Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

kurcze piklo mi dwa tygodnie z aparatem na zebach nie wiem ale jak patrze to mam wrazenie ze sie ruszylo cos ...musze piknac sobie zdjecie ...co zauwazylam to strasznie mam popekana usta zwlaszcza jak rano sie obudze az krew ...chyba od tego aparatu mielisci etez tak na poczatku ?...kurcze niech sie juz te zeby przesuna nie moge sie doczekac :D..... akasha ...do kogo chodzisz do orto?...szkam kogos z poznania co za ...Biedziak ...jestem ciekawa jakie sa inne opinie o niej....Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
krzywamania --------> w czwartek minie 3 tygodnie odkad mam aparat. tez wlasnie mam tak ze usta sa strasznie popekane, szczegolnie w kacikach - okropnie piecze i nic nie pomaga na to:P zadne kremy, pomadki itp hehe. tak sie przygladam tym moim krzywym zebom :P i tez zauwazylam ze conieco mi sie juz ruszylo pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
Zazdroszczę Wam :P Jestem w trakcie leczenia zębów, mam tylko jednego. Do orto zapisana jestem 24.04 ale chciałabym wcześniej dlatego chyba zadzwonię do innego, zobaczymy. Swoją drogą jest ktoś z Bydgoszczy? Czy leczy się ktoś u p. Katarzyny Wrońskiej, bądź Agnieszki Górzyńskiej??? z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talissa ja mam coś takiego ale tak jakby wypożyczone od orto. Niestety za jakiś miesiąc jak nie za tydzień będę musiała z powrotem wyciągać szczękę do przodu :( Bolesne ale mam nadzieję, że pomoże. Przy noszeniu tego dziadostwa trzeba być systematycznym, ostrzegam, że dziąsła (w moim przypadku takie, że widać przez skórę korzenie, cofnięte czy jakieś) wżynały mi się w wargę :( Bolało :(( Wosk KONIECZNY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w piątek mam pierwszą wizyte u orto :) Czekałam na nią od stycznia! Już się nie mogę doczekać ;p O wrażeniach oczywiście napisze. Ciekawa jestem co mnie czeka. Pozdrawiam wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tez mam aparacik podglądnęłam sobie woje fotki i jestem w szoku naprawdę tak szybko ząbki sie prostują bo jeśli tak to twoje fotki utwierdziły mnie aby założyć aparacik jeśli ktoś może to tak mniej więcej powiedzcie mi ile kosztuje całkowicie wyleczony zgryz razem z aparatem w 5000 sie wmieszcze bo mi rodzinka załamuje ręce bo nie przeczę sporo kasy aha ja na początek chciałabym jakieś gumki mało widoczne jaki kolor proponujecie do moich zębów zdjęcia na poprzedniej stronie wiem ze nie są za biała ale cóż tai mam kolor kości bo pytałam sie dentystce o wybielanie to mnie wyzwała ze zęby chce niszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gora wyprostowala sie bardzo szybko. Zrobily mi sie jakies dziwne szczeliny pomiedzy dwojka i trojka z jednej i drugiej strony :D Ale sie jakos nimi nie martwie, mysle. ze wszystko sie ladnie zejdzie :) Na dole jakos nie widze efektow i to mnie martwi :( No moze minimalne ale w porownaniu z tym jak szybko prostowala sie gora to efekty na dole sa naprawde bardzo slabe. Niedlugo kontrola, ciekawe co mi powie moja kochana Pani Orto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzywamania witam:) mnie aparat też załatwił dolną wargę, ale dopiero po miesiącu, jak założyły mi dodatkowe druciki na około zameczków - masakra wszystko porozcinane:( Ale jest taki bezbarwny żel, który działa przeciwbólowo i przyspiesza gojenia, nazywa się Protefix DENTAL żel kojąco-regenerujący - sprawdzony na własnej skórze:) ja, chodzę do Polaczyk - miła kobietka:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kastie
Ewcia !! Ja jestem z Bydgoszczy. Wczoraj byłam własnie na pierwszej wizycie u dr. Wrońskiej. Zrobiła mi wycisk, musze donieść zdjęcia + jeszcze jedna wizyta i 7.04 będzie mi zakładała aparat. Babka jest konkretna. Odrazu zauwazyla, ze mam maly stan zapalny dziąsła. Kilka osob własnie mi ja polecało. Ogolnie sama ma krzywa jednynke i troche szare zeby. No ale podobno szewc chodzi w dziurawych butach. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaska ...dzieki za rade:)...musze to kupic bo kurcze doznania nie cielawe .....:)....moja to Biedziak ale w sumie polecil mi ja moj dentysta sadysta mowil ze nie zna jej ale widzi po pacjetach i ich aparatach ...ogolnie nie mam jakis rzeczowych dowodow na to jaka jest w praktyce ...:D...dlatego poszukuje jakiegos zywego dowodu :))...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska_rzeszow Tu wyzej akasha pisze o zelu "Protefix DENTAL żel kojąco-regenerujący".....na popekane usta :)....moze jeszcze tego nie probowalas i moze pomoc :))..ja sie musze zaopatrzy w to :)...Pozdrawiam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamis17 D
Siemka. JEstem tu nowy. Kiedys czytałem to forum, i teraz moge sie w nim udzielic :P Otóz juz niedlugo tez bd nosil apart stały. Byłem u orto. jakis tydzien temu na 1 wizycie. zrobila mi wycisk zebow i wgl RTG. no i polecila mi jakis aparat nowej genracji niby ze mniej boli i dluzsze sa przerwy miedzy wizytami. No i mowila ze gdzies koszty tego aparatu to 4000zł na gore i dól. Wczoraj byłem u swojego dentyst aby naprawic 2 zeby i usunac kamin czy cos. 26 marca ide na kolejna wizyte do orto. i wtedy ustalimy plan leczenia. I pozniej tylko naklejenie apraciku. Strasznie sie ciesze :) Slyszelicie moze o tym aparacie?? Moze moglibyscie powiedziec mi cos wiecej... PZdr Kamis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh już tydzień mam aparat. Już przestało boleć :D (jak się cieszę) Tylko mam mały problem - wewnętrzną stronę ust mam tak poranioną (w jednym miejscu aż do krwi \"wytartą\") i mnie to boli... uśmiechać sie nie mogę. A orto nie dało mi tego wosku co tak dużo o nim tu mówicie. Co mogę kupić w aptece żeby mi ulżyło?? Pozdrowienia i trzymać sie dzielnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bacha_8
Hejka. Mam pytanko. Czy ktoś z Was nosił albo nosi aparat mając martwy ząb( np . jedynke jak w moim przypadku). Są jakieś przeciwskazania? Bardzo chciałabym mieć prosty zgryz ale jedna \"miła \" pani ortodonta powiedziłą ze nie moge bo mam właśnie martwą jedynke. Mam zamiar wybrać się do innego ortodonty- może stwierdzi coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w trakcie leczenia kanałowego (ale 6) to jest zab na którym bede miała obraczke od aparatu - tez bedzie martwy i jakos nikt nie widział zadnych przeciwskazan.. a lecze sie u naprawde dobrego stomatologa (jest dosc drogi wiec chyba by nie kłamal,bo tym który zgarniaja grosze za wizyty i leczenie nir chce sie kombinowac i odsyłaja z kwitkiem, teraz sa takie medody ze wszystko sie da) dobra rada zmien orto :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
krzywamania ------> no bede musiala sobie kupic ten żel bo wytrzymac nie mozna z takimi popekanymi ustami......:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baaardzo moco zla
hej, poszlam dzis na konsultacje do innej orto i zalozyla mi gumki separacyjne za tydzien mam isc na mierzenie pierscieni, i ma mi dac skierowanie na rwanie zeba czy ktos tez mial cos takiego jak mierzenie piersieci i to w takiej kolejnosci? ze najpierw gumki a potem rwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
baaardzo moco zla ------> z tego co wiem to najlpierw leczy, wyrywa sie zeby a dopiero potem gumki. no ale moze sie myle. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
witam ja dzisiaj załozyłam aparacik i ekspander...i do tego maska ;/ właśnie w niej siedze i czuje jak wyciąga szczękę...straszne. ale nie ma co ukrywać...ekspader jest najgorszy. seplenie i nie moge przełykać śliny a co za tym idzie...jeść.wszystko mi sie zaczepia o niego i sie trzyma miedzy nim a podniebieniem ;/ kiedy to minie i naucze sie mowic i jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ona_1986 ----------> tez mam tego ekspandera. okropne! juz pomalu sie przyzwyczaiam bo mam go 2 tygodnie. najpierw mialam zalozone pierscienie a po tygodniu tego ekspandera. na poczatku okropny ślinotok mialam :P jedzenie ciagle wchodzi pomiedzy. doslownie wszystko sie przyczepia. tego ekspandera nosi sie przez caly czas noszenia aparatu? bo moja orto jest tak mila ze nie poinformowala mnie o tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluutkaa
ja za miesiąc zdejmuje aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
mi mój ortodonta powiedział że nosi sie od4-6 miesięcy. mi wstępnie grozi ta bardziej pesymistyczna wersja;/ ale licze na to ze w czasie swiat naucze sie mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ona_1986 ---> wiesz ja po 2 tygodniach mowie juz normalnie. tylko czasem język mi sie placze ale to jak mowie duzo i szybko. no i po 1 dniu noszenia mialam bardzo pokaleczony jezyk, bolał strasznie. pomogl mi wtedy płyn do plukania jamu ustnej colgate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
ja czekam aż tato wróci z pracy i jade zaopatrywać się właśnie w jakiś płyn i szczoteczkę specjalną. także pełny ekwipunek ;) mówsz normalnie? czyli można z tym mówić normalnie r, i, sz,cz itd? chociaż bardziej mi chodzi o ten ślinotok...bo wiadomo, większa ilość śliny wpływa na pogorszenie wymowy, i wraz z poprawą jednego powinno poprawić się drugie.dobrze to sobie tłumacze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabanidae
heej mam pytanie o luk podniebienny, czy ciezko z nim jest, chodzi mi o mowienie czy sie bardzo sepleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
ja dość mocno ale w każdym przypadku bedzie zapewne troszke inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
ona_1986 -----> tak jak mowie ja tak okropnie seplenilam przez jakies 4 dni. potem juz coraz lepiej. dokladnie jak zaczelam produkowac :Dmniej zliny to automatycznie mniej seplenilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
to to mnie pociesza a ząbki bolą coraz mocniej. a juz myślałam że jestem jakimś wybrykiem natury i nie bedzie :P a jak u Ciebie z jedzeniem?masz jeszcze problemy czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
nie jem w miejscach publicznych heh bo wszystko sie przykleja i brzydko wyglada. np chleba nie moje jesc ze skorkami tylko obkrajam. wiadome ze jest mi ciezej jesc, nie tak jak bez aparatu. i nie ma mowy o twardych rzeczach np orzechy. probowalam zjesc ale mi nie wychodzilo. chipsy jem ale nie nagryzam takk gwaltownie no i potem cala buzie mam tym obklejona:P ogolnie mam juz dosc tego aparatu a to dopiero 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×