecież jak ja będę jadła, mówiła czy cokolwiek innego?? A nie mówiąc już o bólu... A mama na to: znowu 900zł? za aparat 2800 i do tego jeszcze to?? A orto na to: Bez hyraxu nie wiem czy podejmę się leczenia, bo nie sztuka wsiąść pieniądze i nie wyleczyć wady. wow... I nie wiem czy mama w następny czwartek zaakceptuje plan leczenia. Myślałam że ta wizyta mnie podbuduje (23.02 - sobota ma/miałby być zakładany aparat) a tu masz... Dlaczego to jest takie drogie!!! Kuźwa! PS. Nie zwracać tymczasowo uwagi na stan mojej psychiki i mi nie współczuć - taka ma prośbe - bo się poryczę jak będę czytała. Mimo wszystko przesyłam wszystkim całusy :*** I na koniec "uśmieszek" na pocieszenie :D siebie oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×