Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość the truth
Fanta88 - Też mam taki nawyk wypychania zębów językiem do przodu :) Ale sądzę, że to jest potrzebne, no bo w końcu wtedy więcej miejsca się robi na zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christina22
hej, mam problem............;( wczoraj nakladałam wosk na zęby i odpadł mi zamek z dolnej siódemki, nie moge go znalezc, na dodatek drut jest pęknięty w tym miejscu. wizytę mam dopiero 2 września, i nie wiem co mam zrobic. ile kosztuje dołożenie zamku. i czy na każdej wizycie wymienia się drut ? nie mam kasy na nowy drut i jeszcze nowy zamek a jakbym poszła na wizytę w tym wrześniu to i tak założyliby mi nowy drucik...?????? :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takj we wrześniu załozyli by Ci drugi, co do cen to przykro mi ale nie znam...:( a jak to sie stało??? ugryzłas cos twardego czy co????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo chyba nie od zakładania wosku Ci odpadł?????;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to kosztuje? dokladanie zamkow znaczy..w koncu sie odkleil, bo pewnie zle byl przyklejony, wiec to chyba nie Twoja wina..Dzwon do swojego orto i idz wczesniej..ja bym nie czekala do wrzesnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> Fanta wiesz co by jeszcze było fajne, żeby dodać do naszej listy? Linki do fotek naszych ząbków. Da radę? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christina22
ortodonty nie ma teraz będzie dopeiro w poniedziałek, a drut mi sterczy w srodku buzi- co prawda nie czuję go w ogole ale boje się może mi coś przeciac itp a czy na każdej wizycie kontrolenj wymieniany jest drut? bo ja dopier kilka dni mam aparat i nie wiem jak to wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wizytach kontrolnych wymieniaja Ci drut. Sluchaj, to moze sprobuj jakos woskiem okleic ten drut, zeby faktycznie Ci krzywdy nie zrobil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za doklejenie zamkla zaplacilam 50 zl a za zmiane drutu tez 50 zlw ogole moja orto wszystko ma po 50 zl. najlepiej jak najszybciej idz do orto bo nie dosc ze moze cie drut powaznie okaleczyc to jeszcze moze zle zadzialac na prioces przesowania sie zebow :D pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> christina22 nie czekaj do wrzesnia musisz isc do orto jak najszybciej - najlepiej zdzwon i sie z nia umow - a co do wizyty to wiecej jak 100 zl raczej nie powinnas zaplacic - chociaz trudno wyczuc A wlasnie macie gwarancje na aparat? Moja orto dala mi 6 m-cy gwarancji na zamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl Ja masuje szczoteczką do zębów, takimi okrężnymi ruchami. the truth Czyli to normalne ? Bo już myślałam że przez to może coś nie tak się zrobić. christina22 Nie na każdej wizycie wymienia sie drucik. Dołożenie zamka na pewno coś kosztuje (u mnie 120zł z tym że ja mam szafirowy to cena jest wyższa). Najlepiej zadzwoń do orto i powiedz co się stało, powinna cię przyjąć od razu bo tak to masz aparat a nic ci się nie dzieje. farfadette Jak masz aparat metalowy i nie zgubisz zamka to nie płacisz bo ci przykleja ten sam. Wiem że w aparatach estetycznych nie nakleja się 2 razy tego samego zamka, chyba że jest cały ale ona często się kruszą. Jasne można zrobić taką rubrykę, nie ma problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss2008
Mykas Dzięki bradzo za dobrą radę! jest mi juz dużo łatwiej! Bardziej przekoanliście mnie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas>>>>ale ci sie ortodonta trafil, pozazdroscic;) Fanta>>>>moj caly aparat kosztowal 950 euro za oba luki(gora i dol)a ta kwota ,ktora podalam to razem z kosztami rocznego leczenia:)czyli cenowo udalo mi sie prawie jak w Polsce:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
dzięki. korzystałam już z symulatorów :D chyba wybiorę kolor [ teal ] na pierwszy raz xD o ile będzie taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> aneczkaZirlandii Rzeczywiscie malo wysniosl Cie ten aparat - prawie tyle co w Polsce - patrzac jeszcze na kurs euro ktory caly czas spada to leczenie bedzie jeszcze tansze Takze spoko i w razie \"w\" zawsze masz orto na miejscu - a to jest przeciez duzy PLUS Ja niedlugo wyjezdzam na 1,5 tygodnia zagranice i mam nadzieje ze nic mi sie nie przytrafi bo nie wiem co zrobie jak bedzie cos nie tak pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christina22
hej w moim przypadku chodzi tylko o kase, nie mam teraz pracy i w ogole ciężko jest:( W ogole jestem zła bo to nie powinno się stac, zamek się urwał przy zakładaniu wosku, myślicie że jest szansa że nie będe musiała za to zapłacic? a co do działania aparatu to to jest siódemka dolna na której aparat się kończy- zamki mam jeszcze na 6, 4 i 3, 5 mam wyrwane wszsytkie, a na siekaczach jeszcze nie założone- jest tam sam drut który tnie mi wargę prawie jak nóż.... JESTEM WśCIEKłA NA TEN APARAT :((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
christina22 Jak masz ten zamek który ci odpadł to myślę że nie będziesz musiała płacić za przyklejenie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o wklejenie linka do zdjęć, mam go w stopce :) Dziękuję AAA jeszcze myślałam, że możnaby zwężyc niektóre kolumny np zdjęcie dolnego, czy górnego łuku wtedy całość mieściłaby sie na jednej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
ups, przypadkiem pusty post mi się wysłał :) http://img387.imageshack.us/img387/3830/94ui8.jpg - proszę o dołączenie do listy :) fanta88 - Jeśli o to się martwisz, to na następnej wizycie zapytaj się orto :) Ja kiedyś oglądałam filmik o Damonie i tam było, że ten aparat współpracuje z mięśniami języka i ogólnie ust(buzi? :D), także wywnioskowałam, że można spokojnie wypychać zęby do przodu, a nawet trzeba :) Ale nie wiem, może moje wnioski są błędne... christina22 - Powinnaś udać się do ortodonty... Taki odklejony zamek na pewno będzie miał negatywny wpływ na leczenie. Co do ceny, to zależy tylko od ortodonty. U niektórych nie płaci się za 3 pierwsze odklejone zamki, u innych nie płaci się wcale, u niektórych płaci się za każdym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> wiomalk niezly pomysl - myslalam podobnie /odnosnie listy/ --> Fanta88 - a moze w ogóle te dwie kolumny: \"Data zdjecia gornego łuku\" i \"Data zdjecia dolnego łuku\" przerzucisz na sam koniec tabelki :) --> christina22 jesli bedziesz musiala zaplacic wiecej a nie bedziesz tyle miec to moze zapytaj o rozlozenie na raty lub moze bedziesz mogla zaplacic na nastepnej wizycie? chociaz to leczenie pochlania sporo kasy, ale pogadaj z orto moze jakos to rozwiazecie... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden dzień mnie nie było a tu tyle czytania :) miszt - poszłam za Twoja rada, spytałam o te rurki :) nawet mi pokazała co to, jak to, i gdzie to. No niestety, wadę mam za duża, i muszą być pierścienie aby była większa siła rozciągania. No dobra wytrzymam ;) Mam założone gumki, nic nie boli, tylko jak jem to czacha pęka, więc zakupiłam stosowną ilość płynów i uwaga uwaga!! W poniedziałek będę miała założony aparat :D normalnie nie mogę się doczekać :) Musiałam się podzielić ze wszystkimi moim szczęściem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość christina22
hej dzieki za wszelkie rady, zadzwonie do orto w poniedziałek i obgadamy sprawe, ale tak sobie mysle ze skoro to jest ostatni ząb wlączony do aparatu na dolnej szczęce gdzie moje zęby są nie tak bardzo krzywe - to nie będzie taka duża szkoda jak przez miesiąc ten ząb będzie wyłączony z działania aparatu, co o tym sądzicie ? pozdriawiam i dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez będę miała, nie widzę jakiegoś wielkiego problemu również ale miszt mnie tak pogoniła abym się spytała :) Było warto i już wiem że nie mogę mieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×