Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

nic sie nie boj. z tego co widze masz wyrwane kilka zebow, a wtedy jest latwiej zalozyc pierscienie. ja pozbylam sie osemek, nosilam kilka dni separacje, a pierscienie wchodzily bez problemu :) orto byla zdziwiona bo stloczenie duze bylo i myslala, ze bedzie problem. mysle, ze lekarze z reguly wiedza co robia, poza jednym przypadkiem tutaj na forum gdzie pierscienie byly wpychane na sile :O co do wosku to powinnas go dostac po zalozeniu aparatu, a jak nie to o niego popros. ma dzialanie na zasadzie plasteliny, troche rozrobisz i nakladasz na miejsce, ktore obcieraz az sluzowka nie przywyknie. ja nosze teraz na pierscieniu, w miejscu gdzie wepchany jest ekspander, bo mnie odcisnal na jezyku :O od kilku dnia zastanawiam sie czy na noc tez by go nie zalozyc, ale boje sie, ze odpadnie podczas snu,a ja sie udusze :O niby trzyma sie mocno, ale podczas jedzenia i szczotkowania wypada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wosk to naprawde dobra super sprawa:) ale mnie tam na szczescie nie obciera za bardzo:))) na jedynach i dwojkach nie mam jeszcze zamkow ale za to luk podniebny mi zalozyli, przez ktory niewyraznie mowie i jezyk mam troche obtarty... :( ja separatorow nie zakladalam, pierscienie udalo sie wcisnac miedzy zeby bo nie sa zbyt ciasno ulozone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity kluh--> Rurki to takie coś zamiast pierścieni. Przykleja sie je jak normalne zamki a w to wchodzi drut którego orko zawija zeby nie obcierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie No może coś w tym być, że bez tych zębów łatwiej będzie... generalnie to cała ta moja wizyta była na \"gwałt\" organizowana, bo sie w klinice zorientowali, ze po dłuższym czasie tylne zęby mogą same zacząć się przesuwać do przodu i nie będzie miejsca żeby rozsunąć przednie... moim zdaniem niepotrzebna panika :P ale dobra... przynajmniej szybciej aparacik dostanę :) Zrobię sobie chyba parę zdjęć i spróbuję wrzucić na jakąś stronkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Jeski wosk przed założeniem bedzie suchy (czyt. nieobśliniony) to naprawde bedzie sie dobrze trzymac :) Ja mój wosk założyłam na pierścień przedwczoraj i dalej się trzyma mimo częstogo szczotkowania no i objadania sie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! wiecie co założyłam mi dzisiaj ort. łuk na podniebienie .... boooli jak cholera ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi ja wlasnie zawsze uwazam zeby wosk byl suchy, a jak troche zawilgnie to od razu wyrzucam i staram sie przykleic nowy, niestety zawsze podczas jedzenia i szczotkowania wypada. mysle, ze to wina wosku bo sam w sobie trudno sie formuje i jest suchy. co do luku to wlasnie nakladam wosk na jego laczenie z pierscieniem bo dal mi w kosc, a raczej w jezyk oststnio :O po zalozeniu luku bolu przez jakis tydzien,a pozniej jest normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
hejoo, jak dawno mnie tu nie było:/ ale widzę, że forum się rozwija;) co tam u Was słychać, moi zadrutowani? Ja już tak sie przyzwyczaiłam do mojego aparaciku że czasami zapominam że go mam ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dydusia ja mam taki luk podniebny od poltora tygodnia! jednym slowem przewalone... ciezko mi sie je, niewyraznie mowie i jezyk mi caly obtarlo. Mam nosic go przez pare miesiecy. Zakladalam go razem z gornym lukiem a ortodonta nic mi wczesniej nie mowil o zadnym luku ze mi bedzie zakladc.. wkurzona bylam...ale jakos sie powoli do niego przyzwyczajam. A za rowny miesiac mam pierwsza wizyte po zalozeniu aparatu. Jakie macie kolorki gumek?? ja mam w takim złotawym kolorze, nastepne wezme chyba rozowe:) buzki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
hej :-) dawno nie pisalam, juz do aparacika jestem przyzwyczajona ;-) Tylko strasznie mnie obdarl kilka dni temu i z tym walcze :-p Wada się nie zmienila, ma się zmienić dopiero po usunięciu czwórek. gumeczki mam niebieskie :-) pozdrawiam powiedzcie mi, moja orto wspomniala, że niektóre wizyty bedą droższe bo bedzie wymieniala łuk, hmm i co kolejne 1500zł?! Moja orto na wszystko ma odpowiedz 'zobaczymy' eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
Ja też mam aparat zakładany na górze i ten okropny łuk podniebienny.wszystko razem od dwóch miesięcy.wciąż seplenię.od miesiąca język boli mniej.najgorsze dwa pierwsze tygodnie.no i góra trochę się rozsunęła:)).jutro na 11.30 mam trzecią wizytę.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, może chodzi jedynie o wymianę tego drucika, no przecież nie będziesz chyba całego aparatu wymieniać? Wtedy wizyty mogą być droższe o około 50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojotka21 - Za łuk nie płaci sie tyle ile płaciłaś za cały aparat. Głównie to zamki mają taką kosmiczną cene a nie druciak :) Wymiana drutka kosztuje u mnie np. 130 zł. U innych jest to niższa cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
kajotka 36//////no wlasnie moja orto tez prawie zawsze na kazde moje pytanie odpowiada //zobaczymy\\\nigdy nic konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie płace dodatkowo za wymine łuku. Kazda moja wizyta u orto to koszt 70 zł i nie ma znaczenia co robi, czy tylko wymienia gumeczki, czy wymienia łańcuszki czy też wymienia łuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darilolka
czy nosił ktoś z was aparat rozporowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darilolka
hej. byłam u ortodontki i powiedziała mi ze mam za wąską górną szczękę i że trzeba ją rozszerzyć. mam miec założoną tzw"srubę" aby rozszczepiło sie podniebienie i w końcowym efekcie poszerzyła szczęka. czy to bardzo boli??? czy ciężko sie je, pisze? czy taki aparat bardzo widać?? prosze piszcie bo jestem zdesperowana, nie wiem czy kontynuowac leczenie. na razie zrobione są odlewy i ide na zdjęcia. proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaaaa2
darilolka, taka śruba to pewnie HYRAX, wpisz sobie w google w grafice, zobaczysz rozne firmy hyraxu. Hyrax na pierscieniach jest malo widoczny, albo wcale. Hyrax akrylowy trochę bardziej widoczny. Po kilku dniach spokojnie sie do niego przyzwyczajasz. wiec nie zwlekaj i kontynuuj leczenie!! Pozdrawiam Ps. Sama noszę hyrax już kilka miesięcy, za miesiąc mam mieć ściągany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
miałam dzisiaj drugą wizytę.znowu zakładany miałam nowy łuk i znowu 140zł wizyta!strasznie drogo.Ja czytam Wasze posty i płacicie od 50zł do 80żł.Czy ktoś leczy się we Wrocławiu i płaci tak dużo za każdą wizytę??:( pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lesny
Ja zalozylem dzis aparat na dol na stalem na gore taki zdejmowany bo mi jedynki i dwojki gorne zachodza na aparat jak zaciskam zeby. I problem jest w tym ze nie moge nic pogrysc bo nie ma jak. Mial ktos tak? MI sie wydaje ze powinna mi zlozc tylko ten gorny zeby wypchnac te zeby a dopero pozniej zalozyc na dol aparat. Na dol zaplacilem 1800 zl zas ten gorny kosztowal 550 zl (krakow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia***
Witam Was wszystkich!Mam pytanie moze orientujecie sie jaka jest roznica miedzy aparatem stalym samozatrzaskowym?!czy ktos z was wie jak ten aparat wyglada czy jest zblizony do Damona?!ma kosztowac 1.800zl. (1 luk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie znów aparat obciera, nie mam ochoty na nic:( boli. Hmm ja to już nie mogę się doczekać kolejnej wizytki:) i już kolejnego kolorku na zębach. Wy tak macie może, że gdy dużo się śmiejecie to was aparat obciera? Bo jak tak od częstego szczerzenia miewam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu nowych osób dużo...jakoś tak ostatnio nie chciało mi się pisać,bo nie było o czym.Staż w aparacie rośnie ;) roxien---> ja tak mam,jak dużo mówię i jak się dużo śmieję (ale nie obciera mnie tak,żebym musiała zastosować wosk).No i ta herbatka nieszczęsna robi to samo :P ale ogólnie to go nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sciura
Witam. Mam problem i potrzebuje rady. Mam 31 lat i chcialam wyprostowac swoje zeby. Orto powiedziala ze to ostatni moment (moj wiek). W podstawowce mialam juz zeby leczone ortodontycznie, wyrwano mi 2 czworki gorne,ale zeby mam nadal krzywe. Teraz orto powiedziala mi ze musze zalozyc sobie staly aparat na gorze i po 2 -3 miesiacach wyrwac 2 piatki dolne (lub piatke i szostke - leczona kanalowo). Nie wiem co zrobic, strasznie boje sie usowania zebow, ale chcialabym tez miec proste zeby. Nie wiem czy warto wyrywac zdrowe zeby zeby wyprostowac krzywe. Prosze o rade!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisa2
Wiek nie ma tu nic do rzeczy.Ja mam 44 lata i jestem w trakcie leczenia.Wyrwałam 2 górne czwórki i mam nadzieję że za 2 lata bedę miała piękny usmiech.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
ja mam już 40 lat i od 6go września noszę aparat estetyczny na górze i tzw.rozszerzacz na podniebieniu.:).Boli język czasami i zęby też.Ciężko w moim wieku jest tego doświadczać,ale uważam że podjęłam dobrą decyzję i szkoda tylko że tak późno:)Mam dużą wadę ,zbyt wąska górna szczęka i zgryz krzyżowy prawostronny,ale cieszę się bardzo że za jakiś czas będę miała piękny prosty uśmiech:))pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia***
Witam Was wszystkich!Mam pytanie moze orientujecie sie jaka jest roznica miedzy aparatem stalym SAMOZATRZASKOWYM?!czy ktos z was wie jak ten aparat wyglada czy jest zblizony do Damona?!ma kosztowac 1.800zl. (1 luk) PROSZE POMOZCIE MI!!! czy jest to jakas roznica miedzy zwyklym aparatem stalym a Damonem a tym samozatrzaskowym?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×