Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

a ja juz nie czuje ze mam aparata :P mialyscie racje ze najgorszy jest pierwszy tydzien, mam go juz 2 tygodnie i musze powiedziec ze jest lajcik choc niektorzy stwierdzili ze inaczej mowie no ale coz nie mozna miec wszystkiego :D moge juz rzuc gume z czego jestem zadowolona :D no i powiedzmy ze w miare normalnie jem :) (tzn np jablka w calosci sie nie podejmuje, co najwyzeuj kroje go na kawalki) ale pozatym to jest spoko :) wydaje mi sie juz nawet ze lewa 2 mi sie troche wyprostowala ale to chyba niemozliwe i sobie wkrecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidek jakbys tak poczytal troche postow a nie zadawal bez sensu to samo pytanie jako piecdziesiata osoba to bys sie szybciej dowiedzial. Ale co tam, po co sie pomeczyc i poszukac jak mozna potruc dupe innym co?:P No wiec Ci odpowiem - moge polecic dobra Orto... ale przygotuj spory zapas gotowki bo za exclusive trzeba zaplacic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aparatki za odp! ja i tak diety nie zmienię, kawusia i sosik pomidorowy mniam mniam, zamki sie nie odbarwiły a gumeczki rzeczywiscie 2 tyg luz a potem tylko czekam az mi zmieni :D, mlecznobiałe musze powiedziec orto papatki!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chloerka. Jak te gumki tak bolą to co będzie z aparatem:O Masakra., to już jutro:O:O Boje się. chiba ućkne :Pa zaraz do alergologa na testu. Cały czas mnie kują:O Ohh. Zęby to tak mnie bolą jak by mi je ktoś non stop wyrywał. Ale jak chce miec proste...Kto mówił, że wyciągnoł te gumeczki a potem wsadził??? Qrcze. przecież ich sie nie da wyciągnąc a co dopiero wsadzić palcami...Czy w całym kraju te gumki cą niebieskie?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość future
ja miałam zielone:D Mnie z gumkami zęby bolały pierwsze 3 dni(nosiłam tydzień), potem było już ok. Wszystko normalnie jadłam, nic nie bolało. Truskaweczka, wytrzymaj:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie jak przeżyjesz gumki, to aparat przy nich to nic:)nawet nie odczujesz ze go masz a gumek lepiej nie wyjmuj bo mogą ci pierścienie później nie wejść alebo wejdą tylko strasznie będzie bolało więc wytrzymaj teaz z gumkami za to później już będzie lajcik:):):) jak ci wypadną same-bo tak też sie zdaża to możesz spróbowac nałożyć znów jeśli zdołasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TruskaweczkaGoya Nie chisteryzuj tak :P Ja gumek nawet nie czułam, a co do aparaciq to bolały ząbki przez dwa dni i miałam troszke poopcierane policzki, ale przeżyłam, w trzeci dzień już nie czułam ze mam aparat i wszystko sobie jadłam. A teraz to aparat stał sie częścią mojego ciała, seryjnie, tak jak ręka czy noga :D Pamiętaj by dbać o zęby z aparatem bardziej niż o zęby bez aparatu. Mi jeszcze do kolekcji czyszczenia ząbków z aparatem brakuje płyn do płukania jamy ustnej, musze sobie taki sprawić i w szkole jak coś zjem to pójde wypłukać buźke w toalecie :P Pozdrowionka i powodzenia Kornelio ;) Ja też sie bałam, ale przeżyłam :P I troche długo trwa zakładanie :( Ale głowa do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyjmowania separacji to ja byłam taka zdolna, ale miałam je juz tydzień, i przez orto musiałam czekac kolejny, wiec sie wnerwiłam i wyciągnęłam, a w zasadzie same wylazły przy czyszczeniu nicia dentystyczna, gdybyscie wiedziły ile tam resztek jedzenia było fuj, i nie miałam zamiaru tego balstu nosic wiec zdjełam na pare dni, a i tak nosiłam niepotrzebnie bo zamiast pierścienia , mam takie specjalne zamki :) a separacje- ja natomiast duuuuuuzooooo lepiej znosiłam niz apart dolni, bo 3 dni musiałam żyć na ketanolu (mocny srodek przeciwbólowy) bo zwykłe tabletki nie pomagały, ale to dlatego iz mam na dole bardziej krzywe zabki i przez to wywarty był na nie wiekszy nacisk :D wszystko da sie przezyc :D skoro chciałyśmy mieć proste ząbki to trzeba trochę pocierpieć, pozdrówki ciepłe :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka.... a ja jestem zadowolona z mojej orto... jest cholernie droga ale zato mam full serwis u niej :) nie wiem czy mi sie zdaje ale mialyscie tez wrazenie ze wasza orto jest brutalna? :P No moja tak szarpie z gumeczkami i z drucikami, jak mi zawijala druciki naokolo zamkow to myslalam ze padne... to samo z zagieciem druta z luku, jak mi po zagiela zeby nie kaleczyl to mnie pol szczeki bolalo :/ Truszkaweczka- dasz rade, tlumacz sobie ze to dla Twojego dobra :) wiesz, ja separacji nie mialam i powiem Ci ze zakladanie pierscieni bylo takie na chamca i dosyc nieprzyjemne... 3maj sie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie nie mam kolorków ale jak patrze na Wasze zdjęcia to najlepsze są jasne kolorki słodziutko wygladają ❤️ więc szalejcie z kolorkami i pokazujcie zdjęcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po pierwszej wizycie od założenia druciaka:D niestety gumki zostały mi te same co miałam, bo musiała mi jeszcze kła do łuku podłączyć... a następna wizyta dopiero za 2 miechy... a ja już tu sobie kolorki wybierałam:( ale coż... pocieszają mnie 2 fakty. 1. orto powiedziała, że zęby się świetnie prostują i była tym wręcz zdziwiona:D już mi chciała jakiś tam łuk zakładać, który uwypukli dolne zęby (?). nie wiem o co chodziło, ale luz. nie założyła ze względu na tego kła, bo zapomniała, że go musi podłączyć:D 2. po nowym roku będę miała aparat na dół!!!!!!!!!:D:D od początku nie wiadomo było, czy będę go miała, bo mam tak paskudną wadę, że było założenie, że kiedy wyprostujemy na dole, to górne nie przeskoczą przez dolne. ale teraz okazało się, że ząbki chcą współpracować, więc cieszę się niezmiernie:D pozdrowionka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa no to Ci zazdorszcze bo moja to jest straszna jesli chodzi o delikatnosc :/ no ale zato jest bardzo sluteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - jeżeli to co ona robi jest tak nieprzyjemne, moze poprostu jej delikatnie powiedz, ze cie to boli. wkoncu za cos jej placisz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba raczej tak zrobie na kolejnej wizycie... ale z drugiej strony nie jest latwo jej tego powiedziec jak jest zajeta polotkowaniem z asystentka a w buzie mam prawie jej obie rece + narzedzia ktore trzyma asystentka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za to moja i Kalmai orto to milczek trzeba mieć przygotowany zestaw pytań bo inaczej niczego się człowiek nie dowie :D pozdrawiam, kurcze cosik znowu dziąsła krwawia ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No heeej. Zakładali mi go dwie godziny:O:O:O:O No ale narazie jest spoko. Tylko troche mnie bola ząbki na których mam pierścienie. Jutro może dam fotke. Mam niebieski kolorek, ale na nasteonej wizycie biore czerwony. Troszke mnie haczą zameczki ale to chyba normalne. Dała mi wosk i taką specjalną szczoteczke do drucików/ Ale ogólnie to sie sobie podobam w tym cacku:D:D Ja tez mam taki drucik jakby w warkoczyk, nie mam jednego tylko trzy. Dobra kończe bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Truskaweczka jescze sie nie ciesz :P dopiero poczujesz swoje cudenko na zabkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness. Podobnie jak ja. Tylko ja mam wiecznego nieodwołalnego doła:P Ale muszę powiedzieć, iż dzisiaj aparacik dalej nie daje się we znaki. Wiadomo, mam troszke poopcierane policzki, ale to norma przy aparacie. No i nie moge jesc. Bo orto mi zrobiła coś dziwnego..na każedej 6 mi jakby dała takie wapno na te zęby, żebym nie mogła zamknąc do konca buzi??? czy ktoś miał coś takiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Hej! W przyszlym tygodniu w srode bede miec zakladany aparat. Narzie mam gumki, które mam od srody, i ktore okroooopnie bolą, nic nie mogę jeść, ale to normalne z tego, co piszecie:) Chciałam się tez spytac, czy jak macie ten aparat, to mozecie normalnie zamykac buzię i czy uklad twarzy jakos Wam sie zmienil, czy wciąz wyglądacie tak samo:p Moze to glupie pytanie, ale bardzo proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie usmiecham z zamknietymi ustami to wygladam jakbym miala sie zaraz rozplakac tylko to sie zmienilo kiedys jak usmiechalam sie bez pokazywanie zebów to wygladalam slodko... dla tego teraz smieje sie pelna paszcza i to wyglada ladniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Lenka, a czy przez ten aparat nei wygladzasz inaczej? Czy po prostu wygladzasz tak jak wygladzlas i jak masz zamknieta buzie, to wygaldasz jakbys w ogole aparatu nie maiala?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczesniej usmiechalam sie tylko z zamknietymi ustami a teraz jak mam aparata to poprostu nie dam rady i smieje sie z otwarta paszcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka14 chyba raczej sie nic nie zmienia oprócz tego, że odstaje troche górna warga. Ale to normalne w końcu masz zameczki za ząbkach. Ale nie widać tego tak bardzo. I zeczywiście. Jak sie uśmiecha z zamknietymi ustami to siarsko wygląda:D dlatego smiejemy się naszymi metalowymi perełkami:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×