Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Moniś87
roxien-> w takim razie życze, aby jak najszybciej zlecial ci czas do najbliższej wizyty i kolorowych ligaturek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisisiasia
A palenie podczas noszenia aparatu? Przeszkadza? Niezbyt się godzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
no co Ty,nie przeszkadza..tak jak jedzenie słodyczy-dla chcącego nic trudnego;p za nic nie rzucę fajek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewwczyna bonda
A co jeśli w czasie noszenia aparatu rozboli mnie ząb? Mam wtedy iść do dentysty czy do ortodonty najpierw? Zna się ktoś na tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
dziewczyna bonda-> najlepiej w takim wypadku zadzwonić do swojego ortodonty i się spytać, bo to zależy jaka jest przyczyna bólu, może się zdarzyć tak, że ortodonta wyśle Cię do stomatologa, albo sam wyleczy ząbka..:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewwczyna bonda
Moniś87 -> dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam nowe zdjecie,po póltora miesiąca noszenia aparatu.oceńcie proszę,widać jakąś różnicę?? Nibinwing--> jak podpisac zdjecie w instantgallery??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie, ze widac roznicé:). Twoja prawa jedynka sié ruszy£a i 2 inaczej tez wyglàdajà;). Gratulujé efektow:) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
niech mnie ktoś uspokoi..założyli mi separatory między 5 i 6 oraz 6 i 7 i stwierdziłam,że 4ka mi się lekko rusza.to normalne??może mi wypada??,hehe:D:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minął roczek, dizis wizyta kolejna, orto decyduje że w październiku zakończymy znajomość :D juuppi!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniś87
voldtekt -> ja co prawda separatorów nie miałam, ale po założeniu aparatu stale mi się wydawało, że jakiś ząb mi się rusza..i nawet jak dotykałam to wszystkim mowiłam, ze on się przecież rusza...ale to tylko mi się tak WYDAWAŁO, a teraz już tak nie mam:)) więc może u Ciebie to jest tylko takie uczucie...coś tam może się rusza, ale nie w tym znaczeniu, żeby miało wypaść, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>Moniś87, dzięki,naprawdę już mi lepiej,myślałam,że zajoba tu dostanę ;p chociaż i tak czuję,że się rusza,to mam nadzieję,że jeszcze z 40 lat zostanie na miejscu;p Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07---> zazdroszczé:) ale wszyscy tego doczekamy. Masz jakies fotki? Jesli tak mog£abys wstawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --->bardzo ladnie ci sie prostuja zabki ;) i jeszcze sa one takie biale a zerkniesz na moje (link jest w stopce). zalezy mi na twojej opinii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hm hm hm
A czy przypadkiem mając aparat, nie ma się mniejszego powodzenia u facetów ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird-> musisz się zalogować, kliknąć na to swoje dodane zdjęcie i tam pojawi ci się pod nim takie miejsce zeby wpisać tytuł wiadomości(opis zdjęcia). Mam nadzieję ze zrozumiale to napisałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm hm hm hm---> moim zdaniem nie ma sié mniejszego powodzenia. Mi tam wszyscy znajomi ,, faceci,, mowili ze aparat jest sexowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia14102--> nie ma dramatu:)czysta kosmetyka.ortodonta Ci wszystko dokladnie powie,ale jak na moje oko laika,to masz stłoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dawno tu nie zagladalam... ale po pracy nie zawsze mam sily i czas.. W srode bylam na wizycie kontrolnej i jestem bardzo szczesliwa po 77 dniach noszenia aparatu moje zabki sa juz prawie w idealnym łuku... Szczeka ma mis sie jeszcze troche rozszezyc i wszystko bedzie fajnie a potem jeszcze maska twarzowa... Ortodonta sam sie dziwil ze wszystko tak szybko sie prostuje w moim wieku... Jestem bardzo szczesliwa!! Przyznam sie ze w pracy co chwile patrze do lusterka i widze ze cos sie zmienilo, a to sprawia ze milej i sympatyczniej sie usniecham do moich klientow... Gumeczki zmienilam na niebieskie metaliczne, ale chyba powroce do czerwonych.. Pozdrawiam i zycze wszystkim szerokich i szczerych usmiechow..:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien niestety fotek nie mam nie robiłam wcale u mnie klasyka \"3\"górne poza łukiem były, 3 pierwsze m-ce ból potworny zęby szalały a roczek zleciał oj zleciał baaaaaaaaaardzo szybko :) pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird A ty zostajesz przy przezroczystych gumeczkach czy będziesz próbowała kolorków ? :) Ja się jeszcze troszkę boję tych kolorków bo na aparacie estetycznym wyglądają troszkę inaczej niż na metalowym. Chociaż te które mam nie powiem żeby mi się nie podobały. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07---> szkoda, że nie masz. Wszyscy by chętnie zobaczyli. Mi tam też szybko 2 miesiące zleciały, sama nie sądziłam że to tak szybko leci. Na aparacik nie narzekam;). Dziś patrzę w lusterko, a tu się robi przerwa między 1 buuu, mam nadzieję że nie będzie większa. Z drugiej strony widać, że ząbki się przesuwają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
witam, czytam Wasze formu od pewnego czasu, ale po raz pierwszy odważyłam się wypowiedzieć. jestem z Legnicy, mam 22 lata. kiedy miałam 14 lat rodzice zawieźli mnie do doktora Szymonka ze Złororii, stwierdził on u mnie tyłozgryz, który chciał leczyć normalnym stałym aparatem na górę i dół oraz jakimiś wyciągiem czy czymś takim żeby wyciągnąć żuchwę do przodu, powiedział, że aparat będę nosić 5 lat. niestety byłam wtedy bardzo głupia i poprosiłam rodziców żeby nie zakładali mi tego aparatu, mojej wady wtedy wogle nie dostrzegałam, a noszenie aparatu wydawało mi się czymś strasznym. dzisiaj kiedy jestem już dorosła i na leczenie jest już może zapóźno, nie myśle o niczym innym. cały czas oglądam się w lustrze z profilu i stwierdzam, że wyglądam okropnie, mam strasznie cofniętą żuchwę. zdecydowałam się na aparat. myślałam, że to takie proste, uzbierałam pieniądze, zadzwoniłam do doktora Szymonka, ale okazało się, że na wizytę muszę czekać aż miesiąc, umówił mnie na 15 września. wtedy też trafiłam na Wasze forum i okazało się że tyłozgryz jest bardzo częsty, niestety większość z Was skarży się, że praktycznie każdy ortodonta ma inną opinie i propunuje inne leczenie a większość i tak stwierdza, że wyleczyć tyłozgryz u dorosłego można tylko operacyjnie. czekając na wizytę u Szymonka postanowiłam się wybrać także do doktora Cisonia w Legnicy, podobno jest dobry. ide w przyszłym tygoniu (do niego nie trzeba tyle czekać). i mam do Was takie pytania: czy jest tu może ktoś z legnicy i okolic? czy ktoś zna tych ortodontów albo może polecić kogoś jeszcze innego? i wreszcie najważniejsze: czy tyłozgryz w tym wieku to naprawde taka beznadzieja? czy jedynym wyjściem jest operacja? czy jest wśród Was ktoś kto leczy tą wadę tylko aparatem i spodziewa się dobrych rezultatów? a może komuś udało się już ją wyleczyć? życzę Wam miłego dnia i proszę odpowiedzcie na moje pytania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien ząbki bardzo ładnie Ci reagują na aparat :D pozdrawiam wszystkich!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 ---> dziękuję;). Jakie to miłe gdy ktoś zauważy, że jest już lepiej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×