Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

o widze ze pare poznaniakow jest tutaj ... dziubdziub.... szkoda ze wczesniej nie weszlam tutaj bo widze ze ladnie wzgladaja twoje zabki a kurcze szukalam jakiegos orto i nie wiedzialam jak i gdzie :).... tez mam aparacik...kurcze do wrocka az jezdzisz do orto?...niezle :) Pozdrawiam wszystkich a zwlaszcza tych co swierzo sa po zalozeniu aparatu jak ja ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Pani stomatolog namówiła mnie na wizytę u ortodonty. Idę już w środę! Mam dziwny zgryz, bo zęby są w miarę równe ale górna i dolna szczęka nie schodzą się z przodu - mam taką szparę jak zacisnę zęby :( Do tego dolna szczęka minimalnie wystaje bardziej do przodu (powinno być odwrotnie chyba?). Podobno jak wyprostuje się taki nierówny zgryz to poprawiają się też rysy twarzy. Wiecie coś o tym? Dodam, że mam 21 lat i trochę wstydzę się nosić aparacik. Dziewczyny fajnie nawet wyglądają z tym, ale chłopak? Noszę też okulary i z aparatem będę wyglądał jak z \"Zemsty frajerów\" :) Przeraża mnie, że to tak długo trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness Kurczę, a ja myślałam że gumki i ligaturki to dwie różne rzeczy, ale jednak nie... To to samo... hehe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejoł. Małe pytanie. Czy przed aparatem stałym lingwalnym (tym od wewnętrznej strony zębów) trzeba mieć zwykły stały?? Qmpela mi się pytała i mówiła, że gdzieś tak czytała. Czekam na odpowiedź. Paaaa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dawno tu nie zaglądałam... ale mam pytanie do Poznaniaków: gdzie w Poznaniu można kupić wosk ortodontyczny??????????????? pytałam już w kilkunastu aptekach i wszyscy wytrzeszczają na mnie oczy, jakbym z Księżyca spadła:> Tylko nie mówcie mi proszę, że orto powinna mi dać, bo moja niestety w takie rzeczy się nie bawi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie powinna Ci dać ortodontka i powinnaś też móc u niej kupić, gdy Ci się skończy :) Ja nawet dostałem od swojej płyn do pukania :) Pozdrawiam All :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro znowu mam wizyte... jestem ciekawa czy wkoncu da mi znowu gumki... znudzil mi sie tak szary ten aparat bez kolorow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akashka ...powiem ci ze ja tez taki czeski blad zrobilam na poczatku najpierw poszlam do apteki i pani mowila ze takie rzeczy to ortodonta wiec zadzwnilam i zapytalam sie o to mojej orto powiedziala ze mam przyjsc i wreczyla mi to ...a pytalas swojej orto ...?zobacz na allegro ..tam sa rozne rzeczy:)..albo w internetowej aptece jakies ...albo idz do jakiegos innego orto i popros niech ci sprzeda :)))...sama wiem ze bez wosku pierwsze dni sa ciezkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastie
Wiatm! Jutro ide na pierwszą wizyte do orto .. troche sie boje co mi tam powie ..ale nie moge sie doczekac kiedy bede miala aparacik i proste ząbki hehe :) Mam pytanie do DziubDziub. Twoj aparacik ma jakąś nazwe?? Bardzo mi sie podoba.. zamki są maleńkie i chcialam bym powiedziec swojej orto ze własnie taki chce :)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) PiBi, krzywmania -> dziękuję bardzo, tez widzę, ze zęby coraz lepiej wyglądają, ale wierzcie mi, ze kiedyś to była masakra. Kastie -> Wydaje mi się, ze teraz są tylko takie aparaty z małymi zamkami, dużych sie nie używa już. Aparat nie ma chyba zadnej nazwy. Po prostu na dużych zębach zamki wyglądają na jeszcze mniejsze :) A na małych wydają sie nieco większe :) Pozdrawiam :) Acha, w piatek byłam na wizycie, teraz mam gumeczki fioletowe. Napaliłam sie na wiosenno-zielone i oczywiście akurat się skończyły. Wrzucę fotkę jak tylko uda mi sie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywamania dzięki za rady:) na początku dała mi jedno opakowanie gratis:), ale się skończyło i w międzyczasie próbowałam kupić wosk w aptekach - z marnym skutkiem;) ale dziś mam wizytę kontrolną i zapytam czy dostanę kolejny wosk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik obejdzie się :P podarki przyjmuję tylko od św. Mikołaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Mam do Was pytanie. Czy dziura po 7ce na dole zostanie mi do końca czyli póki na tym miejscu (niby) nie wyrośnie mi 8ka? Czy to się jakoś zejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik jakiś Ty hojny:), a przypominasz św. Mikołaja:) jeśli tak, to może się zdecyduję:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co za dziadostwo:P wstawia inne słowo:) dobra jak nie zna takiego, to niech będzie SZCZODRY;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaardzo moco zla
heej mam do Was takie male pytanko, przed założeniem stałego aparatu jeśli nosliście hassa albo ruchomy aparat to musieliście jeszcze raz robic pantomogram? czy stary wystarczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Ooo bardzo dobre pytanie:o, ja jestem w trakcie polrocznej kuracji ruchomym i jak na razie orto nic nie wspominala ze bedziemy robic jeszcze raz zdjecia.hm hm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY ja już od dłuższego czasu piszę ze zastanawiam sie nad założeniem stałego aparatu jednak co już się zdecyduje to nachodzą mnie wątpliwości moja ortodontka powiedziała ze raczej nie wyrwie mi żadnych zębów (bo ja się na pewno na to nie zgodzę) tylko opiłuje mi szkliwo tłumaczyła mi ze tak powiedzmy z 0,5 cm zrobi mi 0,2 rozmawiałam z moją dentystką i ona powiedziała mi ze jeśli będę dbała o zęby to nic mi nie grozi czy to prawda nie zaczną mi się szybciej psuć i takie tam a wczoraj rozmawiałam ze znajoma i mnie nastraszyła ze takie coś strasznie boli i teraz nie wiem co robić powiedzcie mi jeszcze może są t dziewczyny które skończyły swoją przygodę z aparatem ile tak mniej więcej wyniosło was całkowite wyleczenie wady zgryzu (ja musiałabym założyć górę i dół wiec sam aparat 3000 ale przedtem na górę muszę założyć jakiś aparat rozciągający i tu koszt ok 300 zł będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj ja osobiscie odradzam pilowanie zebow... bedziesz miala usuniete szkliwo co sie wiaze z ogromna nadwrazliwoscia zebow i wielkim bolem. Ja mialam tez wybor pilowanie albo wyrwanie jednej 5, i wyrwalam 5 :) nie zaluje, wole mniec moje szkliwo w calosci. a co do kosztow... jak narazie to zaplacilam 2 tys za metalek na gore +500 zl za wizyty (7 miesiecy). ostatnia wizyta jest tez dosyc droga, bo (u mojej) orto jest to 500 zl, w tym jest podpilowanie zabkow do roznych koncow, zalepianie, zdjecie aparatu + wyrobienie nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cale pilowanie zebow o jakim mowicie nie jest wcale takie straszne. Nie demonizujcie tak jakby to mialo byc spilowane pol zeba. Sam mialem robiony stripping(tak to sie fachowo nazywa) na dolnych zebach i jakos zyje, zeby ani nie bola ani nie staly sie nadwrazliwe ani nic zlego sie z nimi nie dzieje. Sciera sie przeciez nie cale szkliwo tylko jakas jego niewielka czesc. Co do samego zabiegu - jest strasznie nieprzyjemny ale nie jest to bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
A wlasnie a mozna spilowac jedynki zeby byly troche mniejsze, bo mam troche duze i tak sie was pytam z ciekawosci:) i robimy sie to po zdjeicu stalego tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, troche mnie nie było... mam sporo na głowie: studia, praca a do tego stomatolog...:( juz jestem coraz blizej aparatu.. zainteresowało mnie to piłowanie, bo ja mam dłuzsze jedynki i jak juz zdejme aparat to bede wyglądać jak królik..;/ wszystkie zeby równej długości tylko jedynki nie.... Stad moje zainteresowanie..czy naprawde piłuje sie je??? tzn czy po zdjeciu aparatu spiłuja mi i wszystkie beda równej długości?????? ja zawsze o tym marzyłam, ale nie wiedziałam ze tak mozna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze Ci je troche spiluje albo je wbije troche w gore. mi orto jedynke wbijala do gory, bol okropny ale efekt jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaardzo moco zla
heej mam do Was takie male pytanko, przed założeniem stałego aparatu jeśli nosliście hassa albo ruchomy aparat to musieliście jeszcze raz robic pantomogram? czy stary wystarczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAlissia
Własnie wracam od ortodonty :) mam hyraxa , zakładanie nic nie boli , przekreceanie tej sruby tez , tylko poprostu czuc ze sie sie szczeka rozwiera :jedyny minus SEPLENIENIE , MINIE? i mam pytanko znacie moze kogs kto ma MASKE TWARZOWA NA SPRZEDAŻ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×