Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

ja nicia nie czyszcze codziennie tylko czasem tak minimum raz na tydzien funduje sobie takie maksymalne czyszczenie :D Czasami potrafie czyścić zęby nawet godzine :P :D Lubię jak są idealnie czyste, a to jednak czasu zabiera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMAJA
Witam wszystkich;)Mam 21 latek i chyba dojrzałam do aparatu.W dzieciństwie nosiłam ruchomy...ale nic nie dało i w dodatku zraziłam się strasznie za sprawą ortodontki:( Mam pytanko: możecie mi powiedzieć ile to mniej więcej kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slonko-m21
hej!mam juz 6 dni zalozony aparat i nadal nie moge nic jesc ,chociaz probuje i tak mnie zabki bola ze masakra...prosze o rade...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz jak najwiecej papek, pij duzo marchewkowych sokow, jedz zupy. Jedz normalnie zeby organizm nie byl oslabiony, bo wtedy boli jeszcze bardziej. Kisiel, budyn, jogurt, starta marchewka z jablkiem, bobofruty, zupy, kasza manna. Rzeczy ktore cos daja a nie trzeba ich gryzc. konsultacja kosztuje od 100 do 150 zl. zwykly Aparat kosztuje od 1200-1400 zl. za jeden luk. co miesieczna wizyta od 60-120 zl. zalezy od tego co ci robi. jesli masz wade zgryzu to moze byc potrzebny jakis hyrax ktory kosztuje okolo 600 zl. co do lukow to sie nie orientuje. ale z tego co slsyzalam to w okolicach 200 chyba ze zaklada ci razem z aparatem to sie nie placi (bynajmniej ja tak mialam) Ortodontka powinna przedstawic ci plan leczenia i koszty przy peirwszej wizycie, czyli konsultacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociara102
DAWID Mam do Ciebie kilka pytań. Szukam dobrego orto we Wrocławiu. Czy mozesz mi napisać gdzie sie leczysz,czy jesteś zadowolony? Ile kosztuja wizyty kontrolne? Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kastie
Cze może ktoś mi doradzi .. za dwa tygodnie zakładam aparat i jak na złość zaczeły czepiac sie mnie rózne rzeczy.. ostatnio mialam lekkie zapalenie dziąsła ... płukałam dentoseptem i juz jest w miare dobrze, do tego zaczela rosnac mi osemka :/ ..ale najgorszy jest kamień na dolnych jedynkach :( (taki jakby osad od herbaty) wiecie jak można sie go pozbyc nie idac do dentysty???? jakies płukanki... konkretna pasta do zebow?? z gory dzieki za wszelkie rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to dopiero mam pecha jeszcze sobie z miesiąc pochodze do dentysty zeby dopiero pojsc do orto... musze wymienic wszystkie plomby wrrrr... ale stomatologa mam zaje**fajnego :DDD tzn to jest Pani stomatolog. Zawsze na widok gabinetu (a szczególnie tego fotela) chciałam uciekać.. wiem ze wiekszosc sie boi ale moj strach był nie porównywalny do tych osób... dla mnie isc do stomatologa to było najgorsze co mogło mnie spotkac...ale ta Pani to zmieniła :DD jak tylko mruknę ze mnie boli to przestaje na chwilke wiercic albo odsuwa wiertło od tego miejsca i wierci w innym zebym odpoczeła chwilke :D dla mnie to jest bardzo duzo... poza tym jest przemiła..jak mnie cos zaboli to mnie przeprasza (chociaz nie powinna bo to nie jej wina) super mi sie z nia rozmawia i w ogóle. Zmieniła moje podejscie do leczenia zebow:D chociaz i tak boje sie bolu ale psychicznie nastawiam sie pozytywnie i lepiej znosze wizyty..a co to orto to musi poczekac...az zrobie ząbki wszystkie na cacy no i jak odbuduje sie finansowo :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabanidae -> To są chyba takie standardowe zamki, wydaje mi się że mini, ale dużych sie chyba nie używa już :) Zresztą nie wiem, ja mam z przodu dosyć duże zęby i może to tylko tak wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kociara 102 pytałaś daawida o Wrocław.Moja córa ma 15 lat i leczy się w klinice orthosmile na Jaracza u dr Strzałkowskiej.Ma założonego Damona3 bo min. własnie tam jako nieliczni w Polsce stosują tę metodę.Na pierwszy rzut oka wydaje sie dużo droższa ale po wilczeniu kosztów tj krótszego czasu leczenia mniej bolesnego bardziej estetycznego i żadszych wizyt różnica jest niewielka.O ile pamiętam pierwsza konsultacja jest bezpłatna, rozkladaja też na raty.Mają swoją stornę www.orthosmile.pl szczerze polecam, pelen profesjonalizm, przemiła obsługa .Mimo że upłynął już rok jestem zachwycona.Córa miała robione zdjecia rtg, wyciski , plan leczenia i za każdym razem zdjecia uzupełniające postępy leczenia.Efekt są świetne do tego poprawiają ksztalt zębów oprócz ułożenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bacha_8
Hejka dużo Was nosi aparaciki:-D, więc mam nadzieję, że mi pomożecie:). Czy znacie może jakiegoś dobrego ortodontę- najlepiej rzeszów lub Łańcut. Szukam takiego który powie mi, że martwy ząb nie jest przeciwwskazaniem do noszenia aparatu:)z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bacha_8 gdyby był wskazaniem to moj lekarz nie usmiercał by mi zeba (a to 6) tylko go wyrwał!! :] poszukaj innego orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bacha_8
hej no to właśnie chce poszukać dlatego pytam czy ktoś zna porządnego orto w Rzeszowie:) bo jest ich kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety Ci nie pomogę...:( jestem z Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabanidae
po jakim czasie od wyrwania zalozyli Wam aparat? bo ja mam miec rwany w piatek a zalozony we wtrorek, a najpierw sie umowilam na zakladanie, i nie wiem czy teraz gdzies nie przesunie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
jutro ide pierwszy raz do ortodonty i mam stersa porządnego :( Bardzo się boję bo już zdążyłam sie naczytać że zakładanie gumek wokół szóstek (nie pamiętam jak to się nazywa) boli,a mnie na samą myśl o bólu już słabo. Czy ktoś mógłby mnie uspokoić???? Albo jeszcze odpowiedzieć czy zakładanie pierścieni boli??? Proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaawid pyt. Czy masz oprocz aparatu na gornej szczece cos jeszcze zalozone? /szyne lub jakies inne druty?/ Dzieki za odp pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glady
witam czy ktos z was leczył sie ortodontycznie u dr.Doleckiego w legionowie???????jak tak prosze o opinie pozdrawiam glady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strangeAmelie
do kana013 Zakładanie pierścieni (według mnie boli), bo czuje się taki ucisk i tak jakby Ci się zęby chamsko odsuwały XD. Ale to tylko moje zdanie x). Nie bój się, to się czuje tylko na chwilę....no ale może Ciebie nie będzie tak bolało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie mam nic zalozonego. 10 kwietnia zakladam aparat na dolna szczeke za pare dni musze usunac druga czwórke z dołu i wszystko. No coz jestem zadowolony z efektów. Wizyty mam co 2 miesiące - 100 zl wizyta kontrolna. 2200zl aparat kosmetyczny. ul. pretficza 8 z tego co pamietam. Gabinet nazywa sie EMA-DENT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strangeAmelie
No i jeszcze mam pytanie...bo mi takie coś na pierścieniach odstaje i od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Tylko że od tej wewnętrznej o wiele bardziej mnie boli, wogóle tak mi obdziera język że wytrzymać nie mogę...a wosk cały czas mi odpada XD co ja mam zrobić?? Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlackerB
Miszt -> pieknie ci sie wyprostowaly zeby!, mam identyczna wade, tez duze jedynki i 1 zab obok prawej jedynki zpechniety do tylu.Fiu fiu sliczny usmiech!super teraz twe zeby wygladaja:D zazdroszcze, bo ja juz sie nie moge doczekac kiedy mnie taki zaszczyt dosiegnie^^, mi dopiero sie konczy 2 miesiac ruchomego, wizyte mam 13maja i bede sie starala nakrecic orto zeby zalozyc staly na poczatku lipca haha bo termin zakladania wypada mi pod koniec lipca a jade na woodstock i to niebedzie dobry moment na zakladanie aparatu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
a jak długo masz aparacik? te zamki na pierścieniach niestety ranią jezyk ale krótko :) ja tez tak miałam i 4 dnia już się język przyzwyczaił i teraz nie czuje że mam aparacik.mam go 8 dni a jestem przyzwyczajona jakbym go miała od zawsze :) ale to zalezy od osoby...wszystko powinno sie przyzwyczaić do aparatu do 10 dni :) do tego czasu możesz płukać usta dentoseptem lub zwykłą szałwią albo sparować jakimś żelem specjalnie do tego przeznaczonym. ja język i policzki smarowałam tylko 2 razy. także kilka dni i przestaniesz to odczuwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no baa bo Pani Alinka fajna babka jest i się jeszcze zna na tym co robi :-D.A ludzi podobno tam wyleczyli prawie 5tys. Dodam tylko że aparat to jedno ale dochodzą jeszcze inne różne bajery podczas leczenia których nazwy nawet ciężko wymówic;-D np córa ma teraz mieć zakładany zawias Herbsta ponieważ ma dość mocno cofnietą szczękę dolną.Ostatnio doczytałam że tam nawet uzupełniają i wygładzają bruzdy które powstały na twarzy po wieloletnim złym układzie zębów.Dobrze że jeszcze biustu nie poprawiają ;-PPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlackerB -->>> chyba mnie z kims pomyliłas.(es) bo ja jeszcze nie mam aparatu - jestem na etapie stomatologa a na pierwasza wizyte do orto ide w przyszłym tygodniu :) a poza tym ja nie mam zdjęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kana013
ufff... i po pierwszej wizycie, w sumie fajna ta pani orto, ale i tak jestem załamana po wyroku jaki na mnie padł ;( musze wyswać dwie piątki na górze i co najgorsze dwie ósemki, które jeszce są pod dziąsłem, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to wyrywanie ósemek baaardzo boli, bo gdzieś czy tałam że tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×