Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Natalia1616
Cześć dziewczyny...Ja bede miała zakładany aparacik w poniedziałęk... boshe to już za 4 dni! Wczoraj ortodonta założył mi takie 4 gumki (chyba dla rozepchania zębów, żeby można było aparat założyć) i troche zęby bolą. :( a w poniedziałęk chyba tam umrę na tym fotelu. Słyszałam że zakładanie pierścienia boli bardzo a przyklejanie zamków w ogóle. Jak to jest dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana witaj;):) mnie ząbki same z siebie nie bolą chyba ze troszke przy myciu zebow i jak probuje cos zjesc wiec narazie przestalam probowac;p ale ogolnie z zebami jest ok;) jak gryze takie delikatne rzeczy np makaron albo jabłka miekkie z kompotu to mnie wogole nie boli tylko ja jakos nie potrafie gryzc z tym aparatem:( :P czuje metal i ze wlasnie nie zwieraja mi sie dokonca szczeki i jak cos gryze to ze zeby z dolnej szczeki i gornej sie nie łączą tylko tak delikatnie "muskaja" to jedzenie i rozdrabniaja :D ale tam nie jest tak zle gorzej wlasnie z jezykiem i poranionymi policzkami:( zaczelam uzywac wczoraj wosku wiec jest troche lepiej ale jak go zdejme chociaz na chwile zeby nakleic nowy np albo unyc zeby to odrazu jakbym noże miala w buzi hehe:PP tak wiec podsumowujac jest troszke lepiej:P mniej bolu z jednej strony policzek juz prawie zagojony za to z prawej strony booli i spuchl:(:P rozpisalam sie;) a co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! W nocy mialam sen i na dzisiejszej wizycie wlanie sie spelnil..:p Ortodonta zalozyl mi wkoncu drucik na wszystkie klamerki i zaproponowal kolorowe gumeczki az tak sie ucieszylam ze wstalam z fotela aby odrazu zobaczyc jakie ma kolory... wybralam czerwone sa bardzo widoczne i to mi sie podoba... Nastepna wizyta 20-08-2008 Pozdrowienia dla wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
natalie1616;) masz zalozone gumki separacyjne i fakt ze zeby od nich bolą mnie nawet mocno bolaly i nie moglam gryzc nic twardego;) aparat mam od poniedzialku (21.07) czyli jakies 3-4 dni zalezy jak liczyl:P zakładanie pierscieni ani aparatu nic mnie nie bolalo;) z reguly to nie boli wkoncu masz gumki separacyjne po to zeby zeby sie troche rozsunely i zrobilo sie miejsce na pierscienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1616
aha... a mam pytanie. Jakie macie (miałyście) aparaty? tzn. te jasne (porcelanowe) czy zwykłe? Ja będę miała zwykły. I zastanawiam sie nad tymi gumkami. Trzeba wcześniej powiedzieć ortodoncie że chce się mieć np. białe lub różowe czy można zaraz po wejściu do gabinetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
ja sie wahalam miedzy porcelanowym a bezligaturowym (Damon) no i od poniedzialku jestem szczesliwa posiadaczka bezligaturowego aparatu o bardzo przyspieszonym dzialaniu;) a co do gumek to jak juz bedziesz na wizycie na fotelu to pewnie Cie spyta o gumki a jak nie to sama powiedz jaki kolor chcesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1616
oh to dobrze, bo się już wystraszyłam, że to trzeba od razu powiedzieć o takich rzeczach. Ja miałam mieć ten porcelanowy aparacik. Nawet sobie odłożyłam troche kaski żeby dopłacić rodzicom :D:D ale sie okazało że nie tylko jest 1000 zł droższy ale również jest słabszy od tego zwykłego. Więc postanowiłam nie przepłacać i zostawić sobie te odłożone pieniądze :D:D może jakis nowy phon sobie kupię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia 1616 - mi moj ortodonta nie zaproponowal kolorowych gumek na pierwszej wizycie ani na drugiej ale dzisiaj juz tak bo zabki sie troche wyprostowaly Czytalam ze jak ma sie duza wade (ja mam) na poczatku jest lepiej miec nie rzucające sie w oczy gumki. Ale to zalezy od Ciebie mozesz po tym jak przyklei Ci zamki zapytac czy da Ci kolorowe gumeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1616
a są białę gumeczki? Bo chciałam jakoś tak pod kolor zębów je założyć. Bo troche by mi się rozjaśniło w buzi :D:D hehe Tak mi się wydaje że lepiej by to wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia czy sa biale... chyba takich nie widzialam ale ja na poczatku milam przezroczyste ale ze pije codziennie sok marchwiowy to zmienily sie w pomaranczowe..:p:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1616
hehehe a bolą cię zęby po wizytach "kontrolnych" u ortodonty? Aha i ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
niusiaa00 U mnie naprawde z tymi poranionymi policzkami jest coraz lepiej:) a z jedzeniem to tak samo jak u ciebie kroje wszystko na taki malutkie kawałeczkibo nie umiem nic ugryżć no i połykam ale tak to w ogól nie czuć smaku:P a buzi też dalej nie moge domkać, orto mi tam troche pierścienie przypiłowała ale i tak nie domykam, no i przy myciu to tak dziwnie bo w przodu jak myje to nawet i szoruje to nie bardzo boli tylko troszke a z tyłu jak probuje to tak boli ze masakra, a kiedy masz kolejną wizyte? a zdejmujesz wosk jak coś jesz i jak idziesz spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia1616
ja mam 16 ;) No to mam nadzieje że jakoś to przeżyje i te 1,5 roku zleci szybko.. Musze zmykać ale jeszcze bede tu zaglądać (no chyba że zapomnę) hehe pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana;) wosk nakładam na noc i rano go zdejmuje bo wiadomo jakies sniadanie mycie zebow itp:P:P a jak juz zjem i sie umyje to na takie czyste ząbki sobie znow nakleje:P a potem w ciagu dnia to zalezy co jem jak mi jakis odpadnie to musze przykleic znow:P a Ty jak tam?? co do wizyty to mam juz w poniedzialek (28.07 po tygodniu) taka krótka kontrol 5 minutówke zeby zobaczyla czy wszystko tam mi sie dobrze robi itp:P i juz taka umówiona to na 2 wrzesnia dopiero bo ja mam aparat bezligaturowy ten damon co tak szybko działa to wizyty są co 6 tygodni;) a ja nawet nie wiem jaki Ty masz aparacik i ile lat?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
niusiaa00 ;DA ja zapomniałam sobie dzisiaj w ogóle ze mam wosk i zjadłam z nim obiad ale nic sie nie odkleiło chyba :D teraz to juz tak go oszczędzam bo już mi się kończy i potem będe cierpieć;P a ja wizyte nastepna mam w sierpniu bo zakłada mi Ekspander bo niestety mam za małą szczęke... a aparat mam normalny metalowy :) a latek już za tydzień 17:P a Ty? ;> to ty masz fajny ten aparat jak nawet rok go nie będziesz nosic:) to chyba nie masz duzej wady ? :) ile kosztował Twój aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
lat 17, w lutym za pol roku 18;) aparat 2200zł za łuk bezligaturowy;) a wade to ja mam małą :P górę to praktycznie równa tylko jedna 3 mocno do góry idzie tak wysoko jest i koniec a na dole troszke krzywe i tyle:P a Ty obiad jadlas?? to chyba Cie juz duzo mniej boli ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
moj obiad był bardzo zmiażdzony:P;P tak ziemniaki i mięsko pokroiłam na takie malutkie kawałeczki i połuknełam po gryźć nie moe, dzisiaj jak probowałam ugryźć wafelka to nawet nie umiałam:P no to jesteśmy w tym samym wieku:) no rożnica tylko pare miesiecy ;) to czemu zakładałaś aparat jak nie masz krzywych zębów? :P a ruchomy by ci nie pomógł jak tylko troszke trzeba wyprostować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
Witam,dawno nic nie pisalam.Fajnie,ze wszyscy tak zakladaja aparaciki,to super sprawa.a co do hassa to moze Was zdziwi,ale nie moge sie doczekac kiedy orto mi to wkoncu zalozy.na razie mam tylko aparat na gornej szczece no i mam waska szczeke.orto powiedziala,ze sprobuje poszerzyc szczeke bez hassy,ale jak nie bedzie widziala poprawy to zalozy ekspander lub hassa no i ja wlasnie juz chcialabym miec to cudo zalozone:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba juz ktos odp an to pytanie czy sa biale ligraturki ale tak dla pewnosci ja odpowiem ze sa gdyz sama je mialam na pierwszej wizycie poprosilam ale nie polecam bo szybko sie barwia nawet jak sie myje czesto zeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
zadrutowana ;) aa nie wiem;) niech jest ten na stale bede miala prosciutki usmiech a z takim ruchomym nigdy nic nie wiadomo az takich prostych to nie mam mowie tylko ze mala wada na dole troche jak to ja mowie "szachownica" bo gora tylko 3 :P wiesz co ja gryzc to wogole nie moge przednimi zebami nic zrobic bo wlasnie ten przod na dole krzywy i on mnie boli, lepiej np jak cos sobie pokroje albo polamie i gryze 6 i 7 bo 8 nie mam:D i wtedy nie jest tak zle;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"morzanka\" -> przerwę pomiędzy jedynkami miałam od zawsze ale taką małą, mam nadzieję że aparat stały mi ją potem zlikwiduję bo jednak ona mnie denerwuję xD przekręceń hyraxa mam mało więc z jego powodu pewnie nie będę miała szpary :P a z hyraxem coraz lepiej mi się żyje :) byle minęło już to głupie uczucie że odpadnie to będzie super. Coraz lepiej jem, wprawdzie dieta płynna, ale idzie mi to już coraz szybciej. Dzisiaj pierwszy raz rozkręcałam go w domu, oj dziwne uczucie.. takie rozrywanie ale już jest ok i liczę że tą noc prześpię xD pozdrowienia dla wszystkich noszących lub planujących hyraxy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam zakładany aparat, od razu przyznam że nastawiłam się że dzisiaj nie będę mogła jeść ale było zupełnie inaczej, na śniadanie zjadłam kanapki, obiad też bez większych problemów i nawet odważyłam się zjeść pizzę:) więc jestem mile zaskoczona, że nie jest źle. Obtarć też żadnych nie mam, tylko teraz pytanie czy powinnam się nastawić że jutro może być gorzej? Czy po prostu mam farta że mnie tak mocno nie boli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja bede miala zakladany metalowy z kolorowymi gumeczkami 8wrzesnia i mam pytanie, czy wszyscy musieliscie nosic separatory przed zalozeniem aparatu, bo moj orto nic o tym nie wspomnial...nie wiem czy tak ma byc?????wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja bede miala zakladany metalowy z kolorowymi gumeczkami 8wrzesnia i mam pytanie, czy wszyscy musieliscie nosic separatory przed zalozeniem aparatu, bo moj orto nic o tym nie wspomnial...nie wiem czy tak ma byc?????wie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh... ja też mam aparat.. od pol tora miesiaca.. masakra zawsze po wizycie najgorzej boli przez kilka dni ale potem to ju spoko.. i przyzwyczailam sie juz.. i widac OGROMNE EFEKTY! wlasciwie zeby mialam proste tylko jeden byl bardzo wysuniety do produ a teraz jest juz prosciusienki, wiec mam pytanie czy moge nosic przez jeszcze np 3 miesiace zeyb to sie utrwalilo i zdjac czy musze np rok albo 2? pozdrawiam.. i polecam wcale nie jest tak zle i nawet do twarzy w aparacie.. a jakie wybieracie najczesciej kolory? ja teraz mam jasny rozowy ale chce zalozyc biale jak myslicie bedzie ladnie wyglodalo mial juz ktos biale? jakie teraz macie? pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczkazirlandii ja akurat musialam nosic bo niemialam miejsca na pierscienie.. nie kazdy musi ty akurat chyba nie.. szczesciara z tymi separatorami jest najgorzej, jak by ci jedzenie pomiedzy zeby weszlo i trzeba uwazac zeby nie wyszedl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the truth
dorkac5 -> Najlepiej zapytać się ortodonty... Bo niby że i tak potem się nosi aparat retencyjny :) Nibinwing - Ból jest raczej kwestią indywidualną. Niektórych zaczyna boleć pierwszego dnia, innych drugiego czy trzeciego... Ale może też być tak, że wcale Cię nie będzie bolało, tak jak niektórych na tym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morzanka
Jak sądzicie który z aparatów kosmetycznych jest mniej widoczny: z zamkami mlecznymi czy przeźroczystymi? To są chyba porcelanowe/ceramiczne i kryształowe jak sie nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
niusiaa00, zadrutowana -> a u mnie z jedzeniem bez zmian, jestem już taka słaba, że ledwo do pracy wstałam i chce mi się płakać. Ja ledwo jem jogurty...żołądek nie może się przyzwyczaić i mnie boli a dziś rano obudziłam się z poranionym policzkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×