Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

HELP! Chcę środę, a najlepiej 30go lipca!!!!!!!! :( ileż można czekać... Druciaki, ale macie fajnie...no nic trzeba czekać. Ja już nie wiem co tu pisać:) ale pewnie będę jeszcze marudzić przez ok 2 tyg :P byle do środy a potem mam nadzieję, że z górki. Pozdrowienia dla ekipy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl--> w środę będę miała dopiero plan leczenia :/ więc nawet nic nie wiem jaki aparat, czy coś trzeba będzie z ząbkami robić, czy będę mieć gumki separacyjne. znam tylko termin założenia aparatu, niby orto ma zapisany w swoim kajecie (nawet zapisała,że 40min będzie to trwało),ale 100% pewności nie mam. I to jest dla mnie najgorsze!!!!Dlatego tak nie mogę doczekać się tej środy, chcę wiedzieć na czym stoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo to na pewno ci ustali i na następnej bedziesz miala separatory. Chyba, że bedziesz miec jakies zeby do leczenia to da ci jakis termin ale to nie problem, bo prywatnie to przyjmują szybko, ja zadzwonilam kiedys o 10 i kazal mi przyjsc na 12 wiec luzik. Ja mialam na 1 takie ogolne obgadanie, na 2 wyciski no i teraz bedzie 3 (31 lip.) separatory, oni to szybko zalatwiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo to na pewno ci ustali i na następnej bedziesz miala separatory. Chyba, że bedziesz miec jakies zeby do leczenia to da ci jakis termin ale to nie problem, bo prywatnie to przyjmują szybko, ja zadzwonilam kiedys o 10 i kazal mi przyjsc na 12 wiec luzik. Ja mialam na 1 takie ogolne obgadanie, na 2 wyciski no i teraz bedzie 3 (31 lip.) separatory, oni to szybko zalatwiają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero na trzeciej będę miała plan leczenia, bo na pierwszej przyniosłam za mało zdjęć. Orto powiedziała, że wstępnie oglądała to jedno zdjęcie co jej przyniosłam i że prawdopodobnie nie trzeba będzie nic robić,ale musi jeszcze zrobić pomiary na tym co jej doniosłam,żeby wiedzieć na 100%. Wyciski miałam na drugiej,a termin założenia od razu ustaliła,bo takie ma wzięcie :) tak więc ja chcę tylko potwierdzenie,że 30 lipca będzie moim wielkim dniem, bo ja nie mogę tyle czekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde tyle napisałam i mi błąd wyskoczył :/ w każdym razie- wyciski miałam już zrobione,wszystko mojej orto zaniosłam i chcę tylko potwierdzenia, że mój wielki dzień nastąpi 30 lipca,bo więcej czekać nie mogę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie:) Mam pytanko - zna ktoś jakiegoś stomatologa (Bydgoszcz, Toruń, Grudziądz, Inowrocław) od tych bardziej skomplikowanych spraw z ząbkami, chodzi mi o chirurgiczne usuwanie, bo jedyny dobry z mojego miasta może mnie we wrześniu dopiero przyjąć, a mnie zależy by było szybko :P Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blubery >> chodzi Ci o osemki?? Wprawdzie nie znam nikogo z Toruniu czy okolicach (chociaz to moje rodzinne strony:) ) ale moge Ci polecic super chirurga w Poznaniu. To nie az tak daleko przeciez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :D mam aparacik od wczoraj od godziny 20 :) nie boli nic samo z siebie, troszke mnie drapał drucik na końcu ( z jednej strony) ale uzyłam wosku, bo mnie wkurzało to drapanie. Jest wszystko oki już mi usta wracają po uśmiechu na swoje miejsce, ale powiem wam szczerze - JESC SIE NIE DA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt ->> A no widzisz a tak sie nie mogłaś doczekać :D I tak szybko zleciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt :) zleciało..ale dłużyło się ile tylko mogło.....:P fajnie by było gdyby jeszcze można było jeść...:/ kurcze...;] ale nie mam zamiarów narzekać - może schudne trochę :P dwie kuracje w jednej :P heheh pozdrawiam wszystkich gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --> ja też będę w Madisonie zakładać więc widzę, że dobrze wybrałam:) jutro będę umawiać się na wizytę żeby zrobić odciski i coraz bliżej do zadrutowania:) eh i będę miała proste ząbki jak dawniej, zanim mi ósemki urosły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nibinwing--> ale zdajesz sobie sprawe z tego,ze pani doktor nie jest ortodontką?ja sie dowiedzialam o tym dość późno i nie ukrywam,ze gdybym wczesniej wiedziala,to rozwazyłabym jeszcze ta decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayoko
Hej. Ja noszę aparat na dół i na górę już 8 miesięcy. Po założeniu faktycznie przez jakiś tydzień nie można nic jeść, bo zęby potwornie bolą. Aparat może też drapać i ranić język i wewnętrzną stronę policzków i moim zdaniem to jest gorsze, bo szczypie i boli jak cholera, ale przy zakładaniu aparatu dostaniecie wosk, który nakłada się na ostre częsci aparatu, coby nie drapały. Po jakichś 2-3 tygodniach ciało przyzwyczai się do aparatu i wosk będzie zbędny. :) Nie zgodzę się z opiniami, że po każdej wizycie zębiska znów bolą... Owszem, jest większy nacisk, ale ból nie musi występować, a jak jest to trwa góra dwa dni :) Mi aparat bardzo pomógł, miałam strasznie wystające zęby na górze i teraz ładnie się cofnęły. Moze to dziwne, ale mi nie wyrywano żadnego zęba. Fajne jest w aparacie wymiana gumek. Teraz mam na przemian wiśniowo-fioletowe. Pozdrawiam wszystkie aparatki, jak jakieś pytania to pisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird--> Byłam, już mam nawet zdjęcie RTG zrobione, a czy akurat ta kobieta u której jestem nie jest ortodontą to nie wiem. A jak ta u której ty jesteś się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam chyba tylko jedna sie zajmuje aparatami:dr Pietruczuk,takze Cie uprzedzam lojalnie.aczkolwiek jak dotąd jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sie zastanawiam jak moja się nazywała;/ miała krótkie ciemne włosy. Eh teraz się zawahałam czy nie szukać jakiegoś innego, choć moje dwie koleżanki są zadrutowane właśnie w Prodencie i są zadowolone... jedna ma już od roku aparat i widać poprawę, eh to mam teraz zagwostkę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pewnie Ona.tzn.pani doktor wydaje sie być bardzo profesjonalna,miła itd.nie mam zastrzeżeń.poszłam tam z polecenia kolezanki,która sie właśnie tam leczyła.aczkolwiek tak jak mówie,gdybym wczesniej o tym wiedziala,pewnie bym sie zastanowiła,czy nie udać sie do ortodonty ORTODONTY;) http://www.prodent.gda.pl/onas.html na zdjęciu druga od prawej? jaki aparat masz zamiar założyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam taki problem, że.... wyżynają mi się dolne 8 i tak dziwnie boli...nie to nie ból... troche swędzi... nie wiem jak to opisać ale jest głupie uczucie.... :? strasznie głupie, a aparatmi nie przeszkadza jest oki :) tylko jak dziś rano sie obudziłam to miałam całą szczękę górną (zęby) odrętwiałe.... czy wy też tak mieliście??? to nie boli ani nie przeszkadza, ale była przez pierwsze pół godziny odrętwiała..a powiem wam szczerze, że bardzie mnie te 8 na dole wkurzaja nic cały ten aparat na górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
a powiedzcie mi czy zakladanie separatorow booli...?? :( jutro mnie to czeka i jakos sie boje;( na dodatek dalej nie zdecydowalam czy bezligaturowy czy ceramiczny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00 ---> mnie nic nie bolało. Po prostu wkłada Ci gumki między zęby i tyle. Nie masz się czego bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00--> powiem CI tak- aparaty są teraz w modzie, jeżeli założysz bezligaturowy (damon?) to szybciej Ci go zdejmą, jest mniej bolesny itp itd pewnie już wiesz. Ceramiczny też jest fajny,ale ja osobiście uważam,że metalowe wyglądają lepiej-bo je widać i widać jakie cudeńko prostuje mi ząbki (tzn będzie prostować :D ) Polecam więc bezligaturowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×