Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Justysss
A wszystkie aparaty sa z gumeczkamii.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
u mojej orto zamki mini sa w tej samej cenie co zwykle. ja za jeden luk placilam 1200 zł już widze poprawe a mam go od 3 tyg. :D . moja inna kumpela ma zamki kosmetyczne i szczeze sa straszne bo pozółkly jej a myje jak tylko cos zje nawet w szkole. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieceie dziewczyny mi tam jakoś się metalowe aparaty bardziej podobają niż te kosmetyczne:) poza tym jak płacę to niech chociaż trochę bedzie widać za co:) heheh metalowy góra -1500zł wizyta -100zł- 27 maja zakładam:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
Mam WAŻNE pytanie do osób, które już miały zdejmowane aparaty (KONIECZNIE kosmetyczne!) Ja swój noszę od 5 miesięcy i dzisiaj miałem przeklejane 2 zamki (na jedynce i dwójce) aby ustawić je w inne położenie. Orto powiedziała, że tak jak zdejmie te dwa zamki, tak zdejmować będzie cały aparat. No i zdjęła, ale jak! Jejciu normalnie chwyciła cążkami za zamek i go pokruszyła, no i tak samo kolejne fragmenty zamka na zębie- po prostu kruszyła. A bolało jak cholera- jak u dentysty, myślałem, że mi zęby powyrywa, połamie i w ogóle... Ponoć metalowe ładnie się krzywią i schodzą z zęba dużo łatwiej i mniej boleśnie (choć piłowanie kleju i w tym przypadku jest równie nieprzyjemne :() No i z tego względu potrzeba mi tu jakiejś odważnej i wygadanej osoby (najlepiej kobiety), która to ma już to za sobą :) (się znaczy zdejmowanie aparatu) Bym był bardzo wdzięczny :) za krótki opis takiej czynności. Dlatego najlepiej, żeby była to osoba, która ma już zdjęty taki (koniecznie kosmetyczny) aparat, albo ma przynajmniej pewne doświadczenia z tym związane. Gwarantuje, że jak je opisze od razu poczuje silę piej (i ja też) :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
Hej hej ja dziś właśnie wyrwałam ząbka i teraz mi tylko wyczekiwać 9 czerwca.Szczerze to nie moge się już doczekać, ale już coraz bliżej. Ja po dzisiejszej wizytce jeszcze dochodzę do siebie, bo było okropnie. I chociaż mój ząbek był już martwy ja siedząc na fotelu zastanawiałam się jak niektórzy orto karzą wyrywać zdrowe zęby-ja dziękuję i tak ledwo żyję;(.A pani dentystka w trakcie mówiła że chyba się porwała z motyką na słońce:( weż tu człowieku siedz na fotelu i takich rzeczy słuchaj brrr;(. Proszki jem i jakoś staram się nie myśleć.Ja chce już mieć aparat:) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
amancik boze ja tez mam aparat kosmetyczny noszę2 miesiąc zdejmuję po 2 latach to co piszesz jest straszne tez czekam z niecierpliwoscią jak ktos ci odpisze jak to jest z tym zdejmowaniem tez obiło mi sie o uszy ze z kosmetycznym aparatem jest gozej ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuu... coś długo mnie tu nie było, pewnie nikt mnie już nie pamięta bo widzę mnóstwo nowych osóbek;)) 14 czerwca zakładam wkońcu na dół aparacik, cieszę się, bo przy mojej wadzie nie było wiadomo czy będzie jakiś sens go zakładać, czy wyprostować tylko górę.. :) czeka mnie wyrwanie dwóch czwórek z dołu, jedna za tydzień, druga za dwa. Justysss - nie wszystkie aparaty są z gumeczkami, są np takie aparaty jak Damon, one gumeczek nie mają. można też zamiast ligaturek takie druciki pozakładać na zwykły aparat:D pozdrawiam wszystkich:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam info do stopki, nie wiem czy jeszcze tu taka tradycja czy juz nie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka88 --> wstaw zdjecie bedzie lepiej widac twoja wade - to moze cosik podpowiem :) Sluchajcie toroche przerazilam sie czytajac wasza opinie o zdejmowaniu aparatu co prawda nie mam kosmetycznego mam metalowy ale - to pilowanie kleju brzmi strasznie :( czekamy na opinie osob ktore juz zdjely aparaty -piszcie koniecznie!!! aaa ma ktos mieszany aparat??? /tzn. dol metalowy a gora kosmetyczna/ lub przednie zamki kosmetyczne a tylnie metalowe??? 3majcie sie dzielnie aparaty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amancik --> ja też mam aparat kosmetyczny, ale ściągają mi go dopiero za 16 miesięcy. Pierwszy raz słyszę, żeby orto tak \"pozbywała się\" aparatu. Piszcie, jak wam ściągali kosmetyczny! Też jestem ciekawa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas ---> ja mam mieszany aparat xD Mam łuk górny. Do 3 mam estetyczny, a dalej metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłowanie kleju nie jest wcale takie straszne. Jak wspominałam wześniej, mi kilka razy juz odpadł zamek z jedynki. Za każdym razem orto zciągała klej. Wygląda to troche tak jak wiercenie ale nie dotyka szkliwa tylko klej. Nie jest to bolesne. Więcej jest z tym strachu niz to warte. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
wiomalk ma razje mi tez odpadl zamek z gornej 6 i musiala mi klej zdjac ona to ''piłuje'' taka cieniutka i prosta wierciałka :p wiec nie ma sie co bac czuc tylko jak to jezdzi i to wszystko :D mi sie to uczucie podobalo pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam metalowy, i nie powiem żeby ściąganie było aż takie przyjemne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysss
Tairaa- dzieki wielkie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
mam pytanie do was:) mieliscie kiedykolwiek piłowane zęby ?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanta88
Hej !!! :) Mam na imię Ania. :) Ja już od 1 klasy szkoły podstawowej chodzę do różnych ortodontów z mizernym skutkiem niestety. :( Dopiero teraz zdecydowałam sie na stały aparat bo już nie mam sił do tych swoich zębów. Z jednej strony się cieszę, że wreszcie po tylu latach męki i braku uśmiechu na mojej twarzy coś się zmieni, ale z drugiej strony boje się bólu wyrywanych zębów (najprawdopodobniej chirurgicznie), bólu związanego z noszeniem aparatu i tego czy będę mogła w mierę normalnie mówic. Tyle pytań się nasuwa i tyle niewiadomych. We wtorek 27 jadę na wizytę u swojej nowej orto (ponoc dobra) i zapadnie wyrok co robic, czy wyrywac czy nie. Jenyyyyy ja już chcę się uśmiechac !!! :P Pozdrawiam wszystkich ... mam nadzieję że załapię od Was tej pozytywnej energii związanej ze stałym aparatem bo jak na razie mam jej brak. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Dlugo mnie nie bylo u Was ale w koncu czas cos napisac. Dwa dni temu mialem za soba kolejna wizyte i moge odpowiedziec na pare pytan ;) Po pierwsze ktos kiedys pytal czy istnieje Hyrax zakladany na dol. Otoz... istnieje i dowiedzialem sie, ze za dwa tyg bede jego szczesliwym(??) posiadaczem :P Podobno problemy z mowa i jedzeniem sa mniejsze z Hyraxem niz na gornej szczece. Po drugie mialem tez przyjemnosc odklejania kilku zamkow i zdejmowania pierscieni z szostek. Srednia to przyjemnosc ale da sie wytrzymac. No niestety odklejanie polega na tym, ze zamek sie sciska szczypcami i on musi sam odpasc. Ma sie przy tym wrazenie, ze za chwile on dpadnie z kawalkiem zeba ale da sie przezyc, strasznie nie jest. Ale co Wy przezywacie szlifowanie kleju?? Przeciez tego w ogole nie czuc, ludzie nie siejcie paniki. kaska_rzeszow >> chodzi Ci o tzw. stripping czyli scieranie jakiejs tam malej czesci szkliwa aby zeby dpasowac ksztaltem do siebie?? Jesli tak to moge sie podzielic wrazeniami - nie jest to bol ale jest cholernie nieprzyjemne. kajka88 >> jesli mozesz sobie pozwolic na dojazdy do Wroclawia to sadze, ze moja orto nie wystraszy sie zadnej wady ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
ja np miałam zamiast wyrywania zebow robione to podpilowanie czylo zrobienie miejsca dla pierscienia . niemile uczucie ale lepsze to niz wyrywanie zeba ; p Fanta88 - to co miałas za wade ? tez mam aparacik - ale masz poprawe po tych 4 miechach zazdrocha normalnie a na dole masz 3 poza lukiem zebowym i ogolna dysporcje (czy jAK TO SIE MOWI ) luku ? ogolnie was wszystkich pozdrawiam i prostujta sie zeby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam problem :( mianowicie... miałam do niedawna dwie mleczne piątki, a jedna stała wyrosła mi obok 4 bo na jej miejscu był mleczak... teraz już go nie mam od prawie 2 tygodni gdyz musiałam wyrwać do aparatu... aparat bede zakładać (chyba) 12 lipca (to sie jeszcze okaze na wizycie 23 czerwca). a dzis zaczeły mnie bolec i 4 i 5 , a wydawało mi sie ze skoro wyrwałam mleczaka to maja wiecej miejsca i bedzie luzniej, a one bola przy kazdym ugryzieniu...:( nie wiem co mam zrobić, boje sie ze mi wyleci ta 5 bo chyba sie przesuneła (nie wiem do konca tak cos czuje) i kiepsko jest usadzona w dziasle...) prosze poradzcie co robic...:( z góry dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanta88
Dół podobnie jak kolega "też mam aparacik" tylko że po lewej stronie, kieł jest troszkę bardziej do przodu a za nim dwójka. A u góry lewa dwójka jest przekrzywiona do środka o jakieś 30 stopni i prawa 1 też przekrzywiona do środka o jakieś 45 stopni. :( Ja to chyba z 10 lat będę nosiła ten aparat. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Fanta88 czyli masz tzw. zgryz krzyzowy i chyba zgryz otwrty tak mi sie wydaje Co ty mowisz jakie 10 lat bd nosila dziewczyno gora 2 lata teraz sa takie techniki ze naprawde ja mam tylozgryz wiec tez sie nie porzejmuje bo juz mam aparat i juz poprawe :P bd dobrze :D trzymam kciuki za ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanta88
Dzięki :* ... dobrze wiedzieć że ktoś mnie wspiera bo tu w realu niestety nie mam z kim o tym pogadać. W zależności od tego które zęby będę miała usuwane będę wiedziała ile czasu będzie trwało leczenie. Oby tylko 2 lata bo chce aparat kosmetyczny a nie chce żeby mi z białego stał się żółty. :P Mam takie pytanie : Jak mówi się z aparatem ? Czy to kwestia przyzwyczajenia czy to zależy od typu aparatu ? Z tego co orto mi mówiła to łuk podniebienny sprawia jakiś czas problemy z wymową. Jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cassis_.
Myślicie,że jak orto na 1 wizycie nie mówiła nic o wyrywaniu zębów,to potem juz nie będzie wyrywania? Ja mam fatalną wadę. Z prawej strony mam kła a za nim trochę mało miejsca.Dół jest tragiczny-każdy ząb praktycznie rośnie sobie,jak chce.. Jestem załamana.. I mam pytanie.Ile musi być miejsca na pierścień? Ma ktoś może fotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Fanta88 chetnie ci [pomoge bo ja tez zwlekalam z wizytami od 2 lat az sie zdecydowalam :) aparat kosmetyczny szczez e ja nie lubie go bo zólknie (ma go moja kolezanka) ja tez sie balam ze nie bd umiala mowic i w ogole ale zareaz jak przyszlam z zakladania aparatu nadawalam tak ze wszyscy az zwatpili ze aparat mi nie przesxzkadza z lukiem podniebiennym jest problem mowic na poczatku ale sie przyzwyczaisz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro mam zjazd, zaliczę kolokwium wracam i we wtroek -aparacik!!!!!;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly10
Witam, Tesa 36 bylam w srode u asysstenki orto /jest stomaatologiem/ i za dodatkową opłata wymieniła mi gumki na górze, bo dołu nie mogła ruszyc/ mam dosc krzywe zeby na dole i sie bala/, wiec mam wreszcie przezroczyste gumki i moge sie uśmiechac:))) zastanawiam sie na jak długo...pytałam ja o bezowe gumki, na co ona powiedziala ze bez sensu jest dawac beżowe skoro aparat ma byc przezroczysty. Taka mądrala...:)) Jeśli chodzi o ściaganie aparatu kosmetycznego , to tez słyszałam, że jest dużo ciężej niz przy metalowym. Bede sciagac dopiero za jakies 2 lata, ale jakby mógl któs opisać, jak to wygląda,to byłabym wczieczna. Mam jeszcze pytanko dotyczące moich poranionych policzków. Stosuje Sachol i nic mi nie pomaga. Zeby nie bolą, mogę juz prawie wszystko jesc, tylko te policzki mnie denerwuja, bo szczypa. Czy jest cos co może mi pomoc?????????? Z gory dziekuje za odpwiedz pozdrawiam wszystkich zadrutowanych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolly10--> może masz za długie druciki z tyłu aparatu. Mi orto podcięła je dopiero an drugiej wizycie, bo na pierwszej jej nie powiedziałam (chyba nie czułam jeszcze heh). No i dwa miesiące męczyłam się z poranionymi policzkami :) teraz jest już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie odnosnie kosmetycznego
Kar92ola a czy Tobie żółknie aparat?I czy przeszkadza Ci w mówieniu lub wydyma usta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×