Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Ale tu jest mowa o WYBORZE między usuwaniem ósemek a czwórek. A ja przedstawiam argumenty za zostawieniem przedtrzonowców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni3ka_k
roxien ---> czy Ty musisz usnunąć jakieś ząbki? Ja mam za duże zęby u góry i w dodatku wszystkie od jednynek po ósemki - są wysunięte do przodu a lewa trójka dodatkowo wyskoczyła sobie przed całą orkiestrę ;) i stąd decyzja o usunięciu obu czwórek. Moja sąsiadeczka miała podobną wadę, też usuwała czwórki i powiem Wam (po wakacjach ściąga aparat) efekty są piorunujące i gdyby nie to, że teraz zerkam na swoje zęby częściej niż kiedykolwiek nie zauważyłabym ich braku :)) pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Mnie od 3 dni strasznie boli glowa: a dokladniej tuz przy lewej skroni najgorzej jest w nocy i nad ranem - nie wiem czy jest to spowodowane tym hass\'em/hyraxem i tym ze szczeka zaczyna sie rozszerzac??? Jak sadzicie? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Mykas- napewno jest to tym wlasnie spowodowane Tez tak mam ze mnie strasznie glowa boli ale to przechodzi i napewno tobie tez przejdzie.lecz jesli nie umisz wytrzymac z bolem glowy zglos to orto bo moze masz za wielka sila dziala na zeby Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
moni3ka_k---->jak na razie to nie, bo już nie mam dwóch 4. W czym jedną usuwałam tydzień temu, a wcześniej to pewnie kilka lat temu tą drugą nieszczęsną moją 4:(. Więc teraz spokój, a może cisza przed burzą, bo jeśli orto zdecyduje się abym zakładała aparat na dół to będę usuwała 2 ósemki:( brrr. I do tego operacyjnie. Strach się bać z tymi moimi 8, bo same mi nigdy nie wyjdą:(. Póki co odliczam dni, które mi zostały do założenia aparatu:) Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> xxx_aparatka - Dzieki za pocieszenie - torche mi ulzylo :) Pocieszajace w tym wszystkim jest to, ze moze cos zaczyna sie zmieniac, chociaz jeszcze efektow nie widac! pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA JUŻ NIE MUSZĘ BO MAM SZCZĘK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni3ka_k
roxien -----> ja też odliczam :P co do Twoich ósemeczek to może nie będzie źle :) Jaką masz wadę, że zdecydowałaś się na aparat? I jeśli mogę wiedzieć to ile latek? ;)) Jak założę moje „cudo” to zamieszczę fotkę żeby i inni mogli podziwiać efekty tak jak to zrobił ~tez mam aparacik~ postępy widać gołym okiem ;)) Mykas ----- > na pewno ból minie ;) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaaaudiaaa
hello! słuchajcie, mam taką dośc delikatną sprawe...mianowicie mam aparat od 3 miesiecy...i nagle ostatnio moj chłopak powiedział, ze on tez chce sobie założyc...no i tu jest pytanie...czy da sie wtedy całowac ? hmm xD pozdro;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
moni3ka_k----> co do mojej wady moja orto nie powiedziała mi konkretnie żadnej takiej, po prostu moje ząbki nie są równe:( tzn.górne 1 mają swoją wielkość i dł, 2 swoją i 3 podobnie.Do tego prawa 3 znacznie różni się od lewej:(.Wcześniej jakoś nie miałam tyle odwagi żeby powiedzieć o tym głośno, że chcę aparat.Bo to chyba z wiekiem przychodzi, że się chce dobrze wygladać:), i ładnie uśmiechać;). Jeszcze moja dolna prawa 3 wystaje nieco poza łuk, nie jest tak tragicznie...ale hmmm właśnie.A propo mojego wieku to mam 22latka;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cała w Trawie...
Widzę, że jesteście mało poinformowane, a więc ja Was oświecę :D 1.Czas noszenia aparatu zależy od Waszej INDYWIDUALNEJ wady zgryzu, a nie od wieku! Średni czas noszenia wynosi ok. 2 lat (rok na ustawienie zębów i rok na utrwalenie). 2.Co do wyrwania zębów...Jeśli chcecie usunąć ósemki to gratuluję inteligencji...Im dalszy ząb usuwacie, przedłuża się czas noszenia aparatu. Dlatego ortodonci wolą usuwać czwórki (wtedy jest do przesunięcia tylko kieł, dwójka i jedynka). Ja czwórki miałam idealne, nieleczone, dlatego wyrwali mi szóstki, co przedłuża czas noszenia aparatu (w moim przypadku, podkreślam) do ok. 3 lat. W razie pytań piszcie na tlen, albo gg: 5811575 Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do : ja też mam aparacik: :) już rozmawiałam z toba na temat aparatu damona, jestem zapisana wstepnie na sierpien na załorzenie. Wiem, że zaraz zażucisz że już pisałeś o tym ;), ale ja z racji swojego wieku mam skleroze :p, a chciałąm się zapytac co ile chodzisz na kontrolę i jak myslisz ile wyjdzie ci całkowity koszt noszenia aparatu?? Mam mozliwośc zapłącenia z góry za całość , wraz z wszystkimi wizytami, odlewem.... 9 800 zł i zastanawiam się czy sie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedzcie proszę: Czy jeśli pójdę na pierwszą wizytę do ortodonty,zrobię zdjęcia RTG i wycisk i ortodonta przedstawi mi plan leczenia(np.zakomunikuje konieczność wyrywania czwórek itp.),to czy jeśli będę chciała skonsultować się z innym ortodontą w sprawie tego planu,to czy u tego drugiego będę musiała zrobić kolejne zdjęcia i wycisk????a co za tym idzie ponownie za nie płacić???bardzo proszę Was o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiak - wizyty mam roznie, raz byl to okres 10 tyg a innym razem 6. Nie wiem od czego to zalezy ale chyba od tego co sie dzieje i co orto przewiduje, ze ma sie dziac. Jesli chodzi o koszt leczenia toi nie pamietam dokladnie mojego ale bylo to cos ponad 8 tysiecy nie wliczajac wizyt (150 zl, niezaleznie od tego co mam robione). Teraz doszedl mi jeszcze tysiaczek za Hyraxa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird - zdjecia sa Twoja wlasnoscia, zabierasz je i idziesz do innego orto. Nie bedziesz musiala robic nowych jesli zdjecie nie bedzie mialo wiecej niz pol roku. Odlew - nie wiem ale jesli za niego placisz to wg mnie rowniez mozesz go zabrac i jesli jest dobrze wykonany to inny lekarz nie powinien miec obiekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do wyrywanie zębów (troche temu to pisaliscie ale ja dopiero przeczytałam) to zgadzam sie , że dobry orto nie wyrwie zęba zdrowego. Ja poszłam juz z mysla ze i tak cos sie znajdzie - wszedzie wyrywaja to i mi wyrwie a on na to ze nie jest zwolennikiem usuwania zdrowych zebow i jak chce sie leczyc u niego to nic nie wyrywamy, a z tego co jest zrobi mi filmowy usmiech :) wiec ciesze sie ze na takiego trafiłam i teraz juz bym nic wyrwac nie dała:) ale wiem ze czasmi sa takie okolicznosci ze trzeba i juz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
słuchajcie kiedy można pierwszy raz umyć zęby i aparat od założenie?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olie
Ma ktoś z was jakieś łańcuszki zakładane na aparat czy coś gdzie to w ogóle zakładają, czy jest to widoczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
riś ---> nie rozumiem kompletnie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riś
-ona- założyłam aparat i ile od zlożenia musze czekać, żeby umyć zęby i aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
dzis zauwazylam ze szew podniebienny mi pekl :D no i ogolnie dzis w nocy nie moglam spac na lewej stronie na ktorej zawsze spie bo tak mnie ta strona bolala ;/ mam zapytanie bo odpadla mi ta ligraturka i se ja wsadzilam ale jakos tsak ogladnelam i normalnie krzywi mi sie luk czy to zle ? A i bo teraz myje elmexem i normalnie nie wiem czemu ale zeby mi strasznie zolkna a nie moge narazie myc wybielajaca... no nie wiem ale zuca sie to w oczy.. A i jeszcze czy jak na gorze mam zwyykly aparat to czy na dole moge miec damona czy to nie moze byc tak /. bo sie zastanawiam pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość titilu
Hej, wlasnie w tym tygodniu byłąm u ortodonty , babka mi ustalila plan leczenia, zrobila zdjęcie panoramiczne itp., i za 2 tygodnie umowila mnie na zakldanie aparatu ortodontycznego stalego... tylko się zastanawiam, ze dziwne, ze nie miałam zrobionego wycisku szczeki?z awsze się to robi, czy nie trzeba koniecznie? a może robi się tego samego dnia, bo juz sama nie wiem? napiszcie koniecznie bo mnie to niepokoi.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titilu - niektórzy ortodonci robią wyciski dopiero w dniu założenia aparatu, więc nie martw się na zapas:) nie zawsze jest konieczny wcześniej, bo to w czasie prostowania ząbków ortodonta na każdej wizycie porównuje wycisk z zębami, żeby widzieć jak zanika wada. a ja czwórki już wyrwane i czekam do 14 na aparat na dół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Co robicie jak jecie w miejscach publicznych? Np idziecie do restauracji, zjecie i co? Ja ostatnio byłam i dopiero jak wróciłam do domu to umyłam zęby, a minelo kilka godzin. Albo np jakaś impreza z jedzonkiem. nie wyobrażam sobie że siede i nic nie jem. Albo ze wyciagam w wc restauracyjnym sczote i szoruje zęby. Co Wy robicie w takich sytuacjach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi >> ja zwyczajnie staram sie jakos dyskretnie przeplukac soczkiem kiedy pije ;) I nic strasznego sie nie dzieje, wazne zeby na przednich zabkach nie zostalo mi jedzenie bo troche obciach chyba by byl;) Ale fakt, ze na poczatku sie bardziej przykladalem i biegalem do lazienki co chwile ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe no to robisz tak jak ja :D ale na szczęście ja mam narazie aparat tylko na bocznych ząbkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×