Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

schudniesz schudniesz :D, moje zęby od samego początku szalały i dobre 3miesiące jadłam mało efekt?? bombowa figurka hihi okupiona potwornym bólem potem już było oki, pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saaabinaaaa ->> Ja jem normalnie od samego początku (nie licząc oczywiście tygodnia męczarni z separatorami) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :P Długo mnie nie było, dopiero kupilam nowego laptopa i mam gdzie pisac :P Nie wiem o czym toczy sie dyskusja bo za duzo postów do czytania, ja wam powiem tak: wziełam sobie gumki przeźroczyste o niebieskiej barwie i to był mój błąd!!! Po niecałym tygodniu gumki sa żółte, ohydne, wrecz prawie brazowo sraczkowate, czekam tylko na wizyte aby je zmienic na cos co sie nie zafarbuje ;/ A jak u was ?Niedługo dodam nowe zdjecia bo znowu widzę ładna poprawe, tzn mi sie tak wydaje, a pozostawie ocene wam :P Pozdrawiam goraco !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka 🌻 Miałaś podać linka z galerią :P bo niestety tylko jeden link się tam mieści. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
ja od godziny jestem posiadaczką aparatu stałego > narazie jest OK, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekjr
hej Tak sie ostatnio zastanwiam jak zareaguje gdy minie powiedzmy 2 lata od momentu w ktorym założyłem aparat ( a własnie tyle powiediałą mi ortodontka ze bede musial go nosić ) i juz bede sie cieszył ze bede mial sciagniete druty i proste ząbki :) juhu nareszczie bede wolny , a tu nagle ortodontka przekazuje mi tą wiadomość jeszcze rok !!!!! szok , nie wiem czy dałbym radę . Co wy na to , też sie nieraz zastanawiacie czy tez daliscie sie nabrać , bo tak jest ze na początki jak jestesmy niechetni to nam mowia rok , no 1,5 no maks to 2, a potem ciagnie sie to niewiadomo ile? Ja miałem jedną wadę którą chcialem wyleczyć , jedynka wysuwała mi sie do przodu wiec postanowilem założyć aparat mialem zamair tylko na góre , dałem sie namówic na dół. Ciekawe jak dlugo bede musial nosic swoj aparat . Pzdr wszystkich kotrzy prostują ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oluss >> czy ja dobrze zrozumialem, ze dalas sobie wyrwac dwie gorne dwojki?? Sladu po dziurach moze nie bedzie ale wygladu sobie nie wyobrazam bez nich. Jedynki i zaraz obok trojki?? Od razu widac, ze orto nie nalezy do powaznych i zwyczajnie idzie na latwizne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta88
Witam wszystkich:) Nie moge się doczekać założenia aparaciku....jestem po wyrwaniu 2 górnych czwórek a we wtorek zakladam aparacik. :))) a pożniej kilka lat męczarni..ale lepsze to niż krzywe zeby. Pozrawiam wszystkich :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
tez mam aparacik-> nie górne tylko jedną górną drugą dolna a musiałam je wyrwać , bo górną miałam leczoną kanałowo i zrobiła sie taka sina że to nieeotetycznie wyglądało a na dole dwójke miałam szeroką... A uważam że ortodontkę mam bardzo dobra... a dziury są minimalne...... więc najpierw warto sie zastanowić co sie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLuśŚ spokojnie... Poprostu jesteś ewenementem, bo częściej się słyszy o usuwaniu czwórek niż dwójek. Jak długo czytam to forum, jesteś pierwszym takim przypadkiem więc każdy jest zdziwiony. Mnie samej ciężko jest sobie wyobrazić ząbki gdzie na miejscu dwójek są trójki... Szkoda, że nie możemy zobaczyć zdjęcia twojego uzębienia...może wtedy łatwiej było by nam to pojąć chociaż szczerze mówiąc ja jakoś nie potrafie. Mam nadzieję ze twoja orto wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o zęby po leczeniu kanałowym na przodzie, to zawsze jest rozwiązanie pod postacią licówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klucz wiolinowy
witajcie! nadal zmagam się z bolącymi zębami i jem papkowate rzeczy:o co do kanałowo leczonych zębów..mam takie dwa niestety :( jedynkę i dwójkę górne, orto powiedziała mi że można je "wybielić"zmieniąc plombę czy coś takiego(powiedziała to dość chaotycznie więc nie jestem pewna czy dokładnie o to chodziło) i że w zależności od efektu potrzebne są 1-3 takie zabiegi, teraz oczywiście mam aparat więc zajmę się tym jak go zdejmę, może nie będzie za późno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaJ
Mam pyatnko...po jakim czasie od założenia aparatu widać już chociaż małe zmiany co do wyprostowania zebów????? wiem ze to długotwrały proces....ale tak z ciekawości chciałabym wiedzieć jak to u was było. ja jestem przed założeniam;) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam aparacik 🌻 A mówiłeś że miałeś usuwane ząbki chirurgicznie, tylko górne czy dolne też ? Ile płaciłeś za usunięcie jednego ząbka i ile musiałeś czekać od zapisania się na zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaJ po założeniu przez ten miesiąc u mnei nie było żadnej różnicy. Poszłam na pierwszą wizyte kontrolną, dostałam grubszy drut a na drugi dzień rano przeżyłam szok. Możesz kuknąć do mojej galerii :) A masz zamiar założyć aparat? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasaia
ale wam zazdroszcze tych aparatow:)ja umawiam sie na pierwsza wizyte w pazdzierniku,a potem jeszcze problem pieniedzy nie do konca rozwiazany:( mam do was dwa pytania(moze powinnam sie doszukac odpowiedzi ale jak ktos mi tu jej udzieli to super): czy rzeczywiscie wszystkie zeby co do dziurki powinny byc wyleczone-zaplombowane? jakiego ortodonte mozecie mi polecic w warszawie?czy ktos byl w eurodental? pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Od piatku mam juz założony aparat na górny łuk. Szafirowy. W dniu założenia zero bólu, sobota masakra, niedziela trche lepiej. Dzis nie jest źle. Jeśli chodzi o jedzenie - jadłam wszystko-nawet jabłka. Wydaje mi się, ze jestem troche opuchnięta na buzi. Troszke dziwnie wyglądam. Ale nie seplenie, nie ślinie się. W razie jakich kolwiek pytań zapraszam. Chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
dzisiaj miałam wyrywany pierwszy ząb, bylo strasznie, tak mi było go żal, w końcu był zdrowy, całe życie o niego dbałam.... ale pocieszam się, że za tydzień i jeden dzień będę już miała aparat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>kasaia, tak, wszystkie zęby trzeba mieć wyleczone >>spirit_of_69, żal ząbka, ale poświecenie warte realizacji celu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaabinaaaa
Czy jesli założę aparat to będe mogła chodzić do solarium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotqa
ja dzisiaj koło 16 dołączyłam do grona aparatek :D na razie tylko na dół, ale za tydzień dojdzie góra :D jak na razie zero bólu - jem wszystko. Zobaczymy na jak długo ;)) Pozdrowienia dla wszystkich zaaparatowanych ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaabinaaaa
Wolałam się upewnić :) Myślałam sama co przeszkadza solarium ale wiesz... jak to bywa :p ulzyło mi bo nie wytrzymałabym np. z 2 lata chodzić blada... masakraaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaabinaaaa
Ja jutro na 16 jade po aparat narazie tylko na góre za 6 miesięcy dół... Hmmm... ciekawe jak będzie hihi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sss.
a ja od jutra będę \"metalowa\". nie wiem jakie gumki wybrać. jakie polecacie? (chodzi mi o to żeby \"nie zmieniły\" koloru, wyglądały po prostu ładnie i nie zbyt rzucały się w oczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zalozylam szare gumki (czy srebrne) jak wlasnie tu polecano i sa na prawde fajne, podobaja mi sie:) a propo mowienia, jak zalozylam to stwierdzilam ze jest lepiej niz myslalam, ze moglo byc gorzej. no i jest gorzej, moja wymowa sie troszeczke pogorszyla ale to tylko dlatego, ze jezyk mi obciera o ten rotator i boli ale tak to nawet ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×