Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kaska_rzeszow
i seplenie... dlugo to potrwa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jakim druciku mowa??? :) MOżesz bliżej określić nazwę tego urządzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
Witam,mam pytanie do orientujacych sie w temacie. Namawiam moje meza na korekte 3 ktore ma nieco wysuniete do przodu. Dodam,że muis wygladac w pracy estetycznie wiec zadne takie metalowe apararty nie w chodza w gre. Dowiedzilam sie ,iz istnieje takie aparat zakladany na 14 godzin doby. Co o nim sadzicie,badz slyszelliscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie wylecial mi drucik i nie wiem co teraz zrobic... :/ chodzi mi o trakie drutki trzymajacy glownego druta przy zamku, bo ostatnio zamiast gumek to mialam drutki do trzymania. Juz raz mi spadl (z jedynki) to go tam jakos upchalam spowrotem a dzisiaj poczulam tylko jak go polykam... wizyte mam w poniedzialek, i co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----> jenna g -nie nie miałam usuwanych żadnych zębów, możliwe, że nawet nie będzie takiej potrzeby dzięki rozszerzaniu szczęki :D ------> kaska_rzeszow - jaki masz aparat?? Ja przy Hyraxie już praktycznie nie seplenię, tylko nieraz się poluje... :D :P Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
no mam taki na tylne zeby i ten drut jest tez na podniebieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----> jenna g -nie nie miałam usuwanych żadnych zębów, możliwe, że nawet nie będzie takiej potrzeby dzięki rozszerzaniu szczęki :D ------> kaska_rzeszow - jaki masz aparat?? Ja przy Hyraxie już praktycznie nie seplenię, tylko nieraz się poluje... :D :P Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey_m--->jesli zalezy Ci na estetyce, istnieja aparaty estetyczne,malo widoczne. Ale powiem Ci, ze to nie ma wiekszego znaczenia. Ja pracuje jako sekretarka, mam aparat Damona (metal) i nikogo tym nie szokuje a na wygladzie tez nie stracilam raczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----> jenna g -nie nie miałam usuwanych żadnych zębów, możliwe, że nawet nie będzie takiej potrzeby dzięki rozszerzaniu szczęki :D ------> kaska_rzeszow - jaki masz aparat?? Ja przy Hyraxie już praktycznie nie seplenię, tylko nieraz się poluje... :D :P Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honey_m ja pierwszy raz slysze o czyms takim.... ale jesli jego praca wymaga estetyki to moze zalozyc aparat, ktory jest przymocowany z tylu zebow i go wogole nie widac. jest ona bardziej uciazliwy i drozszy ale zato efekty sa szybkie i wyrazne, jeszcze jest mozliwosc zalozenia porcelanki ktora tez jest bardzo malo widoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----> jenna g -nie nie miałam usuwanych żadnych zębów, możliwe, że nawet nie będzie takiej potrzeby dzięki rozszerzaniu szczęki :D ------> kaska_rzeszow - jaki masz aparat?? Ja przy Hyraxie już praktycznie nie seplenię, tylko nieraz się poluje... :D :P Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
misha609 -----> mam zwykly metalowy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość honey_m
dzieki za info...kurcze najlepiej jak bym wiedzila jak nazywa sie ta metoda,znajomy ktory zaklda sobie aparat wspomnil ze ortodonta mial tez taka opcje. I mowil ze daje duzo szybsze efekty co prawda bardziej boli ale zakladasz w domu i na noc..Mąż wogole nie chce aparatu za bardzo,wiec przy tym jest plus ze jednak go wyjmujesz,a nie spedzasz nastepne np 3 lata non stop. te metody porcelanowe itp sa chyba mocno kosztowe,a woleleibysmy jednka pzeznaczyc pieniakzi na nos innego;) nie chcilam powiedziec przez swoja wczesniejsza wypowiedz ze metalowe aparaty sa nie estetyczne,ale kazdemu podoba sie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***jenna g*** nie boj sie wyrywania, ja mialam usuwane dwie czworki , dostajesz znieczulenie i potem czujesz tylko dotyk, nieprzyjemne to fakt, ale trza byc twardym ;) pozniej jak znieczulenie minie to troche boli...to taki dziwny tępy bol bo dziasla sa uszkodzone i porozrywane jednak szybko sie goja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Aparatki i Aparaci :D Mischa - widzę że jednak założyłaś aparat - hyrax to wstęp do aparatu :) gratuluję :) super, ze bez wyrywania się obyło :) Sabiness - jesli nie dasz rady przymocować tego drucika to idź do orto niech poprawi - my nie dysponujemy takimi mikrourządzeniami jak te ichnie szczypczyki żeby móc to samemu skręcić (za bardzo ci go skróciła chyba przy dokręcaniu żeby się trzymał wokół zameczka) Też mam aparacik - YEAH! ale efekt :D:D jak ci przypiłują dolne krawędzie ząbków na koniec to będzie BOMBA! :) co za kolor zębów w ogóle - ja się miesiąc męczyłam z wybielaniem :P Honey - ta metoda nazywa się INVISALIGN - w pl jest stosowana dość rzadko (jest droga), może lepiej aparat lingwalny - przyklejany do zębów od wewnątrz - nie widać absolutnie NIC (to koszt ok 7tys za łuk, ale Invisalign podobnie..) pozdrawiam cieplusio 😍 zaglądam tu czasami polukać co u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Proszę doradzcie mi, bo kompletnie nie wiem co robić :-(( Do rzeczy: jakiś szas temu postanowiłam założyć aparat na górne ząbki, wybrałam się do orto i szok... okazało się, że w wieku 26 lat mam...mleczaki - trójki. Na następnej wizycie orto przedstawił mi plan - pod narkozą wyrywamy mleczaki, jakimiś zaczepami miałby mi się doczepić do zalążków stałych trójek, a te zaczepy dołączyć do aparatu, aby mógłby mi wyciągnąć stałe ząbki. KOSZMAR!!! I jestem w punkcie wyjścia - przeraża mnie to okropnie. Proszę doradzcie mi, a może ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ....Ja równiez w wieku 30 lat tydzien temu wyrwane miałam mleczaki równiez 3 ...powiem CI ze jest sporo osób które mają ten problem ...a zazdroszcze Ci ze masz stałe które będą wyciągane ..bo ja niestety nie ..po prostu nie mam zalązka :( dlatego mam teraz aparat a póxniej jak się przestawią i ustawią to bede miała implanty ...głowa do góry :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Agula07 -> wiec juz od miesiaca nosze aprat ruchomy przez pol roku( zeby skorygowac moja wade) i po tym czasie aparat staly gorny i dolny luk.To tak -> orto nazywa sie Trznadel Teresa, tak jak juz pisalam zrezygnowala z gabinetu w zg i przeniosla sie do soli i calkiem niezle prosperuje, przyjmuje raz na tydzien we wtorki chyba od 13-19, zgubilam gdzies nr telefonu ale we wtorek mam wizyte to zdobede i napisze ci.Wizyta kontrolna kosztowala mnie 40zl, orto dala skierowanie na zdjecia i zdiagnozowala wade, 2 wizyta wyciski 40 zl, 3 wizyta odebranie aparatu ruchomego 450zl i nic wiecej juz nie placilam a teraz ide jak juz pisalam we wotrek i wydaje mi sie ze jestesmy tez umowione na granice 40-50 zl za wizyte^^ mam nadzieje.Gabinet znajduje sie przy glownej drodze jak ise jedzie na kozuchow , wroclaw.Mijasz kaufland,rondo i kolo stacji shell masz rzadek budyneczkow i tam wlasnie jest gabinet.To jest ulica 1maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałam stopke i mój link z moimi kłami ale jakoś chyba sie ni ewyświetla tutaj jeszcze mi ... Ale bolą zęby bolą na maksa ....moje korzenie trójek są tak wielkie i po zakrecane ze dają mi się we znaki ....jakie macie sposoby na usmierzenie bólu poa tabletakami ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, byłam wczoraj u stomatologa i sie dowiedziałam ze jednak bez kanałowego sie raczej nie obejdzie... dostałam skierowanie na przeswietlenie.. powiedział ze koszt to mniej wiecej 600zł ale wszyscy mowia ze chyba na głowę upadł i zebym poszukała kogos innego.. Jestem z Poznania - jesli ktos moze mi powiedziec ile tak naprawde kosztuje tutaj taki zabieg...bardzo prosze i z góry dziekuje... Załamana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z..... dzieki :) ale widze ze sie oplacalo cierpiec z tym wybielaniem bo efekt jest powalajacy! normalnie super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko Ty zyjesz :D A juz sie zastanawialem co sie z Toba stalo :P Hehe no dziekuje :) To biale takie pod gornymi jedynkami to wlasnie te Open Bitty o ktore kiedys pytalas. Zapackali mi je na bialo zeby ich nie bylo widac ;) Co do koloru to mnie sie moj nie podoba i chce bielszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
hejka!!!!! kilka dni mnie nie bylo i wlasnie przeczytalam ile placicie za leczenie kanalowe. Mój Boże przecież to horendalne sumy!!!!!!!ja za kanal zaplacilam 70 zl u mojej dentystki zrobilam przeswietlenie i wszystko oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszt..podałam Ci już gdzies adres ortodonty :)))))ale równiez stomatologa ...ja za kanałówkę tez podobnie zapłaciłam ....ale mozesz popytac na Ostroroga 32 Niedziółka wpisz sobie w przegrlądarkę doktorbart i wyskoczy Ci jego strona tam ma cennik . Jesli chodzi o Ortodonte to przejrzyj sobie 2, 3 strony wstecz :) i tam napisałam ci tez numer telefonu i kontakt do ortodonty :)..Pozdrawiam ....Ja tez okolice poznania jestem wiec fajnie by byo miec kontakt :)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniacx...to super :)))..ja takiego szczęscia nie mialam dodam ze mój ząb był w opłakanym stanie ..jedna stomatolog mi go załatwiła rozwierciła jak szalona coś na babrala ze krew zaczeła leciec przestarszyła sie i zakleiła czymś i powiedziała ze jak najszybciej usunąc ;/.....a się okazało ze dało się go uratować ..wiec ciesze się ze go mam ;)... tez mam aparacik ....szybki efekt miałes tego przodu ....ale drogi damon jest widze hehe..mojaortodontka mówiła ze tez je zakłada ale powiedziała ze to nie ma róznic wiec po co przepłacac...mówiła ze dobry ortodonta kazdym aparatem uzusyka taki sam efekt w takim samym czasie zależy od umiejętności ...ale powiem CI ze jesli chodzi o 4 miesiace to superto wyszło :).... Zapytam się czy macie jakies inne sposoby na zniwelowanie bólu ? poza tabletkami??......eh wieczorem to juz mnie zawsze tak strasznie boli ze koniec ..Pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaardzo moco zla
heeej wiece co Wam powiem, mam dość!!! kurcze noo jestem taka zla, ale od poczatku mam krzywe zeby, w maju minie rok od kiedy zaczelam sie nimi zajmowac w sensie zapisalam sie do orto, ma wizyte czekalam ponad 2 miesieace ale wlasciwie nic nie zalawtwialm odesala mnie na leczenie do stomatologa i usuniecie jednego zeba, wrocialam do niej w polowie sierpia i powiedziala mi ze mam dwie opcje albo ruchomy albo hayraxa czy jak sie to pisze. z wyrazna sugestia ze ruchomy a mam21 lat, spoko mowie ok, aparat odebralam na poczatku wrzesnia w listopadzie mowila ze beziemy sie umawiac na nastepnej wizycie na zakladanie stalego, wizyta byla na styczen , w styczniu okazalo sie ze jeszcze za wczesnie to nastapna wizyta z mala szansa na zalozenie stalego w marco. Teraz okazuje sie ze orto cos tam jest i wogole nikogo nie przyjmuje, teraz wrocila dzisaj ide na kolejna wizyte i pewnie odesle mnie na maj i powie ze moze wtedy cos sie bedzie dziac w zwiazku z prostowaniem moich zebow, a potem znwowu zniknie na kilka tygodni w zwiazku z jej sytuacja rodznna. Wiece to co napisalm moze wydawac sie takie malo dramatyczne. ale bylo tak ze ciezko pracowalam na ten aparat przez rok wlasciwie bo dziennie studiuje i nie mam kiedy pracowac. i tym bardziej mnie to wkurza sie tyle wysilku w to wlozylam a teraz dupa blada...i ooo mam juz dosyc, przepraszam ze Was zameczam ale musialam sie komus pozalic serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×