Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

xD łuk to góra lub dół na nasze czyli na góre masz jeden aparat i na dól jeden, możesz mieć maksymalnie dwa z trgo wynika chyba że amsz więcej łuków zębowych:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 łukow ? hihi tyle razy ci bd wymieniac orto zeby byla sila : D fanie ja mialam miec 10 ? cos mi sie wydaje bo 2 razy wymienione nie wiem jak to sie oblicza ale bynajmniej o to chodzi pozdrawiam **Filip** dawno sie nie odzywales : D ja teznie mam czasu...szkola i jutro test z angla probny masakra ;/ buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 łukow ? hihi tyle razy ci bd wymieniac orto zeby byla sila : D fanie ja mialam miec 10 ? cos mi sie wydaje bo 2 razy wymienione nie wiem jak to sie oblicza ale bynajmniej o to chodzi pozdrawiam **Filip** dawno sie nie odzywales : D ja teznie mam czasu...szkola i jutro test z angla probny masakra ;/ buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu84
Mam pytanie, czy ktos zakladal aparat Damon we Wroclawiu w Orthosmile? Jak to wypada na tle konkurecji? i ile wynioslo cale leczenie. 3tys za luk, ile tak z wizytami wyszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czorcik6
naprawde sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o 16 zakladam dolny luk, kuuurde juz tak fajnie sie przyzwyczailam do nowego, grubego drutu na gorze i znowu bede sie meczyc:E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
jasiu 84 Hwj, ja własnie przymierzam się do damona, byłam w unidencie i tam mi wycenili na 7 500, w ortosmile jest niby 6 ale jak zapytasz o dodatkowe rzeczy to wyjdzie więcej, poza tym dużo czytałam o tym orthosmile i nie są opinie zbyt dobre, koleżanka poleciła mi na Fiołkowej też mają damona i kosztuje 5000, napisz co wiesz nowego w sprawie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effka1234
Jasiu 84 Hej, ja się wlaśnie przymierzam do damona, byłam w unidentunion i mi wycenili na 7500 w tym jest wybielanie po zdjęciu np, w orhosmile cena jest 6000, ale jak powiesz zeby Ci obliczyli dokładniej to wychodzi więcej, plus jeszcze wizyty, koleżanka poleciółą mi na Fiołkowej jest za 5000 i ogólnie wizyty tańsze i ponoc bardzo jest ok, napisz jak cos wiesz nowego w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewi150
witam wszystkich ja wczoraj mialam pierwsza wizyte i na nastepna wizyte czyli za 2tygodnie bede miala zakladny aparat:) na gore i dol oczywiscie strasznie sie ciesze:) macie jakies rady dla kogos kto dopiero co bedzie mial zakladany aparat?? chetnie wyslucham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu będę miała aparat! I to już jutro. Wybrałam ten kosmetyczny. Na razie tylko na górę, potem usuwanie zębów :-( i potem za pół roku metalowy na dół. Do tej pory się nie bałam w ogóle, ale od paru dni śni mi się po nocach, że mam zakładany, ale źle, po bokach jest normalnie na zębach, a z przodu na dziąsłach. Ha ha śmiesznie to wyglądało :-) . I zaczęłam się troszkę stresować, nie oczywiście aparatu na dziąsłach :-) ale tego, że wydam tyle kasy i nie będę potem miała takich zębów jakie chciałabym mieć, że po prostu ortodontka to zwali :-( Ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Ciekawe jak będę wyglądać, normalnie nie mogę się doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie rady na poczatek? moze taka, ze potrzeba orobinke cierpliwosci przez pierwsze dwa trzy dni aby przywyknac i nauczyc sie odpowiedniej higieny. u lekarza od razu pilnowac czy da wosk,a jak nie to o niego poprosic gdyz moze byc potrzebny. zakupic plyn do plukania i nitke dentystyczna jesli nie macie. ja osobiscie mam druga szczoteczke taka skladana zawsze w torebce razem z zapasowa nitka tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka342
Cześć Wam:)Mam do was takie pytania:)Czy ktoraz z was miala moze wyrywane zeby zeby moc nosic aparat??Bo od ostatniego czasu moja rodzinka zaczela mnienaciskac na aparat i chyba bede sie musiala na niego zdecydowac... Strasznie sie boje, ze mnie to bardzo oszpedzi i bede musiala nosic go bardzo dlugo... A w ogole jesli chodzi o kolor, to moge np wybrac zamiast tego metalowego np przezroczyste te kwadraciki?Bylabym wdzieczna za odp:)Z gory dziekuje, pozdrawiam Ania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moon moon
Do Effka1234, tez mam Damona, w Lodzi zaplacila 4000zl i jestem baaardzo zadowolona, polecam wszystkim. Juz po 2 tygodniach poczulam duza roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
No przebrnęłam przez pierwsze dni z aparacikiem :-) jestem już prawie przyzwyczajona tylko nadal mnie 'rwie' w policzek, pod palcem czuje jakby za dużo zostawiła drucika i on mnie kłuje. ALE JEST OKEJ! NIE MA CO PRZESADZAĆ z tym BÓLEM! ja taka panikara a żyje i wcale nie boli! są ząbki wrażliwe ale da się to bez trudu, bez tabletek wytrzymać. ;-) :-) Mam takie pytanie, ile płaciliście za wymianę łuków? kolejny tysiąc? masakra, jestem zła, bo moja orto nie informuje mnie od razu, mówi 'zobaczymy' albo 'jedne wizyty będą droższe inne tańsze' a moi rodzice muszą takie rzeczy wiedzieć. pozdrawiam cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. na początku polecam, krótki filmik o metodzie DAMON http://www.orthosmile.pl/index.php?id=201 Do Anulka342 Na potrzebę aparatu miałam wyrwane aż 5 mleczaków, miałam wiązania na zęby stałe, więc wyrwanie ich było możliwe. Aparat stały Cię nie oszpeci, a przede wszystkim doda Ci uroku i pewności, kolor gumek możesz sobie wybrać. Pozdrawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! a wiec wizyta zaliczam do najgorszych z mozliwych.Na wstepie kiedy usiadlam na fotelu orto zalozyla mi gumki separacyjne :| wiec sie spytalam czy dzis nie bedzie zakladac dolu czy co? a ona: alez oczywiscie ze zalozymy, to sie uspokoilam, w ogole myslalam ze orto wywnioskowala, odmierzyla przestrzenie zeby wlozyc pierscienie i tu problem zaczal sie.Po Zainstalowaniu zamkow, orto po 20 minutach sciagnela gumki i tragedia, pierscienie nie chcialy wejsc.Moje zeby zostaly max potraktowane, z taka sila ze myslalam ze rozkrusza sie i padna na pol :|, po chwili orto znowu zalozyla mi gumki i kazala chwile odczekac w poczekalni i spowrotem i nie bylo bata pierscienie nie chcialy wejsc, kombinowala z rozmiarem, jak wiekszy to sie kolebotal jak mniejszy to nie chcial wejsc, myslalam ze padne z tego nacisku, znowu zalozyla gumki i poprosila zebym poczekala chwile i 3 podejscie fail fail fail :|, naprawde sie zdenerwowalam, bo nie po to urywalam sie z zajec zeby z bledu no moze za duzo powiedziane ale z jakiegos przeoczenia orto zmarnowac dzien.Najlepsze na koncu, przeprosila mnie i powiedziala ze mam za duze wypelnienie pomiedzy przestrzeniami (jakby tego wczesniej nie widziala:/) nie wie co robic bo ona ma urlop 2 tyg blebleble a ja do niej ze na bank nie bede chodzic 2 tygodnie z gumkami separ :| no ludzie! i jade za tydzien w srode do innego miasta do jej drugiego gabinetu.Teraz zaczyna mnie wszystko bardzo pobolewac, i te otwarte zamki, ostre, szarpia.Porazka! Nie zycze nikomu tak niemilej przygody w gabinecie, mysle ze na drugi raz orto sie zrehabilituje.coz, zycie. I ten tydzien z gumkami, porazka jak ja juz nie moge wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANULKA 342: o tym czy trzeba wyrwac jakies zeby bedziesz decydowac na konsultacji z ortodonta, sprawy nigdy nie mozna przesadz z gory. aparaty dzielimy na metalowe i kosmetyczne (niektore z nich maja przezroczyste zamki), ostatnio tez gdzies widzialam w necie kolorowe zamki. o tym jakie aparaty dostepne sa w Polsce napisane jest moze ze dwie strony wczesniej jak poszukasz linku, sama go wklejalam sa tez tam fotki. hehe aparat nie szpeci, a napewno nie bardziej niz krzywe zeby ;) za wymiane luki zaplacilam ostatnio 50zl i z tego co czytalam to ceny wahaja sie od 50-100zl za ta czynnosc. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slackerb-->biedna Ty!! Moim zdaniem to Twoja orto przegięła mocno!! jak można tak potraktować klienta?Ja rozumiem,że mogła źle ocenić te przestrzenie,myślała,że da radę separację zrobić na miejscu (chociaż z opisu innych osób takie separacje nie należą udanych)a potem wcisnąć pierścienie.Mogła zaoszczędzić Ci bólu,a nie na chama :/ to co napisałaś jest straszne,jeszcze masz jechać za nią do innego miasta :( poza tym mogła zaproponować Ci rurki,ja wiem,że nie na każdą wadę i zęby się nadają,ale chociaż tymczasowo.Porażka i współczuję! Na pocieszenie dodam,że jesteś bardzo wyrozumiała, trzymaj się,jakoś wytrzymasz:) i nie oszczędzaj swojej orto uwag,ona Cię nie oszczędzała.W końcu to Ty płacisz.I to nie małe pieniądze. Pozdrawiam :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apteka
Boże jak ja bym chciala miec to juz z głowy ;/ a ja mam jeszcze do wyrwania 2 Ósemki z dłutowaniem i wyleczenie 3 zębów ;/ Mam juz 27 lat i chciałabym miec ten aparat, choc mi babka powiedziała ze będę musiała nosić go 2 lata, to mnie to nie przeraża, wytrzymam wszystko - ból wyrywania ósemek itp ale chce miec juz aparat , zazdroszcze tym którzy go już maja, ja nie wiem czy sie wyrobie do stycznia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apteka co nie wyrobisz! Dasz radę :):) Ja jeszcze czekam 30 dni i też nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
slackber/////no to mialas niezla jazde czasami beztroska orto mnie zadziwia oni wcale sie nie przejmuja ze placimy tyle kasy .nie ty to przyjdzie kolejny pacjent no coz szkoda ze czasami tak sie dzieje moim zdaniem to powinna zwrocic koszty przejazdu do innego miastasta w koncu to nie twoja wina ze cos jej nie wyszlo iczegos nie przewidziala ale jak znam zycie to bedzie udawac ze nic sie wielkiego nie stalo ale moze sie myle moze twoja orto stanie na wysokosci zadania i mile cie zaskoczy trzymaj sie idaj znac jak ta sprawa sie zakonczyla pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
historia z piekla rodem :O ja jestem zawsze dla wszystkich bardzo wyrozumiala, ale nie wiem czy wytrzymalabym w takiej sytuacji :O gdybym nie wiedziala jak to ma przebiegac to moze nic bym nie mowila,ale raczej kazdy orto zaklada separcje kilka dni wczesniej. jak ja ialam zakladane to powiedziano i, ze jak wypadna to zeby przyjsc nawet dzien wczesniej,a zaloza drugi raz bo to wazne aby bylo miejsce. ja tez nie moglam sie doczekaz zakladania aparatu, chcialam zeby jzu byl i dzialal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka342
Do Crazy_bogie:No właśnie ortodonta mi już powiedział, ze bede musiala miec wyrwane min. dwa zęby, poniewaz mam wade zgryzu i dolna szczeka jest strasznie cofnieta do tylu, i gdyby do tego wszystkiego gorna jeszcze bardziej sie rozszerzyla to wygladalabym fatalnie;/Poszukam tej stronki:)Dzieki.A co do moich zebow to mam tylko jednego krzywego:PNie widoczny bardzo, tylko chodzi o to, ze gdy bede miala aparat to gorna szczeka sie zmniejszy i moje usta, a mianowicie gorna ich warga nie bedzie wysunieta tak jak jest teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Ile stron przybyło :D Witam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam bardzo podobna sytuację z separatorami. Przy zakładaniu aparatu orto wciskała mi na siłe pierścienie, nie weszły. Załozyła cały aparat i separatory po tygodniu miłam przyjsć po pierścienie. Przez tydzień sie nacierpiałam z tymi separatorami. Na wizycie tez nie było łatwo :(.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Świstaczka
Cześć wszystkim :). MAm 19 lat i mam mieć założony stały aparat.... I przyznam, że się boję że zle zostanie zaakceptowany :/. Że bede głupio wygladała :/ i że bedę musiała długo nosić :(. I mam pytanie: CZY APARAT STAŁY PRZESZKADZA W CAŁOWANIU SIĘ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×