Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość hahihehy
zgryz mam normalny. tylko do zdjęcia tak wysunęłam dolną szczękę bo krzywizny niebyło by widać. chodzi mi o same zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DuoFruo - co do bolców to widziałam u kolezanki, że miała trzy bolce na kolejnych zębach u dołu tj 2,3,4. Ja mam tylko na trójkach czyli kłach :) Dzis byłam na kolejnej wizycie. Było dość nieprzyjemnie a nawet boleśnie. Pani orto załozyła mi wyciagi na trójki żeby juz zaczeły iśc do tyłu, powiedziała, że teraz zrobia się szpary miedzy 1 i 2 i miedzy 2 i 3.Dodatkowo dociagnęła mi druciki mocno, bardzo boli, ech musze jakos wytrzymac te najgorsze 3 dni, później bedzie łatwiej :):):) Mam pytanko, czy wam równiez odklejaja sie zamki od zebów? jesli tak to jak czesto? U mnie przez 5 miesięcy zamek odkleił sie juz pięć razy ciągle na jedynce w dodatku dzis orto przykleiła mi, naciagnęła drucik i znowu sie odklił, przykleiła znowu teraz się martwie, że znowu sie odklei:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
wiomalk---> Zakładałam u Łęczyckiej:))) Kojarzysz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam na 3 tylko ;) One służą później (te bolce) do zakładania takich gubeczek :) hahehihy( czy jakoś tak) Ja z jednym ząbkiem i lekkim krzywym zgryzem nosiłam 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Mi na szczescie zamek ani razu sie nie odkleił a aparat nosze juz od 1 marca. Efekty sa niesamowite:) Kolezanki nawet zwrocily uwage:) Jestem bardzo happy:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaaasia504 ---> ja aparat mam od 11 marca i też mi się nic nie odkleiło, ale dalej mam ranki na policzkach, heh tylko już mnie nie bolą, bo zdążyłam się przyzwyczaić ^^ jutro po 2 miesiącach od założenia idę na pierwszą wizytę, już nie mogę się doczekać. W sumie różnicy nie zauważyłam... bo aparat potrzebuję tylko po to, aby nie mieć przerwy między górnymi jedynkami. Czekam na efekty! (z resztą jak każdy chyba na tym forum :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskudka5
witam! Noszę aparat od października 2006 i niedługo mi go zdejmą. Ortodontka poradziła mi żebym po zdjęciu zrobiła sobie zabieg podcinania dziąseł (czy jak to się tam nazywa), żeby odsłonić bardziej zęby. Niestety nie wiedziała dokładnie gdzie takie coś można wykonać. Jeśli ktos z was wie cos na ten temat to proszę o jakieś info. Pozdrawiam wszystkich aparatkowiczów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już powoli przezwyczajam się do dziury po zębie :P troche zaczyna się zarastac:) a co do tego podcinania dziąseł..? ja nawet nie wiedziałam, że takie coś się robi...:/ a w jakich przypadkach jest wykonywany taki zabieg?? i ile on kosztuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paskudka5 - czy ten zabieg polega na podcinaniu całych dziąseł? Kiedys mój syn miał podcinane dziąsło ale tylko w jednym miejscu, w sumie to nawet nie dziasło tylko taka błone nad górnymi jedynkami, dzięki temu zabiegowi warga górna poszła troszke w górę i to miało mu w czyms pomóc, czy to o to chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paskudka5
chodzi o podcinanie błony, ażeby lepiej wyeksponować zęby przednie, ponieważ aparatem nie da się ich wyciągnąć, chyba coś takiego miała na myśli ortodontka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli to jest to samo co u mojego syna. Można to zrobić u każdego hirurga stomatologicznego, jest to zabieg bezpłatny ( przynajmniej ja nie płaciłam), w znieczuleniu miejscowym, rozetna, założą 3 szwy, po tygodniu szwy ściągają. U niego to się ładnie i szybko wygoiło. Naprawde nie ma sie co martwić, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam pojęcia, że robi się coś takiego... a mozna w drugą stronę tzn.. podpiłować, bo wszystkie zęby mam fajnie proporcjonalne oprócz jedynek :| są za długie... czy można sobie je skrócić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, że można skrócic jedynki, ale raczej rzadko się to robi. Gdy sie je podpiłowuje to sie je niszczy. Naprawde tak źle wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wcale zle nie wygladaja, ale tak pomyslałam ze moze ładniej by były krótsze... ale skoro tak to nie bede juz nic kombinowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Miszt -> ja dzis mialam wizyte u orto i peirwsze co spytalam sie o te nieszczesne jedynki bo mam ten sam problem ja uwazam ze sa za dlugie i nieproporcjonalne do reszty. ja chcialabym je spilowac ale orto powiedziala ze nie ma takiej potrzeby, ze tylko sie zniszczy zeby a jak bede juz nosic aparat to jedynki sie wyprostuja i bedzie to wygladac bardzo ok, no nie wiem zobaczymy, a ta jej asystentka zaczela mi wkrecac ze przeciez jedynki nie zawsze musza byc proporcjonalne do dwojek etc. :/. Hmmm, to tak: weszlam, z miejsca pokazalam odlew gipsowy, zalozylam ruchomy i orto powiedziala ze bardzo ladnie skorygowaly mnie sie jedynki, ze juz kat pomiedzy szczekami sie robi taki jaki mial byc z zalozenia, ze juz zmienia mi sie wyraz twarzy.Podekrecila mi spowrotem aparat o 1mm bo juz byl zajechany i nie stykal sie z podniebieniem, teraz mam podkrecac co 10 dni a nie co5.Hahaha najlepsze ona do mnie: a ty nosisz od wrzesnia aparat co nie? a ja: eeeee no nie od 29stycznia czyli dzis 3,5 miesiac mija a ona: niemozliwe bo tak szybko i pieknie sie wszystko koryguje a ja: ale ja go zdejmuje tylko do jedzenia i nosze po 15h dziennie,a orto: aaa to wszystko tlumaczy;p Nastepna wizyte mam 8 lipca, moze juz wtedy zalozy mi separatory? kurde nie wiem bo zapomnialam sie spytac.Troche mi smutno bo myslalam ze juz na poczatku czerwca bede miec zakladany aparat a tu lipa:E, meczy mnie strasznie ten ruchomy ale nie ma co jak mus to mus tymbardziej ze mi na maxa zalezy.No nic, pozdrawiam:-) Skasowala: 40zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
witam ponownie :) mam taki problem...dzisiaj rano zauważyłam że dziąsło nad ząbkiem na którym mam pierścienie dziwniesię zaczerwieniło i wydaje się troszke opuchnięte. posmarowałam maścią kilka razy i tyle. jednak popoludniu kiedy zaczelam oglądać i nacisnęłam to wyciekła z niego ropka. i za każdym razem jak nacisne to jest to samo. dziąsło jest na tyle opuchnięte że zamek na nie uciska. poszłam do orto ale wyjątkowo była taka kolejka, że nie czekałam bo miałam kilka spraw do załatwienia. pójdę jutro. ale mam pytanie czy to jest spowodowane tym pierścieniem, czy raczej to zwykły stan zapalny? tylko czym może być spowodowany. no i najważniejsze czym to mogę do jutra podleczyć? bo jednak troszke jest to uciążliwe i boję się żeby do popoludnia jutro nie zapuchło i nie zaropiało bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się pochwalić!!! Dzisiaj w końcu założyłam aparat :) Co prawda zameczki są tylko na trójkach i piątkach a na szóstkach pierścienie. Samo zakładanie nic mnie nie bolalo. Nieprzyjemne było tylko zakladanie pierścieni. Teraz, po calym dniu czuję że boli mnie parwa trójka. Ale moja orto powiedziała ze tak może być. Że najpierw boli jeden ząbek a potem może boleć inny. Orto dała mi też ten wosk, ale jak narazie obeszlam się bez niego. Nie jest tak żle. Troche przy jedzeniu przeszkadzaja mi te śruby czy cos przy pierścieniach. Ale jak narazie niemam żadnych ran. A jak było u Was w pierwszym dniu??? Aaa... no i gumeczki mam niebieskie ;) Jestem przeszczęśliwa :)))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
hej hej. Ja dzis miałam wizytkę u orto. Musze jeszcze wyrwać zębolka i podleczyć się 2 tyg a pózniej do dzieła-czeka mnie aparacik. Martwi mnie ból o którym tak piszecie - na prawdę ciężko jest po założeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariemi czekamy na fotkę w aparaciku;) ale Ci fajnie, ja będę miała 27 zakładany i nie mogę się doczekać kiedy zacznę prostować swoje ząbki:D u mnie 2 wystaje zza łuku podobnie jak u Ciebie i boję się że to ona będzie mnie bolała najbardziej resztę ząbków mam w łuku tylko jedynki odrobinkę ściśnięte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona_1986 --> a moze Ty masz uczulenie na materiał, z którego jest zrobiony aparat?.... wiesz nie sugeruj się tym co piszę, bo sie na tym nie znam, ale trzeba wszystko brac pod uwagę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
widzę że prawdziwe z was aparaciary;) i tu każda nie może się doczekać tej chwili. A co pewnie, bo trzeba być dobrej myśli i ja też czakam. Termin ustalony:) na 9 suuper. Pozdr dla wszystkich ziomali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien --> na 9 czerwca??? ale masz fajowo...ja miesiąc pozniej..;/ ale damy rade :) chociaż nie ukrywam, że już nie moge sie doczekać... moze dlatego , że tak długo o tym marzyłam i tak długo na to czekałam.... nie wierze ze to dzieje sie na serio dlatego juz bym chciała go miec, zeby uwierzyc, że sama spełniłam swoje marzenie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
miszt- tu wszyscy czekają i marzą o tym samym:]. Fajnie, że Ci wszyscy tu są i że można popisać-bo zawsze to rażniej. Tobie też szybko zleci, zobaczysz. Chociaż i ja nie ukrywam że chciałabym szybciej, ehh:). Buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
ona_1986 --> Ja miałam podobny przypadek. To bylo tak z dwa miechy temu. Nie miałam jeszcze aparatu. I pewnego dnia nad jedynka zrobilo mi sie tez takie cos. Bardzo, ale to bardzo mnie bolało. Z bólu az płakałam, bo nie mogłam wytrzymac. I tez mi z tego ropa leciała. Pozniej okazało sie ze mam cos z korzeniem i konieczne bylo leczenie kanalowe jedynki. Nie mam pojecia czy Ty masz taki sam przypadek. Takze nie sugeruj sie tym co pisze. Byc moze to jest tylko mała rana:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahihehy
Ja sobie zrobiłam wielkie odliczanie (kilkanaście samoprzylepnych karteczek z liczbami) i powiesiłam je na ścianie. Już nie mogę się doczekać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na zdjęcia :D Niedługo ja wstawię :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt ---> ja miałam podcinane wędzidełka - nic nie bolało, bo babka najpierw robiła znieczulenie, a potem cięła nożyczkami xD ten krótki zabieg miałam robiony gdzieś 2 lata temu. ja też wstawię zdjęcia swoich ząbków na stronę fotosik.pl tylko najpierw muszę zobaczyć jak ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt ---> aha ... co do tych za długich jedynek: ja też mam z tym problem, orto proponowała mi piłowanie, ale namyśliła się i zamki na jedynkach umieściła mi troszeczkę niżej, bo wtedy zęby się jakoś wsuną i będą równe i innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dancerka1994
Witam wszystkich ;) Jestem tu nowa, ale mam nadzieje, że ktoś mi odpowie na pytania ;) A więc : niedługo idę na 1 wizytę do ortodonty, bd miała aparat stały, mam ogólnie proste zęby, tylko wystaje mi 2 i 3 =/ Jak myślicie ile bede nosila aparat ?? Bo ja sie właśnie tego boje . Że bd musiala 3 lata czy cos =/ Jak myślicie ? Aa...i .. czy po założeniu aparatu sepleniliscie? Z góry dziex za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×