Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

witam wszystkich serdecznie. Prosze o pomoc. Zdecydowalam sie leczyc ortodontycznie. Pani ortodontka operuje dziwnymi haslami... czy wiecie co to sa zamki bezligaturowe? wycenila jeden aparat (metalowy) wlasnie z tymi zamkami na 3000 zl. jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, ale cos wydaje mi sie ze to troszke drogo... Koszt calego leczenia wynosi 10 000... Co o tym sadzicie? dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
Laki.bezligaturowe to znaczy,ze nie bedziesz mial do dyspozycji wybierac kolory gumeczek,ktore w wymienia sie co miesiac.podobno aparat ten przyspiesza leczenie.rozumiem ,ze 3000zl za jeden luk?czy za oby dwa?bo jest to tylko za jeden to jest to bardzo drogo,radzilabym sie wybrac do innego ortodonty i zobaczyc,co Ci powie.Ja tez mam metalowy tylko z gumeczkami(taki tradycyjny aparat) i za jeden luk place 1500zl a 3000zl kosztuja dwa luki.co miesieczna wizyta u orto to koszt 50zl.wiec to 10.000 tys to moim zdaniem duuuuzo pieniedzy i za drogo!ale moze sie nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine26
czesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laki >> Skad jestes?? Ja za swoj placilem 3 tys. za jeden łuk. Drogo ale polecam, zabki nie bola tak jak przy zwyklym, wizyty rzadsze, efekty szybciej. Zreszta spojrz w moja stopke sama ocenisz efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKAŚ FAJNA
mam takie pytanko, z czego są zrobione te zwykłe metalowe aparaciki? z niklu? bo wiem ze mam uczulenie na nikiel. jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaaasia504 --> przepraszam, nie zrozumiałam Cię :( w takim razie niewiem o co może chodzić z tym aparatem. Dziwny jakiś :/ Jeśli chodzi o koszta, to ja za zrobienie wszystkich zębów (wymiana starych plomb, i plombowanie tego co wyskoczyło) + wyrywanie jednej ósemki i jednej czwóreczki już wydałam ok 2000zł!!! :( A jeszcze muszę leczyć kanałowo jedną piątkę. I jeżeli będzie to jeden kanał to 200zł + 100zł sztyft z włókna szklanego, który ma za zadanie wzmocnić zęba a jeżeli będą dwa zęby to kwota 300zł razy 2 :( No i jeszcze jedną czwórke musze wyrwać, czyli ok 100-150 zł. No i jestem również zdania, że jak robić to robić dobrze! A tak w ogóle po wczorajszym rwaniu czwórki to czuje sie jakaś szczerbata i sie nie usmiecham, albo chowam uśmiech za ręką ;) A 2 maja wyrywam z drugiej strony. To dopiero będzie stres... Pozdrawiam wszystkich wykończonych finansowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hejka:) Mam jeszcze jedno pytanko:D Otóż, czy jest hyrax zakładany na dolną szczękę?????? A jeśli chodzi o koszta to płace 1200 zł za jednej łuk, a wizyta miesieczna kosztuje mnie 20 zł:PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neszka_7
Założyłam pół roku temu aparat górny w systemie damon (bo mam powazna wade zgryzu) niedawno założyłam na dół. czy ktos wie ile bedzie trwało leczenie tym systemem? słyszałam ze krócej niz normalnym to prawda?? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
miszt ---> a jaki cudem w wieku 20 lat masz jeszcze mleczaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bluebird
czy moze mi ktoś polecić dobrego,sprawdzonego ortodontę w Trójmieście(najlepiej Gdańska)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hejka Mam jeszcze jedno pytanko Otóż, czy jest hyrax zakładany na dolną szczękę?????? A jeśli chodzi o koszta to płace 1200 zł za jednej łuk, a wizyta miesieczna kosztuje mnie 20 zł PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hejka Mam jeszcze jedno pytanko Otóż, czy jest hyrax zakładany na dolną szczękę?????? A jeśli chodzi o koszta to płace 1200 zł za jednej łuk, a wizyta miesieczna kosztuje mnie 20 zł PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine26
Witam wszystkich, Bardzo się cieszę, ze wreszcie dołączyłam do Waszego grona. Od kilku dni noszę śliczny aparat i załuję tylko jednego.. ze tak późno sie zdecydowałam :). Za całość leczenia zapłace ok 5000 zł - ap.porcelanowy, wizyty, zmiany łuków, ap.retencyjny.Mam to rozłożone na raty, na 2 lata, więc chyba nie wychodzi tak dużo.Mam pytanko: co możecie polecić na afty w buzi? To mój jedyny problem związany z aparatem! Pozdrawiam wszystkich.A na marginesie, to jestem pod wrażeniem serdeczności, jaka panuje na tym Forum. Tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
a co to znaczy "afty"?sorki,ale nie bardzo kumam.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine26
Maju - takie ranki w buzi od drutów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
aaa to teraz juz wiem.na to jest masc ktora kupisz w aptece bez recepty "sachol" kosztuje pare groszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona_1986 --> no to normalne, nie miałam zawiązków zębów stałych więc nic nie wypchnęło mleczaków, a że są zdrowe i nic na nie, nie napiera to same nie wyszły. Mogłam wcześniej je wyrwać, ale po co miałam to robić, żeby mieć dziury???? a tak miałam zęby przez cały czas i wyrwe je dopiero przed aparatem :) ona_1986 nie tylko ja mam w tym wieku mleczaki, znam o wiele starsze osoby z mleczakami :) Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justine >> afty znikna same, nic na nie nie poradzisz. Wszelkiego rodzaju mascie daja tylko chwilowa poprawe. Po prostu trzeba przetrwac :) Po kilku-kilkunastu dniach wargi, policzki i dziasla sie przyzwyczajaja do aparatu i druciki jakos \"przestaja\" kaleczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko wszystkim! Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do waszego grona i opowiedzieć swoją historię :) otóż mam 21 lat i w poniedziałek idę na zakładanie pierścieni a w środę 30go zakładam aparat na górę. Bardzo się cieszę, że będę go miała bo ma krzywe ząbki odkąd pamiętam;D zdecydowałam się dopiero teraz gdyz wcześniej strasznie bałam się dentystów i ogólnie pokazywania w całej okazałosci co w mej buzi piszczy. ale trafiłam na dobrą i bardzo miła dentystke ktora zaproponowała mi założenie aparatu gdyż stwierdziła że mam ząbki w bardzo dobrym stanie a szkoda bo skoro są krzywe to moga w przyszłosci sie rozchwiać i powypadac bo przy wadach tego typu czesto sie to zdarza. wczesniej niezbyt przeszkadzała mi ta moja krzywizna gdyz nie przeszkadzało mi to moi przyjaciele nigdy nie zwrocili i uwagi ze cos jest z nimi nie tak a moj chlopak stwierdzil ze moje krzywe zabki sa urocze (?) mimo to postanowiłam założyc ta metalowa biżuterie i nosic ja z wielką duma a w przyszłosci swiecic zdowymi i prostymi zębiskami...;D heh ale zamuliłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie coś na temat aparatu Damon!!! Zainteresowana jestem ta metodą, ale ciekawe jak to faktycznie w praktyce wygląda, czy to takie świetne jak piszą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiak >> wroc kilka stron wstecz i poszukaj, czy to takie trudne?? Ile razy mozna odpowiadac na te same pytania... Chcesz w skrocie - tak, warto doplacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaaaaaa
Hej. Mam do Was pytanie. Otóż dziś miałam zakładany aparat (zwykły, metalowy) na górną szczęke. I zauważyłam, że przy każdej \"klamerce\" (nie wiem jak to się nazywa) jest drut, tzn. do każdej tej \"klamerki\" przyczepiony jest drut a do jednej nie. Jest to na na dwójce i ona jest troche w tyle. Kurcze, i teraz nie wiem czy mam iść do oritdonty czy to tak ma być? No bo w sumie po co mi zakładała tą klamerke skoro nie jest do niej doczepiony drucik? Czy ktoś się zna? Bardzo proszę o odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neszka_7
hej. Nie masz sie czym martwic, ja miałam tak przy górnym a teraz przy dolnym. Z czasem ortodontka Ci to doczepi.POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKAŚ FAJNA
hej! jak to jest z tym uczuleniem na aparat?wie ktoś? nie jestem pewna czy jestem uczulona na nikiel(bo chyba z niklu robi sie aparaty) a jesli jestem to co? zaloze aparat a pozniej sie okaze ze nie moge go nosic? czy ortodonta powinien sprawdzic czy jego pacjenci nie beda zle reagowac na aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: też mam aparacik , sorry ale nie zauważyłam wcześniej nic o tym po za ostatnią stroną gdzie piszesz ile zapłaciłeś. :) Jeżeli jest więcej informacji to ok poszukam, ale trochę więcej uprzejmości i zrozumienia by sie przydało.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do: też mam aparacik- Ok, znalazłam w końcu trochę o tym Damonie, ale czy możesz mi powiedzieć jaka jest różnica między damon 2 a damon3?? Pewnie jakaś nowsza wersja?? Czy ktoś może polecić klinikę w Warszawie gdzie zakładają Damona?? Ja jestem zapisana na konsultację do Dental-Med.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia44440
Hej ja mam aparacik od niedawna. Mam problem , na koncu mam mały wystający drucik ten co przypina się do łuku nie mam pierścieni on mi tak odstaje jak się uśmiecham to on łapie mi polik tak jakoś nadziewa to mnie boli ktośjeszcze ma z tym problem????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkut
hej! mam niedawno założony aparat i drucik też strasznie mnie kuje w policzek! doginam go palcem do zęba ale on i tak spowrotem wraca i znowu rani mój biedny niewinny policzek! niewiem co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiak >> ja zwykle jestem naprawde mily i uprzejmy(szczegolnie dla kobiet ;) ) ale po prostu denerwuje mnie jak sobie wejde na forum, na ktorym wszystko (czy tez prawie) juz jest napisane i widze setny raz podobne pytanie. Ale oki :) Powiem Ci w ten sposob, ze ja z mojego Damona jestem bardzo zadowolony, wizyty sa rzadsze niz przy klasycznym aparacie, mniej bola zeby i naprawde szybko sa zauwazalne efekty. Do tego nie trzeba rwac zebow, ktore przy tradycyjnej metodzie musialyby poleciec. Wiec chyba warto dolozyc. Jaka jest roznica miedzy Damonem 2 a 3 niestety nie mam pojecia, ja mam wersje 3MX. Nie zaglebialem sie w dzialanie czy wyglad innych zamkow :) olcia i majkut >> macie pewnie dokladnie ten sam problem wiec odpowiem :) Nic nie zrobicie bo drucik bedzie sie wysuwal z zamka czy pierscienia w miare jak Wasze zabki beda sie prostowac. To jest nie do unikniecia i po prostu trzeba przetrwac. Dla pocieszenia powiem tylko tyle, ze to boli przez krotki czas. Pozniej policzki sie przyzwyczaja i pomimo, ze drucik bedzie haczyl policzek to nie bedzie to bolesne. Jedynie wyglad biednego policzka bedzie nieciekawy (bedzie caly poszarpany) ale tego w koncu nikt nie widzi na codzien a po zmianie łuku na grubszy problem znika i policzek sie zagoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×