Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Witajcie :D ale ja dawno nie pisalam :D nie mam czasu U mnie zeby juz prawie proste. dzis jade na wizyte bo rano sie budze A tu z jedynki i 2 dyndaja sobie zameczki :D odpadly mi yh... i zas mi ponaciaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odpukać póki co nie mam problemów z odpadajacymi zamkami, mam nadzieje że nie bede miała tego problemu, mnie tylko martwi ta jedynka :( Czy możliwe aby ząb "obumarł"? :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka----> WOW to naprawdę Twoje zęby, jaka poprawa niesamowita:) ajś to po prostu niesamowite;) gratuluję. Normalnie nie wiem co jeszcze mam powiedzieć aż mnie zamurowało:). Jeśli chodzi o dziurkę po wyrwanym zębie, to troszkę mi się goiła, nie mówiąc że przez kilka dni bardzo bolało, że nie dało się obejść bez leków. Dla mnie to bylo bardzo dziwne, bo wcześniej jak wyrywałam zęba po kilku godz ból przeszedł i była tylko.... dziura. Ale przecież to normalne jak się wyrywa zęba że boli, przecież znieczulenie odchodzi i ma się dziwny smak w buzi. Po 2 tyg od wyrwania mialam zakładany aparat, czas szybko minął i mogłam sie cieszyć upragnionym aparacikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzieki roxien, ja tez jestem w szoku jak patrze na zdjeciaa,normalnie tego nie zauwazam az tak :) Ale TAK, TO MOJE ZĘBY! :D Tylko doł się nie prostuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka--> nie będę oryginalna i powiem: łuł!!! efekt powalający!masz bardzo elastyczne ząbki :) u mnie też jest poprawa,ale nie aż taka,może dlatego,że masz większą wadę.Tak czy owak-super i oby tak dalej :) roxien---> pisałaś coś o uczuciu ściągania aparatu po alkoholu...cóż może masz takie dodatkowe doznania po procentach,jakich nie mają zwykli ludzie bez aparatu :P ja mam za to inne psikusy w postaci tego,że jak wypiję gorącą (lub nawet ciepłą herbatę) to mnie aparat drażni,czuję jakby był ostrzejszy :D ale na szczęście mam tak tylko po herbacie ;) buziaki druciaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł wszystkim!!! Ale dawno tu nie zagladalam...a pewnie wszyscy juz zadrutowani ;) tylko ja jeszcze nie ;( ja sie chyba tego aparaciku nie doczekam, ale nic jak mus to mus. filipie jak twoj aparacik?daje we znaki? ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wróciłam z wizyty, wzielam gumki takie malinowo-bordowe. Ogólny ochrzan za papierosy ;/ No ale nie jest źle, powiedziała że na następnej wizycie bedziemy zamykac szczeliny, nie wiem co to miało znaczyc, nie zapytałam bo nie chciałam się juz więcej narażać, głupio mi było przez te papierochy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Ty masz 14,5 roku, to nie mow mi ze palisz, zadzwonie do kuratora! Ale autentycznie dostało mi sie nieźle :) to bręczenie "sama nikotyna, sama nikotyna..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsadsaasd
Po jakim czasie od założenia gumek separacyjnych pojawiał się u was ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsadsaasd
Ja miałam założone jakieś 1,5 godziny temu, narazie mnie tylko uwiera, ale 0 bólu. Tylko takie głupie uczucie, jakby było coś między żebami :) No, zobaczymy, czy jutro też będzie tak kolorowo... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Hej wszystkim :) Jutro mi stukną 2 tygodnie z aparatem xD Baaardzo szybko mi minął ten czas ;) jest super :) Nic juz nie boli ;) I wogóle .. aparat to fajna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsadsaasd
Karola, jaki masz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tam jednak starałam się nie jeść aby nie bolało :) Więc nie wiem czy pomagają, ja bynajmniej przez caly czas nie wzięłam ani jednej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
Witam wszystkich:) decyzja podjęta-będzie aparacik!! własnie wróciłam od ortodontki,przyznam,że lekko przerażona-do usunięcia chirurgicznie ósemka i szóstka,jakieś podcięcie wędzidełka(diastema)-jednym słowem uroczo.....ale jak sie powiedziało A.....spędziłam wiele godzin na różnych forach i wiem że jeszcze nikt nie żałował takiej decyzji,więc dzielna będę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
dwa dni..... i założa gumki.. eh pozdrawiam aparatki, nie dajmy się. ból uszlachetnia, podobnie jak walka z nim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfddg
Zakładam w piatek aparat, wybrałam porcelanę, ale teraz nie jestem pewna, czy dobrze zrobiłam :/ eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mam trochę czasu żeby listę uzupełnić ... także jak ktoś by chciał coś zmienić, dodać lub się dopisać to : Nick - Rok urodzenia - Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - Rodzaj wady - Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - Łuk podniebienny - Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - Czas noszenia - Miejscowość - Linki do zdjęć - Data zdjęcia górnego łuku - Data zdjęcia dolnego łuku - Kolorki zmieniłam na jesienne. :) http://spreadsheets.google.com/pub?key=p3jlb rsDfbuoGnyIi09wyQw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueCuracao
hmm,ja tez wybieram porcelane jest drozszy ale dla mnie to wiekszy komfort,zobaczymy co to bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia--> Możliwe, że tak jest. Jakby nie patrzyć jesteśmy wyjątkowi, bo kto inny ma takie doznania jak my? No kto:). To Tobie też trochę musi to dokuczać. Ja strasznie piję dużo herbatki, nie wiem jak bym to wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze takie pytanie. bo tu wiele z was pisze o jakichś separacjach zakładanych na zęby. Wyczytałam, że to się zakłada przed aparatem, ale mi moja orto nic o czymś takim nie mówiła. A za tydzień w piątekmam mieć zakładany aparat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkab---> skoro Ci nic na ten temat nie mówiła, to po prostu Ci ich nie będzie zakładać. Ja też tak miałam, że mi nic nie mówiła i nie miałam. Zakładałam od razu aparat. Nie musisz się martwic, że Ci nic nie powiedziała a później może się okazać coś innego. Po prostu nie wszyscy muszą mieć separacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi też nic orto nie mówił o separatorach, tylko żeby zadzwonić jak juz się zębów pozbędę i od razu na montaż się umówić :) separatory to chyba są po to żeby na tylne zęby te pierścienie założyć? Czy te pierścienie się zawsze zakłada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna zamiast pierscieni załozyć rurki, sa wygodniejsze ponoc, ale nie sa dla kazdej wady przystosowane, ja bynjamnije njie moglam ich miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Jak tam u Ciebie kochana po założeniu aparacika?:) Nic nie piszesz a ja umieram z ciekawości :) -------------------- Dziś nadszedł przełomowy dzień dla moich ząbków :) Już za kilka godzin zabłysne drucikiem :D HURA!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana_katia
cześć, ja zdjęłam aparat 19 czerwca, jak na razie wszystko jest ok.. :) co do wyboru aparatu - kosmetyczny czy metalowy.. ja miałam u góry kosmetyczny, u dołu metalowy.. powiem szczerze, że gdybym miała się decydować jeszcze raz to bym założyła metalowy, bo: 1/ kosmetyczne zamki mają delikatniejszy klej i częściej odpadają i potem i tak się nosi na to miejsce metalowy, bo kilkakrotnie przyklejać się go nie da, bo odpada /tak do 2X/ 2/ kosmetyczne zamki są większe i zajmują większą powierzchnię zęba, ale i mniej ranią skórę 3/ jak się na metalowe złoży jasno kremowe gumki to są naprawdę mało widoczne 4/ kosmetyczne gorzej się zdejmuje - o wiele bardziej boli i większe prawdopodobieństwo uszkodzenia szkliwa... Naprawdę te dodatkowe pieniążki przeznaczcie na jakiś fajny płaszczyk czy buciki na jesień.. I tak każdy będzie wiedział, że macie aparacik, wiele osób i tak przy kosmetycznym nosi kolorowe gumki bo potem to już takie nasze szaleństwo i biżuteria a wiadomo że srebro w modzie :) no i kolorowe gumki naprawdę fajniej wyglądają na metalowych zamkach.. Aha.. ktoś pisał, że już zdecydował się na kosmetyczne i nie wie czy dobrze.. Do czasu jak nie masz ich na ząbkach to możesz zmienić zdanie.. Nikt ich specjalnie dla ciebie nie sprowadzał, w gabinecie orto ma każdy rodzaj... Twoje pieniążki, Twoja decyzja i orto nie możne mieć pretensji, spokojnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi to pisz jak wrażenia z drutu! Ja wczoraj miałam uciagnięty drut, jak zaginała go na pierscieniu na dole to aż czułam jak sie jedynki ryrnęły :] Dzisiaj mnie tak bolą zeby że szok, ale juz jestem przyzwyczajona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsssssdsdsdds
A z tym porcelanowym to naprawdę jest tak, ze jak tylko napije się coli albo ehrbaty to od razu wszystko wdiać? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piraaatka
dsssssdsdsdds to nie prawda XD mam pól roku wszyscy mówią jakieś głupoty ze się przebarwiają... mi jeszcze się nie przebarwiły a jak już to możne nieznacznie . jak się dba o zęby to na pewno nie ma się z tym problemów.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×