Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

nie ma za co pytaj o wszystko , każdy chętnie tutaj udzieli Tobie odpowiedzi:-) Jeszcze taka informacja, dla mnie aparat to najlepsza rzecz na jaka się zdecydowałam:-), i sadze ze każdy kto nois aparacik i widzi efekty jest takiego samego zdania:-), i nic sie nie przejmuj nie tylko nastolatki nosza aparacik, ja mam 24 latka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawdę, to od zawsze marzyłam o pięknych ząbkach. Głównym problemem jest jednak kwestia finansowa, ale mąż obiecał, że spełni moje marzenie:-) Poza tym martwi mnie, że mogę schudnąć, co w moim przypadku będzie nieco zabójcze:-0 :-0. Co do wieku, to w tym roku \'stuknie\' mi 30-tka;-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto tu się kłuci? powtarzałam to już z dobre 4 razy ale powtórzę jeszcze raz CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM błagam to serio nic nie boli a unika sie nieporozumień i odwracania kota ogonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
nie będę komentować, tylko tyle - nie odwracaj kota ogonem lub pisz tak aby cię zrozumiano, bo może to tu jest problem. Sahtis - a czemu masz przezroczyste gumki? one się od razu przebarwiają.. ja mam zakładane mleczne gumki i dużo dłużej trzymają się czyste. jeśli masz zapas to ok, ale bez sensu nosić gumki które się ciągle brudzą - następnym razem niech ci mleczne daje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest ze samemu sie zmienia gumeczki ja tez bym chciala:-), w sumie może ja nie bede próbowała jeszcze coś rozwale;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość złośnica85
drogie aparatki, czy przyjmiecie do swojego grona zbłąkaną duszyczkę która po kilku latach zbierania sił w końcu ma zamiar założyć aparat??? ;-) Baaardzo się boję, szczególnie że jutro będzie separacja :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też chciałam próbować zmieniać sobie gumki sama ale jednak zrezygnowałam ponieważ dowiedziałam się że są 2 rodzaje ligatur elastyczne i nie, właśnie dla tego bałabym się sama sobie zmieniać gumki bo na opakowaniach nie ma napisane jaki to rodzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
niestety rozumiem tekst pisany, ba! nawet mam taką głupią przypadość, wyniesioną z lo, że wychwytuję ukryte sensy między wierszami - takie "co autor miał na myśli". jeśli coś miał ja bym się nie pokusiła chyba o zmienianie gumek - zawsze mi tyle tego pakowała, łańcuszki, ligatury, druty, przeplatane to wszystko razem.. poza tym nie wiem czy chciałabym sama je zakładac - orto zawsze takimi szczypcami je szarpie, nie miałabym pewnie tyle siły żeby je naciągać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
wręćz przeciwnie, na studiach je rozwijam. ale nie mam już ochoty cofać się do lo i tego poziomu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe podniebienie
RATUNKU Dziewczyny. Odkleja mi się to "coś" różowe co mam na podniebueniu, nie wiem jak to się nazywa - od tego odchodzą druciki które idą do pierścieni i nie wiem co mam z tym zrobić. Do orto idę dopiero za ponad 2 tyg a dzwonić się boję bo pomyśli że pewnie jadłam coś twardego a to nie prawda. Jeszcze 2 dni temu ruszała się jedna strona a dzisiaj już dwie. Najgorsze że to wszystko odstaje i dostaje się tam jedzenie. Miałyście tak kiedyś lub slyszałyście że tak może się stać? Panicznie się boję, od rana nic nie jadłam by już tego nie naruszać, tylko piję. RATUNKU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowe podniebienie
Aparat noszę dopiero miesiąc, z dołem wszystko ok ale ta góra mnie przeraża :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest tak że gumki wokół zamków to są tzw. ligatury -mają różne kolory -bezbarwnych nie polecam bo żółkną lepiej perłowe bo zwykle wytrzymują miesiąc,natomiast te gumki,które same sobie zmieniają pacjenci to są tzw. wyciągi i te po prstu zmienia się gdy są już \"fe\" Pozdrawiam przepraszam za długą nieobecność na forum jednak nadmiar pracy robi swoje Romek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek poprosze o streszczenie na temat tego co to jest quad helix czy długo sie to nosi czy jest uciązliwe, i w ogole najważniejsze info jeśli mozna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quad i bi helix służy do poszerzania górnego łuku zębowego nosi się to różnie jednak zwykle ok 6m-cy.wygląda jak 2 lub 4 połączone agrawki-oczywiście tę częśc które sprężynują.Służy do poszerzania górnej szczęki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
romek --> czy przed zdjęciem aparatu i zrobieniem reteinera robi się nowe wyciski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykle na wizycie poprzedzającej zdjęcie aparatu zdejmuje się lub nie drut i wykonuje wyciski aby na następnej wizycie czyli gdy zdejmujemy aparat mieć już gotowy reteiner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
aha, dziękuję 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz niektórzy wolą sobie sami wymieniać np. ci z estetycznymi aparatami i bezbarwnymi gumkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
no co Wy- zmiana ligatuek to sprawa kilku minut- proste jak budowa wafla- tu daje link do instrukcji : http://aparatkowo.phorum.pl/viewtopic.php?t=18 nie trzeba niewiadomo jakich narzedzi- wykalaczka i kawalek nitki styka. niestety moj orto nie mial mlecznych ani perlowych tylko te fuj przezroczyste ktore tak naprawde sa przezroczyste tlyko przez jakies 24 godziny :D przy moim piciu kawey to i mniej;] wymiana jedynek, dwojek na gorze wystarcza- od trojek juz tego tak nie widac:D lenka i aparatka z wiekszym stazem nie drapcie sie babolki bo juz nwet nie pamietam o co poszlo o czytam tu ze zrozumieniem (prosze nie atakowac :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
rromek- a wymiana ligaturek w domu? jak sadzisz po co wywalac kupe kasy w porcelane jesli mialabym latac z zoltymi gumkami ? :D niestety byly akurat tylko bezbarwne to sobie wymieniam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich... Byłam w sobotę u orto. Potwierdzam że hyrax i rotator to dwie różne sprawy. Rotator to taka powyginana sprężyna (pokazała mi ją) bez żadnego rokręcania, ale odchodzi od podniebienia trochę więcej niż hass więc znowu będą problemy z mówieniem, ale do wszystkiego mmożna się przyzwyczaić. Julcia_n ja mam 31 latek i dopiero teraz założyłam aparat, więc się nie przejmuj bo warto. Mój 5-cio letni syn ostatnio stwierdził, że też by chciał mieć aparat, więc jest to pocieszające....ale on ma na to jeszcze czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama zmiana dla efektu wizualnego to ok,natomiast jeżeli chodzi o leczenie to bez oczyszczenia slotu(szczeliny)zamka to niewiele zmienia,poza tym ja zakładam na zamki tzw. ósemki a inni po prostu powiedzmy O, z ósemkami juz raczej nie jest tak łatwo w domu. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×