Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

ja mam 2 ósemki na dole (jeszcze nie wyrosły) a na górze nie mam wcale :) a zmieniając temat mam pytanie, bo az sie wystraszyłam czytając inne fora na temat wyrywania zębów... Generalnie chodzi o to, że wyrywając pierwszego zęba nie zrobił mi sie skrzep, dułgo krwawiło i bolało ale sie zrosło (zagoiło) i juz nic nie boli jest super, ale po wyrwaniu drugiego zęba zrobil sie skrzep i boje sie ze mi sie zerwie i zrobi sie jakis suchy zębodół nie wiem nawet o co chodzi w tym wszystkim... ale swędzi mnie tam w tej dziurze po zębie mam ochote myjąc zeby poszorowac szczoteczka ale sie boje... pomózcie mi i napiszcie cos o tym. Dodam jeszcze ze wyrwanego zeba miałam w poniedziałek (czyli 3 dni temu) z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malusiaa
SlackerB --> gdybym miALA krzywe zęby strasznie że było by to widoczne i w ogole to bym zalozyla staly odrazu. ale jak ja mam tylko szczeke wysunieta zęby proste a tego nie widac, i nie wiem czy 2000zł warto wydac.. postanowilam ze narazie wezme ruchomy po 400zł a jak nic nie da i bede miala troche wiecej kasy no to wezme sobie stały. Dobry plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malusiaa Jeżeli ruchomy ci pomoże, to jak najbardziej, nie ładuje się w koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff jeden ząbek mam z głowy, jeszcze tylko w poniedziałek druga czwórka i dentyste mam z głowy:) za 2 tygodnie będzie wkoncu ten aparat na dół. malusiaa - ja uważam że na zęby kasy żalować nie można, ale cięzko mi cos powiedziec nie widząc twoich ząbkow i nie wiem jak to u ciebie wygląda;) a tak poza tym ja osobiście w ruchome nie wierze męczyłam się z tym kupe lat a efektow.... zero. bo nie oszukujmy się, ale wiedząc że jest mozliwosć, ze w kazdej chwili mozesz sobie wyjąc z buzi to co ci tam w niej przeszkadza to tak zrobisz:)) a przy stałym aparacie nie można go zdjąc i tyle, wiec efekt murowany;) a co do ósemek, to ja też miałam je mieć dłutowane ale na samą myśl o tym ciarki mnie przechodzą... cieszę się, że orto zaproponowała mi wyrwanie tych czwórek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Dzis bylam z qmpela u orto u ktorej ja sie lecze, na przedstawieniu jej planu leczenia.Jej mama nie mogla tataa tez rodzenstwa nie ma wiec wziala mnie. orto sie usmiechnela jak mnie zobaczyla Potem rozmawiala z moja kumpela Ma ona zgryz otwarty z zweerzeniem zuchwy i nie wyrznieta 4 na gorze. Bd miala usuwana 5 i bd miala otwierana 4. Aparart staly gora dol +hyrax na gore.Szczeze nawet nie plakala tylko sie cieszyla ( ja bym ryczala) Dzis miala zakladane separatory Przy okazji mi skontrolowala i cos mi poluzowala ;/ i tak smiesznie bo czuje ze te zeby ida zas do przodu zamiast do tylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni3ka_k
Witam :) Ja zdecydowałam się na stały aparat na( górne) zęby. Z tego co widzę wiek nie jest żadną przeszkodą...ja mam 27 lat ;) Wiadomo, że im szybciej tym lepiej :) Moja Orto zaleciła wyrwanie obu 4 u góry – dobrze, że nie 8 bo widzę, że jest z nimi trochę kłopotu a ja mam wszystkie cztery :] Aparat będę miała założony 11-go czerwca, więc za niecałe dwa tygodnie. Postanowiłam założyć sobie estetyczny do trójek a dalej zwykły. Koszt aparatu to 1800zł. Czy się boję? Raczej nie :) obawiam się tylko tego pierwszego bólu ;) Pozdrawiam wszystkich Aparatów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni3ka_k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
moni3ka_k---->hej fajnie, będziemy miały aparaty prawie w tym samym czasie założone:) bo ja 9;) pozdro dla wszystkich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Dzisiaj pojawila mi sie szparka miedzy jedynkami ehh Orto- mnie uprzedzila ze tak bedzie i tak jest :) - oby tylko nie nabrala kolosalnych rozmiarow hihi Wiek oczywiscie nie gra zadnej roli przy zakladaniu aparatu - Ja co prawda tez juz do \"najmlodszych\" nie naleze :) ale tez sie ciesze ze mam juz wszystkie 8 i nie mam z nimi problemu A rzeczywiscie ostatnio duzo sie mowi o problemach zwiaznych z tymi \"ząbkami mądrości\" :) pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów - zadrutowanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanta88 >> tak na marginesie, znajdz lepszego orto, zaloz Damona i prawdopodobnie nic nie bedziesz musiala usuwac... to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty i ten Twój Damon :P Też się cieszę, że go masz:D I w sumie ten aparat jest najlepszym rozwianiem (oprócz kosztów). Ja jak bym miała fundusze, to od razu bym się na niego zdecydowała:P A nowe zdjęcia to kiedy?? Co?? Czekamy (znam tylko Ciebie w Damonie więc wiesz... chciałabym zdjęcia oczywiście jak możesz :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mam aparacik ... ja już byłam u kilku i każdy mówił że trzeba coś wyrwać ... niestety :( ... ja już się pogodziłam z tą myślą. A powiedz mi jak długo będzie ci sie dół prostował bo mam taką samą sytuacje tylko po drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha >> nowe zdjatka juz wkrotce;) Na razie gora super, na dole to jeszcze szokujacych efektow nie ma a moja kochana otro walczy o to zeby nic nie usuwac. Dlatego tez niedlugo bede szczesliwym (??) posiadaczem Hyrax\'a na dole :) fanta88 >> ja mam czas leczenia przewidziany na dwa lata. Z tym, ze gore pewnie bede mial zdjeta szybciej biorac pod uwage postepy :) Ja bym Ci polecil dobra babeczke ale z Bydzi to spory kawalek a i najtansza to ona nie jest ;) Zastanow sie dobrze nad usuwaniem czworek!! Tylko Ci sie wydaje, ze nie widac ich braku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do osemek to moja orto od razu mi powiedziala, ze wszystkie do usuniecia bo bardzo czesto psuja efekty. Sam zreszta widze jak moj kolega narzeka... Mial kiedys prosciutkie zeby i w miare jak wyrzynaja sie mu osemki to trojki coraz bardziej wychodza poza łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak jeszcze apropo osemek to jesli u Ciebie chirurg chce 700 zl to... Wiesz co, wsiadz w pociag i przyjedz do Poznania bo ja myslalem, ze ten moj jest drogi a skasowal mnie tylko 350 za jedna. Do tego jest naprawde swietnym fachowcem, zrobil to tak szybko, sprawnie i bezbolesnie, ze nie mam watpliwosci, ze do niego wroce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja qmpela miała wyrywane wszystkie czwórki do ruchomego aparatu kilka lat temu. I ja teraz widzę ten przeskok z małych i zgrabnych kłów na dość duże piątki. Widać, widać jak się śmieje (tak wiecie na głos i z rozwartą papą:P ) no. A co do tego Hyrax na dół. Kto to wymyślił?? Pierwszy raz o tym słyszę. Hyrax na górę przekręca się go kluczem i szczęką się rozszerzę, a dół automatycznie też się rozszerza (jest to spowodowane brakiem miejsca na język przez ta dość sporą śrubę i rozpychanie dolnej szczęki językiem). Tak że jak się ma Hyrax na górę, to następuje aktywacja \"rośnięcia\" dolnej szczęki. Jestem ciekawa jak będziesz mówił... No nie no to chyba nie możliwe. Na 100% wiesz że to jest to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Mam do was takie pytanie: Moja szczeka juz sie rozszerzyla bo zauwazylam ze ten szew u gowy sie rozrywa ale nie pokoi mnie to ze na dole zeby mi ida z jedej strony do srtodka a z drugiej wychodza po za luk...dzis nie powiedzialam tego orto ona tego nie zauwazyla ale teraz sie tak w lustrze przygladam i zaniepokoilam sie aaa i jak dzis mi chyba poluzowala ten drut to moim zdaniem pierscien z 7 mi odchodzi i mam wrazenie ze zaraz mi odpanie tez tak macie albo spotkalyscie sie z tym Prosze o od bo nie chce zas nawiedzac orto ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misha >> na 100% :) Na wlasne oczy widzialem jak to wyglada u jednej z asystentek :) Sruba jest pod jezykiem. Podobno problemy z mowieniem duzo mniejsze niz z Hyraxem u gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ... oczywiście że przez pewien czas będzie widać ich (czwórek) brak i ja zdaję sobie z tego sprawę. Rozmawiałam ze swoją orto i powiedziała że po wyjściu ósemek (jeżeli bym usunęła czwórki) nie zniszczy to efektu leczenia. Koszty są porażające ale jakbym miała jeździć do Poznania to też się mija z celem. Orto do której chodzę jest naprawdę dobra, chodziła do niej moja kuzynka i była naprawdę zadowolona, druga kuzynka do niej chodzi i również ją chwali. Widziałam efekty są na prawde wspaniałe. Po za tym nie uśmiecha mi się noszenie tych wyciąów zewnętrznych, przecież to by był jakiś koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob jak chcesz. Tylko po co pytasz ludzi o zdanie skoro sama wiesz lepiej ?? Co do kosztow to mi by sie oplacalo pojechac 4 razy do Poznania i zaoszczedzic 700 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry lekarz robi wszystko zeby Ci zostawic zabki. Zawsze tak uwazalem a moja orto utwierdzila mnie w przekonaniu. powiedziala mi na pierwszej wizycie, ze usuwanie zebow i upychanie reszty na ich miejsce to zaden problem i zadna sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbym wiedziała lepiej to bym się ludzi nie pytała. Po za tym czytanie czyjejś rady a podjęcie decyzji to są dwie różne sprawy. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość escape1975
wiomalk Dziekuję za informacje odnośnie gumek i wizyt u orto.Jeśli chodzi o przestrzeń miedzy zębami to włożę tam jedynie nić dentystyczną:D Może wiesz coś więcej na temat zakładania tych separatorów i na temat tego piłowania zębów ? Wiesz czego się jeszcze bardzo boję? Tego, ze jak orto mi za mocno podkręci drucik to mi sie jakis nerw uszkodzi ( a wiem z innych postów, ze taka sytuacja jest możliwa ). Wiem, że warto założyć aparat.Ja go chcę nosić, poniewaz u mnie problem polega na tym, że mam cofnieta do wewnątrz górną trojkę i wyglada to tak jakbym nie miala zęba.Wierz mi, ze wiele lat bardzo się tego wstydziłam, uśmiechając sie zaslaniałam dłonią usta...także widzisz, to jakby szansa dla mnie na wyzbycie się wieloletnich kompleksów.Oprocz tego nie mam obu górnych szóstek i jest tam luka po zębie.Dół też nie jest zbytnio ok, ponieważ przez zaniedbanie jednego stomatologa stracilam lewą szóstkę ,takze z lewej strony mam zęby do piątki :( a z prawej strony już jest lepiej bo niby nie mam szóstki, ale tak sie wsio ładnie pozrastało, że ząbki sa obok siebie i razem z ósemką mam ich teraz siedem:D. Sama widzisz jaką tragedię miałam kiedyś w buzi.Teraz wszystkie są już zdrowe:) Czas na korektę ;) Widziałam Twoje fotki.Bardzo wielkie zmiany ! Tak trzymaj ! Gratuluję ! Gdybyś kiedyś chciała pogadać, to proszę, napisz do mnie e -maila ( masz go gdzies obok lub pod moim pseudonimem tutaj ) to podam Ci moje gg lub skypa.Serdecznie zapraszam :)i byłoby mi miło mieć bratnią duszę... Pozdrawiam Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik - o kurdem to się nie spodziewałam ze takie coś wynaleziono :P Heh sobie tak myślę jakby to było... hm... A to Ty masz 25 lat i jeszcze Hyrax?? U mnie podobno już szew podniebienny był prawie skostniały, ale się udało. Ale nie! Co ja mówię... Dolna szczęka to co innego... ale i tak nie mogę sobie wyobrazić. Jak już będziesz miał to \"cudo\" to ja chce zdjęcia, się nie mogę doczekać:P Fanta88 - A co do tych czwórek, chciałam powiedzieć że przez całe życie widać ich brak (spowodowane wyraźnym przeskokiem z kłów na trzonowe, nie to że dziura jest przez 6-12 miesiecy, nie). Ja bym była za usuwaniem 8! W wieku 20-30-40 nie wiem zależy kto - tak czy owak będziesz musiała je usunąć, nie lepiej mieć wtedy wszystkie zęby niż o osiem mniej (w młodości poszłyby 4, a teraz znowuż 8?) Co?? One nie są tak ważne jak czwóreczki!!! POZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ósemki. Zęby mądrości uważane są za narządy szczątkowe u człowieka. Są one najbardziej narażone na próchnicę – zarówno ze względu na trudny dostęp do nich szczoteczką do zębów, jak i zaleganie w ich okolicach pokarmu. Ponadto biorą mały udział w rozdrabnianiu pokarmu, za to mogą wystawać pod innym kątem niż linia pozostałych zębów. Czwórki. Przedtrzonowce służą do rozdrabniania, rozcierania i żucia pokarmów. Więc po co tracić czwórki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
nie wiem o co tyle halasu robicie,ja pozbylam sie osemek i czworek,tylko my aparaciarze widzimy braki tych zebow a inni wogole nie zauwazaja roznicy bo nie wpatruja sie w nie tak jak Wy co chwila,a co do usowania to ortodonta podejmuje decyzje i tak jest najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Tak to prawda.Zgadzam sie z przedmowcznia.Moja znajoma usunela gorne 4 ma aparat staly dziory zanikaja a ona nie nazeka tak jak wy.jest to wasza sprawa ale nie ma co nie cza nazekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien
wiomalk---> nowe gumeczki ? :) fajne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tych czwórek, to ja właśnie je usuwam, ósemek jeszcze wogóle nie mam. ale u mnie jest troche inna sytuacja, bo usuwam je własnie po to, zeby zmniejszyc szczęke, bo nie mam dolnej mniejszej od górnej a tak powinno być, więc pozbywam się dolnych czwórek:) poza tym moje czwórki są wielkością prawie identyczne jak piątki więc ich braku nie bedzie widać tym bardziej że to dół:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×