Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

zombol ->> Nooo na górze to bede zmieniać je jak zdejme aparat bo teraz to chyba raczej nie bardzo bo pierścienie i wogóle. Teraz bede plombować te na dole bo tam to jest wogóle masakra, mam tak poplombowane piątki, szóstki i siódemki Z DWÓCH STRON!. To wogóle sajgon :) To sie nazywają "szkolne plomby", wrzuce potem fotki jak mi moje dolne zęby "osrała że tak powiem" tymi czarnymi plombami :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, nie zauważyłem, ciężko odróżnić górną od dolnej szczeki na zdjęciu. Ponadto proszę, aby ktoś odpowiedział na moje wyżej zadane pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zombol: co do płynów to każdy jest dobry żeby wypłukać resztki jedzenia, nawet woda, ale wtedy gdy nie masz żadnej możliwości umycia zębów, jednak nic nie zastąpi szczoteczki i pasty... a co do suchej wargi to nie mam pojecia, ja mam suche wargi ale od zewnątrz to smaruje sobie zwykłym kremem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip no na pewno można opłukać sobie wodą, ale np. w szkole nie będę mył zębów szczoteczką i pastą, tylko sobie płynem przepłuczę i zawsze mam świadomość, że specjalny płyn lepiej zabezpiecza niż kranówa :) Orientujecie się może, czy są dostępne jakieś woski ortodontyczne? Coś kojarzę, ale tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są dostępne:D naklejasz sobie w mejsce gdzie Cię uwiera/obciera:) dostaniesz w sklepie stomatologicznym albo u swojej orto:D ja dostałem od swojej orto jak mi zakładała aparat:D narazie nic mnie nie uwierało/obcierało i już chyba nie będzie, ale wosk ani razu nie używany leży sobie w szufladzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro przedzwonię do mojego ortodonty i się zapytam, czy mogę nakleić na swój aparat ten wosk - może trzeba jakiś specjalny. Zobaczę. Do tego zauważyłem, że część z Was miała zakładane separatory, żeby pierścienie się tam zmieściły. Ja mam ostatni zamek na szóstce przyklejony i w odróżnieniu do pozostałych jest metalowy. Jedynie ten drucik, który został ucięty i wystaje na końcu ostatniego zamka szarpie mnie trochę za policzki i mam trochę poobdzierane. Macie może na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może zamiast pierścieni masz tzw. "rurki"... a wosku może używać każdy:) więc bez obaw możesz kupic najzwyklejszy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jedno nowe zdjęcie na fotce, i widać moj cudowny aparat hahaha:P możecie sobie zobaczyc jak okropnie wyglądam haaa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super Filippo:-), naprawde twarzowo ci w aparacie^^, ja piernicze jak sobie pomysle ze musze czekac do 16 wrzesnia to.., dobrze ze prace mam fest wyczerpujaca to leca mi godziny, dni i oby jak najszybciej mijaly:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojaaa
Ile musicie nosić aparaty?? Chyba mniej niz rok ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę nosił pewnie około 1,5 roku plus aparat retencyjny. Filip nie wygląda źle :D Na następnej wizycie załóż sobie gumki pod kolor oczu, podobno efekt jest bardzo zadowalający. Ja mam niby błękitne, ale dopiero z odległości jakichś 10cm od lustra widzę rzekomy kolor :) Ja lecę spać, dobranoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojaaa ->> Wszystkie informacje odnośnie czasu noszenia aparatu dostępne są na naszej \"aparatowej liście\" :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Cześć dziewczyny...:) dziś mija nam równo miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--polcia17 --zdejmowanie nie jest zbyt przyjemne:) ale do przezycia, ja mialem sciagany poniewaz odcementowala mi sie jedna strona i trzeba go bylo na nowo zakladac,najgorsze jest moment uderznie z dwoch stron naraz takim jakims mloteczkiem chyba tak to nazwala moja orto jednoczesnie uderza sie od wewnatrz i zewnatrz w zeby na ktorych jest hyrax ja mam akrylowy wiec uderzala w ta szyne ale nie bylo to przyjemne zreszta po 15 uderzeniach to juz wogole ale nie boj sie przezyjesz:) 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malowana słońcem
Mam takie pytanie dziewczyny, czy zawsze jeśli komuś wyrosły ósemki, to przy zakładaniu aparatu trzeba je wyrwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
malowana słońcem-> oczywiście, że nie i ja jestem żywym przykładem, nie miałam żadnej 8 usuwanej. To wszystko zależy od Twojej wady i czy zmieszczą Ci się wszystkie ząbki :) Filip-> mi też zęby twoche żółkną...wezme sobe różowe gumki na najbliższej wizycie to może będą bardziej bielsze się wydawały :). Więc nie martw się, nie jesteś sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze al mnie dawno nie było. Masakra nie nadążam z czytaniem.;P I kilka nowych osób sie pojawiło:D A ja kurcze miałam dzisiaj niezłe schizy rano:P Bo sniło mi sie, że miałam aparat ten wyjmowany i jak sie obudziłam rano to byłam w 100% przekonana ze aparatu nie mam:P jeszcze sie zastanawiałam jak to możliwe że kumpeli pokazywałam moje różowe gumki ale myślałam ze pewnie mi sie przyśniło:P no i leże sobie patrze na tv i jakoś tak przejechałam palcem po ząbkach a ta aparat:D:D :P Masakra ale sie zdziwiłam :P:P Hehe wogóle go nie czuję już :P:P Ani troszke i jak widać zapominam że go mam :P JUż zdecydowane: 3 września gumki błękitne.xD Zastanawiałam sie na żółto-zielonymi bo jak widze dużo osób ma ale jakoś tak na niebieskie mnie ostatnio wzięło:P Pzdr. *;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos nie zauwazy£am tego zeby mi zéby pozo£k£y. W przeciwnym zazie, bo od czéstego mycia zdaje sié jakby by£y bielsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
Ale tu cisza się zrobiła...:( Niusia00, Zadrutowana, Czarne Oczka-> jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wszycy na wakacje ruszyli, boostatnio jakos tak malo postow sié zrobi£o:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
oj.. wakacje też bym chciała hehe :) ale niestety pracowac trzeba a o urlop ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
heh,a co to są wakacje>>???ja od kilku lat tylko praca,praca..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×