Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kejti83
Hej. Dziekuje za informacje. Może jakoś poradze sobie z tym pękaniem ust! Jeśli chodzi o przebarwianie aparató szafirowych ceramicznych etc to nie ma takiej opcji-przebarwiaja sie cholernie szybko gumki:(-po dwóch tygodniach już byłam na ich wymianie-mimo, że nie piję kawy nie palę, nie jem zupek chińskich etc. A do tego fatalnie w policzek wbija mi się drucik, który jest za krótko przycięty tuż po wyjściu z rurki i nie ma opcji go podwinać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:):) ja idę dopiero 20 października do ortodonty, to będzie moja pierwsza wizyta, chcę zasięgnąć porady czy z moim zgryzem i zębami da się coś zrobić...wiecie kilka razy słyszałam od dentystów,że już jest za późno, mam 23 lata, w sumie w grudniu będę już miała 24 :(:( tak czytałam wasze posty i rzeczywiście noszenie aparatu nie należy do największych przyjemności, ale skoro mówicie,że warto, to byłabym gotowa się na niego zdecydować....zawsze chciałam mieć prosty uśmiech :):)być może zaniedbali to nieco moi rodzice kiedy byłam mała, nie obwiniam ich o to jednak i nie mam żalu, wiąże się to bowiem z poświęconym czasem i kosztami niemniej jeśli teraz miałabym szansę to chciałabym naprawić to co się da,piszecie,że naprawdę warto, bo efekty są :):) martwię się tylko tym czy już nie jest za późno, czy nie jestem za stara i czy wystarczy kasy na aparat i wizyty jeśli okaże się,że mi go założą fajnie,że jest to forum pozdrawiam nosicielki aparatów ;) i te które dopiero dołączą do tego grona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
hej Do megulitta-ja mam 25 lat i dwa tygodnie temu założyłam górny łuk-za ok 5 miesięcy byc może założe dolny. Jestem na etapie świeżych cierpień ale juz teraz mówie, ze wart-zęby w widoczny sposób juz lepiej wygladają-ból jest do wytrzymania a obtykanie sie wszędzie ze szoteczkami jest do wytrzymania. Jeśli chodzi o cały przebig kosztorysu to wyglada to mniej więcej tak- I wizyta- wyciski , zdjęcie-ok 250 zł II wizyta - plan leczenia - ok. 150 zł III wizyta - zakładanie aparatu- ja mam szafirowy-był założony w ciągy godzinyy a koszt to 2600 zł-za jeden łuk IV wizyty kontrolne-płace 150 zł Wymina gumek, wosk etc - bezpłatnie Warto!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czytam wasze kosztorysy to placicie horrendalne siano:/, ja za 1 wizyte gdzie ustalila plan leczenia zaplacilam 40zl +70 zlotych zdjecia, 2 wizyta wyciski 40 zl, pozniej aparat ruchomy 450zl, i tak do dzis gorny luk 1500zl i za 2 tyg mam wizyte na zmiane ligaturek i byc moze luku na grubszy i moje wizyty wzrosna tylko o 10 zl czyli 50 zl.Naprawde bardzo duzo placicie wiec moze kolezanko poszukaj orto w mniejszej miejscowosci, moja liczy do 50tys ludzi wiec pewnie wszystko zalezy od standa. miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megulitta - ja mam 22 lata! I dopiero teraz załozyłam aparat o którym marzylam cale zycie! Zobacz na moje zęby jakie były ( nadal zreszta są) koszmarne, ale wiesz co jest najwazniejsze ? Że sie prosyuja i beda ładne! Ja nie mam rodzicom za złe że nie zadbali, bo zadbali tylko ja tego nie zrobilam, kiedys taka kwota jaka wydałam dzisiaj była naprawde wielka dla moich rodzicow, kupili mi wyciagany aparat i nie nosiłam go, przez lata byli na mnie źli! Nie chcieli słyszec o załozeniu stałego bo tacy wsciekli byli. A teraz wzielam sprawy w swoje rece, mialam swoje pieniadze i sama podjelam ta decyzje. I wiesz co teraz ? rodzice sa zadowoleni, nawet mi dołozyli tysiac złotych bo mi brakło. I są przeszczesliwi :) więc nie patrz na swoj wiek, bo jest mloda i to najlepszy czas aby wyprostowac kielce :) Ja Ci zycze wszytskiego najlepszego i abys podjęła ta decyzje. aparat jest męczarnia, nie mozna jeśc pewnych rzeczy czy coś, ale mi to nie sprawia wiekszego problemu - zrezygnowalam ze wszytskiego aby to zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - cześć :D i jak dylemat? zastanawiasz się nadal? prponuje Ci przejść się do orto i poprosić o pokazanie tych kosmetycznych zamków i wtedy się zdecydujesz.... Ja jak narazie jestem zdecydowana na tego Damona... i boje sie troche... o całokształt - ciekaw czy boli... :/ pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Dalej nie wiem który wybrać :|Narazie żyje piątkiem bo musze usunąc jeden ząb a tak strasznie sie boję...Chyba przed wyjsciem wypije sobie coś z procentami na odwage bo inaczej umre na fotelu ze strachu ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi - ja miałam usuwane 3 zeby, strach był, ale znieczulenie działa po 3 mintkach od zastrzyku, a cały zabieg trwa minute albo mniej :) Więcej strachu niz bólu, uwierz mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka - Dzięki wielkie za słowa otuchy...:) Bede miała wyrwana albo 4 albo 6 a ta 6 przeciez jest taka duża...Hmm już widze tą krew :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno ortodontka powiedziała mi że powinnam mieć stały aparat a ja jeszcze mam trzy żeby mleczne mam 13 lat proszę o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaciaa
domcia ja musiałam czekać aż mi wszystkie mleczaki wypadną i wyrosną stałe i dopiero mogłam założyć aparat :)) (wyrywałam 4 stałe czwórki) jak założyłam aparat byłam w twoim wieku :) teraz mam 14 lat, górny łuk noszę rok a dolny założyłam dzisiaj :) i straaaaasznie mnie boli :? normalka, zęby przyzwyczajają sie do nacisku, ale to potrwa gdzieś ok. 3 dni a potem luzik :) na górze jest ogroooomna poprawa :)) aparat stały to cudowna sprawa :]] mimo bólu naprawde warto !! jestem ciekawa jak to bedze zabłysnąć uśmiechem po ściągnęciu aparatu :)) ohh nie moge sie tego doczekać, ale to bynajmniej bedzie za jakiś rok, w 3 klasie gim ;PP pozdrawiam wszystkich zadrutowanych :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne oczka i kejti :):)kochane dzięki za słowa otuchy :):)teraz wiem,że rzeczywiście warto założyć aparat :):)przekonałyście mnie :):)jeśli ortodontka powie,że mogę założyć aparat to się zdecyduje, rzeczywiście koszty wielkie ale efekty jak same potwierdzacie też wielkie :):) czarne oczka pozwoliłam sobie looknąć na twoje fotki i wiesz, ja też mam taką dwójkę górną wciśniętą między jedynkę a trójkę :(:(dentysta mnie nastraszył,że chyba trzeba będzie tą dwójkę wyrwać :(:(ale widzę,że tobie ją zostawili, no zobaczymy :):)trzeba póki co być dobrej myśli :): pozdrawiam kobietki i fajnie,że trafiłam na te forum :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębucha
też zakładam stały aparat pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zębucha
też zakładam aparat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się dowiedziałam że jutro wyrywam 2 zęby (szóstki). Na samą myśl już się zaczynam pocić... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za miesiąc zakładam dół :) :) Kit że te zasrane gumki przyszło mi zakładać w dzień połowinek no ale cóż :| :| im szybciej założe, tym szybciej zdejme :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LoL:P Justka już masz 2ga wizyte kontrolna a ja tydzień temu w piątek dopeiro na pierwszej byłem xD:P a 2ga mam w listopadzie xD w polowie listopada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LoL:P Justka już masz 2ga wizyte kontrolna a ja tydzień temu w piątek dopeiro na pierwszej byłem xD:P a 2ga mam w listopadzie xD w polowie listopada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LoL:P Justka już masz 2ga wizyte kontrolna a ja tydzień temu w piątek dopeiro na pierwszej byłem xD:P a 2ga mam w listopadzie xD w polowie listopada:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no :D widocznie twój orto ma inny system :D Znowu mam grubszy łuk ałłł... Jutro wstawie foto jak nie zapomne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli założę sobie aparat kosmetyczny, a zamiast gumek będę miała druciki, to czy mogę spokojnie jeść \"farbujące\" rzeczy typu zupki chińskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 - Wydaje mi się że tak. Tylko wiadomo dla świetego spokoju lepiej umyć ząbki odrazu bo tym \"rarytasie\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha :D Mam nadzieję, bo już się chyba pstatecznie zdecydowałam, że założę kosmetyczny... Dla mnie największym problemem jest właśnie obawa, że się przebarwi albo, że jak coś skonsumuję w szkole to od razu będzie widać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 - Nie tylko Ty masz takie obawy :) Dzisiaj powiedziałam mojej orto że chce ten kosmetyczny ale i tak dalej się waham :D Chyba musze sie sama przekonać czy sie przebarwia czy też nie, no i nie wiem jakie gumeczki sobie założyć. Gdzieś wyczytałam że podobno jasno niebieskie, zielone, fioletowe się nie przebarwiają. Po pewnym czasie bledną i wyrównują sie z kolorem zębów, oprócz tego zachwują \"świeżość\":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe:D moja orto poprostu jest tak oblegana, chyba ze wzgledu na swoja fachowosc, dobre podejscie, ze chyba nie ma czasu robic mi czestszych wizyt;) czasu nie ma na nic, moja kumpela sie chciala do niej zapisac na pierwszy raz na konsultacje to na lutego zapisuje teraz przyjezdzaja do neij ludzie po 150km ostatnio spotkalem taka babke w poczekalni;) a luk bede meic nowy dopeiro na nastepnej wizycie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
zakladajcie aparaty porcelanowe jeszcze raz chce was uspokoic nic a nic sie nie przebarwia jesli juz to gumki z czystym sumieniem polecam gumki koloru kosc sloniowa pieknie sie zlewaja zaparatem izebami. aparat porcelanowy nosze juz 7 miesiac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×