Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość gosialek19
witam !!! od wczoraj noszę aparat... powiem szczerze, że myślałam iż będzie mi się trudno przyzwyczaić do zamków itd...ale jest spoko... gorzej z bólem, wczoraj bolało nie powiem że nie...ale to co dzisiaj przeżywałam :(.... na tabletkach jestem od samiuśkiego rana. trochę mnie obciera w jednym miejscu ale na szczęście orto dała mi wosk- to cudna sprawa.... pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elba36
Cześć dziewczyny, dzięki za słowa otuchy. od paru dni jest lepiej, chyba się powoli przyzwyczajam. Fajnie, że są jakieś kobitki w moim wieku, bo już myślałam, że tylko mi odbiło. Ja założyłam aparat korzystając z okazji, że muszę odwiedzać ortodontę z synem 9 -cio letnim. On ma założony ruchomy aparacik i zakłada go tylko na noc. Moje zęby nie są takie straszne, tylko wystaje dwójka i wpycha trochę jedynki do tyłu, przez co są ciągle w cieniu i wyglądają jak ciemniejsze. Jeszcze raz dzięki za słowa otuchy. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypilnuj synka aby zakladal aparat, bo wiekszosc z nas mialo kideys ruchomy aparat, ale nie zawsze sie go nosilo :P co do wady, to czesto wydaje nam sie, ze zeby sa prawie proste, a i tak zgryz do siebie nie pasuje i leczenie jest konieczne ze wzgledow zdrowotnych, a nie estetycznych. dlatego nie zniechecaj sie, czas szybko mija, a napewno latwiej Ci do tego przywyknac niz np dzieciakom, ktore sa niecierpliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Jak wielu z Was również posiadam wadę zgryzu. 4 listopada będę miała zakładany aparat stały na dół i już nie mogę się doczekać! Na następny dzień jadę na wycieczkę klasową i ogromnie boję się bólu i tego, że nic z tej wycieczki nie będę miała! Słyszałam, że ból jest koszmarny! A jak wy mieliście? Przez ile Was bolało? Jedliście coś? Pozatym słyszałam, że na początku się sepleni… Prawda to? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 - mogłabyś zmienić nick z the truth na nevermind369 na liście? I dodać link do mojej historii leczenia (jest w stopce)? Wada - żuchwa wysunięta do przodu, zgryz krzyżowy, diastema, stłoczenia, przesunięta linia pośrodkowa. Masek i wyciągów nie mam :) Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warkka
Mam meeeggga pytanie, od miesiąca mam aparat - metalowy górny i dolny łuk. A od paru dni jak myje zęby to leci mi krew. Głównie z okolic jedynek i dwójek. Miała ktoś coś takiego??? Jeszcze nie panikuje, ale mało brakuje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88--> ja Ciebie doskonale pamiętam założycielko naszej aparatkowej listy :) ludzie się przewijają...niektórzy tracą cierpliwość,jak czyta się enty raz to samo pytanie a mowa o czymś była dwie-trzy strony wcześniej ;) ja tam twarda jestem,liczę do dziesięciu i jak widać dalej się udzielam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wy też tak miałyscie po założeniu aparatu (z pierścieniami), że jakby nie mogłyście szczęki do końca domknąć? Jakby wam te pierścienie trochę przeszkadzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88---> jak mamy Ciebie nie pamiętać:) no co Ty nie ma takiej opcji. Fakt bardzo dużo osób zakłada aparaciki a ekipa rośnie:). Widze ze duzo osob zaklada fioletowe gumki, sa naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lip
Witam -pomozecie mi w wyborze bo nie wiem na jaki aparacik na gore sie zdecydowac metalowy czy kosmetyczny ?a moze mieszany?Teraz "posiadam "HASSA zostalo mi jeszcze6 przykrecen( okolo 2tyg) i zakladam aparacik staly na 6 zebow przednich -(HASS niestety zostaje :( -do grodnia).Ort.pokazywal mi metalowe i kosmetyczny. -Spodobal mi sie kosmetyczny-powiedzial ze moge go "polaczyc" z metalowym czyli przod 6 zebow kosmetyczny a jak sciagne Hassa to reszta metalowa- jak myslicie jak to bedzie w efekcie?!(moze ktos tak z was ma?)co myslicie na ten temat??!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanta ma do Ciebie prosbe. jakbys mogla zamiescic fotki obu lukow bo w Twojej galerii ich nie widzialam. za jakis czas czeka mnie dolny luk i zastanawiam sie jakie zamki wybrac. co do zadawania wciaz tych samych pytan, to fakt jest to nudne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosialek19
Magdunia93---> ja miałam zakładany aparat wczoraj...mówię prawię normalnie, w tym sensie że zmieniła mi się ciut barwa głosu...a do seplenienia mi baaaaaaardzo daleko. Nie wiem jak w iinych przypadkach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lip->najlepiej poszukaj na necie fotek roznych aparatow. widze, ze wahasz sie miedzy mieszanym, a calym kosmetycznym. wszystko zalezy od tego jak szeroko sie usmiechasz i ktore zeby widac, no i cena pewnie jest rozna. zastanow sie dobrze, bo to Twoja decyzja. przedewszystkim poogladaj fotki i zadecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wy też tak miałyscie po założeniu aparatu (z pierścieniami), że jakby nie mogłyście szczęki do końca domknąć? Jakby wam te pierścienie trochę przeszkadzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jem, i strasznie dziwnie się gryzie :/ Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kunegunda95
Tak to jest normalne też tak miałam , nie było tak źle. Zastanawiam się, czy nie wziąć na początek fioletowych gumeczek (to mój ulubiony kolor) a pozatym nie będę się na początku uśmiechała tylko dopiero jak mi się ząbki "naprawią'' troche, bo mam do usunięcia trzy 4. Więc nawet jak nie będą ładnie wyglądały to i tak nikt tego nie zobaczy :) I jeszcze pytanko jak często zmienia się te gumeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nevermind369 🌻 Zmienione. ;) wAdzia 🌻 Nio ja jestem cierpliwa ale jakoś mi entuzjazm przeszedł. :P W ogóle tak dziwnie jest, zupełnie inaczej niż jak miałam tylko górę. :P Co do powtarzających się pytań - fakt czasami to irytuje ale pamiętam jak kiedyś sama byłam łysa w tym temacie i wolałam pogadać z \"żywymi\" ludzmi na forum niż tylko czytać coś co nie było kierowane do mnie. Zawsze się czegoś nowego można dowiedzieć. :) nie mówiąc już o tym że trochę lenie jesteśmy :P hahahaha roxien 🌻 Kurde :P to ja też do grona fioletowych dołączyłam dziś :P Fantastycznie wygląda na ząbkach :D crazy_bogie 🌻 W piątek będę robiła fotki bo to akurat miesiąc będzie od założenia dołu i wtedy dodam. :) I od razu ostrzegam że to masakra. Ludzie o słabej pikawce lepiej żeby nie oglądali. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 ->> aaa ja też pamiętam :D i takie czytanie też jest z czasem nudne :D aleeeee, jak ktoś siedzi tu dłużej to pewnie jak ja zadawałam stos pytań to też miał nerwice :D a jednak sie duuużo dowiedziałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanta-> bede czekac na fotki, jestem pewna, ze nie jest tak zle;) z reszta my wszyscy z jednej ekipy :D co do pierscieni to tez mialam takie uczucie, ale bardzo krotko i sprawdzalam w lusterku czy to mozlwe zeby zawadzaly, oczywiscie nie zawadzaly, ale uczucie bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
160.....tak pierscienie jakby przeszkadzaja szczeki sie nie domykaja ale to caly czas sie zmienia sa momety podczas miesiaca ze zeby sie domykaja a po kolejnym przykreceniu znowu jest niewygodnie...i tu sie zastanawiam czy 6 na ktorych sa pierscienie tez sie przesuwaja..............lisa 43 fajnie ze jestes jaka masz wade napisz cos wiecej pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj :) ja mam zawsze uczucie \"niedopasowania\" szczęk po wymianie łuku.Też nie do końca mi się szczęka zamyka :) Fanta88--> kochana,to teraz ja zadam kilka dla mnie mało oczywistych pytań :D 1.czy aparat na dół bardziej obciera,przeszkadza,trudniej się przyzwyczaić? 2.czy bardziej wchodzi tam jedzonko niż na górę? To na razie tyle pytań.Mam jeszcze kilka w zanadrzu,ale na razie chyba nie będziesz w stanie na nie odpowiedzieć,bo masz za krótko ten dół. Ja zakładam aparat na dolną szczękę dopiero w lutym i jakoś tak mniej entuzjastycznie do tego podchodzę,niż do założenia góry :/ justka_pl--> dawaj leniuchu swoje nowe zdjęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Fanta 88 - ja Cie pamietam:) Noszę aparat juz parwie 6 tygodnie;)pozdrawiam wszystkich!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdunia93 - Koszmarny ból??? A cóz to takiego? Ja odczuwałam jedynie drętwienie i dyskomfort (obtarcia), i lekki ból dopiero gdy starałam sie coś ugryźć (nie warto szaleć i jeść chleb ze skórką nawet jeśli jest miekka). I to by było na tyle. Ten ból jest wyolbrzymiony, bo jesli byłby KOSZMARNY to nie wiem czy by tyle osób decydowało sie na taki sprzęt... Troche logiki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagataaaa
wadzia ja mam na górze od roku... na dół zakładałam całkiem niedawno.mi było trudno sie przyzwyczaić do dołu, i straszie mnie obcierało..jedzenia też wchodzi wiecej na dole...przynajmniej moim zdaniem. ale już jest ok ;] nie mogłam gryźć przez ok. tydzień... ale warto.... aparat to super sprawa.. warto pocierpieć dla pięknego uśmiechu ;]] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia ->> haha jaki tam leniuchu :D nie mam weny robić :D niewyraźne jakieś były ostatnio :D wrzuce po następnej wizycie hyhy :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi. Dzięki za odpowiedź, wkońcu się uspokoiłam. Słyszałam jak inni mówili, że bardzo ich bolało i faktycznie wyobrażałam sobie koszmarny ból, no ale teraz już się tak nie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was nosił kolorowe gumki na aparacie kosmetycznym? Ładnie to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdunia93 Jak już założysz aparat to przekonasz sie jak ten \"ból\" wygląda :) Można powiedzieć, że koszmarny ból jest w TE dni (mowa o pierwszym dniu).Nawet i to da sie przezyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×