Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

jeśli nie masz gumek separacyjnych, to jest szansa i to duuuuuza i jest tez mozliwość ze orto sam Ci chce je załozyc skoro bez robienia miejsca chce załozyc aparat od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz moze zadzwon i zapytaj, żeby sie mogł przygotowac na rurki :) to trzeba powiedziec wczesniej a nie jak usiadziesz juz do zakładania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
o tym to juz wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
i dzięki za porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się dziś :P miszt powiem CI ze troche nieprzyjemne było zakladanie tych pioerscieni, narazie mam tylko na prawej górnej szostce, prawej dolnej piątce i lewej górnej szóstce, bo to jeszcze nie koneic :) No spytałam o te rurki :P ale jak widac - nie kazdego to obowiazuje :) Czuje ze zeby sie ryraja, ale nie boli to az tak tragicznie, coś tam uwiera, coś przeszkadza ale wosku narazie nie zakładam ani przeciwbólowych (tak jak mówiła orto) nie biore poki co :) I wyrzekłam sie jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie :) klikajac w link ponizej mozecie sobie luknac na moje krzywulce :) i postepy leczenia Co do obcierania to po zalozeniue aparatu balam sie ze jedno opakowanie wosku nie wystarczy mi na tydzien :D ale juz po kilku dniach wszystko sie ustatkowalo i teraz nic nie drazni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak rurki lepsze bo sie przynajmniej nie odcementuja :D jak pierscienie ale pierscienie daja wiekksza sile nacisku :D tak przeczytalam na innym, forum :d no wiec to juz zalezy tylko od orto bo oni wiedza co i jak :D Wczoraj jak siedzialam u mojej orto 3o min bo czekalam na to az mi cement wyschnie to sie przygladalam tym roznym jej sprzeta i to jest super sprawa :D nie wiedzialam ze orto musza miec tyle wyposazenia :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przez cały tydzień do załozenia aparatu jadłam tylko jogurty i zupki :) :P ale teraz jem wszystko: miesko, kanapki, chipsy no wszystko normalnie ;) nawet do Mc pojechałam i zjadłam 2 burgery i duże frytki :D ale strasznie wchodzi jedzonko w aparat ;/ i poźniej musiałam czyscic az mnie jezyk bolal, a nie mogłam umyc zebow bo byłam w samochodzie i miałam do domu ponad 100km...;/ wiec teraz nosze szcoteczke awaryjną w torebce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ze zaczenie sie odsuwac z zeba i moze zaczac bardzo uwierac o dziaslo lub o zeba :D i nie nalezy tego lekcewazyc pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
dziewczyny nie wiem czemu mowicie ze leczenie przy damonie trwa 1,5-2 lat bo przeciez aparat bezligaturowy jest po to zeby nosic go bardzo krotko, ja wlasnie wczoraj go nalozylam i mam go nosic do roku najwiecej, tlumaczyla mi wlasnie ze go sie naklada zeby szybko wszystko dzialalo i ja bede nosic 6-8 miesiecy tak wiec nie wiem popytajcie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela85
hm...no mi mówiąc o damonie powiedziała do 18 miesięcy :/ to chyba jednak zalezy od wady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam obrecze, tylko ze mi cement schnal okolo 2 minut a czas jaki spedzilam na fotelu, gdzie mialam zakladany aparat tylko na gore to nie cale 20 minut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
ewela85;) ja zastanawialma sie nad ceramicznym ale jak sie dowiedzialam o tym bezligaturowym to szybko zmienilam zdanie bo najbardziej zalezy mi na szybkim wyleczeniu ;) a Ty jak tam?? dowiedzialas sie jesszcze cos??poczytalas?;) fotki wyslalabym na maila ktorego podalas przy nicku?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miala strasznie duzo pacjentow i nie miala czasu sioe ze mna jeszcze bebrac i czekac az mi wyschnie weic posadzila mnie na innym fotelu i kazala odczekac :D a mialam drut na wierzchu i o policzek mi tak strassznie uweiral ze teraz mam jeszcze slad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
cholerka wiecie co?robie zdjecia tych zebow i mi nie wychodzi;p straszne zamazane sa albo taka biala plama zebow i ledwo widac aparat nie wiem jak wy robicie tak blisko i tak dokladnie:( :D u mnie nic nie widac na tych zdjeciach:( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
mam aparat od wczoraj i bardzo mnie denerwuje, nie potrafie z nim normlanie funkcjonowac.. wiem ze od razu nie bede jadla jakis twardych rzeczy i jestem na samych zupkach i jogurtach ale najgorsze jest to ze nie potrafie ssac nawet tic taca zeby odswiezyc sobie oddech! sliny wytwarza mi sie mnostwo a on lata mi po calej buzi mowic z nim nie moge tak samo z makaronem bylo... po ilu dniach jest nomrlanie ??denerwuje mnie ten aparat a tak go chcialam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela85
będę bardzo wdzięczna za fotki - jeśli Ci się uda je zrobić ;) mój mail : mariposa85@o2.pl ja mam mętlik w głowie - też chcę w jak najszybszy sposób i jak najbardziej komfortowy - jeśli taki w ogóle istnieje! czytam ciągle o tym damonie ( szczerze to nie ma dużo o nim) i dużo głosów słyszę - że nie wart tych np.2,5 tys za łuk - że ortodontka na mnie zarobi i tyle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy orto zarabia nie wiem dopytaj sie o mozliwosc znizki policz ilosc wizyt w damonie sa rzadsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
niusiaa00 ja mam tak samo jak ty z tym jedzieniem... dzisiaj probowałam zjeśc obiad to nie dałam rady bo nie moge nic pogryżć tak mnie bardzo bolą zęby. czekam aż to przejdzie bo chcialabym juz spokojnie zjesć obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela85 luknij na maila wynalazlam ci jakies linki co sama przegladalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadrutowna spróbuj papek dla niemowląt kaszek albo zmiksuj obiad;) minie nie martw sie będziesz wcinać z głodu prawie wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Nie no może pociągne przed te pare dni na samych jogurtach i serkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
A to prawda że najpierw zakładają te zamki a potem druciki czy jakos tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niusiaa00 -> musisz ustawić w aparacie opcje \"makro\", gdzieś napewno taka masz, to jest do robienia zdjęć z bliska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadrutowana -> ja odkąd mi założyli separatory (poprzedni piatek), zjadłam jeden jogurt, dwie zupki chińskie, i loda, także przez 4 dni prawie nic i żyję :) Da się tak uciągnąć :) Co do cukierków mietowych, polecam winterfresh, takie dośc spore cukierki, nie ma aż takiego problemu z utrzymaniem ich w buzi :) Mnie natomiast zaczał ocierac aparat strasznie, a boje sie wosk nakładać aby czegoś nie schrzanic, chyba se odpuszcze. To jest godne poświecenia i bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Czarne Oczka- no ja z nakładniem wosku nie mam problemu, nakładam bardzo dużo aż się boje że mi go zabraknie. No to jeszcze przez pare dni nie będę jadła nic twardego dopóki mnie nie przestanie nic boleć:) mam nadzieje ze dlugo to nie potrwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie po noszeniu aparatu zostało mi chyba 2 czy 2,5 opakowania wosku. Jeśli ktoś by chciał to mogę wysłać - 5zl chcę - znaczek na list polecony 4,3zł + prowizja :P Proszę pisać na kati1982@poczta.fm to podam nr konta. Może kogoś poratuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×