Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Kaaarolaaaaa
aparatka z większym stażem - dzięki za info! ;) Jak tylko dorobię się 3 stów to sobie kupię :) bo sama szczoteczka i ta taka malutka aż tak dokładnie nie czyszczą, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onira
Hej! :) Niedługo będę Waszą \'siostrą\' (tzn. tę będe miała aparat;)). Jestem umówiona z moją orto na wizytę za tydzień, lecz nie wiem co ze mną będzie...no to tak... nie mam jednej górnej dwójki a druga jest mikrusia ( powiedzmy, że jak mleczak ;p) Moja orto powiedziała że musimy zrobić miejsce dla tej dwójki, ktorej nie mam i powiedziała mi również że implant będę mogła sobie wstawić dopiero po ukończeniu 18 roku życia, a moje leczenie bedzie trwało ok 3 lata. I ja do tej osiemnastki będę chodziła szczerbata? :O Dodam, że mam 14 lat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
ale macie problemy,ja mam aparat od kilku miesiecy,myje szczoteczkami i nic nie wchodzi mi miedzy zamki,tak samo jest z jedzeniem nie mam zadnych problemow.Ortodontka jest zadoaolona i ja rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ja juz sobie obiecalam ze po zdjeciu aparatu ide na wybielanie zabkow:) aparat mam dopiero ponad 3 miesiace ale ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robert- nowy aparaciarz
Tairaa: ja tego pączka zjadłem bo byłem szlańczo głodny, śmiesznie to wyglądało jak jadłem bo urywałem kawałeczki i wkładałem do buzi, następnie gryzłem tylnimi zębami...jak się upre to nie ma na mnie bata :P aparatka z większym stażem: dzięki :) Świetne jest to forum, konkretne osoby z konkretnymi odpowiedziami :) Gdzieś wyczaytałem, że to forum dla kobiet, więc sory że się tu wpakowałem ale byłem kompletnie zielony co to "żelaznych szczęk" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RedSpinka
Witam! Ja juz mam swoj aparacik. Nic mnie nie boli, jets tylko problem z jedzeniem poniewaz mam dosc duza wade i musez miec poprzeczke na podniebieniu i nakładki na dolnych zebach ze ze noge zacisnac zebow i nie mma jak jest ale jest dobrze ze na razie nie boli... Ortodonta pochwalil mnie ze majac aparat wyraznie mowie..;) Chcialabym sie poradzic czy kupic sobie Irygator Braun?? A i jeszcze jedno jaka szczoteczke i paste sobie kupic bo zapomnialam zapytac?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
hej wlasnie dzis kupilam sobie iligrator :D super jest!!! mialam kmiedys ale nie dzialal :D Kurcze najgorsze ze pieerscien zaczol hacczyc mi o dziaslo na dole i mi zaczelo krwawic ... i nie wiem co mam robic bo wosk mi w ogole nie pomaga... Kurcze i jeszcze najgorsze to to ze zas powrocilo mi szczyanie w buzi... nie no nie moge juz z tym help pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak teraz piszecie o tych irygatorach, że sama mysle, czy sobie nie kupic... hmm tym bardziej ze niedlugo urodzinki, wiec moze podsunelabym komus pomysl na prezent :D:D no a z tego co czytam to przydaje sie on, zwlaszcza zadrutowanym wiec czemu nie:) Onira - ale ja nie rozumiem, dlaczego implant dopiero po 18? dziwne to dla mnie... a jesli moge zapytac, to z jakiego powodu nie masz tej dwojki? wogole nie wyrosla, czy stracilas ja kiedys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro na separacje na dol:D za tydzien aparat. tak sobie mysle... co sadzicie o gumeczkach w kolorze zielonym i fioletowym na zmiane? albo zolty z fioletowym...:D tylko podobno od zoltego zeby wydaja sie bardziej zolte, nie wiem czy to prawda bo nigdy nie mialam, a wolalabym uniknac takiego efektu... poradzicie cos?:D a tak nawiasem mowiac to teraz mam buraczkowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka9
Witam!!rowniez chce sobie zalozyc aparat na stale,ale nie mam namiarow!!mieszkam miedzy gorzowem wielkopolskim a poznaniem!wiec mi to bez roznicy w ktorym miescie!!czy moglby ktos mi napisac gdzie i ile kosztuje aparat w POznaniu/Gorzowie!!!oraz namiary podac!!!bardzo mi na tym zalezy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RedSpinka
Witam! Chce zapytac czy sama mam po prosić ortodonte o gumeczki..?? On pewnie myle ze jestem juz za stara i dlatego mi nic wczoraj nie za proponowal... :/ A mi one sie bardzo podobaja :D:D bralabym taki kolor ktory bedzie mi pasowal do paznokci ;P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedSpinka- czyli ortodonta zakładając ci gumeczki bierze odrazu bezbarwne i nie pyta cie o zdanie? czy masz druciki zamiast gumeczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
mnie sie spytala :D teraz mam zieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelone fajne sa ale teraz mi sie juz znudzily . czekam do 8 lipca;/ a moze znowu jakas wyleci :D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RedSpinka
Witam! Na trzech zebach mam takie jakies druciki zakrecone a na reszcie gumeczki bezbarwne ale to co czytalam jak ma sie bardzo krzywe zabki (tak jest w moim przypadku) to nie zaklada sie tych kolorowych gumeczek bo one bardziej przyciagaja uwage ... ale jak bede u ortodonty za 6 tygodni to po prosze o jakies... Dzieki Pozdrawiam Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida
Ta ja tez chciałabym załozyc sobie aparat ortodontyczny na 2 luki.Jest w stanie wydac na nie 3 tys.zl.Nie chce jakis innych przezroczystych bo mnie nie stac.Chciałabym sie Was doradzic ze jesli nie mam zeba siekacza 2 u gory to czy moge iec zlozony aparat,czy ktos z was byl w podobnej sytuacji?jesli tak to prosze niech napisze i niech mi pomoze.Ja wiem ze aparat to cudenko robi cuda mialam koleznake ktorej swietnie ustawily sie zeby po przez aparat.Mam 20 lat.I dosc tego ze nie usmiecham sie na zdjeciach a wszyscy inni tak robia.pozdrawiam i napiszcie mi cos.PROSZE WAS!!!!Jestem nowa na tym forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedźcie proszę,czy przed założeniem aparatu wskazane jest,oprócz oczywiście wyleczenia wszystkich ząbków i usunięcia kamienia,przeprowadzenie zabiegu piaskowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taira - nie można wcześniej instalować implantów, bo kość musi urosnąć do ostatecznej "wielkości" (nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, myślę że wiadomo o co chodzi) co do piaskowania przed założeniem aparatu - jeśli usuwa się kamień, to jednym z elementów usuwania kamienia jest własnie piaskowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazik111
Ja też chcialem zalorzyc aparat ortodontyczny kilka dni temu bylem u ortodonty powiedziala pani doktor ze mam otwarty z gryz i zgryz krzyzowy z lewej strony ale jednak niepodejmie sie leczenia bo trzeba mi rozszezyc szczeke i w tym celu trzeba rozerwac szew podniebienny a jej zdaniem w mojim wieku to jest bardzo trodne i jest to robota dla chirugra szczekowego. dodam ze mam 17 lat i naprawde chcem miec proste zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z ... - dzieki, teraz juz rozumiem:) nie pomyslalabym wogole o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
miałam dziś wizyte u orto.. oznajmiłam jej, że wyjeżdzam na całe wakacje i comiesięczne wizyty bedą niemożliwe... myślałam, że się wkurzy czy coś, ale jest ok :)) mam do niej zadzwonic po powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Dawno mnie tu nie było i trochę nie śledzę już waszych wypowiedzi. Tymczasem uaktualniłam swoją galerię z leczenia, dodałam trochę fotek najnowszych, trochę z gipsowego odlewu. Niestety wyleciało mi z głowy zrobić porządne zdjęcia przed założeniem, więc mogłam wkleić tylko to co miałam na swoich nieuśmiechniętych fotkach. Po prawie półtora roku noszenia tego ustrojstwa mogę powiedzieć że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Jeżeli ktokolwiek z was się jeszcze waha czy warto - spójrzcie na zdjęcia. Wcześniej nie wierzyłam, że taka zmiana jest możliwa. A to jeszcze nie koniec :) Naprawdę możliwość uśmiechania się \"pełną gębą\" do fotografa jest bezcenna. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moja orto mi powiedziała, że dopiero po 18... a dwójki to w ogóle nie mam , niestety... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she04
dziubdziub ---> super efekty :) gratuluję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird Do założenia aparatu trzeba miec wyleczone zęby. To generalna zasada. Co do kamienia to nie koniecznie. Ja nie miałam usuwanego, większośc moich znajomych tez nie usuwa. A jedna moja kolezanka ma kamień usuwany rególarnie co 5 miesięcy , równiez w aparacie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robert-nowy aparaciarz
4 dzień od założenia...zęby bolą, tabletki mało co dają...życie jest piękne ;| podziwiam, że wytrwałyście tak długo, bo ja już mam niezłego dołka przez te druty (dzisiaj sobie warge rozciąłem na takiej śmiesznej antence od zamka). Oby te dwa lata jak najszybciej minęły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk--> dzięki za info:) ogladam Twoje zdjecia i moge stwierdzić,że doł mam bardzo podobny do Twojego przed leczeniem!była konieczność wyrywania jakiś ząbków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elpida POMOCY
Ta ja tez chciałabym załozyc sobie aparat ortodontyczny na 2 luki.Jest w stanie wydac na nie 3 tys.zl.Nie chce jakis innych przezroczystych bo mnie nie stac.Chciałabym sie Was doradzic ze jesli nie mam zeba siekacza 2 u gory to czy moge iec zlozony aparat,czy ktos z was byl w podobnej sytuacji?jesli tak to prosze niech napisze i niech mi pomoze.Ja wiem ze aparat to cudenko robi cuda mialam koleznake ktorej swietnie ustawily sie zeby po przez aparat.Mam 20 lat.I dosc tego ze nie usmiecham sie na zdjeciach a wszyscy inni tak robia.pozdrawiam i napiszcie mi cos.PROSZE WAS!!!!Jestem nowa na tym forum NIECH MI KTOS Z WAS POMOZE!!!!!pROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kazik111
Oczywiscie że mozesz miec załorzony aparat. Nieraz aparaty miaja dziadkowie którzy szykuja sie do zrobienia protezy. Przecierz czasami sie usuwa zeby specjalnie pod aparat by inne mogly sie spokojnie zmiescic. Wiec niemartw sie spokojnie mozesz miec zalorzony aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×