Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

niusiaa00 nie uzywam niczego takiego jeszcze ale to poważny temat do przemyslenia, tymbardziej że ja palę papierosy, to osad jednak tez zostaje... Ja mam wrazenie jak myje zeby ze one sie ruszaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 -> co do całowania to bywało lepiej ale nie jest źle. Mnie przy myciu też strasznie bolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
kup sobie jakis plyn bardzo odswieza oddech i wyplukuje dobrze;) ja obecnie mam colgate plax herbal i jest ok;) ale sprobuje kazdego po kolei przeciez mnostwo jest jakis meridol, elmex, i na L jakies sa 2:P próbuj albo zapytaj orto moze cos doradzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87 mnie najbardziej bolą te policzki i jezyk:( chyba bardziej niz same zeby:( zeby bola przy myciu i jak probuje cos zgryzc tylnimi (chociaz narazie rpzestalam probowac) a tak teraz same z siebie to nie bola, za to te "rany" mnie bola:( mam az spuchniety jeden policzek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja mam znowu na odwrót, aparat mnie nie boli , po założeniu bolał tylko troszke- w ogole w dzien założenia poszłam sobie na Big Maca i go zjadlam bez problemu. Ale martwie się że aparat słabo działa, noszę go od zeszlego wtorku a zęby prawie nie drgnęły, tylko tylnie się odrobinkę ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00 -> oj biedna Ty z tymi policzkami jesteś :( ale teraz powinno chyba być już lepiej i się zacząć goić. Ja używam płynu denivit ale do pracy go nie biore. Co do gryzienia to nawet już nie probuje :( chociaż niebawem znów chyba się odważe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Christina22 -> Big Maca? no nieźle gratuluje :) wiesz wydaje mi się, że aparat na każdego działa inaczej, więc nie martw się na zapas na pewno nie długo zobaczysz różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
Do "taka_o_silnej_woli" --> Jaką masz wadę? Bo mam chyba mieć ten sam "zestaw ortodontyczny" co Ty :)) czyli oprócz łuków góra dół, hyrax i maska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz jestem pewna ze szczeka mi sie rozszezyla bo gdy ssalam cukierka alpenlibe to zawsze przy 4 nie umial mi przesc a teraz przechodzi bez problemu i w ogole nie haczy co znaczy ze szczeka jest rozszerzona i z tylu jest bardzo dobrze bo tam juz 7 i 6 sa na wlasciwych pozycjach teraz tylko czekam na 5 i 4 pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
niusia00>>>wiesz pytałam się o lekarza bo jestem z olsztyna tylko nie wiem czy tego samego:) ja jestem z woj.war.-maz. i jeśli ty też to byłam ciekawa o opinie o ortodontach. mi moja panią orto polecił niby dentysta ale to jego znajoma więc jestem ciekawa czy to dobry wybór:) chociaż nie powiem strasznie miła kobieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm tak mi sie zdaje ze taka_o_silnej_woli ja nie wiem ale chyba ma zwerzenie szczeki z przodozgryzem i liczne stloczenia : d bo jak bylam u mojej orto to jej asyst tlumaczyla takiej mlodej dziewczynie ze musi miec maske hyrax i oba luki zebowe bo mA ZNACZEne zwerzenie szczeki i liczne wady zebowe a do tego jeszcze przodozgryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
monis87;) moze pod koniec tygodnia uda nam sie zjesc cos pysznego:P ja mam małą wade górę to praktycznie równa tylko jedna 3 mocno do góry idzie tak wysoko jest i na dole troszke krzywe moze dlatego zeby mnie nie bola tylko poranilo mnie ale minie nam;) a na dodatek nie wiem od czego wyskoczyla mi w nocy piekna ozdoba na ustach- opryszczka hehe:( :P habcia--> tak z warminsko mazurkiego (Olsztyn) a Ty do jakiej chodzisz?? moja mi bardzo odpowiada jest swietnym orto i swietna kobietka;) a usmiech ma przepiekny:P bialutkie rowniutkie zabki:P pozazdroscic;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość habcia
niusiaa00>>>hehe jak to świat mały jest:) ja chodzę do dr Renaty Nagórskiej i mam bardzo miłe wrażenie!!ale wiesz jak szukałam jakiegoś lekarza to cięzko bardzo mało opini znalazłam o ortodontach w olsztynie i nie wiedziałam czym się kierować w wyborze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
xxx_aparatka --> niekoniecznie ma stłoczenie, ja mam praktycznie prościusieńkie ząbki tylko ten cholerny przodozgryz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dalam taki przyklad :d interesuje sie jako tako ortodoncja i byc moze zaczne wiazac z nia plany na przyszlosc jeszcze dokladnie nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"morzanka\" , \"xxx_aparatka\" ->widzę że dyskutujecie o mnie xD ja wam najlepiej odpowiem jaką mam wadę, a więc \"xxx_aparatka\" prawie się nie pomylilaś, mam tendencję do przodozgryzu, ale jedynki nachodzą mi na dół, taka \"wada ukryta\" jak mi orto powiedziała, no i lekkie zwężenie szczęki dlatego tylko 10 przekręceń będzie, a stłoczeń prawie wogóle nie mam, brakuję nieco miejsca na jednego kła i mała przerwa pomiędzy jedynkami, zresztą kiedyś wstawię zdjęcia moich zębów i od razu z tym hyraxem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
ooo byłoby super z tymi zdjęciami :DD a ta przerwa między jedynkami zrobiła Ci się przez hyrax? Bo wyczytałam, że właśnie hyrax powoduje szparę ale tylko na jakiś czas. Jak to jest dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co zrozumialam z tego co napisala taka_o_silnej_woli to przerwo miedzy jedynkami juz miala przed zalozeniem hyraxa ;p tak hyrax moze powodowac szpare pomiedzy jakimis zebami mi np apratem orto rozszeza szczeke i pojawila mi sie szpara pomiedzy 1 a 2 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! mi po przekrecaniu hyrax\'a zrobila sie duuzza przerwa miedzy \"jedynkami\" a nie mialam w ogole przerwy i jak skonczylam przekrecac to przerwa znacznie sie zmiejszyla ale calkiem nie zniknela - jednak orto mowila ze pozniej tak zrobimy ze jej nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspa
Mam 33 lata i też zdecydowałam się na aparat - nigdy nie jest za późno. Koszt 2200 zł. Troszkę boli, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
A ja mam inny problem.. Aparat noszę od 21 czerwca a nie widze prawie żadnej różnicy.. Moje zęby chyba stanęły w miejcu.. ;( Zaczynam się martwić.. Moze coś nie tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
-> aspa jaki masz aparat? zwykły metalowy, Damona, kosmetyczny, szafirowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie przerwa zrobiła między dwoma dolnymi jedynkami bo mi sie wszystki musi w prawo przesunąć i mi założyła tak jak by te metalowe ligatulki ale tylko na te 2 ząbki ( na to jeszcze normalne gumki) i juz mi sie wszystko złączyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102--> Nie martw sie jeszcze ci sie wszystko poprostuje i bedziesz miec śliczne proste ząbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
justys93_xD jakoś zaczęłam w to wątpić.. mam naprawde dużą wade, a zero rezultatów.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaaa1102--> ja nosze juz prawie 2 tyg i tez nie widze zadnych rezultatów.nic.ani milimetr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nosze 3 miechy i widze poprawe :P ludzsie przesowanie zebow to caly proces ktory nie przesunie zebow w \'\'1 dzień\'\' tylko na to potrzeba czasu zeby przeksztalcic zgryz! dlatego trwa to gora 2 lata! ja tam widze poprawe po calej mojej twarzy, gdyz jest juz prosta i broda jest do przedu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
bluebird, hmmm.. musimy być dobrej myśli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Odkleił mi się wczoraj pierścien;/ poszłam dzisiaj do orto zeby mi go przykleiła i powiedziała że jeśli sie odkleł to znaczy że aparat zaczyna "pracować". fajnie czyli już prostuje.. no tylko ze ja nei widze żadnej różnicy.. A Jak tam masza 4-reczka z 21 lipca? Bolą ząbki? jak tam policzki? Bo mi juz chyba zaczyna sie to goić ale nie rozstaje sie z woskiem:P a jak go zdejmuje to mi sie druty wżynają;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×