Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Czy jeśli orto postanawia założyć hyrax to czy jednocześnie może założyc i aparat ortodontyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bedę miała
aparat ale taki najtańszy, trodno mimo zę mam juz 27lat, ale opłacam sobie sama ten aparat a dla mnie to i tak duzo kasy. na razie wyrywam 8 z dłutowaniem ;/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te gumki które się zakłada na te \"antenki\" przy zamkach to sa wewnatrzustne wyciagi miedzyszczekowe zakładasz je tak jak ci orto kaze i maja one rozne zastosowania tupu cofniecie tudziez przesuniecie jenego luku w tyl lub w przod albo dopasowanie przedzialu pomeidzy jedynkami tak zeby gora sie zgadzala z dolem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ludziki!po tygodniowym byczeniu się na dalekim lądzie,powróciłam do tego zimnego kraju :] naprodukowaliście tyle stron,że nie jestem w stanie na chwilę obecną tych wszystkich wypocin przeczytać ;) witam serdecznie nowych członków naszego aparatkowego gangu. Fanta88--> te ósemki spędzają mi sen z powiek, ja mam 3 w dziąśle i jedną wyrżniętą do połowy,orto twierdzi,że mogą sobie tam być.Ja jednak mam wątpliwości :/ ząbki Ci się wolno przesuwają?ja widzę kolosalną poprawę :) ale orto wie lepiej... roxien--> dziękuję, jesteś jedną z nielicznych osób,które zauważyły poprawę ;) tzn. ja sama uważam,że uśmiech jest ładniejszy,a to chyba najważniejsze :) kiedy masz następną wizytę? bo z tego co pamiętam byłaś niepocieszona brakiem ligaturek :) pozdrawiam ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slackerb >> mowisz ze ci sie szpary miedzy jedynkami robia, to ty masz aparat do rozszerzania tak, a moge wiedziec jak dlugo? a zjedzeniem to kazdy to przechodzi, tez jadlam bo musialam, a teraz juz jem bo chce:) Setsi >> moze, ja mialam zalozone oba, gorny luk jak i rotator. na pierwszej wizycie orientacyjnej powiedziala ze zalozy mi hyrax i mial byc wczesniej niz gorny luk. potem na tej co plan leczenia to stwierdzila ze bede miec rotator ale mial byc pozniej zalozony, az w koncu wyszlo na to ze w tym samym dniu oba tez mam zamki z antenkami na 3,4 i 5kach. ja to wosk caly czas przyklejam bo mnie obcieraja te srubki co przymocowane sa do pierscieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik 🌻 A długo musiałeś nosić te gumki ? wAdzia 🌻 Ty masz mniejszą wadę niż ja (przynajmniej tak mi się wydaje oglądając fotki) więc może u ciebie się te 8 zmieszczą. Właśnie tego nie rozumiem o co jej chodziło jak powiedziała że mi się wolno przesuwają ząbki. 3 miesiące temu to nawet nie marzyłam o tak wielkiej poprawie (przynajmniej w moich oczach jest ona na prawdę duża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati123451
Fanta88 dzieki ze mnie uswiadomilas z tymi aparatami (wczoraj) ;p ;) bo bym załozyla aparat, z którym bym sie meczyla tyle czasu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola...21 🌻 A jaką ty masz wadę ? pati123451 🌻 Aparat to nie jest aż taka straszna sprawa. :) Bardzo szybko idzie się przyzwyczaić, nio i potem jakie efekty. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola 21-> nie,nie, zadnego rozszerzania szczeki nie ma mowy=p, nie wiem czemu zaczyna mi sie robic szpara, raczej po to zeby jedynki zaczely sie ukladac w jednym rzadku bo mam krzywe, zreszta zobacz zdjecia!! jak nosilam ruchomy tez przez jakis czas zrobila mi sie mala szczelina pomiedzy jedynkami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra mniej więcej przeczytałam posty z ostatniego tygodnia. Dotarłam do wątku Fanty88 odnośnie aparatu na dole.Przeraziłaś mnie zakładaniem tego dołu,ja planuję dopiero w lutym...dołu nie mam bardzo pokrzywionego,ale trójki to rosną sobie zamiast pochylone do łuku to w poziomie.Mam nadzieję,że już czujesz się lepiej :) Co do mojej wady,to może jest mniejsza,ale tak czy siak,nie mam pojęcia jakim cudem mogą się tam jeszcze ósemki wcisnąć,jeśli dadzą radę,będę im wdzięczna ;) slackerb---> czy Ty nosiłaś wcześniej jakieś cudeńka przed założeniem aparatu?bo na forum udzielasz się chyba od dawna...pytam z ciekawości :) masz śliczne ligaturki i kolczyki pięknie komponują się z aparatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy mi przyjdzie nosić takie gumeczki... Wadzia witamy spowrotem :D a gdzieś ty sie podziewała ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kraju,który jest ni europejski-ni arabski-ni azjatycki, czyli w Turcji.Jest mi tutaj tak zimno,że polary,kurtki i hektolitry wypitej herbaty mnie nie rozgrzewają ;) muszę się zaklimatyzować :D a łącząc temat mojego wyjazdu z tym forum-w hotelu widziałam mnóstwo Polek w aparacikach :D chyba aparaty są u nas w modzie ;) ale jedną Turczynkę też w druciakach przylukałam i wyglądała super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcja;) Nie widziałam tam jeszcze nikogo z aparatem na ząbkach...troche się obawiam że beda mi sie przygladać z zaciekawieniem jak tam pojade, pracuję tam w najgorętszym sezonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, jak tak czytam niektórych postu, to dochodzę do wniosku, że straszne z Was mięczaki, naprawdę :) Czego Wy się boicie? Reakcji znajomych? Że niby nie będą chcieli się z Wami zadawać itd? Jeśli tak będzie to radzę zmienić towarzystwo. Daje sobie głowę uciąć, że po założeniu aparatu będziecie w stu procentach usatysfakcjonowani. Ja mam aparat porcelanowy równo od miesiąca. Ani razu nie usłyszałem przykrego słowa - mało tego, wszyscy jeszcze mi gratulują wyboru. Jeżeli ból, od którego nikt jeszcze nie umarł i nie umrze Was przeraża, to nie urażając nikogo - musicie być naprawdę dziwni. Chcecie mieć proste zęby czy nie? Aparat ma na celu korygować zgryz, zrozumcie. Dziś założono mi grubszy drut i wymieniono ligaturki. Była to pierwsza moja wizyta kontrolna od czasu przyklejenia aparatu. Niebawem będę miał założony ekspander (hyrax) i później maskę dailera. W ogóle się nie boję, wręcz przeciwnie, cieszę się niezmiernie, że będę miał ząbki jak z obrazka. Na łopatki mnie kładzie, gdy ktoś mówi, że wstydzi się pokazać aparat czy coś w tym rodzaju. Ja się zacząłem uśmiechać dopiero z aparatem. Szczerzę się, gdy jest tylko okazja. Aparaty ortodontyczne są teraz trendi! Nikogo to nie odstrasza. Jedynym minusem drucika na zębach jest to, że trzeba uważać przy jedzeniu - to wszystko. Innych wad aparat nie ma. To tylko rok/dwa lata. Zleci strasznie szybko, zobaczycie. Szczerze to już się zastanawiam, jak ciężko będzie mi się rozstać z aparatem. Naprawdę go lubię. Warto raczej rozwinąć kwestię rzekomego bólu, bo niektórzy z Was jeszcze się przestraszą leczenia ortodontycznego. Biorę na siebie całą odpowiedzialność, że jeśli teraz nie założycie aparatu to za parę lat będziecie sobie pluć w brodę, dlaczego tego nie zrobiliście, kiedy była okazja. Ja żałuję, że wcześniej się na niego nie zdecydowałem. Wracając do meritum, to ból odczuwalny jest od paru dniu po założeniu i następnie przez jakiś tydzień. Tak było przynajmniej w moim przypadku. Ten ból polegał tylko na tym, że miało się problemy z jedzenie. Teraz jem praktycznie wszystko co chcę i kiedy chcę. Jak jem poza domem, to od razu po powrocie myje zęby i jest w porządku. Podsumowując, ZAKŁADAJCIE APARAT ZANIM JESTEŚCIE MŁODZI, BO WTEDY NAJLEPIEJ MIEĆ APARAT! Kości nie są tak mocno ukorzenione. NIE BAĆ SIĘ, CHYBA ŻE MIĘCZAKI Z WAS. Wierzę, że Wam się uda. Nie zdajecie sobie chyba sprawy z tego, że coraz więcej osób nosi aparaty, bo uśmiech za dwa lata będzie taki, że każda sztuka Wasza :D Tak przynajmniej wnioskuję z wypowiedzi niektórych osób. Proste zęby to najlepszy prezent. NIE BAĆ SIĘ! ZAKŁADAĆ DRUTOLA :D Od razu mówię, że jeśli kogoś uraziłem, bardzo przepraszam. Nie to było celem mojej notki. Jeśli macie jakieś refleksje do podzielenia się z nami, walcie śmiało :) A, bym zapominał. Dodanie niebawem zdjęcie po pierwszej wizycie kontrolnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zombol--> w pełni zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Strach ma wielkie oczy-jak już masz aparacik,to nie jest tak strasznie,jest nawet lepiej :) Dla wielu osób założenie aparatu to życiowa chwila,dlatego większość tak to przeżywa.Ale są ludzie z innymi \"dodatkami\" w ciele/na ciele i jakoś dają radę... Setsi--> ja na Twoim miejscu nie przejmowałabym się nie tym, jak ludzie zareagują (powiem Ci,że np. Turcy w ogóle nie zwracali uwagi na mój aparat--> straszne z nich lowelasy :D ) a bardziej przejmowałabym się tą masakryczną temperaturą,zwłaszcza w lipcu i w sierpniu-ja nie wiem jak wtedy można tam przeżyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XXX aparatka-> tak ale data sie zmienila i orto przelozyla termin na 21.10.2008, cos tam wychwycilam od niej ze powinno sie miesiac odczekac pomiedzy zalozeniem gory a dolu, 14.10 mam pierwsza wizyte:-), Wadzia- nie bardzo rozumiem co masz na mysli cudenka=p, do zalozenia gory przez prawie 9 miesiecy nosilam aparat ruchomy bo mialam pokomplikowana wade kąta ktory nie stykal gornej i dolnej czesci szczeki, w ogole meksyk mialam, ale bardzo duzo nadrobilam tym ruchomym, jedynki sie sporo cofnely to na zdjeciach to jest miodzio w porownaniu z tym sprzed 9 miesiecy=p, a ligaturki to tez pod kolor oczu=p, Caly czas chodze i sie ciesze jak glupia, ciekawe jak jutro zareaguja ludzie w pracy bo pracuje jako barmanka-kelnerka takze troche ludzi sie przewija:-) hihi a tylko najblizsi wspolpracownicy wiedzieli ze bd. miec aparat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam właśnie skończyłam czytać wszystkie posty:) uffff jak mi się tego nazbierało. Odnośnie pobytu za granicą, osobiście byłam w Belgii i widziałam mnóstwo, ale to mnóstwo aparaciarzy :). Tak człowiek się mógł napatrzeć, wszędzie są aparaty normalnie;). Królowały metalowe:) z tego co pamiętam nie widziałam, aby tam tak bardzo zamieli kolorowe gumeczki. Raczej one nie odróżniały się od aparatu. W sumie to nie wiem czemu bo kolorki są super:) wAdzia-->pewnie najważniejsze jest to, że Ty sama widzisz różnicę;). Dobrze pamiętasz, że strasznie brakuje mi ligaturek. Wizytę mam 9 października;). Już coraz bliżej, ale tyle wytrzymałam to i teraz dam radę. Póki co myślę jaki kolorek sobie wezmę;). Dziękuję za pozdrowienia i również cieplutko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi89
Dlaczego mam aparta bez ligaturek??? ktos moze wie jakie sa przyczyny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia - eee nie będę się przejmować, gdy ktoś zapyta, co za sprzęt mam w buzi wkońcu aparaty ort. znane są chyba na całym globie ( pewnie wyjątki też się znajdą). Wszystko zależy od człowieka, bowiem każdy podchodzi do tego inaczej, w dodatku gdy w gre wchodzi zupełnie inna kultura. ____ Turcja - Lipiec & sierpień = ok 45 - 50 stopni Ciepłolubne istotki nie powinny narzekać :P Lecz z drugiej strony wiadomo, że klimat upalny i wilgotny męczy organizm który nie jest przygotowany na taki szok termiczny. Mogłabym wiedzieć w jakim mieście byłaś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywajmy - Turcja jest państwem rozwiniętym pod wieloma względami, toteż drucik na pewno jest u nich normalną, lecz być może niepopularną rzeczą. Możliwe, że oni nie mają takich problemów ze zgryzem jak inni i po prostu nie muszą nosić aparatu. Aparat to rzecz powszechna w dzisiejszych czasach. Dam bodaj najlepszy przykład. Zapewne nie tylko ja zauważyłem, że m.in. w Stanach Zjednoczonych praktycznie każdy nastolatek, który ma wadę zgryzu - nieważne czy pochodzi ona/on z bogatej czy uboższej rodziny - nosi aparat ortodontyczny. Tam jest to wpisane w kulturę. Masa ludzi z USA bardzo dba o zdrowie i wygląd swoich zębów, dlatego też aparat jest u nich normalną rzeczą. Drugim, równie dobrym przykładem są państwa zachodnie, w szczególności Belgia i Holandia. W poprzednim roku u nas w szkole była wymiana właśnie z Holendrami. Wierzcie mi na słowo, w tej grupie było co najmniej 8 osób, które miały aparaty ortodontyczne. Może przemawia przez to ich standard życia. Wiadomo, że kraje z zachodu są bogatsze i stać tamtejsze społeczeństwo stać na leczenie tego typu. Może przemówię do niektórych w ten sposób. Jeśli wahacie się między założeniem aparatu, a wasi rodzicie wyrazili już na to zgodę, tudzież sami macie wystarczająco pieniędzy i jesteście o krok od założenia aparatu, to pomyślcie w ten sposób. Zastanówcie się, ile osób chce, ba, nawet marzy o aparacie, ale nie stać ich na takie leczenie. Wy macie pieniądze i od prostych zębów dzieli was rok, dwa, góra trzy. Potrzeba trochę cierpliwości i determinacji. Aparat to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Pomyślcie o tym głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zombol - mądrze prawisz :)Łap buziaka za to :* Jeśli są środki finansowe nie ma co zwlekać i odkładać leczenia w czasie. Wkońcu raz się żyję!! Słyszałam że w Niemczech młodzi ludzie, gdy tylko zobaczą małą niedoskonałość w swoim uzębieniu odrazu decydują się na aparacik - być może przyczyną takiego popytu na aparaty ort. jest wszechobecna moda bo i z tym również się spotkałam.Nawet osóbki z pieknymi uśmiechami zakładają śmiało aparacik - bo to taki szpan. My na tym Moi Kochani zyskujemy oprócz tego całego szpanu, szaleństwa, mody, podkreślenia swojej indywidualności zdrowy i piękny uśmiech na całe życie. Nie bójmy się drucików:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałbym dodać. Czytałem ostatnio w jakiejś gazecie o gwiazdach, które niegdyś nosiły aparaty. Na liście znalazły się takie osoby jak Tom Cruise i jacyś inni znani Polacy w tej całej machinerii zwanej show biznesem. Kolejny argument \"na tak\", aby zakładać aparat ;) Setsi -> zrewanżuję się, trzymaj - ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 >> górne zęby mam wysunięte do przodu, a dól też nieładny bo zęby mi się przesunęły troche w prawo z powodu braku zęba slackerb >> to przynajmniej widzisz już zmiany:) zombol >> też się zgadzam z twoimi wypowiedziami:) znajomi i mniej znajomi zaakceptują nas z aparatem, o to nie ma sie co martwić. ja seplenie ale uczniowie w gimnazjum, tam mam praktyki, nie smieją sie z mojej wymowy. Tylko koleżanka jedna ciągle sie ze mnie smieje, ale powiedziałam jej że to świadczy to o jej dorosłości:) A jeśli ktoś chce zakładać aparat i może, to niech to robi jak najszybciej:) warto:) niektorzy moga nie mieć też pieniedzy, ale warto troche poczekac, i nie słuchać jak odradzają, zwłaszcza ci co mają ładne zęby. tak sie też zdarza. w moim przypadku akurat tak było, ale mam swoje pieniadze wiec i swój aparacik:) :) tata mi nawet powiedzial ze głupia jestem ze tyle kasy na to dam, ale mu powiedziałam ze to za wlasne pieniadze wieć nie ma nic do gadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często dorośli mówią: \" po co Ci aparat, przeciez nie masz takich złych zębów\", \" to duży wydatek, lepiej kup sobie coś bardziej porzyteczniejszego\", \" za te pieniądze mogłabym mieć fajny używany samochód :P\", itd. Czasami sobie damy wmówić, że \" być może nie jest tak źle\", a te piękne prościutkie ząbki są zarezerwowane dla aktorów, piosenkarzy i innych ludzi którzy mogą sobie pozwolić na taki wydatek, bądz dla tych, dla których natura była łaskawsza :) Ale przecież to są MOJE zęby i już nie chce się wstydzić szeroko i spontanicznie uśmiechać, krępować w towarzystwie w dodatku gdy na horyzoncie pojawia się \"obiekt moich westchnień\". Niech już lepiej wszyscy widzą, że dbamy o siebie, inwestujemy w estetyczny wygląd, można by nawet rzeć - taki normalny...jak ma większość ludzi, zdrowie i przede wszystkim w szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi--->byłam w miejscowości o nazwie Konakli,12km od Alanyi. Zastanawiam się,jak udało Ci się zdobyć tam pracę :) echh z chęcią zostałabym tam dłużej...gorąco polecam Turcję ;) taka mała reklama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia pracuję w Turcji jako wychowawca, a pracę zdobyłam tak jak to się z reguły odbywa, czyli rozesłałam swoje CV no i akurat wybrano mnie. Też gorąco polecam Turcję, kraj pełen egzotyki, tajemniczości i ciekawej kultury - ktoś mógłby ośmielić się powiedzieć - istny raj na ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi ->> Jestem tego samego zdania :D Jak sie dowiedzieli to \"a przecież nie miałaś krzywych zebow\" LOl! hahah Przecież logiczne ze skoro mi założyli aparat to jednak cos nei tak było :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×